Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Dünya

Gazzeli berber, molozlar üstünde mesleğini sürdürmeye devam ediyor

 Gazze kentinde yaşayan berber Haşim El-Caruşe, saldırılar nedeniyle dükkanı yıkılmasına rağmen molozlar üstünde müşterilere hizmet vermeye çalıştı.


Gazze Şeridi’nde İsrail ile Hamas arasında varılan ateşkesin ardından halk, normal hayatını dönmeye çalışıyor. 33 yaşında Haşim El-Caruşe berber dükkanının enkazı üzerinde mesleğine devam ediyor.
Haşim el-Caruşe, ”Gazze’ye yönelik İsrail saldırıları öncesinde bu dükkân sadece bir iş yeri değil benim için cennet gibiydi. Bu dükkandan, ben ailem ve müşterilerim faydalanıyorduk. En iyi berber dükkanlarından biriydi, ancak şimdi tamamen yıkıldı. Dükkanın enkazını gördüğümde şok oldum. Dükkanım yerle bir oldu. Dükkanım enkazına dönmesine rağmen burada dükkanım var olmaya devam edecek” sözleri yer verdi.

Dünya

Trump’a suikast girişimini araştırmak için ekip oluşturuldu

ABD Temsilciler Meclisi Mike Johnson, ABD Başkan adayı Donald Trump’a suikast girişimini derinlemesine araştırmak üzere 13 kişiden oluşan ekip kurulduğunu duyurdu.

 Vahdet AYAZ
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Johnson, yaptığı açıklamada, “Donald Trump‘ın hayatına yönelik bir suikast girişimine izin veren güvenlik hataları şok edicidir. Buna cevaben, Kongre Üyesi Hakeem Jeffries ve ben, konuyu derinlemesine araştırmak üzere 7 Cumhuriyetçi ve 6 Demokrattan oluşan bir Meclis Görev Gücü oluşturduğumuzu ilan ediyoruz. Görev gücü mahkeme celbi yetkisine sahip olacak ve gerçekleri bulmak, hesap verebilirliği sağlamak ve bu tür başarısızlıkların bir daha asla yaşanmamasını sağlamak için hızla hareket edecektir” dedi.

ABD Başkan adayı Trump’a 13 Temmuz’da Pensilvanya eyaletindeki Butler ilçesinde konuşma yaptığı sırada suikast girişiminde bulunulmuştu. Saldırgan, güvenlik güçlerince vurularak öldürülmüş, Trump ise sağ kulağının üst bölgesinden yaralanmıştı.(DHA)

Okumaya devam et

Dünya

Ukrayna’da 64 kişi savaş bölgesinden tahliye edildi

Ukrayna’nın Donetsk bölgesindeki Toretsk kentinden 64 kişi, kurtarma ekiplerince tahliye edildi. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, engelli bir kişinin tahliye anlarını da paylaştı.

 Vahdet AYAZ
Ukrayna Acil Durumlar Servisi’nden yapılan açıklamada, “Toretsk topluluğunun 64 sakini geçen hafta kurtarma ekipleri tarafından tahliye edildi. Bunların arasında 2 çocuk ve hareket kabiliyeti kısıtlı 9 kişi bulunmaktadır. Bu kişiler Donetsk bölgesindeki daha güvenli yerleşim yerlerine götürülmüşlerdir. Rus işgalcilerin sürekli bombardımanı nedeniyle Toretsk toplumundaki durum giderek zorlaşıyor. Bu durum çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine ve sivil altyapının tahrip olmasına yol açmaktadır. Tahliye, hayat kurtarmak için gerçek bir şanstır. Şu anda tehlike altında olan cephe hattı bölgelerinin tüm sakinlerini derhal tahliye olmaya çağırıyoruz” denildi.(DHA)

Okumaya devam et

Dünya

Trump: Yeni bir gün ve Biden yarıştan çekildiğini unuttu

ABD eski Başkanı ve başkan adayı Donald Trump, adaylıktan çekilen ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘çekildiğini unuttuğunu’ söyledi.

 Vahdet AYAZ
ABD Başkan adayı Trump, yaptığı açıklamada, “Yeni bir gün ve Joe Biden dün yarışı bıraktığını hatırlamıyor. Kampanya programını talep ediyor ve Çin Devlet Başkanı Şi ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile 3. Dünya Savaşı’nın olası başlangıcına ilişkin görüşmeler ayarlıyor. Biden ‘keskin, kararlı, enerjik, öfkeli ve gitmeye hazır” dedi.(DHA)

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.