Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

“Abi gibi Cumhurbaşkanı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte iftarda misafir olduğu Bekir Dikmen, “Ortam çok samimiydi. Karşımızdaki Cumhurbaşkanımız değil de abimiz, babamız gibiydi” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte Ankara’nın Ayaş ilçesinde çiftçi Bekir Dikmen’in evine iftarda misafir olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bekir Dikmen ve ailesi ile sohbet edip iftar yapmıştı. 51 yaşındaki Bekir Dikmen, haberi ilk aldıklarında çok heyecanlandıklarını dile getirerek, “Çok heyecanlandık başta. Ama ondan da önce biz böyle bir şey beklemiyorduk. En başta Tarım ve Orman Bakanlığından danışmanı ziyarete gelecek denildi. Daha sonrasında Tarım ve Orman Bakanı gelecek denildi. Bir iki saat sonra Cumhurbaşkanımız gelecek denildi. Çok heyecanlandık biz ondan sonra. Akşam da iftara 15-20 dakika kala Cumhurbaşkanımız geldi” dedi.

Dikmen, iftar sofrasında Erdoğan’a Ayaş’ın yöresel yemeklerini hazırlayıp ikram ettiklerini aktardı. İftardan sonra sohbet esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayvancılıktan memnun olup olmadıkları ile ilgili sorular sorduğunu ifade eden 3 çocuk babası çiftçi Dikmen, “Biz de memnunuz dedik. 2007’de devlet destekli bin 250 tane köyümüze küçükbaş verilmişti. Ondan memnun kalındı, ödemelerimiz düzgünce yapıldı. Arkasından 2011’de 180 tane büyükbaş verildi. Memnun olduğumuzu ilettik. Verilen desteklerden, buzağı ve süt desteklerimiz olsun. Sadece süt desteklerimiz biraz düşük, onlara biraz zam yapıverin dedik. Böyle konuşmalarımız oldu. Herhangi bir serzenişimiz olmadı” dedi.

Çok mütevazı bir şekilde konuşmalarına devam ettiklerini belirten Dikmen, “Bir buçuk saat görüşmemiz oldu, sanki 5 dakika gibiydi. Ortam çok samimiydi. Karşımızdaki Cumhurbaşkanımız değil de abimiz, babamız gibiydi” diye konuştu.

12 yaşından beri çiftçilik yaptığını ve askerliğini yaptıktan sonra büyükbaş hayvancılığa başladıklarını anlatan Dikmen, “2011’de dediğim gibi devlet destekleri sayesinde bu hayvanlarımızın sayısını 30-35’e kadar çıkardık. Öyle yuvarlandık geldik” dedi.

Muhammet Fikret Dikmen, Doğancan Dikmen ve Havva Kesik adında üç çocuğu ve iki torunu olduğunu anlatan Dikmen, çiftçilik mesleğini çocuklarına veya torunu Metehan Kesik’e devretmek isteyip istemediği sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Şimdiki nesil bu mesleğe soğuk. Ama isterim tabii ki. Eşimle ben bu işi 50 yaşımıza kadar getirdik. Oğlumdan olan torunum var. O çok meraklı ama yapar mı yapmaz mı bilmiyorum. 5 yaşında çocuk, ona şimdiden bir şey demek biraz zor.”

50 yaşındaki eşi İmran Dikmen ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Pakdemirli’ye hazırladığı sofrada Ayaş güveci, köy tavuğu, sarma, tarhana çorbası ve tatlı olarak Ayaş höşmerimi ikram ettiklerini kaydetti.

Çiftçi Dikmen ailesinin ayrıca evlerinin bahçesinde domates serası da bulunuyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

Bakan Tunç: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

Adalet Bakanı Tunç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Burak Can Ekizoğlu
ANKARA-
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşımda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Tunç paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli iradenin tecelligahıdır.

Geleceğimizin teminatı evlatlarımız istiklalimize daima sahip çıkacak, Gazi Meclisimiz ilelebet millet egemenliğinin ve demokrasinin merkezi olmaya devam edecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Okumaya devam et

Çevre

Tokat’ta 191 konut zarar gördü, 2 bin yıllık köprüde çatlak bile yok

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen depremde üç ilçede toplam 191 konutta hasar oluşurken, 2 bin yıllık tarihi köprüde çatlak dahi oluşmadı.

Yasin Kıras – Yunus Çiftci
TOKAT-
Tokat, aynı gün içinde üst üste gelen depremlerle sarsıldı. Önceki gün meydana gelen 4.7, 4.1 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinde ve 30 köyde 191 konutta hasar tespit edildi. Deprem sonucunda ahır duvarları yıkıldı, cami minareleri hasar gördü ve birçok evde çatlaklar oluştu. Ancak ilçe merkezinde bulunan ve halen çevre köylere ulaşımı sağlayan Roma döneminden kalma tarihi Sulusaray Köprüsü depremde zarar görmedi. 2 bin yıllık tarihi yapı, köylere olan karayolu ulaşımını güvence altına almaya devam ediyor.
Öte yandan, depremin etkileri gün ağarırken dronla havadan görüntülendi.

Okumaya devam et

Genel

Bahçesini çapalayan çiftçinin pulluğuna takılan küpten Bizans dönemi sikkeleri çıktı

Hatay’da bir çiftçi, bahçesini çapalarken traktörünün pulluğuna takılan küpten çıkan Bizans dönemine ait 22 altın sikkeyi yetkililere teslim etti.

Ramazan İlın – Veysel Korkmaz
HATAY-
Antakya ilçesi Saçaklı Mahallesi’nde traktörle zeytin bahçesini çapalamak isteyen çiftçi İsmet Kaya’nın pulluğuna içi altın sikke dolu küp takıldı. Pulluğun temasıyla parçalanan küpü kontrol eden Kaya, altınların çevreye yayıldığını fark etti. Kaya, durumu jandarma ekiplerine bildirdi ve bölgeye kolluk kuvvetleri ile müze müdürlüğü görevlileri intikal etti. Kontrollerde; altınların 22 adet olduğu ve Bizans dönemine ait sikkeler oldukları ortaya çıktı. Sikkeler, müze müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınarak koruma altına alındı.

“Bütün akrabalarımız bizleri aradı, bütün akşam telefonlarımız susmadı”

İçinden altın çıkan küp karşısında şaşırdığını ifade eden çiftçi İsmet Kaya, 22 adet altın sikkeyi ekiplere teslim etmenin memnuniyeti yaşadığını belirterek, “Zeytinlerimiz daha iyi olsun diye traktörümüzle bahçeyi sürüyordum. O esnada çapaya bir tane kırık testi denk geldi, inip baktığımda içinde altın vardı. İçinde altın sikke vardı, onları aldım ve devletimize teslim ettim. İçerisinden 22 tane Bizans dönemine altın sikke çıktı. Biz zeytin hasadının iyi olmasını beklerken topraktan altın sikke hasat ettik bu yıl. Memnunuz, devletimiz memnun. Bizler çok şaşırdık, mahallede yaşayanlar olarak. Bütün akrabalarımız bizleri aradı, bütün akşam telefonlarımız susmadı. Devlete teslim etmekle en iyisini yaptın diyenler de oldu, farklı şeyler söyleyenler de oldu. Niye teslim ettin, niye kuyumcuya satmadın, daha iyi para ederdi diyenler oldu. Biz tarihimizin ortaya çıkması için bunları devletimize teslim ettik. Antakya ilçesindeki Saçaklı Mahallemiz tarihi açıdan zengin” dedi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.