Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Belediyeler

TAKA 61 Atakent’e demir attı

Girişimci Şenol Köse, 3. şube ile birlikte 60 kişiye istihdam oluşturmanın verdiği haz bir yana, geleneksel lezzetleri daha geniş bir müşteri pörtföyüne ulaştırmanın da sevincini yaşadıklarını söyledi.

Yemek sektöründe 35 yılını geçiren girişimci Şenol Köse, marka haline getirdiği Taka 61 Restaurant’ın 3. Şubesini Samsun Atakum Atakent’te açtı. Türk-İş ve Çakallı’dan sonra Atakent’te bir şube daha açmanın mutluluğunu yaşayan Şenol Köse, “Bu şubemizde de 20 kişi istihdam ettik. Amacımız geleneksel lezzetlerimizle halkımızın damak tadına uygun leziz yiyecekleri sunmak ve elbette herşeyden önce istihdam oluşturmak” dedi.

“Herşey Sağlıklı Beslenme İle Başlar” diyen Şenol Köse, kalite ve hijyenden asla taviz vermediklerini, bu yüzden de tercih edilen bir işletme olmanın onurunu yaşadıklarını vurguladı.

Müşteri memnuniyetinin öneminin altını çizen Şenol Köse, “Bize gelen müşterilerin yüzünü gülerken görmek herşeye bedel. İnsan kaliteli ürün tükettiğinde bu hayatına da yansır. Güzel yemeli, güzel giyinmeli ve çok çalışarak ailemize, işletmemize ve devletimize hizmet etmeliyiz.” diye konuştu.

Yemek sektöründe 35 yılının geçtiğini ifade eden Köse, şu anda 60 kişilik istihdam ile “Ben KOBİ’yim” diyen birçok kişiden daha çok istihdam sağladıklarına değinerek, “Arkadaş bir makina alıyor, işadamı, sanayici oluyor, 3 kişiye iş imkanı oluşturmuyor. Yeme-içme sektöründe öyle değil. En küçük işletme en az 10 kişi çalıştırıyor. Bu bizim hem işimize hem de ülkemize verdiğimiz değerin göstergesidir.” şeklinde konuştu.

Alanında uzman personelle çalışmaya hjer zaman önem verdiğini de açıklayan Şenol Köse, şöyle devam etti:

“İşi bilmeyen adamla çalışıp rezil olmaktansa işinin profesyonelleriyle çalışıp kaliteli hizmet üretmeyi her zaman tercih etmişimdir. Çalışan arkadaşlarımızla beraber temizlik başta olmak üzere, yemeklerimizin lezzeti ile daima gündemdeyiz. Taka 61 Atakent’te de imzasını atacak. Şube sayımızı arttırmak elbette hedeflerimiz arasında. Çok çalışacağız, sürekli yatırım yapıp istihdam oluşturacağız ve başardık, başaracağız.”

Taka 61’in, sevilen yemek menüsü ise şöyle:

Akçaabat Köfte, Balık, Kahvaltı, Çorbalar, Pideler, Sac Kavurma, Et Kavurma, Kuru Fasulye, Haşlama, Et ve Tavuk Çökertme, Dana ve Kuzu Izgara, Tavuk Izgara, Soğuk ve Sıcak İçecek Çeşitleri…

Neslihan ANIL (EKONOMİ SERVİSİ)

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Belediyeler

Yeniden Refah Partisi’nden Büyükşehir’e stant tepkisi

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, stant açma taleplerine Büyükşehir Belediyesinin izin vermemesine tepki gösterdi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Salih Şahin, üye kayıt çalışmaları kapsamında hafta sonu açmak istedikleri stantta, Büyükşehir Belediyesi’nin izin vermediğini açıkladı.

Çifte Standart İddiası

Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe ile başvurduklarını ve yapılacak etkinlik ile ilgili bilgi vererek, onay talebinde bulunduklarını söyleyen Salih Şahin, “Başvurumuza sözlü olarak ret yanıtı verildi. Kendi partilerinin stantlarına izin veren Büyükşehir Belediyesi, bu konuda çifte standart politikası uygulamaktadır” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun Yeniden Refah Partisi’ni en çok üye yapan parti olarak açıkladığını kaydeden İl Başkanı Şahin, Mecidiye caddesinde yapmak istedikleri üye kayıt çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından engellendiğini söyledi.

Talebimize Onay Verilmedi

Şahin konuya ilişkin açıklamasında, “Partimizin ön plana çıkmış olması görüyoruz ki rahatsızlık yaratıyor. Siyasi partilerin stant açmak için izin alma gibi bir yasal zorunlulukları yok. Bu kapsamda daha önce açmış olduğumuz stantta belediyenin zabıtaları gönderildi ve izin alıp almadığımız sorgulandı. Bu nedenle hafta sonu gerçekleştireceğimiz üye kayıt çalışmaları için belediyeye başvurarak izin talebinde bulunduk. Ancak üye kayıt çalışmaları için açmak istediğimiz stantta, sözlü olarak onay verilmediği tarafımıza bildirildi. Kendi partilerinin stantlarına her türlü izni veren Büyükşehir Belediyesi, çifte standart uygulamaktadır.”

Okumaya devam et

Belediyeler

Başkan Demir: Hakkaniyetten ayrılmadan çalışıyoruz

Samsun’a ait yöresel ürünler ve kent kültürünün tanıtıldığı ‘Büyük Samsun Buluşması’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak haktan, hukuktan, hakkaniyetten ayrılmadan vizyoner gayreti maksimum düzeye çıkardık, çalışma noktasında olduk ve öylede devam ediyoruz” dedi.

SAMSUN-
Samsun’a ait hem yöresel lezzetlerin hem de kent kültürünün tanıtıldığı ‘Büyük Samsun Buluşması’ programı renkli görüntülere sahne oldu. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen programa siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından birçok isim katıldı. Samsunluların akın ettiği etkinlik alanında birbirinden güzel programlar düzenlendi. ‘Büyük Samsun Buluşması’na katılan ve bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun, Karadeniz’in başkenti, merkezi. Samsunlu hemşehrilerimiz çok daha özgüvenli, çok daha geleceğe umutla bakıyor. Çok daha enerjik. Çok daha hülyaları, ufukları, vizyonları geniş” diye konuştu.

Samsunluların 7’den 70’e, genciyle yaşlısıyla herkesin tarihten gelen misyonunu bütün hücrelerinde, duygu dünyasında ve aklında her an yaşadığını ifade eden Başkan Demir, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak haktan, hukuktan, hakkaniyetten ayrılmadan vizyoner gayreti maksimum düzeye çıkardık, çalışma noktasında olduk ve öylede devam ediyoruz” diyerek şöyle konuştu: “Samsun’da bugün geçmişten gelen hızlı kentleşme problemlerini yüzde yüz çözüme kavuşturacak projelerimiz devam ediyor. Sanayi alanlarında; yaklaşık 6 bin dönüm sanayi alanımız varken, 30 bine doğru gidiyoruz. Geçen yıl Samsun ihracatındaki artış 650 milyon dolardan 1 milyar 325 milyon dolara çıktı. Bu sene de artış devam ediyor. Yaklaşık 10 yıllık süreç içerisinde göreceksiniz Samsun ihracatta Türkiye’de ilk 6 il arasına girecek. Teknolojide, bilgide, vizyoner projede örnek uygulamaları hayata geçiriyoruz. Akıllı Şehir uygulamalarında en kapsamlı, en vizyoner projeyi biz hayata geçiriyoruz. Teknofest’te yetiştiriyoruz. Hızlı şarj özellikli lityum pilli 20 elektrikli otobüsü devreye alıyoruz. İşletme maliyeti 7 kat aşağıya düşecek. Konforu yüksek. Buna benzer bütün uygulamalar, gündemimizde”

2023 yılı sonuna kadar bütün kentsel altyapıyı yenileyeceklerini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “946 mahallemiz var. 2023 sonuna bütün altyapıyı bitiriyoruz. 401 içme suyu sıkıntısı yaşayan mahallemiz vardı. 2023 sonuna tamamını suya kavuşturuyoruz. Şehrimizi kanaviçe gibi dokuyoruz” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Belediyeler

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski AVM’yi satın aldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 7 bin metrekare yüzölçümüne sahip eski Makro AVM taşınmazı ve arazisini 70 milyon 50 bin TL’ye satın aldı.

SAMSUN-
İlkadım İlçesi Kıran Mahallesi’nde 37 bin metrekare yüzölçümüne sahip eski Makro AVM taşınmazı ve arazisi Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alındı. Gerekli plan ve proje çalışmalarının ardından alan, sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılacak.

15 Mart tarihli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Başkan Mustafa Demir’e taşınmaz için yapılacak olan açık artırma ihalesine katılmak ve açık artırma yoluyla satın almak üzere yetki verilmesinin ardından 37 bin metrekare yüzölçümüne sahip halen kapalı olan eski Makro AVM taşınmazı ve arazisi bugün satın alındı. 70 milyon 50 bin TL’ye belediye tarafından satın alınan alan, sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılacak. Bu konuda gerekli plan ve proje çalışmalarının en kısa sürede yapılacağı belirtildi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.