Connect with us

Genel

Vali Dağlı: “Maviye kavuşmak için çalışıyoruz”

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Maviye kavuşan il olmak için çalışıyoruz” dedi.
Samsun’un Bafra ilçesinde pazar denetimlerine katılan Vali Zülkif Dağlı, pazar esnafıyla ve alışverişe gelen vatandaşlarla sohbet edip Kadir Gecelerini kutladı.

Küçük çocuk ile güldüren diyalog

Vali Dağlı’nın denetimleri sırasında ilginç anlar da yaşandı. Annesiyle pazar alışverişine gelen minik Yusuf Ali ile sohbet eden Vali Dağlı, “Göz hakkı” diyerek küçük çocuğa çilek ikram etti. Çileği alan Yusuf Ali’nin çileği yiyişi ve yedikten sonra karnını ovuşturması Vali ve beraberindekileri güldürdü.

Hedef mavi

Pazar çıkışı açıklama yapan Vali Dağlı, “Bafra’mız sebze, meyve üretim yeri. Bu manada bu pazar önemli. Üreticilerimizin elindeki malların bitmesi gerekiyordu. Çünkü yaş sebze ve meyvenin beklemeye tahammülü yok. Ayrıca pazarcı esnafımızı rahatlatmak, pazardan alışveriş yapmak isteyen vatandaşlarımıza imkan vermek amaçlandı. Pazarlarımızda mesafenin çok güzel olduğunu görüyoruz. Zaten maske konusu tamamen yerleşti. Mesafenin iyi olduğunu gördük. Çok fazla yakın mesafede durmadan vatandaşlarımızın alışverişlerini yaptığını gördük. Bu bizim için çok önemliydi. Hem esnaflarımız ve vatandaşlarımızla sohbet ettik hem de duruma göz atmış olduk. Önümüzde bayram var. Bayramı da daha bilinçli olarak geçirmemiz son derece önemli. Geçen yılki gibi bayramı kendi kendimize geçireceğiz. Yakınlarımıza bayramlaşmaya gidemeyeceğiz. Onları kabul edemeyeceğiz ve evlerimizde kendi ailelerimizle bayramı geçireceğiz. Samsun olarak vaka sayılarımız güzel bir şekilde belli bir seviyeye indi. Maviye kavuşan il oluruz diye de çalışıyoruz. Sağlık ekiplerimizle, kaymakamlarımızla, emniyet kuvvetlerimizle, belediyelerimizle uğraşıyoruz. Vatandaşlarımızın daha fazla duyarlı olmasıyla da bunu başaracağız inşallah” ifadelerini kullandı.


Vali Dağlı daha sonra korona virüsten hayatını kaybeden Bafra Devlet Hastanesi’nde temizlik personeli Önder Büyük’ün evini ziyaret ederek aileye taziyelerini iletti ve kandillerini kutladı.

(Ahmet Şükrü Uluçay)

Genel

AK Parti Samsun’da temayül heyecanı

AK Parti Samsun İl Teşkilatında milletvekili aday adayları için e-temayül oylaması yapıldı.

Erdi Demir
SAMSUN-
AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve partililerin katılımıyla “AK Parti Milletvekili Aday Adayı Temayül Yoklaması” gerçekleştirildi. E-temayülde oylar klasik zarf ve pusula yerine bilgisayar ortamında elektronik olarak kullanıldı. Teşkilat mensupları, 89 aday adayı arasından milletvekili olmasını istediği 9 kişinin ismini seçti.

Temayül hakkında bilgi veren AK Parti Samsun İl Başkanvekili Mehmet Köse, “Milletvekilliği aday adaylığı için partimize yoğun bir teveccüh oldu. 89 adayımızın temayülünü gün içerisinde tamamlayacağız. Buradan çıkan sonuçlar, elektronik ortamda kullanıldığı için direkt genel merkezimiz tarafından değerlendirebileceklerdir. E-temayül yaptığımız için klasik temayüllere nazaran zarf, pusula gibi ürünler kullanmıyoruz. Kabinlerin içerisinde bilgisayarlarımız vasıtasıyla partililerimiz oy kullanıyorlar. Her partili vekil olmasını istediği 9 adayı seçip, oyunu kullanıyor” dedi.
Samsun’da yapılan temayül, genel merkez tarafından değerlendirilecek.

Okumaya devam et

Ekonomi

Togg’da teslim edilecek araç sayısı 12 binden 20 bine çıkartıldı

Türkiye’nin yeni akıllı cihazı Togg için çekilişe katılma maksadıyla sipariş oluşturan kişi sayısı 100 bini aşarken, fabrika bu yıl teslim edilecek sayıyı 12 binden 20 bine çıkardı.

BURSA-
Bu yıl içinde 12 bin adet teslim edilmesi planlanan Togg’un T10X modeli için sayı 20 bine çıkartıldı. Togg’dan yapılan açıklamada, “Yoğun ilginiz için teşekkür ediyor çekilişle teslim edilecek T10X adedini 12 binden 20 bine çıkarıyoruz. Togg.com.tr ve Trumore uygulamasında heyecan devam ediyor. Ön sipariş için son gün 27 Mart. Çekiliş tarihi de bir gün ileri alınarak 29 Mart oldu” denildi.
Togg’a 7 gün içinde 100 bin başvuru yapılmıştı.

Okumaya devam et

Genel

Baş döndüren ‘ters ev’

Samsun’da baş döndüren ‘Canik Ters Ev’ açıldı.

SAMSUN-
Canik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan, vatandaşların eğlenceli ve unutulmaz anılarına ev sahipliği yapacak olan ve açılışı heyecanla beklenen ‘Canik Ters Ev’ ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Hasköy Mahallesi’nde bulunan Canik Meşe Orman Park içerisinde yapımı tamamlanan Canik Ters Ev, özenle yapılan iç ve dış ters mimari yapısı, ilgi çeken yapısı ve özel fotoğraf ve video çekme alanlarıyla vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Ters Ev’in şehir içinden ve şehir dışından birçok ziyaretçiyi ağırlayacağını belirterek, ilçe turizmin gelişmesinde önemli katkısı olacağını söyledi. Canik Ters Ev Ramazan ayı boyunca saat 10.00 ile 18.00 arasında hizmet verecek.

Özel fotoğraf alanları oluşturuldu

Canik Ters Ev’de çocuklar ve gençlerin için özel eğlence alanları bulunduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik Ters Evimizin içerisinde bulunan tüm alanları ters konsept şeklinde özel olarak tasarladık. Evimizin iç kısımlarında ve duvar alanlarında özel fotoğraf alanları oluşturduk. Çocuklarımız ve gençlerimizin doyasıya eğleneceği, ailelerimizin keyifli zamanlar geçirileceği, fotoğraflar ve videolarla birçok anı biriktireceği bir projemizi daha ilçemize kazandırdık” dedi.

Eşsiz Samsun manzarası Canik Ters Ev’de

Canik Ters Ev’de teras alanı oluşturulduğunu belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Ters Evimizin hemen üst katına ziyaretçilerimiz için teras alanı oluşturduk. Bu alanda ziyaretçilerimiz eşsiz Samsun manzarasıyla bir araya gelecek. Ziyaretçilerimiz teras alanı içerisine konumlandırdığımız gözetleme alanlarında bulunan dürbünlerle ilçemiz ufuk çizgisinden başlayarak şehrimiz gözlemleyebilecek. Canik Ters Evimiz şehrimize, ilçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Canik Meşe Orman Park içerisinde yer alan ‘Canik Ters Ev’ Ramazan ayı boyunca Pazartesi günleri hariç 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.