Connect with us

Genel

Memleket Partisi Genel Merkez Binasının açılışı gerçekleştirildi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Atatürk’e saygısızlık yapanı partide istemiyoruz, doğaya, çevreye saygısı olmayanı istemiyoruz. Ayrımcılık yapanı istemiyoruz. Terörle arasına mesafe koymayanı, terörün her türlüsünü kınamayanı istemiyoruz. Siyasetten rant sağlamak isteyeni partide istemiyoruz” dedi.

Memleket Partisi, dün İçişleri Bakanlığına yapılan başvurunun ardından resmen kurulmuştu. Partinin kurulmasından sonra gerçekleştirilen ilk toplantının ardından Muharrem İnce oy birliği ile Genel Başkan seçilmişti. Bu gün gerçekleştirilen törenle beraber Genel Başkan Muharrem İnce’nin katılımı ile Parti Genel Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Memleket Partisi’nin Genel Merkez Binası’nın açılışında konuşan Genel Başkan Muharrem İnce, toplanan kalabalığa pandemi döneminde bu kadar kalabalık olmaya gerek olmadığını söyledi. İnce kendilerini kanıtlamaya gerek olmadığını “ Biz Cumhuriyet tarihinin en kalabalık mitinglerini yapmışız zaten rüştümüzü ispat etmişiz” sözlerini kullanarak açıkladı.

“Ne Cumhur Ne Millet Tek Yol Memleket”
Memleket kavramının ne doğulan ne de doyulan yer olmadığını, memleketin hizmet edilen her yer olduğunu ifade eden İnce, “Türkiye’yi hep birlikte kalkındıracağız. Bir yanda ‘Cumhur İttifakı’ bir yanda ‘Millet İttifakı’. Bizde diyoruz ki “ Ne Cumhur Ne Millet Tek Yol Memleket” sözleriyle partisinin sloganını açıkladı.

Partisinin ilkelerini açıklayan Muharrrem İnce, “Atatürk’e saygısızlık yapanı partide istemiyoruz, doğaya, çevreye saygısı olmayanı istemiyoruz. Ayrımcılık yapanı istemiyoruz. Terörle arasına mesafe koymayanı, terörün her türlüsünü kınamayanı istemiyoruz. Siyasetten rant sağlamak isteyeni partide istemiyoruz. Ama bir büyük şemsiyenin altında 85 milyonu buraya bekliyoruz” dedi.

İktidara yönelik eleştirilerde bulunan İnce, sadece iktidarda sıkıntılar olmadığını ve düzen bozukluğunun muhalefet partilerinde de yaşandığını ifade etti. Türkiye’deki internet Avrupa’daki en yavaş ve en pahalı İnterneti. İnce, “Size Memleket Partisi adına söz veriyorum, Bütün öğrencilere öğrenim yaşamı boyunca internet hızlı ve ücretsiz olacak” dedi. İktidara geldikleri zaman ilk iş olarak internet konusunda çalışma yapacaklarını belirten İnce, “Evlatlarıma öğrencilerime sesleniyorum. İlk seçimde Memleket Partisi iktidar olacak” açıklamasını yaptı.

Partisinin 4 ana hedefi olduğunu söyleyen İnce, birincisini ekonomik kalkınma, ikincisinin katılımcı demokrasi, üçüncü hedefin hukukun üstünlüğü, dördüncüsünün ise barış ve güvenlik olduğunu belirtti.

Memleket Partisi’nin iç tüzüğüne dair bilgilendirmeler yapan İnce, şunları söyledi:
“Türkiye’de hiçbir partide olmayan Avrupa’da, gelişmiş ülkelerde, demokrasinin olduğu ülkelerde, var olan tüzüklerle bile yarışan bir tüzüğümüz var. Genel Başkan Muharrem İnce, parti tabanını memnun etmediği sürece delegeleri ayarlayarak koltukta oturamayacak. Çünkü Genel Başkan’ı üyeler seçecek. Mesela Genel Başkan seçiminde aday olmakta. Genel Başkan Muharrem İnce koltuğuna oturup toplayın bütün Kurultay delegelerinin imzalarını getirin bana, rakiplerime imza kalmasın, baştan da onları ezeyim diyemeyecek. Genel Başkan’ın görev süresi iki seçim. İki seçimde partiyi birinci parti yaptı yaptı. Yapamazsa bir daha aday olamaz. Mesela milletvekili ve belediye başkanlarının ikinci dereceye kadar yakınları parti meclisine giremez, giremeyecek. Mesela Kurultay’da blok liste yok. Çarşaf liste zorunlu. Parti içi tartışmalarda, parti içi üyelerle referandum yapacağız. Sosyal medyada referandum yaparak üyelere soracağız. Siz karar verin diyeceğiz.”

İnce, Memleket Partisi’nin sloganının ‘Ne cumhur ne millet tek yol memleket’ olduğunun hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

AK Parti Samsun’da temayül heyecanı

AK Parti Samsun İl Teşkilatında milletvekili aday adayları için e-temayül oylaması yapıldı.

Erdi Demir
SAMSUN-
AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve partililerin katılımıyla “AK Parti Milletvekili Aday Adayı Temayül Yoklaması” gerçekleştirildi. E-temayülde oylar klasik zarf ve pusula yerine bilgisayar ortamında elektronik olarak kullanıldı. Teşkilat mensupları, 89 aday adayı arasından milletvekili olmasını istediği 9 kişinin ismini seçti.

Temayül hakkında bilgi veren AK Parti Samsun İl Başkanvekili Mehmet Köse, “Milletvekilliği aday adaylığı için partimize yoğun bir teveccüh oldu. 89 adayımızın temayülünü gün içerisinde tamamlayacağız. Buradan çıkan sonuçlar, elektronik ortamda kullanıldığı için direkt genel merkezimiz tarafından değerlendirebileceklerdir. E-temayül yaptığımız için klasik temayüllere nazaran zarf, pusula gibi ürünler kullanmıyoruz. Kabinlerin içerisinde bilgisayarlarımız vasıtasıyla partililerimiz oy kullanıyorlar. Her partili vekil olmasını istediği 9 adayı seçip, oyunu kullanıyor” dedi.
Samsun’da yapılan temayül, genel merkez tarafından değerlendirilecek.

Okumaya devam et

Ekonomi

Togg’da teslim edilecek araç sayısı 12 binden 20 bine çıkartıldı

Türkiye’nin yeni akıllı cihazı Togg için çekilişe katılma maksadıyla sipariş oluşturan kişi sayısı 100 bini aşarken, fabrika bu yıl teslim edilecek sayıyı 12 binden 20 bine çıkardı.

BURSA-
Bu yıl içinde 12 bin adet teslim edilmesi planlanan Togg’un T10X modeli için sayı 20 bine çıkartıldı. Togg’dan yapılan açıklamada, “Yoğun ilginiz için teşekkür ediyor çekilişle teslim edilecek T10X adedini 12 binden 20 bine çıkarıyoruz. Togg.com.tr ve Trumore uygulamasında heyecan devam ediyor. Ön sipariş için son gün 27 Mart. Çekiliş tarihi de bir gün ileri alınarak 29 Mart oldu” denildi.
Togg’a 7 gün içinde 100 bin başvuru yapılmıştı.

Okumaya devam et

Genel

Baş döndüren ‘ters ev’

Samsun’da baş döndüren ‘Canik Ters Ev’ açıldı.

SAMSUN-
Canik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan, vatandaşların eğlenceli ve unutulmaz anılarına ev sahipliği yapacak olan ve açılışı heyecanla beklenen ‘Canik Ters Ev’ ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Hasköy Mahallesi’nde bulunan Canik Meşe Orman Park içerisinde yapımı tamamlanan Canik Ters Ev, özenle yapılan iç ve dış ters mimari yapısı, ilgi çeken yapısı ve özel fotoğraf ve video çekme alanlarıyla vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Ters Ev’in şehir içinden ve şehir dışından birçok ziyaretçiyi ağırlayacağını belirterek, ilçe turizmin gelişmesinde önemli katkısı olacağını söyledi. Canik Ters Ev Ramazan ayı boyunca saat 10.00 ile 18.00 arasında hizmet verecek.

Özel fotoğraf alanları oluşturuldu

Canik Ters Ev’de çocuklar ve gençlerin için özel eğlence alanları bulunduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik Ters Evimizin içerisinde bulunan tüm alanları ters konsept şeklinde özel olarak tasarladık. Evimizin iç kısımlarında ve duvar alanlarında özel fotoğraf alanları oluşturduk. Çocuklarımız ve gençlerimizin doyasıya eğleneceği, ailelerimizin keyifli zamanlar geçirileceği, fotoğraflar ve videolarla birçok anı biriktireceği bir projemizi daha ilçemize kazandırdık” dedi.

Eşsiz Samsun manzarası Canik Ters Ev’de

Canik Ters Ev’de teras alanı oluşturulduğunu belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Ters Evimizin hemen üst katına ziyaretçilerimiz için teras alanı oluşturduk. Bu alanda ziyaretçilerimiz eşsiz Samsun manzarasıyla bir araya gelecek. Ziyaretçilerimiz teras alanı içerisine konumlandırdığımız gözetleme alanlarında bulunan dürbünlerle ilçemiz ufuk çizgisinden başlayarak şehrimiz gözlemleyebilecek. Canik Ters Evimiz şehrimize, ilçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Canik Meşe Orman Park içerisinde yer alan ‘Canik Ters Ev’ Ramazan ayı boyunca Pazartesi günleri hariç 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.