Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Eğitim

Bakan Selçuk, öğrencilerle Tarihi Valide Sultan Gemisi’nde buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ”Telafide Ben de Varım” etkinlikleri kapsamında İstanbul’da öğrencilerle buluştu. Bakan Selçuk, Üsküdar sahilinden kalkan Valide Sultan Gemisi’nde buluştuğu öğrencilerle hem sohbet etti hem de İstanbul’un tarihi yapılarının anlatıldığı sunumu dinledi.

2020-2021 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle telafi eğitimi için “Telafide ben de varım” programı başlatılmıştı. Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili için hazırlanan “Telafide Ben de Varım” programı 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenleneceği belirtilmişti. Programın başlamasıyla birlikte Bakan Ziya Selçuk ve öğrenciler Valide Sultan Gemisi ile gerçekleştirilen turda bir araya geldi. Program kapsamında öğrenciler hem müzik eşliğinde İstanbul’un tarihi noktalarını gemi üzerinden incelerken hem de Bakan Selçuk’la sohbet etti. Gerçekleştirilen program sonrası öğrencilere içerisinde eğitim setlerinin bulunduğu çantalar hediye edildi.

“Sizlerle İstanbul’u dinlemek harika”

Program esnasında öğrencilere seslenen Bakan Selçuk, “Bugün ‘Telafide Ben de Varım’ çalışması çerçevesinde 140 öğrencimizle yani sizlerle beraberiz. Sizlerle bir İstanbul yolculuğu yapıyoruz. İstanbul’un tarihini tanıma açısından alında bu bir tarih dersi. Sizlerle birlikte burada olmak, İstanbul’u dinlemek gerçekten harika. ‘Telafi de ben de varım’ kampanyasında 25 öğretmenimizde bizimle birlikte. Üsküdar Belediyemizin katkılarıyla tarih dersimizi sizlerle burada işliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Güzel bir etkinlik olacak”

Etkinliğe katılım sağlayan Ömer Eğir, “‘Telafide Ben de Varım’ programındayız. Biraz heyecanlıyım. Bakan Bey de bize katılacak. Eğitimlerimiz pandemide biraz kesintiye uğramıştı. Böyle bir etkinlik düzenlendiği için çok mutluyum. Arkadaşlarımla beraberim. Yemekler yiyeceğiz, müzik dinleyeceğiz. Çok mutluyuz. Ayrıca bu telafi eğitimlerinin bizler için faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim

Samsun Uğur Okulları’na EN İYİ ARAŞTIRMA ÖDÜLÜ

Samsun Uğur Okulları, Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen UMakerfest’e katıldı. İlkadım ve Canik Kampüsü öğrencilerinin projeleri jürinin dikkatini çekti. Canik Kampüsü ‘En İyi Araştırma Ödülü’nü kazandı. Samsun Uğur Okulları Kurucusu Ender Gür, başarılı öğrencileri tebrik etti.

FİRDEVS BOZKURT GONCA
SAMSUN-Uğur Okulları öğrencilerinin el becerileri, inovasyon yetenekleri ve problem çözme pratiklerini geliştirmek amacıyla düzenlenen UMakerfest etkinliğinin 8’incisi, İstanbul’da bulunan Bahçeşehir Üniversitesi Future Kampüs Kemerburgaz’da gerçekleşti.

Öğrencilerin üretici becerilerini kazanmalarını, teknolojik araçlarla deneyler yapmalarını ve ilgi alanlarına göre yeni deneyimler edinmelerini sağlayan UMakerfest organizasyonuna 181 öğrenciden oluşan 45 takım katılırken, Samsun Uğur Okulları İlkadım ve Canik Kampüsü öğrencileri de bu festivalde yer aldı.

ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ SUNDU

Uğur Okulları öğrencilerinin yıl boyunca Bilgi ve İletişim Teknolojileri derslerinde edindikleri bilgileri UMakerfest VIII’de sergilerken öğrenciler; Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na uygun 10 farklı kategoride yarıştı.

İlkadım Kampüsü adına UBIT Öğretmeni Gülay Uz’un danışmanlığında ortaokul öğrencileri Emir Bozoğlu, Bora Ekim ve Emir Aras Çeviker, “Sudaki Yaşam” kategorisi ile oyun tasarımı alanında çalışmalarını anlatırken; Canik Kampüsü adını ise Biyoloji Öğretmeni Dilek Abay’ın danışmanlığında lise öğrencileri Fatih Taha Saraç, Zeynep Sude Ekinci, Melek Yıldızoğlu ve Erinç Bektaş, “Turuncu Yalıtım” isimli projelerini sundular.

KUPA VE MADALYA KAZANDILAR

Festivalde öğrencilerin projeleri akademisyenler ile sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirilirken, takımlar kupa ve madalya ile ödüllendirildi. Festivale; “Turuncu Yalıtım” projesiyle katılan Samsun Uğur Okulları Canik Kampüsü öğrencileri ‘U-Makerfest En İyi Araştırma Ödülü’nü almaya hak kazandı.

SAMSUN UĞUR OKULLARI JÜRİNİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Samsun Uğur Okulları Kurucusu Ender Gür, UMakerfest’e katılan İlkadım ve Canik Kampüsü öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik ederken, “Öğrencilerimizin el becerileri, inovasyon yetenekleri ve problem çözme pratiklerini geliştirmek amacıyla düzenlenen festivalde Samsun Uğur Okulları adından söz ettirmeyi başardı. İlkadım ve Canik kampüsümüz sundukları projelerle jürinin dikkatini çekti. Canik Kampüsü öğrencilerimiz; ‘U-Makerfest En İyi Araştırma Ödülü’nün sahibi oldu. Bu başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

LGS’ye giriş bilgileri yayımlandı

ANKARA-MEB: Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran Pazar günü yapılacak merkezi sınavın giriş bilgileri “e-okul.meb.gov.tr” adresinden yayımlandı.Okumaya devam et

Eğitim

Canik Belediyesi’nden mesleki istihdama katkı

Samsun Canik Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirdiği ücretsiz Mesleki Türkçe Eğitimleri vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Vatandaşların mesleki istihdamına katkılar sunan eğitim programında, sözlü iletişim, okuma, yazma ve dil bilgisi konularında eğitimler gerçekleştiriliyor.

SAMSUN-Canik Belediyesi ve RET International Derneği Samsun Temsilciliği iş birliğiyle ilçe sakinlerinin hizmetine sunulan Benim Hayatım Toplum Merkezi’nde, vatandaşlar ücretsiz Mesleki Türkçe Eğitimleri ile bir araya geliyor. Mesleki istihdama katkılar sunan Mesleki Türkçe Eğitimleri çerçevesinde, kursiyerlere zihinlerinde düşünüp tasarladıklarını, gördüklerini, izlediklerini, sözlü ve yazılı bir biçimde anlatabilme becerisi kazandırılıyor. Uzman eğitmelerin eşliğinde sürdürülen Mesleki Türkçe Eğitimleri’nde konuşma pratiği çalışmaları da gerçekleştiriliyor. (DHA

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.