Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Kapadokya’da motosikletçiler yemin töreni düzenledi

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde Adana’da bir grup motosiklet sever tarafından kurulan Turk Riders Chopper Clup için yeni katılan üyeleri için yemin töreni düzenlendi.


Turk Riders Choppper Clup’ya Kapadokya’da 5 motosiklet tutkunu üye olmak için başvuru yapmasının ardından kulüp tarafından kabul edilen üyeliklerinin yerine getirilmesi için Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Devrent Vadisinde yemin töreni düzenlendi. Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 150 motosikletçinin katıldığı yemin töreninde Nevşehir’de bulunan 5 motosiklet sürücüsü Türk Bayrağı üzerinde yemin ederek kulübe üyelikleri kabul edildi. Nevşehir’de motosiklet tutkunu 5 kişinin yemin etme törenin ardından kulüp geleneği olarak diğer üyelerden sırasıyla dayak yemesi ise renkli görüntülere neden oldu.


Turk Riders Chopper Clup Başkanı Ruhsati Tiraş burada yaptığı açıklamada, “Kapadokya’da kulübümüze katılmak için müracaat eden arkadaşları kulübümüze üye yapmak için buraya geldik” dedi. Tiraş, “Türkiye’de bütün hobi yapan motosiklet kullanıcıları gibi Adana’da kurulduktan sonra Türkiye’nin muhtelif illerine 30’a yakın ile dağılmış bir motosiklet kulübüdür. Bugün burada olmamızın sebebi pandemiden mütevellit biraz gevşeyen yasaklardan sıkılan arkadaşlar evlerinden kalktılar buraya geldiler. Hem buranın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etmek hem evlerinden biraz uzaklaşmak amacıyla geldik. Ama buraya gelmemizin yani Nevşehir’e gelmemizin en büyük motosiklet seven arkadaşların kulübümüzde yelek giyen arkadaşların aramıza katılmak için müracaatları değerlendirildi. Ve müracaatta bulunan arkadaşların aramızda olmasına karar verildi. Bugün de Kapadokya’da bu kuruluşu yaptık. Artık biz her sene de Kapadokya’ya geleceğiz” dedi.

“Ataerkil toplum olarak geleneklerimize bağlıyız”


Turk Riders Chopper Clup Başkanı Ruhsati Tiraş aralarına yeni katılan üyeler için düzenlenen yemin töreni ile ilgili olarak ise biz ataerkil toplumumuzun geleneklerine bağlı bir kulübüz dedi. Tiraş, “Şimdi bizim kulübümüzde disiplin çok önemlidir. Ve ettiğiniz yemine sadık kalarak kulübünüze sorumluluğunuzu yerine getirerekten ciddi bir şekilde ölmemek veya sakat kalmamak için sürdüğümüz motordan evimize sağ salim varmak amacımız. Şimdi bizim yaptığımız işler sadece sürüşlerde değil. Normalde giyim kuşamımızda, oturmamızda, kalkmamızda adımızdan da anlaşıldığı gibi kendimizi ataerkil toplumumuzun geleneklerine bağlıyız. Bizde ne vardır. Yapacak mısın yapacaksın, yemin edersin yaparsın bizim yeminimizde bu şekildedir” diye konuştu.


Kapadokya Kulüp Başkanı olarak göreve başlayan Kenan Tekin ise açıklamasında, “Kapadokya bölgesinde 150 motosiklet sürücüsü ile birlikte beraberinde 250 kişiyi 3 gün boyunca Kapadokya bölgemizde misafir ettik. Memleketimizi, Kapadokya’mızı en güzel şekilde tanıtmaya çalıştık. İnşallah her yıl bu etkinliğini ilerleyen yıllarda da sürdürmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.


Genel

Özdemir: Samsun’u ihracat konusunda adına yakışır yerlere getirmek için çalışmalıyız

 Samsun Çarşambalılar Derneği Başkanı Hüseyin Avni Özdemir, “Karadeniz Bölgesi’nin en önemli ihracat merkezlerinden olan Samsun’u adına yakışır yerlere getirmek için tüm gücümüzle çalışmalıyız” dedi.

SAMSUN-
Dernek Başkanı Hüseyin Avni Özdemir başkanlığındaki Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği, yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Av. Halit Doğan’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Dernek Başkanı Özdemir, ziyarette yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerle sivil toplum kuruluşlarının kentin gelişmesi için ortak çalışmalara imza atmaları gerektiğini söyledi. Türkiye’nin seçimsiz bir 4 yıllık döneme girdiğini vurgulayan Özdemir, “Tüm paydaşlar olarak Karadeniz’in en önemli ihracat merkezlerinden olan Samsun’u adına yakışır yerlere getirmek için tüm gücümüzle çalışmalıyız” diye konuştu.

Samsun’un gelişimi için yapılabileceklerin ele alındığı ziyarette Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Doğan’a yönetim kurulu ve dernek üyelerinin gündemlerinde yer alan konular ile sorun ve çözüm önerilerini aktardı.

Belediye Başkanı Halit Doğan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Ziyaret hediye takdiminin ardından sona erdi.

Okumaya devam et

Genel

Sivas-İstanbul yüksek hızlı tren seferleri başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sivas ile İstanbul arasında aktarmasız yüksek hızlı tren (YHT) ekspres seferlerinin 4 Mayıs itibariyle başlayacağını duyurdu.

Burak Can Ekizoğlu
ANKARA-
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sivas ile İstanbul arasında başlayacak olan aktarmasız yüksek hızlı tren seferlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’de demiryollarında yapılan yatırımlar ve atılımlar sayesinde ulaşımda çağ atlatan projelerin hayata geçirildiğinin altını çizen Bakan Uraloğlu, hızlı tren projeleri, mevcut demiryollarının yenilenmesi ve modernizasyonu, milli ve yerli demiryolu sanayisinin geliştirilmesinde bakanlık olarak duraksamadan çalıştıklarını ifade etti. Uraloğlu, vatandaşların güvenli, ekonomik, çevreye duyarlı ve konforlu ulaşımını sağlayabilmek için demiryolları yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.

Ankara-Sivas YHT hattını 1 yılda 971 bin kişi kullandı

Ankara-Sivas Hızlı Demiryolu Hattı’nın 26 Nisan 2023 tarihinde hizmete girmesiyle Ankara-Sivas arasındaki mesafenin 603 kilometreden 405 kilometreye, 12 saat olan seyahat süresinin 2 saate düştüğünü anımsatan Bakan Uraloğlu, Ankara-Yozgat arasının da 1 saat düştüğünü söyledi. Güzergah üzerinde bulunan 8 istasyon ile hizmet vermeye başlayan hızlı tren hattının Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve son olarak da Sivas’a ulaştığını belirten Uraloğlu, “Kırıkkale, Yozgat ve Sivas illerimizin de Ankara merkezli hızlı tren ağına bağlanması ile bu illerimizde yaşayan yaklaşık 1,3 milyon vatandaşımız hızlı trenle seyahat etme imkânına kavuştu. Ankara-Sivas arasında günde karşılıklı 3+3 sefer olarak işletilen Yüksek Hızlı Tren ile 26 Nisan 2023 tarihinde hizmete girmesinden bu yana geçen 1 yılda 971 bin yolcu seyahat etti” dedi.

4 Mayıs İtibariyle YHT ile Sivas-İstanbul aktarmasız ekspres başlıyor

Sivas ve Ankara’dan Yüksek Hızlı Trenler ile seyahat eden yolculardan gelen aktarmasız Sivas-İstanbul sefer talepleri doğrultusunda çalışmaların tamamlandığının müjdesini veren Uraloğlu, “Sivas’tan 4 Mayıs saat 13.00’da hareket edecek Yüksek Hızlı Trenimiz ekspres ve aktarmasız olarak İstanbul’a devam edecek. 483 yolcu kapasitesine sahip setler kullanılarak işletilecek ekspres trenlerimiz İstanbul’dan da 08.40’ta hareket edecek, Sivas’ a 15.58’ de varacak, Sivas’ tan 13.00’ da hareket edecek ve İstanbul’ a 20.08’ de ulaşacaktır” diye konuştu.
Bakan Uraloğlu, İstanbul-Sivas seferinin 7 saat 18 dakika, Sivas-İstanbul seferinin ise 7 saat 8 dakika süreceğini belirterek, “Ekspres Yüksek Hızlı Trenler, Sivas-İstanbul arasında Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Arifiye ve Pendik’te duracak. İlerleyen günlerde yolcu taleplerini dinleyeceğiz, gerekli değerlendirmeleri yaparak işletme planı değişiklikleri yapacağız” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Genel

Bayram tatilinde Şanlıurfa 500 bin ziyaretçi ağırladı

Türkiye’de 9 günlük bayram tatili süresince yaklaşık 500 bin ziyaretçi, Şanlıurfa’ya akın etti. Bayram tatili ile yoğunluğun yaşandığı kentte, esnafın yüzü güldü.

Ahmet Kolsuz – Bekir Şeyhanlı
ŞANLIURFA-
Bayram tatilinde Şanlıurfa, yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı. Kentte 9 günlük bayram tatili süresince yaklaşık 500 bin ziyaretçinin giriş yaptığı kentte, esnafın da yüzü güldü. Son yılların en yoğun bayram tatilini yaşadıklarını belirten esnaf, siparişleri yetiştirmek zorlandıklarını belirtti.

“Yıl sonunda 2 milyon ziyaretçi sayısını geçeceğiz”

Şanlıurfa Turist Rehberleri Odası Genel Sekreteri Müslüm Çoban, yılbaşında hedeflerinin 1 buçuk milyon ziyaretçi ağırlamak olduğunu, bayram tatili süresince yaşanan yoğunluk nedeniyle de yılsonunda 2 milyon ziyaretçi sayısının aşılacağını söyledi. Çoban, “Özellikle bayram tatilinin 9 güne çıkması ile birlikte çok güzel bir yoğunluk oldu. Tatil planlarını yapan insanlar, Şanlıurfa’mızın güzel tarihi alanlarını gezmek, lezzetli yemeklerini, güzel tatlılarını tatmanın imkanını buldular. Özellikle baharın en güzel renklerini görmüş oldular. Genelde günübirlikçilerle birlikte Şanlıurfa’mızda 500 bin misafir ağırladık. Herkes için güzel, keyifli geçti. Sadece Göbeklitepe’ye 60 bin kişi giriş yaptı. Bu bize şöyle bir umut da verdi. 2024 yılı turizm anlamında çok daha güzel geçecek ve verimli geçecek. Biz yılbaşında hedefimizi 1 buçuk milyon olarak belirtmiştik ama öyle görünüyor ki 2 milyonu rahatlıkla geçeceğiz” dedi.

“Yoğunluktan dolayı neredeyse müşterileri kovacaktık”

Esnaf Recep Çelik, “Şanlıurfa’da bu kadar kalabalığı beklemiyordum. Hayatım boyunca düşünsem aklıma bile gelmezdi. Daha önce böyle bir kalabalığa denk gelmedim. Millet bir birine çarpıyordu. Kalabalık karşısında şaşırdım, durdum. Neredeyse artık müşterileri kovacaktık. Müşterilerin siparişlerini yetiştiremiyorduk. Müşterilere durun diyordum, kimse kimseyi dinlemiyordu. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim, göremem de” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.