Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Gündem

Usta’dan Soylu’ya Samsunspor için önerge

Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, TBMM’de verdiği önergeyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan bazı müsabakalarda yaşanan olayları sordu.

SAMSUNSPOR’A GÖNÜL VERENLER ÜZÜLDÜ

Usta, “TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan müsabakalarda yaşanan bir takım haksızlıklar Samsunluları ve Samsunspor’a gönül verenleri derinden üzmüştür. Ligde son haftaya yaklaşılırken puanları eşit olan ve ilk üç sırada yer alan Yılport Samsunspor, Adana Demirspor ve Giresunspor’un maçları 1 Mayıs tarihinde oynanmıştır.” dedi.

SAMSUNSPOR DEZAVANTAJLI DURUMA DÜŞMÜŞTÜR

Usta sözlerine devamla, “Adana Demirspor ve Giresunspor’un maçları öncesi stad dışında; maç esnasında da tribünlerde oluşan kalabalık, tam kapanma kurallarının dışına çıkıldığının en açık örneklerinden birisidir.

Yılport Samsunspor belirtilen koşulların tümüne harfiyen uyduğu için rakipleri karşısında dezavantajlı duruma düşmüştür.” diye ekledi.

İşte Usta’nın önergesinde sorduğu sorular:

  1. 1 Mayıs günü Adana’da oynanan Adana Demirspor – Balıkesirspor müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır?
  2. Giresun’da oynanan Giresunspor – Akhisar Bld müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır?
  3. Her iki maçta da ev sahipliği yapan kulüplere, kısıtlamanın delinmesine göz yumdukları için nasıl bir cezai işlem uygulanmıştır?
  4. Gerekli önlemleri almayan ve ceza yazılmadıysa da buna göz yuman idareciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır?

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

MSB: Irak’ın kuzeyinde 11 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Hakurk ve Gara bölgelerinde 11 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

ANKARA-Bakanlığın, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Şehitlerimiz için milletimiz için aziz vatan için durmadan, yorulmadan tüm gücümüzle mücadeleye devam. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak’ın kuzeyindeki Hakurk ve Gara bölgelerinde tespit ettiği 11 PKK’lı teröristi etkisiz hale getirdi. Kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürecek” denildi.(DHA)

Okumaya devam et

Asayiş

MSB: PKK, mabetlerin yakınında mühimmat depoladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyinde köyleri işgal eden PKK‘lı teröristlerin, Metina ve Gapnerk Dağı arasında kalan bölgedeki köylerde mabetlerin yakınında mühimmat depoları oluşturduğunu açıkladı.

ANKARA-Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyindeki onlarca köyü işgal eden, köyleri ateşe veren ve sivil halkın hayatını hiçe sayarak köy merkezlerinde mühimmat depoları oluşturan ve bunları havaya uçuran terör örgütü PKK, insanlık dışı hareket etmeye devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin icra ettiği başarılı operasyonlar karşısında tutunamayacağını anlayan bölücü terör örgütü, Metina ve Gapnerk Dağı arasında kalan bölgede bulunan köylerdeki mabetlerin yakınında mühimmat depoları oluşturdu. Daha önceden Dergele köyündeki caminin her iki tarafında mühimmat depoları tespit edilmiş ve terör örgütü bu depoları havaya uçurmuştu. Şimdi ise Miska köyündeki kilise çevresinde, bu tür mühimmat depoları tespit edildi. Kilisenin yakınında bulunan bir evde de tonlarca patlayıcı madde, mühimmat ve silahın depolandığı ve Mehmetçiğin müdahalesine engel olmak maksadıyla da bu malzemenin tuzaklandığı belirlendi. Mühimmat deposuna çevrilen kilisenin yakınındaki evin durumu hakkında yerel yönetim ve Peşmerge bilgilendirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’miz, bölge halkının güvenliğini sağlamak maksadıyla mühimmat deposuna dönüştürülen bu tür yerleri dikkatli şekilde müdahale ederek imha ediyor” ifadelerine yer verildi.(DHA)

Okumaya devam et

Gündem

Ticaret Bakanlığı: 6 ayda ürün denetimlerinde 12,6 milyon lira ceza uygulandı

Ticaret Bakanlığı, piyasaya sürülen riskli ürünler ile etiketlerde olması gereken zorunlu bilgilere ilişkin yapılan denetimlerde, 2024 yılının ilk 6 ayında 12 milyon 695 bin 594 TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.

ANKARA-Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Ticaret Bakanlığı tarafından riskli ürünlerin tespit edilerek, tüketicilerimizin sağlık ve güvenliğinin korunması amacıyla; tekstil, ayakkabı, mobilya, kırtasiye, çocuk bakım ürünleri, oyuncak ve deterjan gibi tüketici ürünlerine yönelik piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Denetimlerde özellikle hassas tüketiciler olarak değerlendirilen bebek ve çocuklara yönelik ürünlere odaklanılmakta; analizler doğrultusunda denetim planları hazırlanarak risk ihtimali yüksek olan ürünler denetimlere tabi tutulmaktadır. Ürünler; kimyasal, fiziksel ve mekanik risklerin yanı sıra tüketicilerin bilgilendirilmesi amacıyla etiketlerde yer alması gereken zorunlu bilgiler açısından da denetlenmektedir. Bu kapsamda 2024 yılının ilk 6 ayında 1912 firmada, 3 bin 370 parti ürün denetlenmiştir. Mevzuata uygun olmadığı tespit edilen ürünlerin piyasaya arzının yasaklanması, piyasadan toplatılması, risk hakkında duyuru yapılması gibi tedbirlere ek olarak bu ürünleri piyasaya arz edenlere 12 milyon 695 bin 594 TL idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca, ülke genelinde rehberlik faaliyetleri kapsamında 2 bin 438 firmada mevzuata uyum konusunda bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

‘DENETİMLER YOĞUN ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLMEKTEDİR’

Piyasaya uygunsuz ürünlerin arz edilmesine engel olmak amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtilerek, “Denetimler, ‘Güvensiz ürüne karşı sıfır tolerans’ ilkesi çerçevesinde yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Bununla birlikte, tüketicilerimizin alışveriş yaparken, ürünlerin etiketinde yer alan bilgileri kontrol etmeleri ve güvensiz ürünlerin risklerinden korunmaları amacıyla guvensizurun.ticaret.gov.tr adresinde paylaşılan bildirimleri takip etmeleri önem arz etmektedir” denildi.(DHA)

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.