Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Gündem

Çarşamba’da 19 Mayıs töreni

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Samsun’un Çarşamba ilçesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Çarşamba Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı. Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Çarşamba İlçe Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Kemal Çelik, Çarşamba Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlkay Aydın, mülki ve idari amirler, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşma yapan Çarşamba Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İlkay Aydın, “Gazi Mustafa Atatürk’ün 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak, 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmasıyla başlayan istiklal mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinde 102. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Atatürk ve silah arkadaşlarını memleketimiz olan Samsun’da başlattığı bağımsızlık hareketi, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış Milli Mücadele sonunda zaferle sonuçlanmıştır. Bugünkü mevcudiyetimizi o günlere borçluyuz” ifadelerine yer verdi.
Yapılan konuşma sonrası Belediye Meydanı’ndaki çelenk sunma töreni son buldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

SP Samsun Milletvekili Karaman’dan Petek Reklam Ajansı’na ziyaret

Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Samsun’un gelişimine katkı sağlamak için parti olarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi

RÜMEYSA BULUT

SAMSUN – Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, partinin Canik İlçe Başkanı Ahmet Keser ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Petek Reklam Ajansı’nı ziyaret ederek firmanın reklam ve haber faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Saadet Partisi’nin 10 milletvekilinden biri olan Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, tüm milletvekillerinin ülke genelinde teşkilatlarıyla birlikte mahalli seçim çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüklerini kaydetti. Ajans bünyesindeki www.ohaberneydi.com İnternet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ayhan Gonca ile sohbet eden milletvekili Mehmet Karaman ve Canik İlçe Başkanı Ahmet Keser, halkın partilerine gösterdiği teveccühe de dikkat çekti.

Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Ayhan Gonca’dan Petek Reklam Ajansı ve www.ohaberneydi.com internet gazetesi hakkında da bilgi aldı. Gonca, haber sitesinin, yerel, ulusal ve uluslararası objektif haber yayıncılığı yaptığına işaret ederken, Petek Reklam Ajansı’nın da profesyonel kadrosuyla matbaadan dijital baskıya, promosyon ürünlerinden tabelaya, araç giydirmeden cam giydirmeye kadar her alanda hizmet verdiğini ifade etti.

Okumaya devam et

Dünya

Gazze’de 4 günlük insani ara başladı

 İsrail ile Hamas arasında varılan anlaşma kapsamında Gazze Şeridi’nde 4 günlük insani ara başladı.

GAZZE-
Katar’ın arabuluculuğu sonucu İsrail ile Hamas arasında varılan 4 günlük insani ara, yerel saatle 07.00’de yürürlüğe girdi. Anlaşma kapsamında İsrail hapishanelerindeki 4 gün boyunca toplam 150 Filistinli ile Gazze’deki 50 İsrailli esir takas edilecek. Gazze’den kadın ve çocuklardan oluşan 13 kişilik ilk İsrailli esir grubu, bugün saat 16.00’da serbest bırakılacak. Uluslararası Kızılhaç Komitesi, İsrailli esirlere Refah Sınır Kapısı’na kadar eşlik edecek ve esirleri İsrail ordusuna teslim edecek. Esirler, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Tel Aviv’deki hastanelere götürülecek. İsrail ise ilk etapta 39 Filistinliyi serbest bırakacak.

İnsani ara kapsamında Gazze’ye yakıt dahil insani yardım taşıyan yüzlerce tır da giriş yapacak.
Hamas’tan yapılan açıklamaya göre, Gazze’nin güneyindeki saldırılar tüm gün, kuzeyinde ise yerel saatle 10.00-16.00 arasında durdurulacak.

Okumaya devam et

Genel

Gazzeli 61 hasta ve 49 refakatçiyi taşıyan uçak Türkiye’ye ulaştı

İsrail saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi’nde kanser tedavisine devam edemeyen 61 hastayı ve beraberindeki 49 refakatçiyi taşıyan uçak Türkiye’ye ulaştı.

Muhammed Musab Gümüşer – Gürkan Sayın
ANKARA-
İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından kanser tedavisine devam edemeyen 27 hasta geçtiğimiz günlerde Türkiye ile Mısır koordinasyonunda Türkiye’ye getirilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise El-Ariş Havalimanında yaptığı açıklamada, olabildiğince hastayı Türkiye’ye getirme çabası içerisinde olduklarını ifade etmişti. Bu çerçevede Türkiye ile Mısır Koordinasyonunda yürütülen tedavilerinin devamlılığını sağlamak için Türkiye’ye bugün 61 hasta ve beraberinde 49 refakatçiyi taşıyan A400M tipi uçak Ankara Etimesgut Askeri Havalimanı’na indi.

Öte yandan, Türkiye ile Mısır koordinasyonda tedavilerinin devamlılığını sağlamak için Türkiye’ye getirilen hastalara refakat etmek üzere 10 kişilik sağlık ekibi uçak içerisinde yerini aldı.

Askeri uçakla getirilen 61 hastayı hastaneye sevk edecek olan kara ambulansları ise havalimanında hazır olarak bekledi.

Hastaların, Ankara’daki Etlik ve Bilkent Şehir Hastaneleri başta olmak üzere çeşitli hastanelerde tedavi altına alınacakları öğrenildi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.