Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Spor

Ücretsiz spor kurslarına yoğun katılım

Pamukkale Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nin ortak yürüttüğü spor kursları 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri çerçevesince tanıtıldı.

Pamukkale Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Pamukkale Halk Eğitim Merkez ortaklaşa etkinlik düzenleyerek yıl boyunca yürütülen spor kurslarını tanıttı. Yapılan etkinlikte okçuluk, atletizm, halter, ve jimnastik spor branşlarında yarışmalar düzenlendi. Etkinliğe ilişkin açıklama yapan Pamukkale Gençlik ve Spor Müdürü Zafer Akçay, spor branşlarının yanında polislik sınavlarına hazırlanan gençlere de ücretsiz kurs verdiklerini belirtti.

Ücretsiz kurslara 400 gencin katıldığını da kaydeden Akçay, kurslara katılan 205 gencin polislik spor parkurunu başarıyla geçtiğini ifade etti. Akçay, “Pamukkale Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ile Pamukkale Halk Eğitim Merkezimizin açtığı kurslarımızı hayat boyu öğrenme haftası nedeniyle tanıtalım istedik. Bu vesileyle bir takım etkinlikler düzenledik. Öğrencilerimize günün anlam ve önemine ilişkin bilgiler verdik. Yarışmalar düzenledik. Küçük jimnastikçilerimize hatıra madalyaları verdik. Şube müdürümüz ve halk eğitim müdürümüzde gençlerimizle buluştu. Halk eğitimde nasıl resim sergisi bir sergiyle sunuluyor. Biz de bünyemizde düzenlenen kursları sunduk. Açtığımız ücretsiz yetenek kurslarımızdan şu anda polislik sınavına giren 400 öğrencimizden 205’i spor parkurunu başarıyla geçtiler” dedi.

“Ücretsiz kurslarımızı tanıttık”

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yavuz Çağlar ise , “Pamukkale Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğümüz ile Pamukkale Halk Eğitim Merkezimizin düzenlediği bir takım faaliyetleri yerinde görmek için buraya geldik. Farklı bölgelerimizden gelen gençlerimiz burada okçuluk, atletizm, halter, jimnastik gibi branşlarda kurslar almaktalar. Başarılar ortaya koymaktalar. Ayrıca yetenek sınavlarına hazırlık kurslarımız gençlerimize ücretsiz bir şekilde sunulmakta. Bu kurslar sayesinde birçok gencimiz polislik gibi askerlik gibi sınavlara başarılı olmakta. Bu anlamda güzel işler çıkardığımızı düşünüyoruz. Bakanlığımız 1-7 Haziran tarihleri arasını hayat boyu öğrenme haftası olarak belirledi. Bu hafta kapsamında 19 ilçemizde güzel etkinlikler yaptık. Biz burada bu haftanın spor ayağı için burada toplandık. Spor aktiviteleri halk eğitim merkezlerimizin çok önem verdiği aktivitelerdir. Her yaştan insanlarımız bu kurslara katılmaktadır. Ücretsiz olarak katıldıkları bu kursları tanıtmak için burada bulunuyoruz” diye konuştu.(iha)

Spor

Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nin 3’üncü haftasına galibiyetle başladı

Son Milletler Ligi (VNL) şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasının ilk maçında Tayland’ı 25-17’lik setlerle 3-0 mağlup etti. Dokuzuncu maçında yedinci galibiyetini alan Filenin Sultanları, puanını da 21’e yükseltti.

İSTANBUL-Türkiye – Tayland: 3-0

SALON: Hong Kong Coliseum

HAKEMLER: Hee-Joo Kang (KOR), Stefano Cesare (ITA)

TÜRKİYE: Eda Erdem, Elif Şahin, Ebrar Karakurt, Aslı Kalaç, Melissa Vargas, Hande Baladın (Simge Aköz, Ayça Aykaç, Cansu Özbay, Derya Cebecioğlu)

TAYLAND: Natthanicha, Chatchu-On, Thatdao, Pimpichaya, Wipawee, Hattaya (Piyanut, Sasipapron, Sangthong, Thanacha, Ajcharaporn, Donphon, Wimonrat)

SETLER: 25-17, 25-17, 25-17

SÜRE: 60 dakika

Milliler, Hong Kong’un ev sahipliği yapacağı Milletler Ligi’nin üçüncü haftasında yarın ikinci maçında TSİ 15.30’da Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak.(DHA)

Okumaya devam et

Spor

Fernando Santos, Azerbaycan Milli Takımı’nın yeni teknik direktörü oluyor

Azerbaycan Futbol Federasyonu (AFFA), teknik direktörlük görevine son olarak Beşiktaş’ı çalıştıran Fernando Santos‘u getirmeye karar verdi.

Metin ARSLANCAN
İSTANBUL-AFFA’dan yapılan açıklamaya göre federasyonun 3 Haziran’da yaptığı toplantıda teknik direktör konusu masaya yatırılırken Portekizli teknik direktör Fernando Santos‘un adaylığı gösterildi. Açıklamada, “Görüşmelerde güçlü, rekabetçi ve başarılı bir milli takım oluşturulmasının yanı sıra ülkemizde çocuk futbolunun geliştirilmesi gerektiği de belirtildi. Bu bağlamda, Fernando Santos’un dünyanın tanınmış futbol uzmanlarından biri olarak zengin tecrübesi, Avrupa şampiyonluğu da dahil olmak üzere profesyonel kariyeri boyunca elde ettiği başarılar dikkate alınarakAzerbaycan Milli Takımı‘nın teknik direktörü olarak atanmasına karar verildi. Sürecin kısa vadeli olmayacağı, belli bir süreyi kapsayacağı düşünüldüğünde Portekizli teknik adama, rekabetçi bir takım oluşturarak EURO 2028 eleme aşamasında başarılı bir performans sergileme hedefi veriliyor” ifadelerine yer verildi.(DHA)

Okumaya devam et

Spor

Aziz Yıldırım, Olağan Seçimli Genel Kurulu’ndan ayrıldı

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda yapılan divan başkanlığı seçimini gayri demokratik bulduğunu belirterek kurulu terk etti.

 Sezer AFŞAR – Olgucan KALKAN
İSTANBUL-Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu, Ülker Stadyumu’nda devam ediyor. Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, 01.01.2023-31.05.2023 mali dönem ve 01.06.2023-29.02.2024 mali dönemine ilişkin Denetim Kurulu Raporu’nu okuduğu esnada başkan adayı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu listesinde yer alan isimler tribünden sahaya inerek konuşmanın gerçekleştirildiği alana yürüdü. Başkan Ali Koç ve yönetiminde yer alan isimlerle tokalaşan Yıldırım, ardından konuşmanın yaptığı kürsüye geldi. Genel Kurul Divan Başkanlığına seçilen Vefa Küçük, Aziz Yıldırım’a “Benden söz almanız gerekmektedir” deyince, Yıldırım, “Ben alırım. Sen orada seçilmeden oturdun” şeklinde cevap verdi. Konuşmaların sürmesinin ardından Küçük, “Kürsü işgal edilmiştir, kürsüyü boşaltacağız. Aziz Başkan kürsüye kadar geldiğine göre kendisine 30 saniye konuşma hakkı tanıyalım, zaten başkan adayı olarak konuşacak” dedi.

Bu sözlerin ardından kısa bir açıklama yapan Yıldırım, “Burada Fenerbahçe’ye yakışır bir kongre olmasını istiyoruz ancak yapılan seçim gayri demokratik bir seçimdir. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen kalabilir isteyen ayrılır, hepinize teşekkür ederim” diyerek kürsüden indi ve arkadaşlarıyla birlikte stadı terk etti.

AZİZ YILDIRIM VE EKİBİNDEN OYLAMAYA İTİRAZ

Yönetici Fethi Pekin, Olağan Seçimli Genel Kurul’da Divan Başkanlığı için Vefa Küçük’ün oylanmasının ardından “İkinci oylamaya gerek kalmadı” ifadesini kullandı ve ardından ikinci oylamayı da gerçekleştirdi. Oylama sonucunda oyların eşit olduğu ve seçimin oldu bittiye getirildiği yönünde Aziz Yıldırım kanadından itiraz geldi. Avukat Savaş Adalet, oylamaya itirazda bulundu ve itiraz dilekçesini Fethi Pekin’e sundu.(DHA)

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.