Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Asayiş

Yedi Başak’tan Nijer vatandaşlarına balıkçı teknesi

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, dünyanın her yerine yaptığı yardımlara hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Nijer’e giderek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi, adak kurban dağıtımı, su kuyusu açılışı, külliye temel atma ve balıkçı teknesi desteği gibi yardımlarda bulunan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, sürdürülebilir kalkınma projeleri ile bölge halkına desteklerini sürdürüyor.

Dünya’nın her yerindeki muhtaç insanlara yardımda bulunan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği gönüllüleri, son olarak bir dizi desteklerde bulunmak için gittikleri Nijer’de sürdürülebilir kalkınma projeleri kapsamında yardıma muhtaç 10 aileye balıkçı teknesi hediye etti. Balıkçı tekneleri sayesinde geçimlerini sağlayabileceklerini ifade eden aileler, Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’ne teşekkür etti.

“10 adet balıkçı teknesi dağıtımı gerçekleştirdik”

Nijer’de yaptıkları desteklerden ve projelerden bahseden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Genel Müdürü Halil Karafak, “Nijer’de gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdik. Yetim annelerine süt keçisi dağıtımını yaptık. Bağışçılarımızın adak kurbanlarının kesimlerini gerçekleştirip ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıttık. Daha sonra su kuyusu açılışları yaptık ve daha önce açtığımız su kuyularının kontrollerini gerçekleştirdik. Balıkçı teknesi vermiştik. Balıkçı teknemizin yerinde bizzat gidip durumunu ve şartlarını gözlemleyip, Projemizin başarılı olup, olmadığını yerinde gözlemleyip inceledik. 10 adet balıkçı teknesi dağıtımı gerçekleştirdik. Bu ailelerimizin yerinde gidip projemizin incelemesi ve denetlemesini yaptık. Balıkçı teknesi Nijer’in Say bölgesinde Nijer nehrinde dağıtımını yapmıştık. Bu bölgede ailelerimizi gidip yerinde gözlemlediğimizde gözlerimiz doldu. Çünkü ailelerimizin bize, gittiğimizde sarılıp, bizden muhabbetlerinin olduğunu gözlemledik. Orada maalesef insanlar için istihdam yok, işsizlik çok fazla. İnsanlar kendi ayakları üzerinde duramıyorlar” dedi.

“İnsanlara balık vermek değil de balık tutmayı öğretiyoruz”

Dernek olarak sürdürülebilir Kalkınma projeleri sayesinde kısa süreli yardımların yanı sıra uzun vadeli desteklerde de bulunduklarını söyleyen Karafak, “Dernek olarak biz de 2021 yılı için sürdürebilir kalkınma projelerini önemsiyoruz. Bu kapsamda balıkçı teknemizi ve oradaki ailelerimizi ziyaret ettiğimizde hem kendi ayakları üzerinde durup balık tutuyorlar hem de nehrin karşısında bulunan insanlarla insan taşımacılığı yaparak geçimlerini sağlıyorlar. Yani bizim gayemiz bir insana dokunmak. Bizim yardım ettiğimiz insanlar orada kendi ailesiyle geçinip, hayatlarını sürdürüyorlar. ‘İnsanlara balık vermeyi değil de balık tutmayı göstererek’ o insanlar bir defalık değil sürdürebilir kendi ayakları üzerinde durup yaşamlarını idame ettirmelerini sağlamak. Dernek olarak bu projeleri önemsiyoruz. Balıkçı teknesi, süt keçisi, bakkal manav projelerimiz ve buna benzer insanlara imkanlar oluşturarak onların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlıyoruz.

Bu anlamlı projelere destek olmak isteyen bağışçılarımız, banka hesap numaralarımız, PTT posta çeki hesabı ve yedibasak.org.tr adresinden online bağış yaparak yada Dernek merkezimize gelerek bağışta bulunarak. İhtiyaç sahibi ailelere destek verebilirler. Biz çalışmalarımızda şeffaflığı önemsiyoruz. Sürdürebilir kalkınma projesine destek olan bağışçılarımızı, yaptığımız çalışmalar ve kendilerinin hayırlarını belgelendirerek onlara yine görsellerini ve fotoğraflarını gönderiyoruz. Bu konu da derneğimiz gayet şeffaf ve hesap verilebilir şekilde çalışıyor. Bağışçılarımıza da buradan Afrika’daki kara kıtadaki kardeşlerimize desteklerini bekler, bu tarz çalışmaların önünü açıp daha fazla insana ulaşmak için onlara buradan duyuruda bulunuyoruz” diye konuştu.


Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asayiş

Samsun polisinin acı günü

Samsun’da evinde rahatsızlanan polis memuru Şaban Abdullah Cihan, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Muhammer Ay
SAMSUN-
Samsun Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünde görev yapan polis memuru Şaban Abdullah Cihan (54), evinde rahatsızlanarak özel bir hastaneye kaldırıldı. Cihan hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Şaban Abdullah Cihan için bugün Samsun Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. İki çocuk babası polis memurunun naaşı, törenin ardında toprağa verilmek üzere memleketi Tokat Çamlıbel’e gönderildi.

Okumaya devam et

Asayiş

BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci trafik kazası geçidi, sağlık durumu iyi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici seçim çalışmalarını yürüttüğü Tokat’ın Reşadiye ilçesinde trafik kazası geçirdi, kendisi ve araçta bulunan 2 kişi hafif şekilde yaralandı.

TOKAT-
Edinilen bilgiye göre Destici, makam otomobili ile Tokat’ın Niksar ilçesine hareket halindeyken Reşediye ilçesi yakınlarında otomobilin yoldan çıkarak bariyerlere çarpması sonucu kaza geçirdi. Destici ve araçta bulunan diğer 2 kişi ambulanslarla Reşadiye Devlet Hastanesine kaldırıldı. Destici ve diğer yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Okumaya devam et

Asayiş

Batan geminin kayıp 4 mürettebatının arandığı bölgede deniz yüzeyinde ceset bulundu

 Bursa’nın Karacabey ilçesi İmralı Adası açıklarında batan geminin kayıp 4 mürettebatını arama çalışması yürütülen bölgede, deniz yüzeyinde ceset bulundu.

BURSA-
Karacabey ilçesi açıklarında İmralı Adası’nın güneybatısında 15 Şubat’ta su alarak batan “Batuhan A” gemisinin kayıp 6 mürettebatından 2 kişinin cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Diğer kayıp 4 mürettebat Murat Altıntaş, Hasan Mehmet Uyanık, Murat Çalışkan ve Ahmet Atav’ı arama çalışmaları 18’inci gününde sürüyor.

Bursa ile Balıkesir valilikleri koordinasyonunda açıkta ve kıyıdaki yapılan aramalar; 3 römorkör, uçak, helikopter, 84 araç, 6 gemi, 2 tekne, 14 bot, 8 insansız hava aracı, dron kullanılarak arama çalışmaları aralıksız sürüyor.

Deniz yüzeyinde ceset bulundu

Arama çalışmalarının 18’inci gününde İmralı Adası açıklarında arama çalışmaları yürüten Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler, su yüzeyinde bir cansız bedene ulaştı. Denizden alınan cansız bedenin kayıp 4 mürettebattan birine ait olduğu değerlendirilirken, kimlik tespiti için Bursa Adli Tıp Kurumuna getirilecek.

Alınacak DNA örneklerinin ardından kimlik bilgileri tespit edileceğini ifade eden Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, “Arama çalışmalarının sürdürüldüğü İmralı Adası açıklarında ekiplerce bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Kimliği belirlenemeyen kişi Adli Tıp Kurumu’na kaldırılacak. Alınacak olan DNA örneklerinin ardından kimlik bilgileri tespit edilecek” dedi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.