Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Asayiş

Eski Bakan Suat Kılıç yol arıyor…

İşadamlarının ‘Bize bağış yaptırdı’, tutuklu eski savcının ‘Bize ev tahsis etti’ ve müsteşarın, ‘beni tehdit etti’ dediği Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Samsun’da ardı ardına yaptığı ziyaretlerle ‘Kılıç seçim kokusu aldı’ yorumlarının yapılmasına neden oldu.

AK Parti’de Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmış olan ve FETÖ darbe kalkışmasının ardından siyasi arenadan uzak kalan Suat Kılıç, ülkede erken seçimlerin konuşulmaya başlanması üzerine AK Parti kimliğiyle tekrar ortaya çıktı. Uzun süredir ismi FETÖ ile anılması sebebiyle kamuoyunda görünmeyen Kılıç, ülkede erken seçimlerin yapılabileceğinin dillenmesi üzerine seçim bölgesi Samsun’da ardı ardına ziyaretler yapması, “Kılıç, kan kaybeden AK Parti’de kendisine yer arıyor” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

KILIÇ’IN ADINI VEREN KURTULDU!

Çok sayıda FETÖ soruşturmasında birçok işadamları tarafından kendilerini FETÖ’ye bağış yapmak için Suat Kılıç’ın yönlendirdiği savunmalarını yaptıkları biliniyor. AK Parti’nin FETÖ’nün siyasi ayağına dokunulmasını istemediği için FETÖ soruşturmalarında Suat Kılıç gibi siyasilerin ismini veren işadamlarının soruşturmalarına takipsizlik verildiği kamuoyunda en çok konuşulan konular arasında.

Kılıç’ın FETÖ ile bağlantılı bir isim olduğu öne sürülen haberler sıklıkla basında yer buluyor. Kılıç ile ilgili basına haber olan konulardan bazıları şunlar:

“KILIÇ’IN İSTEĞİYLE BAĞIŞ YAPTIM”

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Gürol Yılmaz’ın FETÖ’nün eğitim kurumu olan Başarı Üniversitesine 250 bin lira bağış yaptığı gerekçesiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdiği ve verdiği ifadede ÇEAŞ’ta kurucu ortağı olduğu Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç’ın isteğiyle hareket ettiğini söylediği ileri sürülmüştü.

FETÖ’CÜLERE EV TAHSİS ETMİŞ!

Bir dönem Adıyaman’da başsavcılık yapan, Denizli savcısıyken de tutuklanan F.B., Hukuk fakültesi 4. sınıfta okurken, eski Bakan Suat Kılıç’ın Ankara’daki evinde kaldıklarını, Kılıç’ın burayı Cemaat’e tahsis ettiğini iddia etmişti. O evde Suat Kılıç’la birlikte kaldıklarını söyleyen cemaatçi savcı, “Suat Kılıç, o dönemde zaman zaman Dünya Radyosu’nda program yapıyordu. Kaldığımız evlerde de Risale-i Nur okunuyor, Fetullah Gülen’in vaazları dinleniyordu” demişti.

“PARA VERMEME ARACI OLDU!”

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk kendisine ait sosyal paylaşım hesabından yayınladığı mesajlarında, AKP’li eski Bakan Suat Kılıç için “Suat Kılıç, FETÖ imamlarına para vermeme aracılık etmiştir. Ayrıca Samsun’da bir yurt yapımı için babasına para vermiştim” diye yazdığı biliniyor.

MÜSTEŞARI TEHDİT ETMİŞ!

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’i 2013 yılında FETÖ adına tehdit eden kabine üyesinin dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olduğu basına yansımıştı. Tekin’in Trabzon’da katıldığı bir konferansta, “Milli Eğitim Bakanlığında 2013 yılında göreve gelir gelmez, tehdit edildim.

Bu tekelleşmenin, ülkenin bağımsızlığına, ülkenin geleceğine ciddi bir ihanet olduğunu alenen söylediğim için, bu ülkenin çocuklarını, gençlerini, dershaneler üzerinden devşirip beyinlerini yıkayarak yabancılaştırdıklarını, alenen söylediğim için 2013 yılı Ocak ayından itibaren bu anlamda şahsım, çalışma arkadaşlarım, ailem, çocuklarım üzerinden inanılmaz bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldım. Ve çok açık bir biçimde çok üst düzey bir kişi bir bakan tarafından, 2013 yılında ‘Fetullah Hoca’nın selamı var. Tayyip Bey seni Milli Eğitim Bakanlığına müsteşar olarak alacak, seni uyarıyoruz. Gidersen, kabul edersen seni rezil edeceğiz, insan içine çıkamaz hale getireceğiz’ bunu arkadaşlar bakın, bir Bakan söyledi” açıklamalarını yaptığı biliniyor.

KILIÇ’IN SON GÜNLERDE SEÇİM BÖLGESİ SAMSUN’DA YAPTIĞI ZİYARETLER:

Samsun Üniversitesi’ne ziyaret

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne ziyaret

Samsun Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

Çarşamba TSO’ya ziyaret

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyaret

Fildişi Fahri Konsolosluk Binası açılışı

Borsan Grup Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak ile spor yürüyüşü

Kaynak: www.samsunetikhaber3.com

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asayiş

Avukat, dini nikahla yaşadığı kadının kendisine saldıran kardeşini ayağından vurdu

Diyarbakır’da avukat Y.B. (36), dini nikahla birlikte yaşadığı E.T. ile yolda yürürken, kendisine saldıran kadının kardeşi M.T’yi (26) tabancayla bacağından vurdu. Bu sırada bölgeden geçen İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, beraberindeki polis memurlarıyla olaya müdahale etti.

Burak EMEK
DİYARBAKIR-Olay, öğle saatlerinde Yenişehir ilçesi Seyrantepe Kavşak’ta meydana geldi. Dini nikahla birlikte yaşadığı E.T. ile yolda yürüyen avukat Y.B., kadının kardeşi M.T. tarafından sopalı saldırıya uğradı. Bunun üzerine Y.B. de üzerinde bulundurduğu tabancayla M.T.’nin bacağına ateş etti. Bu sırada olay yerinden geçen İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve beraberindeki polis memurları olaya müdahale etti. İhbarla olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı Y.B. ve M.T. müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Bölgede inceleme yapan polis, 4 boş kovan buldu. İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve yanındaki polis memurlarının olaya müdahalesi ise cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.(DHA)


Okumaya devam et

Asayiş

MİT’ten Irak’ta nokta operasyon: 2 terörist etkisiz hale getirildi

ANKARA-PKK/KCK mensupları Hadice Kaya ve Heva Kivelçek, MİT’in Irak/Hakurk’ta gerçekleştirdiği nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

Okumaya devam et

Asayiş

MSB: 10 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi

ANKARA-MSB: Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinde 5 PKK/YPG’li terörist ile Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.