Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Asayiş

Bakan Soylu: “Polis sandığı FETÖ’nün midesinden çekip alınan ve emniyetteki arkadaşlarımıza emanet edilen önemli bir kurumdur”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Polis sandığı FETÖ’nün midesinden çekip alınan ve emniyetteki arkadaşlarımıza emanet edilen önemli bir kurumdur” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da bir otelde düzenlenen Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) 52. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından POLSAN’a ait tanıtım filmi yayınlandı. Daha sonra Bakan Soylu programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Dünyada POLSAN gibi bir çok teşkilat ve sandık olduğunu dile getiren Bakan Soylu, “Bir taraftan devletin kendi kaynakları ile oluşturduğu tasarrufu hem de bireysel tasarrufu ortaya koyan anlayışı gerçekleşmektedir. Hem de bu kaynaklar ilgili kurumlara ciddi bir güven ve güç vermektedir. Onun için profesyonel yönetiminden emniyet mesleğindeki arkadaşlarımızın ortaya koyduğu iradeye kadar elde edilen sonuçların başarısını tebrik ediyorum. Bundan sonra çok daha güçlü başarılara imza atılması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Gelinen nokta büyük umut veren bir noktadır. Yanılmıyorsam 2029 yılında sandık tamamen bitiyor, yok oluyordu. 2029 yılında sandık bütün maddi gelirleriyle ve birikimleriyle ortadan kalkıyordu. Şükürler olsun, bu sorumluluğu alan arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Hem başarılı bir yöneticilik ortaya koydular hem de aynı zamanda namuslu ve dürüst bir iş yaptılar. Yaptığımız iş sadece bu dönemi kurtaran bir iş değildir. Bugün belki de hayatınızda görmeyeceğiniz milyonlarca polis meslektaşınıza gelecekte dokunacaksınız. Hem de güçlü bir şekilde” şeklinde konuştu.

“Polis sandığı FETÖ’nün midesinden çekip alınan ve emniyetteki arkadaşlarımıza emanet edilen önemli bir kurumdur “

Bakan Soylu, “Konuşmak kolaydır, yol açmak zordur. Siz bir yol açtınız. Tüm bu sandığa üye olan ve gelecekte üye olacak arkadaşlarım adına minnetlerimi ve şükranlarımı ifade etmek istiyorum. FETÖ’nün POLSAN üzerindeki oyunlarını da ihmal etmemek lazım. Orayı nasıl istismar ettiğini ve içini nasıl boşaltmak istediğini, buradan kendine ait nasıl bir sonuç üretmeye çalıştığınıda ihmal etmemek lazım. Polis sandığı FETÖ’nün midesinden çekip alınan ve emniyetteki arkadaşlarımıza emanet edilen önemli bir kurumdur. Bundan sonra inanıyorum ki atılacak adımlar çok daha güçlü bir şekilde gelecekle buluşturulacaktır” açıklamasını kaydetti.

Aktaş: “POLSAN Teşkilatımızın kurumudur, gelecek güvencemizdir, hepimizindir”

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “POLSAN’ın son iki yılda güçlenen mali yapısını ve yüzde 130 oranında artan karını takdirle takip ediyoruz. Özellikle, enflasyonun birkaç puan üzerinde reel kar üretmeye başlaması ve bunu gelecekte de sürdürecek idari ve finansal yapıyı oluşturması, POLSAN adına geleceğe güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Bu vesile ile, Teşkilat mensuplarımızın, POLSAN’ın güçlenen mali yapısına paydaş olmak için üye olmalarını özellikle tavsiye ediyorum. POLSAN Teşkilatımızın kurumudur, gelecek güvencemizdir, hepimizindir. Elbirliğiyle, gönül birliğiyle, dayanışma ruhuyla bu kurumu daha da büyüteceğiz” ifadelerini kullandı.

Oğan: “Karımızı 2 yıl öncesine göre yüzde 129 artırarak 305 milyon TL’ye çıkardık”

POLSAN Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Oğan, “2019 yılının son çeyreğinde başlayan küresel Covid salgını, hiçbirimizin yaşamadığı bir süreci tecrübe etmemize yol açtı. Evlere kapandık, ekonomik faaliyetler yavaşladı. İktisadi ve sosyal birçok etkisini yaşadığımız bu tatsız dönemi, Devletimizin güçlü tedbirleri ile arkamızda bırakıyoruz. POLSAN Yönetimi olarak bu istisnai dönemde faaliyetlerimizi aksatmadan sürdürürken, değer üreten yatırımlarımıza da devam ettik. Karımızı 2 yıl öncesine göre yüzde 129 artırarak 305 milyon TL’ye çıkardık” açıklamasında bulundu.


Asayiş

Konuşmak için ormana götürdüğü ortağını öldürdü

Samsun’da cam balkon dükkanı sahibi iki ortak arasında yaşanan ‘alacak-verecek’ anlaşmazlığı cinayetle sonuçlandı. Konuşmak için ortağını ormanlık alana götüren şahıs, onu tabancayla vurarak öldürdü.

Muhammer Ay
SAMSUN-
Olay, Samsun’un Canik ilçesi Hasköy Mahallesi’ndeki ormanlık alanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 16 Nisan Salı saat 23.00’ten itibaren Muhammet Tuncel’den (26) haber alamayan yakınları polise kayıp başvurusunda bulundu. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan araştırmada, kayıp şahsın iş ortağı Harun Sipahi (27) ile en son beraber olduğu ve akabinde kaybolduğu tespit edildi. Polis tarafından gözaltına alınan Harun Sipahi, birlikte cam balkon işi yaptıkları ortağı Muhammet Tuncel ile konuşmak için Hasköy Mahallesi’nde ormanlık alana gittiklerini, kavga etmeleri neticesinde silahla ateş etmek suretiyle onu öldürdüğünü itiraf etti.

Harun Sipahi’nin olay yerini göstermesi üzerine kayıp gencin cansız bedeni ormanlık alanda bulundu ve otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığına gönderildi. Gözaltına alınan Harun Sipahi, tartışmanın ‘alacak-verecek’ anlaşmazlığından kaynaklandığını savundu.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Okumaya devam et

Asayiş

Samsun’da 20 araca ait 28 adet sahte plaka ele geçirildi

Samsun’da 20 araca ait 28 adet sahte plaka ele geçirildi, bir kişi yakalandı.

Muhammer Ay
SAMSUN-
Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince sosyal medya hesapları üzerinden sahte mühürlü veya mühür kullanmadan sahte olarak üretilmiş araç plakalarının kullanılmasının engellenmesine yönelik çalışma yaptı. APP plaka olarak adlandırılan, standartlara uygun olmayan, farklı karakter ve şekillerle yazılmış, normal plakaların aksine daha dikkat çekici bir görünüme sahip olan araç plakası imal ederek sattığı tespit edilen Y.A.A. isimli şahsın işyeri ve aracında yapılan aramalarda 20 araca ait 28 adet sahte araç plakası ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Olayla ilgili Y.A.A. hakkında “resmi belgede sahtecilik” suçundan adli ve Karayolları Trafik Kanunu’ndan idari işlemler yapıldı.

Okumaya devam et

Asayiş

Mağarada define faciası… 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Bursa’nın İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi’nde kaçak kazı yapan 3 defineci jeneratörden sızan gaz sonucu hayatını kaybetti. Şahıslardan birinin cansız bedeni mağara girişinde, ikisi de mağaranın içerisinde jandarmanın arama kurtarma köpeklerince bulundu. Bursa İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Tekin Aktemur da operasyonu bizzat yerinde yönetti.

İlkay Altay – Mehmet Buldu
BURSA
-Edinilen bilgiye göre, İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi Karadere Mevkii’nde 3 arkadaşın bir mağarada kaçak kazı yaptığı sırada jeneratörden sızan gaz şahısları etkiledi .
Uzun süredir mağaranın definecilerin hedefinde olduğu ve dönem dönem kazılar yapıldığı iddia edildi. İhbar üzerine bölgeye giden jandarma ve 112 ekipleri mağaranın girişinde definecilerden birinin cansız bedenine ulaştı.

Mağaranın içerisinde 2 kişinin daha bulunduğu ihbarı üzerine Jandarma ekipleri arama kurtarma ve AFAD ekiplerini istedi. Olay yerine gelen arama Damga ve Meftun isimli kurtarma köpekleri 2 definecinin cansız bedenine ulaştı. Olayda hayatını kaybedenlerin sayısı ise 3’e çıktı.

Cumhuriyet Savcılığı’nın konuyla ilgili araştırması da sürürken, definecilerin cansız bedenlerinin mağaradan çıkarılacağı ve otopsiye kaldırılacağı öğrenildi.

Jandarma da olayla ilgili gözcü konumunda başka kişiler olup olmadığını detaylı şekilde soruşturuyor.

Gürmüzlü Mahalle Muhtarı Zeynel Çetin, “Şahıslara akşamdan beri ulaşılamayınca olay ortaya çıkıyor. Doğum yeri bu köy olan ancak Gölcük’te oturan kişiden haber alınamamış. Daha önceden de bu işleri yaptığı tahmin edilen kişilere ulaşılamayınca bu durum tespit edildi. Jandarma ve savcılığımız olayı soruşturuyor” dedi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.