Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Spor

Devlet destek verdi, kendi spor tesislerini kendileri yaptılar

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyünde muhtar Barış Akman öncülüğünde bir araya gelen köyün gençleri, devlet kurumlarından aldıkları malzeme desteğini kendi emekleriyle birleştirip gece gündüz çalışarak kendi spor tesislerini kendileri yaparak örnek bir davranışa imza attı.

Mülkiyetinin bir bölümü köy muhtarlığına, bir bölümü ise şahıs üzerine kayıtlı olan kullanılmayan arazi örnek işbirliği sonucu mini bir spor sahasına dönüşürken, tesisi ilk kullananlar da bizzat alın teri akıtanlar oldu.

Örnek teşkil edecek uygulama ile ilgili bilgi veren köy muhtarı Barış Akman, yaz aylarıyla birlikte köydeki genç sayısının arttığını belirterek, “Gençlerimiz kent hayatında sahip oldukları sosyal imkânları tatil için geldikleri köylerde de bulmak istiyor. Bizde onlarla birlikte, devlet kurumlarımızın desteğini de alarak atıl durumdaki bu alanı değerlendirip yine onların hizmetine sunmaya çalıştık” dedi.
Spor sahası fikrinin Limni Gölü yoluna yapılan istinat duvarı sonrası ortaya çıktığını kaydeden Akman, “Yolun bu bölümünde küçük çaplı bir heyelan meydana gelmişti. Devletimiz sağ olsun bu sorunu istinat duvarı yaparak çözümledi.

Duvarın yapılması sonucu tarihi camimizin hemen karşısında, şu an halk eğitim kursu verilen sosyal tesislerimizin, kuran kursu binamızın yanı başında kullanılabilir bir alan oluştu. Gençlerimizin talebi ile de burayı futbol, basketbol, voleybol gibi sosyal aktivitelerin yapılabileceği bir yere dönüştürdük. İl Özel İdaremize bağlı ekiplerimiz zemin sorunumuzu çözerek, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz malzeme ihtiyacımızı gidererek, köy halkımız ve gençlerimizde emeklerini ortaya koyarak güzel bir hizmete vesile oldular. Bu anlamda başta Torul Kaymakamımız Ömer Said Karakaş olmak üzere; İl Özel dare Genel Sekreterimiz Ekrem Akdoğan’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mücahit Atalay’a, Torul İlçe Özel İdare Müdürümüz Mahmut Şahinöz’e ve her konuda desteğini esirgemeyen kurum yetkililerimize ve köy halkımıza teşekkür ederim” diye konuştu.
Gençlerden Özge Akman ise ihtiyaçların “imece” yoluyla giderilmesini büyüklerinden öğrendiklerini dile getirerek, “Ninelerimiz, dedelerimiz zor günleri birbirlerine yardımcı olarak, imece yaparak aştıklarından söz ederlerdi. Bizlerde hazıra konanlardan değil, hazırlayanlardan olmak istedik. Çünkü emek verdiğiniz şey gerçekten sizin olur. Emek verilmeyen kazanımlar ise hor kullanılmaya müsaittir. Yapım aşamasında emeğimiz olunca, ilk kullananlar da biz olduk. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Spor

Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nin 3’üncü haftasına galibiyetle başladı

Son Milletler Ligi (VNL) şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasının ilk maçında Tayland’ı 25-17’lik setlerle 3-0 mağlup etti. Dokuzuncu maçında yedinci galibiyetini alan Filenin Sultanları, puanını da 21’e yükseltti.

İSTANBUL-Türkiye – Tayland: 3-0

SALON: Hong Kong Coliseum

HAKEMLER: Hee-Joo Kang (KOR), Stefano Cesare (ITA)

TÜRKİYE: Eda Erdem, Elif Şahin, Ebrar Karakurt, Aslı Kalaç, Melissa Vargas, Hande Baladın (Simge Aköz, Ayça Aykaç, Cansu Özbay, Derya Cebecioğlu)

TAYLAND: Natthanicha, Chatchu-On, Thatdao, Pimpichaya, Wipawee, Hattaya (Piyanut, Sasipapron, Sangthong, Thanacha, Ajcharaporn, Donphon, Wimonrat)

SETLER: 25-17, 25-17, 25-17

SÜRE: 60 dakika

Milliler, Hong Kong’un ev sahipliği yapacağı Milletler Ligi’nin üçüncü haftasında yarın ikinci maçında TSİ 15.30’da Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak.(DHA)

Okumaya devam et

Spor

Fernando Santos, Azerbaycan Milli Takımı’nın yeni teknik direktörü oluyor

Azerbaycan Futbol Federasyonu (AFFA), teknik direktörlük görevine son olarak Beşiktaş’ı çalıştıran Fernando Santos‘u getirmeye karar verdi.

Metin ARSLANCAN
İSTANBUL-AFFA’dan yapılan açıklamaya göre federasyonun 3 Haziran’da yaptığı toplantıda teknik direktör konusu masaya yatırılırken Portekizli teknik direktör Fernando Santos‘un adaylığı gösterildi. Açıklamada, “Görüşmelerde güçlü, rekabetçi ve başarılı bir milli takım oluşturulmasının yanı sıra ülkemizde çocuk futbolunun geliştirilmesi gerektiği de belirtildi. Bu bağlamda, Fernando Santos’un dünyanın tanınmış futbol uzmanlarından biri olarak zengin tecrübesi, Avrupa şampiyonluğu da dahil olmak üzere profesyonel kariyeri boyunca elde ettiği başarılar dikkate alınarakAzerbaycan Milli Takımı‘nın teknik direktörü olarak atanmasına karar verildi. Sürecin kısa vadeli olmayacağı, belli bir süreyi kapsayacağı düşünüldüğünde Portekizli teknik adama, rekabetçi bir takım oluşturarak EURO 2028 eleme aşamasında başarılı bir performans sergileme hedefi veriliyor” ifadelerine yer verildi.(DHA)

Okumaya devam et

Spor

Aziz Yıldırım, Olağan Seçimli Genel Kurulu’ndan ayrıldı

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda yapılan divan başkanlığı seçimini gayri demokratik bulduğunu belirterek kurulu terk etti.

 Sezer AFŞAR – Olgucan KALKAN
İSTANBUL-Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu, Ülker Stadyumu’nda devam ediyor. Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, 01.01.2023-31.05.2023 mali dönem ve 01.06.2023-29.02.2024 mali dönemine ilişkin Denetim Kurulu Raporu’nu okuduğu esnada başkan adayı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu listesinde yer alan isimler tribünden sahaya inerek konuşmanın gerçekleştirildiği alana yürüdü. Başkan Ali Koç ve yönetiminde yer alan isimlerle tokalaşan Yıldırım, ardından konuşmanın yaptığı kürsüye geldi. Genel Kurul Divan Başkanlığına seçilen Vefa Küçük, Aziz Yıldırım’a “Benden söz almanız gerekmektedir” deyince, Yıldırım, “Ben alırım. Sen orada seçilmeden oturdun” şeklinde cevap verdi. Konuşmaların sürmesinin ardından Küçük, “Kürsü işgal edilmiştir, kürsüyü boşaltacağız. Aziz Başkan kürsüye kadar geldiğine göre kendisine 30 saniye konuşma hakkı tanıyalım, zaten başkan adayı olarak konuşacak” dedi.

Bu sözlerin ardından kısa bir açıklama yapan Yıldırım, “Burada Fenerbahçe’ye yakışır bir kongre olmasını istiyoruz ancak yapılan seçim gayri demokratik bir seçimdir. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen kalabilir isteyen ayrılır, hepinize teşekkür ederim” diyerek kürsüden indi ve arkadaşlarıyla birlikte stadı terk etti.

AZİZ YILDIRIM VE EKİBİNDEN OYLAMAYA İTİRAZ

Yönetici Fethi Pekin, Olağan Seçimli Genel Kurul’da Divan Başkanlığı için Vefa Küçük’ün oylanmasının ardından “İkinci oylamaya gerek kalmadı” ifadesini kullandı ve ardından ikinci oylamayı da gerçekleştirdi. Oylama sonucunda oyların eşit olduğu ve seçimin oldu bittiye getirildiği yönünde Aziz Yıldırım kanadından itiraz geldi. Avukat Savaş Adalet, oylamaya itirazda bulundu ve itiraz dilekçesini Fethi Pekin’e sundu.(DHA)

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.