Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Başkent’te Vosvoslu 19 Mayıs konvoyu

Başkent’te bir araya gelen Vosvos Derneği üyeleri, klasik otomobilleriyle 19 Mayıs coşkusunu zirveye taşıdı.

Gölbaşı Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinliklerde renkli görüntüler oluştu. Etkinlikler kapsamında ilçedeki Sahil Parkı’nda bir araya gelen Vosvos Derneği üyeleri, farklı tasarımlara sahip arabalarıyla bayram coşkusunu en yüksek seviyeye taşıdı. Araçlarını yan yana park ederek görsel şölen oluşturan Vosvoscular ile araç severler, hoparlörlerden yükselen marşlara ve şarkılara eşlik ederek bayramın tadını doyasıya çıkardı. Parkta toplanan dernek üyeleri, daha sonra 19 Mayıs anısına Türk bayraklarıyla donattıkları otomobilleriyle konvoy yaparak şehri turladılar.

Düzenledikleri etkinliklerle vatandaşlara coşku yaşatmak istediklerini söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Biz istedik ki daha coşkulu, konserlerle dolu dolu bir 19 Mayıs kutlamak isterdik ama maalesef pandemi döneminden geçiyoruz. Buna da şükürler olsun ki böyle bir etkinlik sağlayabildik. Bu etkinliğimizde de Vosvos grubuyla beraber bir etkinlik sağladık. Gölbaşı’mızdaki insanlarımıza bu pandemi döneminde bu coşkuyu yaşatmak istedik. Onlar da bizlere çok destek sağladılar. Akşam da canlı bir konserimiz var. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu günü bize armağan eden Atatürk’e çok teşekkür ediyorum. 19 Mayıs kutlu olsun” dedi.

“Halkımızla iç içe pandemi kurallarına uygun olarak etkinliğimizi burada tamamlayacağız”
Ankara Volskwagen Dayanışma Derneği Başkanı Fikret Gültekin, “Milli Mücadele’nin 102’inci yılında Gölbaşı ilçemizde 102 Vosvosumuz ile toplandık. Araba sevdası, Atatürk sevdası, Atatürk sevgisi olan tüm dostlarımızla buradaki halkımızı coşturmaya geldik. Belediye başkanımızın da katılımıyla tüm mahalleleri turlayacağız. Ulusal marşımızı söyleyip bayrağımızı sallayacağız. Halkımızla iç içe pandemi kurallarına uygun olarak etkinliğimizi burada tamamlayacağız. 1996’dan beri kurulmuş ilk derneğiz. Tüm sosyal sorumluluk projelerinde varız. Ulusal bayramlarda tamamını herhangi bir yasak olmadığı sürece kutluyoruz” açıklamasında bulundu.

Vosvos Kulübü Derneği üyesi Selin Orman da burada olmaktan mutlu olduğunu dile getirerek, “Burası ve bu ortam çok güzel. Her sene etkinlik düzenliyoruz. Bu sene pandemi dolayısıyla birazcık daha farklı bir etkinlik oldu ama yine de çok eğleniyoruz. Burada olmayı çok seviyorum. Konvoylar yapıp şarkılarla birlikte dans ediyoruz. Çok güzel fotoğraflar çekilme fırsatlarımız oluyor. Burası çok güzel, rengarenk. Konvoyumuz vardı. Konvoydan sonra buraya toplandık. Şimdi tekrar bir konvoy gösterimiz olacak. Dolaşmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Vosvos Derneği Başkanı Fikret Gültekin, Başkan Şimşek’e günün anısına hediyeler taktim etti.Ali (Nargüner – Cem Geçim/iha)

Çevre

Tokat’ta 191 konut zarar gördü, 2 bin yıllık köprüde çatlak bile yok

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen depremde üç ilçede toplam 191 konutta hasar oluşurken, 2 bin yıllık tarihi köprüde çatlak dahi oluşmadı.

Yasin Kıras – Yunus Çiftci
TOKAT-
Tokat, aynı gün içinde üst üste gelen depremlerle sarsıldı. Önceki gün meydana gelen 4.7, 4.1 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinde ve 30 köyde 191 konutta hasar tespit edildi. Deprem sonucunda ahır duvarları yıkıldı, cami minareleri hasar gördü ve birçok evde çatlaklar oluştu. Ancak ilçe merkezinde bulunan ve halen çevre köylere ulaşımı sağlayan Roma döneminden kalma tarihi Sulusaray Köprüsü depremde zarar görmedi. 2 bin yıllık tarihi yapı, köylere olan karayolu ulaşımını güvence altına almaya devam ediyor.
Öte yandan, depremin etkileri gün ağarırken dronla havadan görüntülendi.

Okumaya devam et

Genel

Bahçesini çapalayan çiftçinin pulluğuna takılan küpten Bizans dönemi sikkeleri çıktı

Hatay’da bir çiftçi, bahçesini çapalarken traktörünün pulluğuna takılan küpten çıkan Bizans dönemine ait 22 altın sikkeyi yetkililere teslim etti.

Ramazan İlın – Veysel Korkmaz
HATAY-
Antakya ilçesi Saçaklı Mahallesi’nde traktörle zeytin bahçesini çapalamak isteyen çiftçi İsmet Kaya’nın pulluğuna içi altın sikke dolu küp takıldı. Pulluğun temasıyla parçalanan küpü kontrol eden Kaya, altınların çevreye yayıldığını fark etti. Kaya, durumu jandarma ekiplerine bildirdi ve bölgeye kolluk kuvvetleri ile müze müdürlüğü görevlileri intikal etti. Kontrollerde; altınların 22 adet olduğu ve Bizans dönemine ait sikkeler oldukları ortaya çıktı. Sikkeler, müze müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınarak koruma altına alındı.

“Bütün akrabalarımız bizleri aradı, bütün akşam telefonlarımız susmadı”

İçinden altın çıkan küp karşısında şaşırdığını ifade eden çiftçi İsmet Kaya, 22 adet altın sikkeyi ekiplere teslim etmenin memnuniyeti yaşadığını belirterek, “Zeytinlerimiz daha iyi olsun diye traktörümüzle bahçeyi sürüyordum. O esnada çapaya bir tane kırık testi denk geldi, inip baktığımda içinde altın vardı. İçinde altın sikke vardı, onları aldım ve devletimize teslim ettim. İçerisinden 22 tane Bizans dönemine altın sikke çıktı. Biz zeytin hasadının iyi olmasını beklerken topraktan altın sikke hasat ettik bu yıl. Memnunuz, devletimiz memnun. Bizler çok şaşırdık, mahallede yaşayanlar olarak. Bütün akrabalarımız bizleri aradı, bütün akşam telefonlarımız susmadı. Devlete teslim etmekle en iyisini yaptın diyenler de oldu, farklı şeyler söyleyenler de oldu. Niye teslim ettin, niye kuyumcuya satmadın, daha iyi para ederdi diyenler oldu. Biz tarihimizin ortaya çıkması için bunları devletimize teslim ettik. Antakya ilçesindeki Saçaklı Mahallemiz tarihi açıdan zengin” dedi.

Okumaya devam et

Genel

Özdemir: Samsun’u ihracat konusunda adına yakışır yerlere getirmek için çalışmalıyız

 Samsun Çarşambalılar Derneği Başkanı Hüseyin Avni Özdemir, “Karadeniz Bölgesi’nin en önemli ihracat merkezlerinden olan Samsun’u adına yakışır yerlere getirmek için tüm gücümüzle çalışmalıyız” dedi.

SAMSUN-
Dernek Başkanı Hüseyin Avni Özdemir başkanlığındaki Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği, yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Av. Halit Doğan’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Dernek Başkanı Özdemir, ziyarette yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerle sivil toplum kuruluşlarının kentin gelişmesi için ortak çalışmalara imza atmaları gerektiğini söyledi. Türkiye’nin seçimsiz bir 4 yıllık döneme girdiğini vurgulayan Özdemir, “Tüm paydaşlar olarak Karadeniz’in en önemli ihracat merkezlerinden olan Samsun’u adına yakışır yerlere getirmek için tüm gücümüzle çalışmalıyız” diye konuştu.

Samsun’un gelişimi için yapılabileceklerin ele alındığı ziyarette Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Doğan’a yönetim kurulu ve dernek üyelerinin gündemlerinde yer alan konular ile sorun ve çözüm önerilerini aktardı.

Belediye Başkanı Halit Doğan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Ziyaret hediye takdiminin ardından sona erdi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.