Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Spor

Terörün bittiği Şırnak’ta sporcular ringde ter dökecek

Şırnak’ta yapılacak olan Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonasına ülke geneli 60 ilden bin 500 sporcu boy gösterecek.

Şırnak’ta devletin başarılı operasyonlarıyla sağlanan huzur ve güven ortamı meyvelerini vermeye devam ederken, bir yıl içinde 5. ulusal turnuva düzenleniyor. Son zamanlarda Şırnak’ta yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası, Kotalı Rafting Türkiye Şampiyonası, Şırnak Cudi Cup Ulusal Tenis Turnuvası, Şehri Nuh Bisiklet Festivali’nin ardından kentte bu kez de Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası yapılacak. Şırnak’ta huzur ve güven ortamının sosyal yaşama yansımaları sürüyor. Şırnak’ta Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası heyecanı yaşanıyor. Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda 1-7 Temmuz tarihlerinde Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası yapılacak. Türkiye Kick Boks Federasyonu ile Şırnak Valiliğince düzenlenecek olan ve bin 500’e yakın sporcunun katılacağı etkinlik 7 gün sürecek.

Salim Kayıcı: “Şırnaklı vatandaşların sporcu kardeşlerimizi nasıl bağırlarına bastıklarını görecekler”
Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı, “2021 yılı takviminde büyükler ve gençler şampiyonasını Şırnak’ta yapıyoruz. Çok önemli bir şampiyona ve 1500 kişi katılacak. Bu şampiyona sonucunda gerek dünya gerekse Avrupa’ya katılacak A Milli Takımızın milli seçme bir müsabakadır. Bu yönden çok önemli buluyorum. Bize bu imkanı veren ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Müsabakalar 7 gün sürecek gerek bayan gerek erkek sporcularımızın arasında çok güzel müsabakalar geçecektir. Dünya ve Avrupa gittikten sonra orada yapılacak olan şampiyonanın bitimimde ise gelecek yıl gerek dünya oyunları gerekse 2023 yılında yapılacak Avrupa Olimpiyat oyunları katılacak sporcularımızın bir elem müsabakası olacak. Müsabakalarımız pandemi kurallarına göre yapılacaktır. Biz Türkiye Cumhuriyetimizin bir evladıyız. Bayrağımızın dalgalandığı her yerde vatanımıza, milletimize hizmet etmeye her zaman varız. Asla ve asla en ufak bir şekilde bir tereddütlümüz yok. Bir kuşkumuz yok. Bu yıl burada yapılan 3’üncü büyük şampiyona.

Daha önce tenis cup vardı. Daha önce rafting vardı. Şuanda da kick boks var. Önümüzdeki hafta da bir festival var. Demek ki Şırnak’ta da bu faaliyetler yapılabiliyormuş. Bütün Şırnaklılar terörist değil. Bunu bu şekilde yorumlamak zaten çok yanlış. Buraya 1500 kişi gelecek. Buraya gelen 1500 kişi belki ön yargı ile gelebilirler. Ama buradan inanın Şırnak halkını, Şırnaklı kardeşlerimizi gördükleri andan itibaren memleketlerine üzülerek gideceklerini düşünüyorum. Çünkü burası bizim vatanımızın çok güzide bir toprağı. Baktığınız zaman şehri Nuh hakikaten çok güzel bir şehir. Şırnaklı vatandaşların sporcu kardeşlerimizi nasıl bağırlarına bastıklarını görecekler” dedi.

Beytullah Birlik: “Güzel müsabakalar izleyeceğiz”

Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik ise, “Şırnak’ta bir yıl içinde 5. ulusal turnuvayı yapıyoruz. Bununda gururunu yaşıyoruz. Şırnak’ımız bir yıkım yaşanmıştı, şehirleri imar ederken, gönülleri ihmal etmemek lazım.

Bizde burada sosyal ve kültürel etkinlikleri, spor aktivitelerini ön plana çıkarmaya çalıştık. Cumhurbaşkanımız ve bakanlığımız himayesinde sporu tabana yayıyoruz. Son 4 yılda ilimizde çok büyük spor yatırımları yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Bu altyapıların oluşturulmasıyla bu tesislerin yapılmasıyla bizde spor organizasyonlarını almaya çalışıyoruz. Bize destek olan yetkililerimize teşekkür ederim. Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası 60 ilden yaklaşık 1500 sporcu katılıyor. Şampiyonanın önemi, dünya ve Avrupa takım seçmelerinin yapılıyor olmasıdır. Bu da mücadelelerin hem önemini hem de güzelliğini artıracak. Burada güzel müsabakalara bizde ev sahipliği yapacağız. Pandemiden dolayı uzun süre antrenörler ve sporcular bir araya gelemediler. Bu turnuva sayesinde tekrar bira araya geliyor. Biz bunu görünce mutlu oluyoruz. Biz burada en güzel şekilde misafirlerimizi ağırlayacağız. 7 gün boyunca biz burada ev sahipliği yapacağız ve güzel müsabakalar izleyeceğiz” diye konuştu.

Spor

Samsun’un milli gururları Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek

Bocce Milli Takımı’na seçilen Samsun Alaçamspor sporcusu Büşranur Uzun, Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Ahmet Şükrü Uluçay
SAMSUN-
Ankara Kahramankazan’da 1-4 Ağustos tarihleri arasında yapılan Bocce Petank Ümit Milli Takım seçmelerini kazan Büşranur Uzun, 12-15 Ekim tarihleri arasında Fransa Monako’da yapılacak Ümit Milli Takımlar Avrupa Şampiyonası’nda 4 kişiden oluşan Ümit Milli Takım’da Türkiye’yi temsil edecek. Bocce takımının sporcusu Büşranur Uzun ile Alaçamspor Bocce Takımı Antrenörü Gökhan Bozdemir, milli takım antrenörü olarak şampiyonada Samsun’un gururu olacak.

Beden eğitimi öğretmeni ve Bocce Milli Takım Antrenörü Gökhan Bozdemir, “6-9 Ekim 2022 yılında İspanya Palma del Malarco’da yapılan Bocce Petank Avrupa Şampiyonası’nda ülkemize Avrupa şampiyonluğu getirdik. Hedefimiz, Fransa Monako’da yapılacak Avrupa Ümit Milli Takımlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemize tekrar Avrupa şampiyonluğu getirmek olacak. Alaçamspor Bocce Takımı olarak ülkemize, Alaçam gibi küçücük bir ilçeden tek branşta 16 milli sporcu vermenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Spor

Canik atları dörtnala koştu

Samsun’un Canik Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Rahvan At Yarışları Festivali’ büyük heyecana sahne oldu. Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Festivalimizle, geçmişten günümüze tarihi öneme sahip olan at yetiştirme kültürünü ve geleneklerimizi yaşatmak adına büyük bir adım attık” dedi.

SAMSUN-
Kültürel mirasların yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için adından söz ettiren programlar düzenlemeye devam eden Canik Belediyesi, Canik yöresinde yetişen, rahvan atlar arasında çevikliği ve kendine ait yapısıyla ön plana çıkan Canik atlarının tanıtılması ve ata sporu rahvan biniciliğin yaşatılması adına ilçede ‘Canik Belediyesi Rahvan At Yarışları Festivali’ düzenledi. 30 ilden 96 binicinin katıldığı ve 9 farklı kategoride büyük heyecana sahne olan yarışlarda Başkan İbrahim Sandıkçı, yarışmalar öncesinde Canik atına binerek vatandaşları selamladı. Yarışmada derece elde eden biniciler ödüllerin sahibi oldu.

Türk milletinin hayatında atın özel bir konumu olduğunu işaret eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, festival ile ilçede yetişen ve rahvan atlar arasında kendine ait belirli özellikleriyle dikkat çeken Canik atlarının tanıtılmasına ve ata sporun rahvan biniciliğin yaşatılmasına yönelik katkı sunduklarını ifade etti. Başkan Sandıkçı, “Canik’imizde düzenlediğimiz bu güzide festivalimizle, geçmişten günümüze tarihi öneme sahip olan at yetiştirme kültürünü ve geleneklerimizi yaşatmak adına büyük bir adım attık. Canik atlarının ve rahvan atların tanıtılmasına, nesillerimizin ata sporumuz rahvan biniciliğine olan ilgililerini artırmaya yönelik katkı sunmuş olduk” dedi.

Yarışlara katılan biniciler, Canik Belediyesi tarafından Dereler Mahallesi’nde özel olarak kurulan hipodromda birincilik için kıyasa mücadele etti. Heyecan ve rekabete sahne olan yarışlarda, baş koşu, baş altı, büyük orta, küçük orta, deste, 4’lü taylar, 3’lü taylar, 2’li taylar ve yerli dörtnal yarışı olmak üzere toplam 9 kategoride ödüller verildi. Yarışlarda birinci olan ve derece elde eden biniciler ödüllerini, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın elinden aldı. Yarışlara katılan biniciler ve vatandaşlar, geleneklerin yaşatılması adına ilçede gerçekleştirilen etkinlikler ve programlardan dolayı Başkan İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür etti.

Okumaya devam et

Spor

Filenin Sultanları, Olimpiyat Elemeleri’ne galibiyetle başladı

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri ilk maçında Porto Riko’yu 3-0 mağlup ederek, turnuvaya galibiyetle başladı.

İSTANBUL-
2023 Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne galibiyetle başladı. B Grubu’nda mücadele eden dünya 1 numarası Filenin Sultanları, ilk maçında Porto Riko’yu 3-0 mağlup etti.

Salon: Yoyogi National
Hakemler: StefanoCesare(İtalya), Sung Hae-Yoeun (Güney Kore)
Türkiye: İlkin, Eda, Elif, Ebrar, Zehra, Vargas, Simge (L) (Ayça)
Porto Riko: W.Rivera, E.Rivera, Rojas, Abercrombie, Victoria, Ortiz, Venegas (L) (Fuentes, Cabrera, Hernandez, P.Rivera)
Setler: 25-19, 25-16, 25-14
Süre: 1 saat 8 dakika

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.