Connect with us

Ekonomi

Vizyon Kuyumcu sektörün yüzakı

Samsun Mecidiye’de faaliyet gösteren Vizyon Kuyumcu İşadamı Osman Türk öncülüğünde kaliteli ve güleryüzlü hizmetle müşterilerinin gönlünde taht kurdu.

Rümeysa GONCA

Ekonomi Servisi – Başarılı bir gazetecilik ve televizyonculuk hayatının ardından 1996 yılında kuyumculuk sektörüne girerek deneyimli ve işinin profesyonelleriyle müşterilerine en iyi hizmeti sunan Vizyon Kuyumcu Sahibi Osman Türk, dünyaya açıldıklarını belirtti.

Samsun’da vizyon ve misyon sahibi bir firma olarak en iyi ürünleri arzettiklerini dile getiren Vizyon Kuyumcu Sahibi Osman Türk, “Yılların deneyimi ile kimseyi kırmadan, incitmeden, güleryüzlü ve kaliteli hizmetlerimizle yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Vizyon Kuyumcu’yu sektörde Samsun’dan dünyaya açılan bir pencere yapan ve dünyanın her yerinden müşterileri bulunan Osman Türk, Türkiye’nin kültürel zenginliğine işaret ederek, bu zenginliği ürünlerine özenli ve saygılı bir şekilde yansıttıklarını vurguladı.

Pırlanta ve elmas taşlarda süslemenin deneyimli ekibi tarafından yapıldığını ifade ederek, “Butik tasarım alanında yenilikçi fikirlere imza atabilmenin gururunu yaşamaktayız.” diyen Osman Türk, sadece yurt içinde değil yurt dışında da tercih edilmenin son derece güzel duygu olduğuna değindi.

Altının madenlerden çıktığı haliyle en doğal şeklinde tasarımını yaparak ürün ve kalite ilişkisini benimseyen Vizyon Kuyumcu 11 kişilik profesyonel bir kadroya sahip. Osman Türk, “İşte bu değerli kadromuz, tüm ürünlerimizde tarihi dokuları da üzerinde barındırarak yüzlerce yıl öncesinin benzersiz sanatsal yaklaşımını ortaya çıkarıyor.” diye konuştu.

Vizyon Kuyumcu’nun en önemli vizyonunun geçmişin güzelliği ile günümüzün estetiğini birleştirerek yeni bir estetik anlayışı oluşturabilmöek olduğunu açıklayan Türk, şöyle devam etti:

“Hazırladığımız ürünlerle geleceğe dönük hizmet potansiyelini yakalayabilmek için çok yoğun, gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Kendimize özgün ürünlerimizle yeni tasarımlara imza atabilmek  ve bu hedefimize ulaşmak için bütün azim ve bilinç ile teknolojinin yüksek imkânlarını kullanarak geçmişin eşsiz sanatsal anlayışı ile günümüzün estetik anlayışını birleştirerek yeni bir estetik anlayışı oluşturmak temel hedefimizdir. Çalışmalarımız esnasında tamamen yerli kaynaklarımızı kullanıyoruz.”

Osman Türk, altının iniş çıkışlara rağmen her zaman en iyi yatırım aracı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekonomi

Kurbanlık satışları başladı, hisseli büyükbaş satışları arttı

Adana’da kurbanlık satışları başlarken bu yıl vatandaşlar büyükbaşa ilgi gösteriyor. Öte yandan Adana’da bu sene kaçak kurban eti kıyması çekenlere 65 bin lira ceza kesileceği öğrenildi.

Umutcan İşledici – Elif Ayşenur Bay
ADANA-
Kurban Bayramı öncesinde Adana’da besiciler tarafından yetiştirilen küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların satışı başladı. Adana Kasaplar Odası Başkanlığı, canlı küçükbaş ve büyükbaş hayvan kilogram fiyatların 13 Haziran tarihinde resmi kurumlarda toplanıp belirleneceğini açıkladı.

Ancak ortalama olarak küçükbaş fiyatlarının 7-8 bin lirayı bulması nedeniyle bu sene Adana’da vatandaşların 7’şer kişi toplanarak büyükbaş kurban aldığı ve yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

“Vatandaşlar fiyatları beklesin”

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, diğer illerden de kurbanlıkların Adana’ya gelmeye başladığını söyledi. Yağmur, canlı kurban kilogram fiyatlarının açıklanana kadar sosyal medyada dolaşan fiyatlara itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, “Türkiye’de her sene komisyon kurarak ilk fiyatları biz açıklıyoruz. Bu sene de 13 Haziran’da canlı küçükbaş ve büyükbaş hayvan kilogram fiyatlarını ve kesim fiyatlarını açıklayacağız. Biz açıklayana kadar lütfen internet ve sosyal medyada dolaşan fiyatlara vatandaşlar itibar etmesin” diye konuştu.

“Kaçak kurban eti kıymasına 65 bin lira ceza”

Kurban Bayramı’nda kaçak kurban eti kıyması çekiminin de önüne geçmek için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Yağmur, “Bu konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’nda kıyma makinelerini toplama yetkisi olacak. Zabıta müdürlüğü ekipleri sahada olacak. Bizler de gerektiği takdirde sahada olacağız. Kaçak kurban eti kıyması çekenlere bu sene 65 bin lira ceza kesilecek ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na da şikayette bulunulacak. Ruhsatı olmayanlara ve işinin ehli olmayanlara göz açtırmayacağız” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Ekonomi

“Mayıs ayında enflasyon yavaşladı”

Mayıs ayı enflasyon oranlarını değerlendiren ATSO Başkanı Ali Bahar, yurt içi enflasyon artışının yavaşladığını belirterek, “Enflasyonun temel belirleyicilerinden olan ithal ham madde fiyatlarının kur artışı nedeniyle TL bazında artışı, enflasyonla mücadelede önemli bir sorun olarak durmaktadır” dedi.

ANTALYA-
Mayıs ayında yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 39,59, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 40,76 oldu. Enflasyonda kaydedilen düşüşe ilişkin rakamları değerlendiren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, “Enflasyon Nisan ayında olduğu gibi gerilemesini sürdürse de yıllık ortalama enflasyonun cari hızı TÜFE’de yüzde 65-70, ÜFE’de yüzde 90-100 bandında seyretmiştir. Her ne kadar küresel ve yurt içi enerji fiyatlarına bağlı olarak enflasyon artışı yavaşlasa da mevcut dış ticaret açığının yanı sıra enflasyonun temel belirleyicilerinden olan ithal ham madde fiyatlarının kur artışı nedeniyle TL bazında artışı enflasyonla mücadelede önemli bir sorun olarak durmaktadır” diye konuştu.

“Konut kiralarında gerileme”

Manşet enflasyon gerilemesinin olumlu olduğunu kaydeden Başkan Bahar, “Çekirdek enflasyonda bir artış söz konusu. Nisan ayında çekirdek enflasyon yüzde 45,48 iken, Mayıs ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 48,48 olmuştur. Yıllık bazda TÜFE ve Yİ-ÜFE makasının Mayıs ayında daraldığı gözlemlenmiştir” şeklinde konuştu. Madde bazında fiyatı en çok artan ürünlerin giyim grubunda olduğunu belirten Başkan Bahar, “Çocuk giyimde yüzde 19, erkek giyimde de yüzde 16 ile bir artış söz konusu. Mayıs ayında her ne kadar dünyadaki küresel gıda fiyatlarındaki düşüşe paralel olarak artış hızı yavaşlasa da gıda fiyatları yıllık enflasyonun artış trendinde yüzde 52,52 ile etkili olmaya devam etmiştir” dedi. Sağlık, eğitim, konut, giyim gruplarında TÜFE verilerine göre artışa işaret eden Başkan Bahar, “Yıllık enflasyon düşüş hızının gerilemesinde yüzde 13,79 azalışla konut fiyatlarının gerilemesi ve yüzde 36 oranında elektrik, gaz ve diğer yakıtlardaki fiyat düşüşü etkili olmuştur” ifadelerini kullandı.

“Enflasyon artış hızı geriliyor”

Yıllık enerji fiyatlarında artış hızında gerileme görüldüğünü dile getiren Başkan Bahar, “Gerilemenin başlıca nedenleri Aralık 2022’den itibaren küresel enerji fiyatlarında yaşanan aşağı yönlü trend ve ayrıca yurtiçinde elektrik ve doğal gaz fiyatlarına yapılan indirimlerin yanı sıra Mayıs ayı itibarıyla başlanan 1 ay ücretsiz doğal gaz uygulamasıdır. Yıllık enflasyon artış hızı doğal gaz ile gerilemeye devam etse de yüksek enflasyon baskısı sürüyor” dedi. ABD’de FED’in politika faizini 25 baz puan artırdığını belirten Başkan Bahar, “Son 16 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5-5.25 seviyesine çıkarması uluslararası sermaye akımlarını etkilediğinden Türkiye’de Merkez Bankası’nın hem fiyat ve hem de döviz kuru istikrarına yönelik politikaları üzerinde baskı oluşturmaktır” ifadelerine yer verdi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: En düşük memur maaşı 22 bin TL’dir, aksi düşünülemez

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, son zamanlara kamuoyunda gündeme gelen memurların maaş zammı için yazılı bir açıklamada bulundu.

Evren Doğru
ANKARA-
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Temmuz maaş artışları üzerinden yapılan tartışmaları gereksiz bulduğunu söyleyerek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Temmuzda en düşük memur ücreti net 22 bin lira olacak’ sözü yeni bir tartışmaya mahal veremez” dedi.

Genel Başkan Geylan yaptığı yazılı açıklamada, “Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı Mayıs ayı enflasyonunun yüzde 0,04 artış göstermesi üzerine, Temmuz maaş artışları üzerinden yapılan tartışmaları gereksiz buluyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Temmuzda en düşük memur ücreti net 22 bin TL olacak’ sözü yeni bir tartışmaya mahal veremez. En düşük memur maaşını 22 bin liraya çıkaracak oransal artış, tüm maaş kademelerine aynı şekilde yansıtılarak, Temmuz artışları belirlenmelidir” ifadelerini kullandı.


Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.