Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Asayiş

Sancaktepe’de kaybolan gencin cesedi ormanda ağaca asıl halde bulundu

Sancaktepe’de oturan ve 23 gün önce kayıplara karışan Abdülkadir Dursun, arayışlar sonunda evinden yaklaşık 10 km uzaklıkta ormanlık alanda ölü bulundu. Askerden geldikten sonra ablasının yanında yaşamaya başlayan Dursun’un kısa süre önce polis olmak için sınava girdiği öğrenildi. Dursun’un var olan borçları yüzünden öldüğü iddia ediliyor.

İstanbul Sancaktepe’de ablasıyla yaşayan Abdülkadir Dursun 6 Haziran 2021 tarihinde saat 16.00 sıralarında, hiçbir eşyasını almadan evden çıktı ve o günden sonra kendisinden haber alınamadı. 26 Haziran tarihinde polis tarafından Dursun’un ormanda ağaca asılı halde olan cesedi bulundu. Ölümünden kısa bir süre önce polis olmak için sınava girdiği ancak kazanamadığı öğrenilen Dursun’un bir miktar borcu olduğu, borçları nedeniyle kendisini öldürmüş olabileceği ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Abdülkadir Dursun’un ablası Gülşah Kırbıyık ise ”Dursun altıncı ayın altısında kayboldu. Evden dışarı çıkar gibi çıktı. Ertesi gün eve gelmediği için gittik karakola başvurduk. Kardeşim eve gelmedi, beni habersiz bırakmazdı. Ben belli bir süreçten geçiyordum. Beni öyle evde tek başıma en kötü günümde bırakıp gitmezdi. Tek başına ormana gitti kısıtlama saatinde, üstüne de hiçbir şey almamış. Akbil olsun, kimlik olsun, cüzdanı olsun, hiçbir şey almadığı için ormana gidip başına birisinin bir iş getirdiğini düşündüm. İlk başvurum karakola bu şekildeydi. Daha sonra da “sağdan soldan borç istedi” gibi farklı farklı şeyler söylendi. Biz kendi imkanlarımızla çok aradık, burada toplanıp, ormanın gidebileceği, yürüme mesafesi gidebileceği her yer aradılar. Dün, öğleden sonra 4, 5 civarı, beni komiser aradı ‘Yakacık karakoluna gelmeniz gerek’ dedi. Ben “kesin bir yerde gördüler ve ya izini buldular” diye bir sevinçle çıktım. Karakola gittim, bizi hastaneye götürdüler, bir ceset bulduğunu ve bunu teşhis etmemizi gerektiğini söylediler ve ben teşhis edemedim. Ben bakamadım, eşim gitti, baktı. Onun olduğuna emin olduk.


Kendini asmış olarak bulundu. Ağaçta asılı olarak bulunmuş. Ama bunun biz herhangi bir belli bir derdi olduğunu bilmiyorduk, bizimle normal bir insan gibi oturur, konuşur, yemek yer, kalkardı. Bize bir derdini söylemedi, bir borcum var demedi. Bir borcum var deseydi biz gerekirse mendil açardık yardım isterdik” dedi.

Abdülkadir Dursun’un eniştesi Rasim Kırbıyık ise , “Abdulkadir Dursun benim kayınbiraderim. Askerden önce bizim yanımızda kalıyordu. Askerden sonra da polis olmak için bizim yanımıza geldi. Hatta sınava girdi, sınavı kazanamadı. Ondan sonra bir Pazar günü kısıtlama günü evden çıktı. Ve ondan sonra o gece daha eve gelmedi. Biz sabah polis karakoluna müracaat ettik. Bize ‘Yirmi dört saat geçmesi lazım’ dediler. Akşam saat dört beş gibi bir daha tekrar polis karakoluna gittik. Ondan sonra şu an bizim “bütün Türkiye de aranıyor hatta bütün yerlere haber geçtik” dediler. Özellikle ormanda aranmasını söyledik. Polis karakoluna müracaat ettik. Polise eşim ifade verdi. Sonra işte biz kendi kendimize arama yaptık. Kendi yakınlarımızla. Bulamadık. Hiçbir iz alamadık. Sonra da dün saat 16.00 civarı bizi polis tarafından aradılar. Bir ceset bulunduğu söylediler, Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gittik. Orada bir ceset olduğu söylendi. Eşim teşhis edemedi. Ben teşhis ettim. Ve çürümüş cesedi gördüm. Ceset de bu çevreye beş, on kilometre uzaklıktaymış buralarda intihar etmiş. Kendini büyük bir ağaca asmış. Yani bizim duyduğumuz, cebinden çıkan nota göre büyük borçları olmuş. Hiçbir konuda hiçbir bilgi vermedi. Sadece arkadaşlarından borç istemiş. Onlara “Benim borcum var” demiş sadece. Ve bize hiçbir şekilde ailesine hiçbir şekilde bu borçtan bahsetmedi.” dedi.


Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asayiş

Tekirdağ merkezli 9 ilde DEAŞ operasyonu: 17 gözaltı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünce Tekirdağ merkezli 9 ilde düzenlenen DEAŞ operasyonunda 17 kişi yakalandı.

Halil Dağ
TEKİRDAĞ-
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Tekirdağ merkezli Adıyaman, İstanbul, Adana, Bursa, İzmir, Gaziantep, Şanlıurfa ve Antalya’da terör örgütü DEAŞ üyelerinin yakalanması için geniş çaplı operasyon gerçekleştirdi.

Aralarında terör örgütü DEAŞ’ın finansman sorumlusunun da olduğu iddia edilen 17 şüpheli gözaltına alındı.
Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Okumaya devam et

Asayiş

Denizli Barosu’ndan Bodrum’da öldürülen eski Baro Başkanı için açıklama

Bodrum’da müvekkilinin silahlı saldırısı sonucu ölen eski Denizli Baro Başkanı Avukat Erdal Çam ve yanındaki emekli İcra Müdürü Özcan Çavdar için Denizli Barosu’ndan açıklama yapıldı.

Köksal Kılınç
DENİZLİ-
Denizli Barosu, dün akşam saatlerinde Muğla’nın Bodrum ilçesinde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden eski Denizli Baro Başkanı Avukat Erdal Çam (73) ve emekli İcra Müdürü Özcan Çavdar (53) için basın açıklaması düzenledi. Baro önünde düzenlenen açıklamaya çok sayıda avukat ve Denizli Barosu Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Jale Özdemir, yapmış olduğu basın açıklamasında, “Bu olay, yıllardır her fırsatta dile getirdiğimiz gibi avukatın baktığı davayla bir tutulması durumunu bir kez daha ortaya koymuştur. Toplumdaki bu problemli bakışın altında yatan nedenler bellidir. Avukatlara ve savunma mesleğine yönelik bu tür saldırılar, yargılama emelleri, bilinçli ya da bilinçsizce yapılan hedef göstermeler, medya araçlarındaki yanlış haberler biz avukatları ‘can güvenliği olmayan meslekler’ sınıfında birinci sıraya yükseltmiştir. Bizler, temel hak ve özgürlüklerin yılmaz savunucularıyız. Bizim için özgürlük en temel haktır. Ancak yaşam hakkı bunların da önündedir. Tek bir avukatın ölümü dahi kabul edilemezken, bu durumun olağan hale gelmesi, seri şekle dönüşmesi asla kabul edilemez. Biz avukatlar mesleğimizi adaletin tecellisi için yapıyoruz. Bu nedenledir ki savunma olmazsa, ‘yargılama olmaz’ diyoruz. Avukatların da bulunduğu toplumun tüm kesimlerinin bu mesleğe saygı duymasını istiyoruz. Avukat kalmayınca savunma, savunma kalmayınca hukuk, hukuk kalmayınca huzur kalmayacak. Amacımız kamu görevini engellemek değildir. Ancak gerek ekonomik gerekse fiziksel şiddete maruz kalan avukatlık mesleğinin sorunlarının tüm toplumun önüne koymaktır. Artık bildiriler yazmak, kınamak, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsiyle cezalandırılmasını istemekten yorulduk. Bunlar acımızı hafifletmiyor. Her ne kadar olayın failinin cezalandırılması acımızı hafifletmeyecek ise de sorumluların en ağır cezayı alması için sonuna kadar sürecin takipçisi olacağımızı baromuz adına bildiriyorum” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Asayiş

Samsun’da tefeci operasyonu: 3 gözaltı

Samsun’da KOM polisi tarafından düzenlenen tefeci operasyonunda 3 kişi gözaltına alındı.

Muhammer Ay
SAMSUN-
Edinilen bilgiye göre, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde tefecilik ile mücadele kapsamında çalışma yapan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Şube Müdürlüğü ekipleri, Tekkeköy ilçesinde düzenlediği operasyonda 18 borçlu şahsa ait 517 bin 50 TL borç bilgilerinin kayıtlı olduğu senet ve dokümanlar ile dijital materyaller ele geçirdi. Olayla ilgili A.H., C.H. ve M.M. gözaltına alındı.

KOM Şube Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan 3 kişi, bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.