Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Normalleşmeyle birlikte gelinlikçilerde yoğun mesai başladı

Kontrollü normalleşmeyle beraber ertelenen düğünler tekrar başlarken, gelinlikçiler de yoğun talebe yetişmek çaba harcıyor. Stresli geçen kapanma sonrası düğün yapacak olan genç kızlar gösterişli gelinliklere ilgi gösterirken, sadece nikah yapacak olanlar ise daha sade modelleri tercih ediyor.

Korona virüs salgınıyla birlikte ara verilen düğün ve nikahlar, kontrollü normalleşmeyle beraber tekrar başladı. Yazın da etkisiyle yoğunlaşan düğün, nişan ve nikahlar için gelin adaylarının siparişlerini yetiştirmeye çalışan gelinlik moda evleri yaşanan yoğunluktan memnun. Yeni normalleşmeyle piyasa canlanırken, düğün hazırlığı yapan çiftlerin bazıları gelinlikleri satın almak yerine kiralıyor. Stresli geçen kapanma sonrası düğün yapacak olan genç kızlar gösterişli gelinliklere ilgi gösterirken, sadece nikah yapacak olanlar ise daha sade modelleri tercih ediyor.

“Yoğun taleplere yetişmeye çalışıyoruz”

Gaziantep’te Beyaz Kuğu Moda Evi İşletmecisi Nuray Odacıoğlu yoğun taleplere yetişmeye çalıştıklarını belirterek, “Salgın yüzünden tüm firmalar gibi bizim işlerimiz de kötü oldu, ertelemeler, iptaller oldu. Sipariş aldığımız ürünler elde kaldı. Bu süreçte herkes sıkıntılar yaşadı. Sektör olarak da çok etkilendik. Yasaklar bittikten sonra Allah’a binlerce şükür işlerimiz normale dönmeye başladı. Şu anda çok iyiyiz. Özel siparişlerimiz, dikimlerimiz olsun gayet güzel şekilde devam etmeye başladı. İptal edilen düğünler de yenilerine eklenince yoğun bir taleple karşılaştık. Biz de bu taleplere yetişmeye çalışıyoruz” dedi.

“Tercihler kiralama oluyor”

Genelde tercihlerin kiralamadan yana olduğunu vurgulayan Odacıoğlu, “Genelde önceden satın alınıyordu ama şu an bütçe çok önemli bundan dolayı kiralık olarak daha çok tercih ediliyor. Nikahlarımız çoğaldı şu anda, büyük düğünlerden ziyade nikahlara dönüş oldu onun için daha sade, daha az gösterişi olan elit gelinlikler de tercih ediliyor” şeklinde konuştu.

“En çok Helen modeller tercih ediliyor”

En çok Helen modellerin tercih edildiğini ifade eden Odacıoğlu, “Şu anda ‘Helen’ modellerimiz revaçta, bunun yanında prenses, kabarık ve diğer modellerimize de ilgi yoğun. Nişanlıklar, kına kıyafetlerimiz, bindallılar, renkli kabarık kıyafetlerimize de ilgi ve talepler mevcut. Her çeşit gelinliğimiz mevcut. Bunlar, tesettür gelinlik, kına ve nişan kıyafetleri var. Bütçe olarak tabii ki daha hesaplı olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kiralama 2 bin, satın alma 3 binden başlıyor”

Gelinlik fiyatlarıyla ilgili bilgi veren Odacıoğlu, “Ortalama bir fiyat söylemek gerekirse, kiralık fiyatlarımız en alt kademede 2 bin liradan başlar, modelin işçiliğine doğru yukarı çıkar. Satılık olanlar ise 3 bin liradan başlar tabii modele göre farklılıklar gösterir. Elimizden geldiğince müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Kiralanan gelinliklere özel temizlik yapıyoruz”

Özellikle kiralanan gelinliklerin temizliğine önem verdiklerini belirten Odacıoğlu, “Gelinliğimiz kiradan geldikten sonra özel kuru temizlemelerimizde çok özen göstererek temizliğini çok iyi bir şekilde yaptırıyoruz. Gelinlerimiz de muhakkak denemeler oluyor onun akabinde özel dezenfekten uygulanıyor ve bir gün süreyle kesinlikle başka bir kimseye denetilmiyor” diye konuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

Deveci: Sadece 1 gün değil 365 gün dayanışma

Atakum’da Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen programda, özel bireyler gönüllerinde eğlenip, keyifli vakit geçirdiler.

SAMSUN-
Samsun’un Atakum Belediyesi ile Atakum Kent Konseyi Engelli Meclisi iş birliğinde Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla program düzenlendi. Programda engelli bireylerin haklarına sahip çıkılması çağrısında bulunan Atakum Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nadide Döktür, çalışmalarından dolayı Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye teşekkür etti.

“Sadece 1 gün değil 365 gün dayanışma”

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yaptığı konuşmada birlik ve dayanışma vurgusu yaparak, “Yurttaşlık hakları anayasada tanımlanıyor. Hayatın her alanında ekonomide, sanatta, ticarette, yönetimde ve siyasette hayatın her alanında olmamız gerektiğini ifade edin. O haklarınızı söke söke alın. Ne olur talepkar ve örgütlü olun. Şu tablo, Türkiye’ye örnek olsun. Bu sadece bir kahvaltı değil; büyük bir dayanışma örneği. ‘Biz toplumun bireyleriyiz, sadece bir gün hatırlamayın; 365 gün hep beraber olalım. Bizimle beraber yaşayın, sorunlarımızı bilin’ demeliyiz. Sadece bir gün değil; 365 gün bu birlikteliği bu dayanışmayı sağlayabilmeliyiz. Atakum Belediyesi olarak farkındayız ve sizin yaşam alanınızı kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bu güzel tabloyu büyütmek istiyoruz” dedi.

Atakum Belediyesi Büyük Düğün Salonu’da düzenlenen programa ayrıca siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda yaşadıkları sorunları anlatan engelli vatandaşlar, çalışmalarından dolayı Atakum Belediye Başkanı Deveci’ye teşekkür ettiler. Davul zurna eşliğinde dans edip şarkılar söyleyen katılımcılar, eşit ve özgür yaşam için engellerin aşılması vurgusu yaptılar.

Okumaya devam et

Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batı’da yaşayan Müslümanlara yönelik saldırılar artıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı’da yaşayan Müslümanlara yönelik saldırı ve tehditlerde artış yaşandığı belirterek, “İslam düşmanlığı Batı toplumlarında veba gibi yayılırken, hükümetler tarafından maalesef bir tedbir alınmıyor. Burada asıl amaç Müslümanları kışkırtarak tıpkı 85 sene önce olduğu gibi bir Müslüman sorunu oluşturmaktır. Allah’ın izni ile biz buna fırsat vermeyeceğiz. Bizi ve kardeşlerimizi çekmek istedikleri tuzağa düşmeyeceğiz” dedi.

İSTANBUL-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’nin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı’nda katılımcılara hitap etti. Batı ülkelerinde yaşayan Müslümanlara yönelik saldırılarda artış yaşandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müslümanlar olarak tehdit boyutu artan sorunlarımızdan birisi de İslam düşmanlığıdır. Avrupa’nın birçok ülkesinde göçmen nüfusun kahir ekseriyetini oluşturan Müslümanlar, her gün bir başka yabancı düşmanı, ırkçı, ayrımcı ve İslam karşıtı muameleye maruz kalmaktadır. Son yıllarda Batı Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımıza, mülklerine ve camilerine yönelik saldırı ve tehditlerde artış yaşanıyor. Ocak 2023’ten bu yana Kur’an-ı Kerim’in yakıldığı 500’e yakın İslam karşıtı saldırı gerçekleştirildi. Geçen hafta Filistin kefiyesi takan 3 genç, ABD’de sokak ortasında silahlı saldırıya uğradı. İslam düşmanlığı Batı toplumlarında veba gibi yayılırken, hükümetler tarafından maalesef bir tedbir alınmıyor. Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçakla eylemler ifade özgürlüğü kisvesi altında meşru gösteriliyor. Bu saldırılara göz yumanların mesele Filistin ve Gazze’deki masumların haklarını savunmak olduğunda birden nasıl yasakçı davrandıklarını hep birlikte görüyoruz. Fikir ve toplanma hürriyeti diyenlerin aslında böyle bir hassasiyetlerinin bulunmadığını çok iyi biliyoruz. Burada asıl amaç Müslümanları kışkırtarak tıpkı 85 sene önce olduğu gibi bir Müslüman sorunu oluşturmaktır. Allah’ın izni ile biz buna fırsat vermeyeceğiz. Bizi ve kardeşlerimizi çekmek istedikleri tuzağa düşmeyeceğiz. İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkeler olarak bu nefret suçlarına karşı ortak hareket etmemizin ehemmiyetini tekrar vurgulamakta fayda görüyorum. Gerek ikili düzeyde, gerek uluslararası platformları kullanarak nefret suçları ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Erdoğan’dan İslam ülkelerine çağrı

İslam ülkeleri arasında tercihli ticaret sisteminin geçen yıl yürürlüğe girmiş olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Erdoğan, “Sisteme dahil olan ülkelerin gerekli tedbirleri alarak anlaşmayı bihakkın uygulamalarına büyük önem veriyoruz. Sisteme henüz taraf olmamış ülkeleri de bir an evvel katılmaya davet ediyoruz. Birlikte geliştireceğimiz ekonomik fırsatlar, refahı, bereketi ve ekonomik istikrarı beraberinde getirecektir. Ülkelerimiz arasındaki ticareti ve yatırımları teşvik edecek bir diğer husus ise uyuşmazlıkların çözümü meselesidir. Özellikle faaliyetlerini İstanbul’da sürdüren İslam İşbirliği Teşkilatı Tahkim merkezinin, yatırım ve ticari uyuşmazlıkların çözümü noktasında önemli bir adres olması için sizlerin de desteğini kıymetli buluyoruz. İSEDAK Kobi programının teşkilat üyesi ülkelerde faaliyet gösteren Kobilerin güçlendirilmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Genel

Gazze’den 130 Türk vatandaşı daha Türkiye’ye gelecek

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, dün 130 Türk vatandaşının Gazze’den Mısır’a geçiş yaptığını, bugün Türkiye’ye gelmesinin öngörüldüğünü açıkladı.

Mehmet Kalay
GAZZE-
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, dün 130 Türk vatandaşının aile yakını Gazze’den Mısır’a geçiş yaptığını, bugün Türkiye’ye gelmesinin öngörüldüğünü belirtti.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.