Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Belediyeler

TAKA 61 Atakent’e demir attı

Girişimci Şenol Köse, 3. şube ile birlikte 60 kişiye istihdam oluşturmanın verdiği haz bir yana, geleneksel lezzetleri daha geniş bir müşteri pörtföyüne ulaştırmanın da sevincini yaşadıklarını söyledi.

Yemek sektöründe 35 yılını geçiren girişimci Şenol Köse, marka haline getirdiği Taka 61 Restaurant’ın 3. Şubesini Samsun Atakum Atakent’te açtı. Türk-İş ve Çakallı’dan sonra Atakent’te bir şube daha açmanın mutluluğunu yaşayan Şenol Köse, “Bu şubemizde de 20 kişi istihdam ettik. Amacımız geleneksel lezzetlerimizle halkımızın damak tadına uygun leziz yiyecekleri sunmak ve elbette herşeyden önce istihdam oluşturmak” dedi.

“Herşey Sağlıklı Beslenme İle Başlar” diyen Şenol Köse, kalite ve hijyenden asla taviz vermediklerini, bu yüzden de tercih edilen bir işletme olmanın onurunu yaşadıklarını vurguladı.

Müşteri memnuniyetinin öneminin altını çizen Şenol Köse, “Bize gelen müşterilerin yüzünü gülerken görmek herşeye bedel. İnsan kaliteli ürün tükettiğinde bu hayatına da yansır. Güzel yemeli, güzel giyinmeli ve çok çalışarak ailemize, işletmemize ve devletimize hizmet etmeliyiz.” diye konuştu.

Yemek sektöründe 35 yılının geçtiğini ifade eden Köse, şu anda 60 kişilik istihdam ile “Ben KOBİ’yim” diyen birçok kişiden daha çok istihdam sağladıklarına değinerek, “Arkadaş bir makina alıyor, işadamı, sanayici oluyor, 3 kişiye iş imkanı oluşturmuyor. Yeme-içme sektöründe öyle değil. En küçük işletme en az 10 kişi çalıştırıyor. Bu bizim hem işimize hem de ülkemize verdiğimiz değerin göstergesidir.” şeklinde konuştu.

Alanında uzman personelle çalışmaya hjer zaman önem verdiğini de açıklayan Şenol Köse, şöyle devam etti:

“İşi bilmeyen adamla çalışıp rezil olmaktansa işinin profesyonelleriyle çalışıp kaliteli hizmet üretmeyi her zaman tercih etmişimdir. Çalışan arkadaşlarımızla beraber temizlik başta olmak üzere, yemeklerimizin lezzeti ile daima gündemdeyiz. Taka 61 Atakent’te de imzasını atacak. Şube sayımızı arttırmak elbette hedeflerimiz arasında. Çok çalışacağız, sürekli yatırım yapıp istihdam oluşturacağız ve başardık, başaracağız.”

Taka 61’in, sevilen yemek menüsü ise şöyle:

Akçaabat Köfte, Balık, Kahvaltı, Çorbalar, Pideler, Sac Kavurma, Et Kavurma, Kuru Fasulye, Haşlama, Et ve Tavuk Çökertme, Dana ve Kuzu Izgara, Tavuk Izgara, Soğuk ve Sıcak İçecek Çeşitleri…

Neslihan ANIL (EKONOMİ SERVİSİ)

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Belediyeler

Başkan Sandıkçı: Öğrencilerimizin deneyim kazanmalarını sağlıyoruz

SAMSUN Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, öğrencilere deney ve gözlem çalışmaları eşliğinde bilim ve teknoloji alanında eğitim verdiklerini söyledi.

SAMSUN-
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Türkiye’nin bilim ve teknolojide olan liderliğini gençlerin sürdüreceğini ifade etti. Öğrencilerin Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde gerçekleştirdikleri eğitimlerle bilim ve teknoloji alanlarında deneyim kazandıklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Gençlerimiz imzalarını taşıyan milli ve özgün eserlerle ülkemizi bilim ve teknolojide ileriye taşıyacaklar” dedi.

‘ZİHİNLERİNDE KALICI HALE GETİRİYORUZ’

Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerini ve öğrencilerini Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde ağırlayan Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde özel olarak oluşturulan atölyeler, keşif alanları ve laboratuvarlar hakkında onlara bilgiler verdi. Öğrencilerle birlikte atölye çalışmaları gerçekleştiren Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzde uyguladığımız özel eğitim müfredatımız çerçevesinde teorik ve uygulamalı eğitimlerimize eş zamanlı olarak devam ediyoruz. Öğrencilerimizin deney ve gözlem çalışmalarıyla, bilim ve teknoloji alanlarında deneyim kazanmalarını sağlıyoruz. Onların burada öğrendikleri bilgileri zihinlerinde kalıcı hale getiriyoruz. Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda öğrencilerimizin yeni kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

AKINCI POZU

Gerçekleşen ziyaret programında öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan İbrahim Sandıkçı, öğrencilerle birlikte Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde yer alan AKINCI TİHA önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrencilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik eden Başkan İbrahim Sandıkçı, onlarla uzun süre sohbet etti. Ziyaret programına Emine Ahmet Yeni Kız İmam Hatip Lisesi Dernek Başkanı İhsan Kaptanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. (DHA)

https://www.instagram.com/tasfirin55/

Okumaya devam et

Belediyeler

Canik’ten çölyak hastalarına destek

Canik Belediyesi, çölyak hastalarına glütensiz gıda paketi desteği sağlıyor.

SAMSUN-
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede sosyal belediyecilik çalışmalarını yeni projelerle taçlandırıyor. Çölyak hastalığına yönelik ilçede birçok farkındalık çalışması gerçekleştiren Canik Belediyesi, glütensiz gıda paketlerini çölyak hastası vatandaşlarla buluşturacak. Glütensiz gıda desteğini sürdürdüklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçedeki çölyak hastası vatandaşların yanında olduklarını belirtti. Canik Belediyesi, 26 Nisan 2024 Cuma günü saat 17.00’a kadar glütensiz gıda desteği başvurularını almaya devam edecek.

Son başvuru 26 Nisan

Çölyak hastaları için glütensiz gıda desteklerini sürdürdüklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canikimizdeki çölyak hastası vatandaşlarımıza yönelik glütensiz gıda desteğimize devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi glütensiz gıda paketlerimizi hazır hale getirip vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Çölyak hastalığı ile mücadele eden vatandaşlarımızın glütensiz gıdaya erişimde yaşadığı zorlukları yakinen biliyoruz. Çölyakın farkındayız. Glütensiz gıda desteklerimizle birlikte çölyak farkındalık çalışmalarımızı da hassasiyetle sürdüreceğiz” dedi.
Başvurular, Canik Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden şahsen başvuru yoluyla alınıyor.

Okumaya devam et

Belediyeler

Başkan Togar: İlçemize 61 adet park ve yeşil alan kazandırdık

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Togar, “Samsun’un en çok yeşil alan, park ve spor tesisi yapan belediyesi olmanın haklı gururunu paylaşıyoruz. Son 10 yılda 61 adet park ve yeşil alanı ilçemize kazandırdık” dedi.

HAMİDE GONCA
SAMSUN-
10 yılda yapılanlar hakkında bilgiler veren Başkan Togar, “Bugüne kadar ilçemizin merkezinden kırsal mahallelerine kadar oyun alanları, kamelyaları, spor aletleri gibi farklı malzemelerle donattığımız 61 yeni parkımız ve 110 bin metrekarenin üzerinde bir alanı halkımızın hizmetine sunduk. En çok nüfusu barındıran 19 Mayıs Mahallemizde bu rakam 20 bin metrekarenin üzerinde ve yeni nesillere yemyeşil bir çehre bırakabilmek için 68 bin fidanı da toprakla buluşturduk” diye konuştu.

Kent merkezinde yer alan Nostalji Parkı’nın da bu alanda yapılan özel çalışmalardan biri olduğunu belirten Togar, “Yaptığımız tüm park ve yeşil alanların en özellerinden birisi ise Nostalji Parkımız. Kent merkezimizdeki eski gar binalarımızı tarihin ve doğanın eşsiz büyüleyici güzellikleri içerisinde bir asırlık çınar ağaçları gölgesinde adeta botanik bahçesine dönüştürdük. Asırlık tren istasyonumuzun tarihi dokusuna zarar vermeden restore ederek turizme kazandırdığımız bu çalışmamız insanlarımız için kentin içinde nefes alabilecekleri bir yaşam alanı olarak hizmet vermeyi sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.