Connect with us

Ekonomi

Başkan Çelik: “Kapanma sürecinde esnaf tamiri mümkün olmayan yaralar aldı”

Tokat Ticaret Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Çelik, Pandemi döneminde esnafın zor günler geçirdiğini belirterek, “Kapanma sürecinde esnaf tamiri mümkün olmayan yaralar aldı” dedi.

Tokat Ticaret Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Çelik, yazılı olarak yaptığı açıklamada Pandemi dolayısı ile iş yeleri kapalı olan esnaflar zor günler geçirdiğini kaydetti. Pandemi boyunca işletmesi kapalı olan esnafa yeterli maddi yardımın yapılmadığını ileri süren Başkan Çelik, “Kapanma sürecinde esnaf tamiri mümkün olmayan yaralar aldı. Pandeminin bir yıldır kontrol altına alınamamasında, yeterince aşılamanın yapılamamasında, üç beş tane gariban esnafın sorumluluğu varmış gibi bir yıldır bu bedeli o insanların üzerine fatura etmek nedir? Binlerce kişilik törenler, organizasyonlar yapmak, binlerce insanın konakladığı lüks otelleri, kapalı ortam AVM’leri açıp, bahçeli lokantaları, çay ocaklarını, kafe ve spor salonlarını kapatmak, karşılığında hiçbir ciddi yardım yapmamak ve helalleşmeye kalkmak hangi aklın vicdanın ürünü ve mahsulüdür? Bu işin buraya gelmesinde birçok kurumun ve duyarsız insanların sorumluluğu olmasına rağmen, faturayı hiçbir hatası olmayan gariban esnafa yüklemek nedir? Yöneticilerimizi acilen yanlışlarından dönmeye ve yaşanan mağduriyetlerden dolayı ticaret insanlarının geçen süre ile ilgili mağduriyetlerini gidermeye ve desteklemeye çağırıyoruz. Aksi takdirde bu işin vebali hesabı ve faturası çok ağır olur” ifadelerine yer verdi. (Nurhan İçmez/iha)

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekonomi

Borsa ilk yarıda düştü

Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 1,11’lik değer kaybetti.

İSTANBUL-Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi günün ilk yarısında yüzde 1,11’lik değer kaybetti. Endeks, 55,24 puan azalarak 4.942,56 puan olurken, toplam işlem hacmi 24,9 milyar lira oldu. İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 0,58, holding endeksi de yüzde 1,02 değer kaybetti.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emekli aylıkları ile ilgili teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti

Emekli aylıklarına ilişkin teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti.

Ahmet Umur Öztürk
ANKARA-
Teklife göre en düşük emekli aylığı 7 bin 500 TL olacak.

Emeklilerin bayram ikramiyeleri 2 bin TL olacak.

İstiklal madalyası sahibi Türk vatandaşları ile Kore Savaşı’na katılmış Türk vatandaşları, Kıbrıs’ta fiilen görev yapmış olanlara asgari ücret oranında maaş bağlanacak.

Yargıtay, Danıştay üyelerine yönelik düzenleme yapılıyor.

Deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde mücadele veya zararlarının giderilmesinde feragat, başarı, yararlık gösteren Türk vatandaşlarına Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ve yabancılara ise Üstün Fedakarlık Nişanı verilecek.

Kamuda geçici iş pozisyonlarında çalışanlara yönelik düzenleme yapılıyor.

Okumaya devam et

Ekonomi

Yeni Mercedes-Benz B-Serisi Türkiye’de satışta

Mercedes-Benz’in yeni Sports Tourer modeli olan B-Serisi Türkiye’de otomobilseverlerin beğenisine sunuldu. Yeni model, dış görünüm, teknoloji ve donanımla ön plana çıkıyor.

İSTANBUL-Mercedes-Benz’in yeni Sports Tourer modeli olan B-Serisi Türkiye’de satışa sunuldu. Farklı sportif gövde orantıları, çok yönlü iç mekânı, modern sürüş teknolojileri ve en güncel MBUX donanımı gibi özellikleriyle yenilenen B-Serisi’nin, günlük yaşamın tüm gereksinimlerini karşıladığı belirtildi.

Yeni B-Serisi’nin motor seçenekleri de güncellendi ve elektrikli hale getirildi. İlk hareket anı 48 voltluk entegre güç kaynağı ve 14 HP/10 kW ek güç ile destekleniyor. B-Serisi’ndeki yeni kayış tahrikli marş jeneratörü (RSG), konforu ve sürüş deneyimini önemli oranda iyileştiriyor. Çalıştırma anında geleneksel çözümlere kıyasla daha az titreşim ve daha az ses üretiyor. Ayrıca ‘süzülme’ işlevi ile sabit hızda sürüş sırasında içten yanmalı motorun devreden çıkmasına olanak tanıyor. RSG ayrıca fren ve sabit hızda süzülme sırasında enerji geri kazanımı sağlıyor ve 12 voltluk dahili sistemi ve 48 voltluk bataryayı besliyor. Elde edilen enerji, içten yanmalı motoru destekleme ve hızlanma anında kullanılabiliyor.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.