Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Eğitim

19 Mayıs’ta okullar eğitim-öğretime hazır

Samsun 19 Mayıs ilçesinde yeni eğitim-öğretime hazırlıklar tüm hızıyla devem ediyor.

Okulların açılmasına kısa bir süre kala ilçe genelinde okulları ziyaret eden 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, “Okullarımızda bütün fiziki şartları sağladık. Bu anlamda hiçbir eksikliğimiz yok. Artık, sorumluluk bilinciyle hareket edilip sağlanan fiziki şartların doğru bir şekilde gündelik hayata entegre edilmesi gerekiyor. Pandemi süreci bitmiş değil, kurallara uyulması şart. Evden okula, okuldan da eve hastalığın gelme ihtimali devem ediyor. Şimdiye kadar çok önemli bir mücadele verdik. Bütün gayretimiz öğrencilerimizin daha iyi eğitim almalarını sağlamak” dedi.

Ahmet Şükrü Uluçay

Eğitim

OMÜ’nün iş birliği ağı büyüyor: Amasya Orman Müdürlüğü ile iş ve güç birliği protokolü

Araştırma üniversitesi olma yolunda önemli mesafeler katederek ‘Aday Araştırma Üniversitesi’ pozisyonunu elde eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

SAMSUN-
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer tarafından imzalanan iş birliği protokolü ile kurumsal kapasite ve potansiyelin geliştirilmesi, araştırma ve danışmanlık hizmetleri, araştırma geliştirme (AR-GE) ve yenilik projelerinin hazırlanma ve uygulanma süreçlerinde iş ve güç birliği yapılmasına yönelik mutabakat sağlandı.

3 yıl geçerli protokole göre taraflar, “Altyapının Ortak Kullanım Hareketliliği”, “Personel”, “Eğitim”, “AR-GE”, “Öğrenci”, “Ortak Etkinlikler”, “Tarımsal Yayım Hizmetleri” başlıkları doğrultusunda iş birliği içerinde ortak çalışmalar sağlamakla yükümlü olacak.

“Protokolün sağlıklı işleyeceğine ve bu yönde başarılı sonuçlar alınacağına inanıyoruz”

Törende yaptığı konuşmada OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, her iki tarafın da hassas, özenli ve yoğun çalışmasıyla protokolün sağlıklı işleyeceğine ve bu yönde başarılı sonuçlar alınacağına inandıklarını dile getirdi.

OMÜ’nün akademik ve bilimsel birikim ile tecrübesini önemsediklerini ve bu potansiyelden faydalanacak olmaktan ötürü mutluluk duyacaklarını belirten Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer de protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

Pek çok konu başlığını içeren iş birliği protokolünün imza töreni, Amasya Orman Bölge Müdürlüğünde yapıldı. Törende; Kavak Orman İşletme Müdürü Orman Mühendisi Emin Tiryaki, OMU Tarımsal Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Hasan Akay, Ziraat Fakültesi İdari İşler Şefi Osman Kop, Çevre Düzenleme Müdürlüğü Peyzaj Mimarı Mustafa Ar ve OMÜ Özel Kalem Müdürü Taha Yasin Zenginbaş hazır bulundu.

Okumaya devam et

Eğitim

Pegasus ve TEV, 1000 kız öğrenciye üniversite bursu için imza attı

 Pegasus Hava Yolları, Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenciye Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle üniversite bursu vererek eğitimlerine destek oluyor. TEV tarihinde tek seferde verilen en yüksek destek olan bu iş birliği kapsamında, bursiyerlerin yüzde 25’i deprem bölgelerinden geliyor.

İSTANBUL-Gençlere yönelik birçok sosyal sorumluluk projesi geliştirerek etkin çalışmalar yürüten Pegasus Hava Yolları, Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenciye Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle üniversite bursu vererek eğitimlerine destek oluyor. Pegasus’un TEV iş birliğiyle hayata geçirdiği “Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” projesi kapsamında 1000 kız öğrenciye verilecek olan bursun yüzde 25’inin 6 Şubat depremlerinden etkilenen kız çocuklarına verileceği belirtilirken, Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın’ın yer aldığı iş birliği imza töreni düzenlendi.

“Bursiyer 1000 öğrencinin yüzde 25’i deprem bölgesinden olacak”

İmza töreninde konuşan Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, “Biz geçen yıl, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 100 tane üniversitede okuyacak kız öğrenciye destek olmak amacıyla bir burs projesi başlattık. Bunu da Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdik. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında başlıyor. Bu 1000 kız öğrenciyi tüm üniversite hayatları boyunca desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde okuyan arkadaşlarımız olacak. 13 farklı fakültede kız öğrencilerimize destekte bulunuyor olacağız hatta 6 Şubat 2023 yılında deprem felaketi nedeniyle de desteğimizi sürdürebilmek amacıyla bursiyerlerimizin yüzde 25’ini depremden etkilenen illerimizden seçtik. Dolayısıyla bizde mutlu ve gururluyuz, böyle bir projeyi başlattığımız için. Gençleri parlak bir gelecek yolunda desteklemeye ve ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” kapsamında verilen bursların yanı sıra bursiyerlere; Pegasus yöneticilerinden mentörlük desteği, şirket içerisinde staj imkânı, Pegasus liderlerinden havacılık sektöründeki farklı iş alanlarının tanıtımı ve havacılıkta kadın çatısıyla yapılan online/offline oturumlara ve seminerlere katılım gibi ek imkanlar da tanınıyor.

Okumaya devam et

Eğitim

2024 EKPSS başvuruları başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2024 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (2024-EKPSS) başvuruların başladığını duyurdu.

Burak Can Ekizoğlu
ANKARA-
ÖSYM’den yapılan yazılı açıklama göre, 2024 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2024-EKPSS), 28 Nisan 2024 tarihinde uygulanacak. Sınava başvurular, 12-29 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek.
Öte yandan, sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2024-EKPSS Kılavuzu’nda yer alıyor.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.