Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Sandıkçı: “Beş yılda Canik’in çehresi değişecek”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında ilçede sürdürülen projelerle ilgili konuşarak, “Beş yılda Canik’in çehresi değişecek” dedi.

Canik Kültür Merkezi’nde kahvaltı buluşmasıyla başlayan programda ilk olarak kürsüde söz alan AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Donbay, toplantıya katılan davetlilere teşekkür etti. “Kadınlarımız, teşkilatımızın bel kemiğini oluşturmaktadır” diyen AK Parti Canik İlçe Teşkilat Başkanı Mahmut Gencay ise “Bu yapı içerisindeki desteklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Konuşma yapmak üzere söz alan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Baykeser, “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır; onun da arkasında kendi gölgesi vardır” diyerek kadınların üstlendiği sorumluluklara değindi.

Ardından kürsüye davet edilen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı kadınlara hitaben yaptığı konuşmasında, Canik ilçesine hizmet etmeyi hep birlikte görev edindiklerini belirterek “Sizden sahadaki aksaklıkları, eksiklikleri bize ulaştırmanızı rica ediyorum. Böylelikle daha fazla, daha hızlı yol alalım. Böyle olursa Canik ilçemizi daha da ileriye götüreceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin yaklaşık 19 yıldır iktidarda kalmasında kadınların büyük emeği bulunduğunu söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bir yandan evinizin yükünü sırtlamışken bir yandan da ülke-memleket meselesini dert edinip sahaya indiniz. Bu anlamda sizlerin sorumluluğu daha fazla” sözlerine yer verdi.
Siyasetin yalanla yapılamayacağını dile getiren Sandıkçı, insanlarla iletişim kurarken samimi ve doğal olunması gerektiğini belirtti. “Yapmayacağımız bir işi söylemiyoruz. İnsanlara ümit verip onlara hayal kırıklığı yaşatmaktan kaçınıyoruz” diyen Başkan Sandıkçı, bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Göreve geldiklerinde kısa, orta ve uzun vade olarak planlama yaptıklarını söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı şöyle devam etti: “Bu hedeflere ulaşabilmek için geleceği bekleyemeyiz. Hizmet etmek için gün bugündür. Biz bugünü en verimli şekilde değerlendirmek durumundayız.”

Canik ilçesinde imar planlaması yapmak için 1,5 yıl boyunca ekip olarak sabahlara kadar çalıştıklarını belirten Sandıkçı şunları kaydetti:

“Ramazan ayında çoğu zaman sahur vaktinde evlerimize gittik. Bu şekilde çalışmayla bir imar planı yaptık. Şu anda da imardan sonra herkesten dua almaya başladık. Hiç kimseyi yerinden oynatmadık. Kimse yerinden, arazisinden ayrılmadı. Bu başlı başına bir olay. Biz bu çalışmalarımızla örnek olmak istedik. Hem Canik ilçemizi kurtaralım hem de belediye olarak bu işin yapılabileceğini diğer belediyelere ispat edelim istedik.”

Samsun’da tek seferde yapılmış en büyük imar planlamasını Canik’te gerçekleştirdiklerini dile getiren Sandıkçı, “Bundan sonra en az 50 yıl daha Canik ilçemizin imar ile ilgili bir çalışmaya ihtiyacı olmayacak” dedi.

Bütün bunları yapıyorken, bir yandan da Yeni Canik’i inşa ettiklerini anlatan Başkan Sandıkçı, geniş yollar inşa edilecek şekilde planlama yaptıklarını belirterek, “Çünkü yarın bu yollara ihtiyacımız olacak. Hiç kimseyi üzmeyecek bir imar planı hazırladık” bilgilerini verdi.
Canik’in aort damarı olarak nitelendirdiği 100. Yıl Bulvarı İnşa Projesi’nin önemine vurgu yapan Başkan İbrahim Sandıkçı, büyük projeleri gerçekleştirirken hiçbir şekilde oy kaygısı ya da tepki alma endişesi taşımadıklarını ifade etti. Başkan Sandıkçı, “Acaba ne tepki alırım endişesi taşırsanız yaptığınız işlerde iz bırakamazsınız. Bugün vatandaşımızın rahatsızlık duyacağı bazı çalışmalarımızdan yarın, iyi ki yapılmış diye onlar da memnun olacaklardır” diyerek liderliğin, başkanlığın korku ile yapılamayacağını belirtti.

Gerçekleştirilen projelerle Canik ilçesinin çehresini 5 yıl içerisinde değiştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Başkan Sandıkçı, konuşmasını soru cevap şeklinde devam ettirerek davetlilerin soruları ve talepleri ile yakından ilgilendi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

Bakan Yumaklı: 3 kesimhanenin onayı iptal edilerek faaliyeti sonlandırıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kurban Bayramı öncesinde ülke genelinde kesimhanelere yönelik ilave denetimler yapıldığını, denetlenen 532 kesimhaneden 3’ünün onayının iptal edildiğini duyurdu.

 Taha AYHAN
ANKARA-Bakan İbrahim Yumaklı, yazılı açıklama ile 81 ilde onaylı kesimhanelerin rutin resmi kontrollerinin yanında tüm kesimhanelere yönelik 20 Mayıs 2024 itibarıyla ilave denetim yapıldığını belirtti. Ülke genelindeki onaylı 532 kesimhanenin denetlendiğinin altını çizen Bakan Yumaklı, kontroller sonrası 3 kesimhanenin onayının iptal edilip, faaliyetinin sonlandırıldığı bilgisini verdi. Böylece kesimhane sayısının 529’a indiğini aktaran Bakan Yumaklı, “Denetimler neticesinde 529 kesimhanenin 6 tanesinin faaliyeti de hijyen gereklilikleri sağlanıncaya kadar geçici olarak askıya alınmış, 49 kesimhaneye ise bazı eksikliklerini gidermesi için süre verilmiştir. Ayrıca 6 kesimhaneye de idari para cezası uygulanmıştır” ifadelerini kullandı.

Bakan Yumaklı, tüketicilerin güvenilir gıdaya gönül rahatlığıyla ulaşması için gereken her türlü tedbiri aldıklarını vurgulayarak, vatandaşlardan olumsuz bir durumla karşılaştıklarında Alo 174 Gıda Hattı’nı aramaları çağrısında bulundu. Bakan Yumaklı, “İbadetimizi yerine getirirken hayvanlara eziyet etmeyelim. Kurbanlarımızı ilgili kurumların ve komisyonların belirlediği yerlerde keselim. Hayvanlarımızı kesecek kişilerin ehliyetli kişiler olduğuna dikkat edelim. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, aileleriyle ve sevdikleriyle nice sağlıklı bayramlara kavuşmalarını diliyorum” dedi. (DHA)

Okumaya devam et

Genel

Şırnak’ta Kuran kursunda 2 öğrenciye tokat atan imam açığa alındı

Şırnak‘ın Silopi ilçesinde Hazreti Ömer Yatılı Kuran Kursu‘nda geçen yıl 2 öğrenciye tokat atan imam İ.İ., görüntülerin ortaya çıkmasının ardından açığa alındı. Olayla ilgili idari soruşturma sürerken, imam İ.İ. “Uyarı amaçlı, bir daha kavga etmemeleri için ikisine de tokat attım” dedi.

Sekvan KÜDEN
ŞIRNAK-
Olay, 10 Ekim 2023’te Silopi ilçesi Başverimli beldesindeki Hazreti Ömer Yatılı Kuran Kursu‘nda meydana geldi. Kursta görevli imam İ.İ., biri 21, biri 17 yaşında olan 2 öğrenciye tokat attı. O anlar, kursun güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından imam İ.İ., müftülük tarafından açığa alınarak hakkında idari soruşturma başlatıldı.

‘7-8 AY ÖNCESİNE AİT BİR OLAY’

DHA’nın telefonla ulaştığı İmam İ.İ., çocukların o dönem 1 hafta boyunca kavga ettiklerini, yine kavga ettiklerini duyunca bir daha kavga etmemeleri için kendilerini uyarıp, tokat attığını belirterek, “Çocukların kavga ettiğini duydum. Uyarı amaçlı, bir daha kavga etmemeleri için ikisine de tokat attım.

Onları barıştırdım. Şimdi ağabey-kardeş olmuşlar. Biri 21 yaşında, biri de 17 yaşında. Hala bizim öğrencilerimizler. Şikayet konusu da olmamış.

Ne aileleri ne de kendilerinden herhangi bir şikayet yok. 7-8 ay öncesine ait bir olay. Görüntüler ortaya çıktıktan sonra açığa alındım, idari soruşturma devam ediyor” dedi.(DHA)Okumaya devam et

Asayiş

Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 2’si doktor 4 ölü, 2 yaralı

Sinop‘ta hafif ticari araç ile otomobilin çarpıştığı kazada 2’si doktor 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

 Esra AKSU
SİNOP-Kaza, saat 08.00 sıralarında Boyabat ilçesi Tıngıroğlu mevkisinde meydana geldi. Ender Çoraklı’nın kullandığı 26 GR 435 plakalı hafif ticari araç ile karşı yönden gelen Selahattin Bulut idaresindeki 34 FA 3602 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada hafif ticari araçta bulunan Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Mehmet Turan Yazlak ile Dr. Sena Sakin ve Ender Çoraklı ile diğer otomobildeki Beyhan Bulut, hayatını kaybetti. Dr. Beyza Nur Çetin ile otomobil sürücüsü Bulut yaralandı. Yaralılar, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sinop”un Boyabat ilçesinde hekimlerimizi taşıyan hastane hizmet aracıyla başka bir aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada iki hekim arkadaşımız ve hizmet aracı şoförümüz, karşıdan gelen araçta bulunan bir vatandaşımız hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı. Yaralılardan biri hizmet aracında bulunan bir hekim arkadaşımız, biri ise diğer araçtan vatandaşımızdır. Yaralı hekim arkadaşımız Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ameliyata alındı, diğer araçtaki vatandaşımızsa yoğun bakımda takip ediliyor. İki hekim arkadaşımıza ve diğer araçta bulunan vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve acil şifalar diliyorum. Camiamızın başı sağ olsun” dedi.(DHA)


Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.