Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Sandıkçı: “Beş yılda Canik’in çehresi değişecek”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında ilçede sürdürülen projelerle ilgili konuşarak, “Beş yılda Canik’in çehresi değişecek” dedi.

Canik Kültür Merkezi’nde kahvaltı buluşmasıyla başlayan programda ilk olarak kürsüde söz alan AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Donbay, toplantıya katılan davetlilere teşekkür etti. “Kadınlarımız, teşkilatımızın bel kemiğini oluşturmaktadır” diyen AK Parti Canik İlçe Teşkilat Başkanı Mahmut Gencay ise “Bu yapı içerisindeki desteklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Konuşma yapmak üzere söz alan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Baykeser, “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır; onun da arkasında kendi gölgesi vardır” diyerek kadınların üstlendiği sorumluluklara değindi.

Ardından kürsüye davet edilen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı kadınlara hitaben yaptığı konuşmasında, Canik ilçesine hizmet etmeyi hep birlikte görev edindiklerini belirterek “Sizden sahadaki aksaklıkları, eksiklikleri bize ulaştırmanızı rica ediyorum. Böylelikle daha fazla, daha hızlı yol alalım. Böyle olursa Canik ilçemizi daha da ileriye götüreceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin yaklaşık 19 yıldır iktidarda kalmasında kadınların büyük emeği bulunduğunu söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bir yandan evinizin yükünü sırtlamışken bir yandan da ülke-memleket meselesini dert edinip sahaya indiniz. Bu anlamda sizlerin sorumluluğu daha fazla” sözlerine yer verdi.
Siyasetin yalanla yapılamayacağını dile getiren Sandıkçı, insanlarla iletişim kurarken samimi ve doğal olunması gerektiğini belirtti. “Yapmayacağımız bir işi söylemiyoruz. İnsanlara ümit verip onlara hayal kırıklığı yaşatmaktan kaçınıyoruz” diyen Başkan Sandıkçı, bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Göreve geldiklerinde kısa, orta ve uzun vade olarak planlama yaptıklarını söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı şöyle devam etti: “Bu hedeflere ulaşabilmek için geleceği bekleyemeyiz. Hizmet etmek için gün bugündür. Biz bugünü en verimli şekilde değerlendirmek durumundayız.”

Canik ilçesinde imar planlaması yapmak için 1,5 yıl boyunca ekip olarak sabahlara kadar çalıştıklarını belirten Sandıkçı şunları kaydetti:

“Ramazan ayında çoğu zaman sahur vaktinde evlerimize gittik. Bu şekilde çalışmayla bir imar planı yaptık. Şu anda da imardan sonra herkesten dua almaya başladık. Hiç kimseyi yerinden oynatmadık. Kimse yerinden, arazisinden ayrılmadı. Bu başlı başına bir olay. Biz bu çalışmalarımızla örnek olmak istedik. Hem Canik ilçemizi kurtaralım hem de belediye olarak bu işin yapılabileceğini diğer belediyelere ispat edelim istedik.”

Samsun’da tek seferde yapılmış en büyük imar planlamasını Canik’te gerçekleştirdiklerini dile getiren Sandıkçı, “Bundan sonra en az 50 yıl daha Canik ilçemizin imar ile ilgili bir çalışmaya ihtiyacı olmayacak” dedi.

Bütün bunları yapıyorken, bir yandan da Yeni Canik’i inşa ettiklerini anlatan Başkan Sandıkçı, geniş yollar inşa edilecek şekilde planlama yaptıklarını belirterek, “Çünkü yarın bu yollara ihtiyacımız olacak. Hiç kimseyi üzmeyecek bir imar planı hazırladık” bilgilerini verdi.
Canik’in aort damarı olarak nitelendirdiği 100. Yıl Bulvarı İnşa Projesi’nin önemine vurgu yapan Başkan İbrahim Sandıkçı, büyük projeleri gerçekleştirirken hiçbir şekilde oy kaygısı ya da tepki alma endişesi taşımadıklarını ifade etti. Başkan Sandıkçı, “Acaba ne tepki alırım endişesi taşırsanız yaptığınız işlerde iz bırakamazsınız. Bugün vatandaşımızın rahatsızlık duyacağı bazı çalışmalarımızdan yarın, iyi ki yapılmış diye onlar da memnun olacaklardır” diyerek liderliğin, başkanlığın korku ile yapılamayacağını belirtti.

Gerçekleştirilen projelerle Canik ilçesinin çehresini 5 yıl içerisinde değiştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Başkan Sandıkçı, konuşmasını soru cevap şeklinde devam ettirerek davetlilerin soruları ve talepleri ile yakından ilgilendi.

Genel

Yerli Örümcek Adam Samsun’da ilgiyle karşılandı

Örümcek Adam kostümüyle 81 ili gezme hayalini gerçekleştirmek için yollara düşen 27 yaşındaki Ayaz Koç’un 25’inci durağı Samsun oldu. Örümcek Adam’a Samsunlular yoğun ilgi gösterirken, meşhur pidelerinden de tattırdılar.

Erdi Demir
SAMSUN-
6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede çocuklara Örümcek Adam kostümüyle ücretsiz animasyon gösterileri yaparak herkesin yüreğini ısıtan İzmirli genç Ayaz Koç, 81 ili gezme hayaliyle başladığı yolculuğunda 25’inci durağı Samsun oldu. Samsun’da vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Örümcek Adam, daha sonra kentteki tarihi yerlerini gezerken Samsun lezzetlerini de tatma imkanı buldu. 7’den 70’e herkes tarafından ilgiyle karşılanan yerli Spiderman, Samsun’a hayran kaldığını ve gezdiği en güzel şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Ayaz Koç, yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş depreminde çocuklara gönüllü olarak 5 ilde kaldığını belirterek, “İzmir’de manken ve oyunculuk yapıyordum. Kahramanmaraş depremi olduğunda evde dayanamayıp, Örümcek Adam kostümümü giyip, deprem bölgesine gittim. 50 gün boyunca bana verilen konteynerde kaldım. 5 deprem şehrinde 50 gün boyunca annesini, babasını kaybeden çocuklarla ilgilendim. Güvenlik güçlerimize yemek yapıp, dağıttım. Hatay, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır ve Adana’da gönüllü olarak Örümcek Adam kostümümle çocuklara moral ve motivasyon sağladım. Deprem bölgesindeki çalışmalarım ile bir ün kazandım. Sonra da aynı kostüm ile 81 ili gezip, oraların yöresel yemeklerini ve tarihi mekanlarını tanıtmak istedim. Basında da ‘Yerli Örümcek Adam’ adı altında bir şöhrete kavuştum. Bu çerçevede 25. durağım Samsun oldu” dedi.

“Hayalimi gerçekleştirirken ülkemin güzelliklerini herkese tanıtmaya çalışıyorum”

Hem hayalini gerçekleştirdiğini hem de ülkesinin güzelliklerini ön plana çıkardığını ifade eden Örümcek Adam, “Samsun halkı beni oldukça güzel karşıladı. Çok cana yakın bir insan topluğu ile karşılaştım. Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı şehre geldiğim için de çok mutluyum. Türkiye’yi gezmeye devam ediyorum. Bu gezilerime devam ettirmek için sponsorluk arayışım da devam ediyor. 23 şehri sponsor desteği ile gezdim ama son şehirleri kendi imkanlarımla geziyorum. Türkiye’yi gezmeye devam etmek istiyorum. Hayallerimden vazgeçmiyorum. Maskem yırtıldı ama çıkartmayacağım. Çünkü her bir izin anısı var. Maskenin yüz kısmı gittiğim şehirlerdeki izlerden dolayı biraz hasara uğradı. Bu da bana yerli örümcek adam imajı kazandırdı. Türk örümcek adam olarak adlandırılmaktan mutlu ve gururluyum. Hayalimi gerçekleştirirken ülkemin güzelliklerini herkese tanıtmaya çalışıyorum” diye konuştu.

Okumaya devam et

Ekonomi

Vali Tavlı’dan muhtarlara: Ekonomik durumu kötü olan vatandaşları kaymakamlıklara bildirin

Samsun Valisi Orhan Tavlı, muhtarlara ekonomik durumu kötü olan vatandaşların kaymakamlıklara bildirilmesi gerektiğini söyledi.

SAMSUN-
Vezirköprü Muhtarlar Derneği’nde muhtarlarla bir araya gelen Vali Orhan Tavlı’ya Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya ve Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis eşlik etti. Toplantıda muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Vali Tavlı, muhtarlardan vatandaşlara yardımcı olmalarını isteyerek, “Ekonomik durumu kötü olan vatandaşlarımızın durumunu kaymakamlıklara bildirin. Bizler de il vakfından desteklerimizi gösteririz” dedi.

Okumaya devam et

Asayiş

Batan gemide bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

Marmara Denizi’nde batan kuru yük gemisinde bir kişinin daha cansız bedenine SAS (Sualtı Savunma Grup Komutanlığı) komandoları tarafından ulaşıldı. Zeynep Kılınç’tan sonra gemiden çıkarılacak kişinin kazan dairesinde bulunduğu öğrenildi.

Ahmet Berke Erdal – Emir Aktaş
BURSA-
Batuhan A. isimli kuru yük gemisi 15 Şubat’ta İmralı açıklarında fırtına sebebiyle battı. Geçtiğimiz günlerde bölgede faaliyet gösteren Deniz Kuvvetleri’ne ait balık adamlar asansör yardımıyla 51 metre derinliğe inerek Zeynep Kılınç’ın cansız bedenine ulaştı. Bugün yapılan dalışta ise, kazan dairesinde bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Bulunan kişinin kimliği ise henüz açıklanmadı.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.