Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Vali Akbıyık: Allah’a şükür terör bitiyor

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, önümüzdeki günlerde Hakkari’nin ve Türkiye’nin terör diye bir gündemi olmayacağını ifade ederek, “Allah’a şükür terör bitiyor” dedi.

Feyzullah Taş
HAKKARİ-
Hakkari il merkezi ve Çukurca ilçesindeki güvenlik korucularına “Hizmet İçi Eğitim” seminer verildi. İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Atatürk Kültür Merkezinin konferans salonunda düzenlenen eğitim programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra güvenlik korucularına ilişkin hazırlanan sinevizyon gösterimi ise devam etti.

Programda konuşan Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, güvenlik korucularının terörün başladığı 1984 yılından beri büyük görevler ve fedakarlıklar yaptıklarını belirterek, “Bugün de Allah’a şükür terör bitiyor. Hakkari’de de bitiyor, ülkemizde de bitiyor. Cumhurbaşkanımızın rehberliğinde yurt içinde jandarmamızın, emniyetin, sizlerin büyük mücadelesiyle terör bitiyor” dedi.

Sınır ötesi operasyonlarla ülkeye tehdit oluşturan teröristlerin yok edildiğini ifade eden Vali Akbıyık, önümüzdeki günlerde Hakkari’nin ve Türkiye’nin terör diye bir gündemi olmayacağını söyledi. Vali Akbıyık, “Hakkari’de 4 yıldır terör örgütüne katılım olmadı ve terörist sayısı da çok az. Bu da başta jandarmamızın, emniyetimizin ve sizlerin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, güvenlik korucularının büyük emekleri, gayretleri ve fedakarlıklarıyla olmuştur. Türkiye’nin en çok şehit veren ili Hakkari. 2 binin üzerinde şehidimiz var. Askerimiz, jandarmamız, polisimiz. 365 civarı da güvenlik korucumuz bu toprakları vatan yapmak için şehit olmuşlardır. Hepsine Allah’tan rahmet, gazilerimize huzurlu, sağlıklı, güzel bir ömür diliyoruz” şeklinde konuştu.

İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman ise bölücü terör örgütünün 1984’ten sonra Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki illerde silahlı terör eylemlerini artırması ve bölge halkına yönelik katliamlara girişmesi üzerine güvenlik güçleriyle birlikte vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak amacıyla güvenlik koruculuğu sisteminin kurulduğunu söyledi. Karaman, “İller İdaresi Genel Müdürlüğü olarak Cumhurbaşkanımızın riyasetinde İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla 2016 yılında genel müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Koruculara Daire Başkanlığı, korucularımızın temel meseleleriyle yakından ilgilenmektedir. Bugün itibariyle ülkemiz genelinde 32 ilimizde 57 bin 543 güvenlik korucusu, 17 bin 774 gönüllü güvenlik korucusu görev yapmaktadır. Hakkari’de 147’si kadın olmak üzere 7 bin 389 güvenlik korucusu, 453 gönüllü güvenlik korucusu görev yapmaktadır” diye konuştu.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Enes Kala da, katılımcılara milli ve manevi değerler üzerine, İçişleri Bakanlığı Korucular Şubesinden Emre Baran ise terör örgütünün faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

Programa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, Hakkari ve Çukurca ilçesinden çok sayıda güvenlik korucusu katıldı.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekonomi

Tepecik’i satan adam!

Oluşturduğu güvenle gayrimenkul alım satımında aranan marka olan Sezer Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Sahibi Salih Sezer Samsun’un İlkadım ilçesinde, özellikle de Tepecik mevkiinde imzaladığı satış özleşmelerişylke rekor kırıyor.

AYHAN GONCA
SAMSUN-Hergün Samsun Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde bir daire, arsa veya tarlanın tapu işlemlerini yaptıran Gayrimenkul Danışmanı Salih Sezer, “Bizim işimiz tamamen güvene dayalı bir iş. Yıllardır bölgemizde tanınıyor ve biliniyoruz. Kimseye bir yanlışımız olmadı. Haliyle hem gayrimenkulünü satmak isteyenler hem de almak isteyenler gelip bizi buluyor. Bu güveni sürdürmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.” dedi.

Yıllardır gatrimenkul danışmanlığı yapan Salih Sezer, bina yapan müteahhitlerin de dairelerini satışa sunduklarını ve alıcı ile satıcı arasında köprü olduklarını kaydederek, günümüzde en iyi yatırımın gayrimenkule yapılan yatırım olduğunu dile getirdi. Salih Sezer, özellikle enflasyonist uygulamaların revaçta olduğu ülkelerde gerek daire gerek arsa gerekse tarla fiyatlarının her geçen gün katlandığına, bu bakımdan şartları zorlayarak insanların bu alanda yatırım yapmasının kazançlı olduğuna vurgu yaptı.

Sezer, tanıdıklarının son yıllarda, “Aha Tepecik’i satan adam!” diye espri yaptığını da hatırlatarak, bu takılmanın hoşuna gittiğini ifade ederken, “Arkadaşlarımızın yaptığı bu yakıştırma bizim gayretlerimizin neticesidir. Bugüne kadar kimseyi üzmedik, kırmadık. Herkesin isteklerine göre çözüm üretmeye çalışıyoruz. Allah-ü teala da neticeyi yaratıyor. Allah’ın izniyle bölgemizde birinci sınıf ürünleri insaflı rakamlarla alıcılara ulaştırmaya devam edeceğiz. Allah kimseyi yaptığı işte utandırmasın.” diye konuştu.

Okumaya devam et

Genel

‘Bekara ev yok’ diyen şimdi yandı

Üç kuzeniyle birlikte tatil beldesindeki yazlığı kiralamak isteyen genç, mülk sahibinin ‘Bekara ev yok’ cevabıyla sarsıldı. Yaşadıklarına üzülen genç, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na (TİHEK) başvurdu. Kurum, bekara kiralamayan ev sahibine 5 bin lira para cezası verdi.

Süleyman Aydın
BURSA-
Y.K. isimli genç, üç kuzeniyle birlikte internet sitesinde gördüğü yazlık binayı kiralamak istedi. Ev sahibi S.S.’nin ‘Komşuların bekara ev vermemem gerektiği yönünde talepleri var. Bekara ev kiralayamam’ cevabıyla sarsılan Y.K., TİHEK’e başvurdu.

Yazlık bölgede üç kuzeni ile birlikte günlük ev kiralamak amacıyla irtibat kurduğu kişinin, mülkün aileye kiralanacağını bu yüzden de kendisine evi kiraya vermeyeceğini bildirdiği, dolayısıyla da medeni hali nedeniyle ayrımcı muameleye maruz kaldığını öne sürdü.
Başvuruyu değerlendiren TİHEK, emsal nitelikte bir karara imza attı. Kararda, mülk sahibi S.S.’nin evin yalnızca aileye kiralanabileceğini beyan ettiği, bu nedenle de ayrımcılık yasağının ihlal edildiğini belirtildi. Kararda şöyle denildi: “Başvuranın iddialarıyla ilgili olarak muhatap S. S.’ den yazılı görüş talep edilmiştir. Muhatap; yazlık bölgede bulunan taşınmazını aileye kiraya verdiğini, taşınmazın aile kullanımına uygun olduğunu, komşuların da taşınmazın kiraya verilmesinde aile tercihi yapılmasını talep ettiklerini belirtmiştir. Somut başvuruda muhatap malik, söz konusu taşınmazın kendisine ait olduğunu, yazlık bölgede bulunan taşınmazını ailelere kiraya verdiğini, taşınmazın aileye uygun olduğunu, ayrıca komşuların da evin kiraya verilmesinde aile tercihine dikkat edilmesi noktasında talepleri olduğunu ifade etmiştir. Bu çerçevede muhatap malik genel ifadelerle ayrımcılık yaptığını reddetmiştir. Ancak ayrımcılık yasağının ve eşit muamele ilkesinin ihlal edilmediğinin ispatını gerektiren durumlarda, yani ispat yükü yer değiştirdiğinde, genel ifadelerle ayrımcılık iddiasının reddedilmesi yeterli kabul edilmemelidir. Somut olay değerlendirilmesi yapıldığında ise taşınmazın maliki olan S. S., başvuran Y.K.’ ya medeni hali nedeniyle mülkünü kiraya vermemiş, gerekçe olarak da evin aileye uygun olduğunu belirtmiştir. Bu halde kişilerin sırf medeni hali yani evlenip evlenmeme tercihlerinden dolayı bir hizmetin sunulmasında ayrımcı muamele teşkil edecek bir davranış eşitlik ilkesi ve ayrımcılık yasağının koruma alanını zayıflatmaktadır. Dahası başvuranın ortaya koyduğu ayrımcı muameleye ilişkin karine oluşturan olgular muhatap S. S. tarafından yeterli deliller ve gerekçelerle, ayrımcılık yasağı ve eşit muamele ilkesinin ihlal edilmediği ispat edilememiştir. Bütün bu hususlar birlikte değerlendirildiğinde, başvuranın medeni hali nedeniyle ayrımcı bir muamele maruz kaldığı dolayısıyla da eşit muamele ilkesi ile ayrımcılık yasağının ihlal edildiği kanaati hâsıl olmuştur. Başvuruda ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına, muhatap hakkında 5 bin TL idari para cezası uygulanmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Okumaya devam et

Ekonomi

SBB Başkanı Mustafa Demir: En karlı hangisiyse onu tercih ediyoruz

Samsun Büyükşehir Belediye (SBB) Başkanı Mustafa Demir, belediye bünyesinde kendi yaptıkları üretimlerle büyük oranda kar elde ettiklerini belirterek, “Çalışmalarımızı yaparken en karlı hangisi ise şehrimiz için onu tercih ediyoruz” dedi.

SAMSUN-Samsun’un Tekkeköy ilçesinde Kilit Parke Bordur ve Beton Boru Tesisi inşasına başlandı. Karadeniz Bölgesi’nde ilk olma özelliği taşıyan tesis robotik sistemle çalışacak ve günlük 3 bin metrekare renkli, normal ve dekoratif kilit parke bordur üretimi kapasitesine sahip olacak. Sahip olduğu yüksek teknolojiyle girdi maliyetlerinde karlılık sağlanması hedefleniyor.

SASKİ’ye beton boru üretecek

Tesiste üretilecek en önemli ürünlerden birini de SASKİ’nin altyapıda kullandığı beton borular oluşturacağı, ayrıca günlük ortalama 600 boru üretme kapasitesine sahip olacağı belirtildi. Prefabrik Beton Altyapı elemanlarının üretiminin de yapılacağı tesiste bu alandaki yatırımların karlılığının da maksimuma çıkarılması hedefleniyor. Tekkeköy ilçesinde yükselen inşaatın fizibilite çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılıyor. İnşaatına başlanan tesisin kısa sürede bitirilmesi ve faaliyete girmesi planlanıyor.

SBB Başkanı Mustafa Demir, “Milletin bir kuruş parasının boşa harcanmasına müsaade etmeyeceğimize söz verdik. O yüzden çalışmalarımızı yaparken en karlı hangisi ise şehrimiz için onu tercih ediyoruz. Her alanda üreten bir belediye olarak yaptığımız işlerde yüksek verimlilik elde ediyoruz. Yapımına başladığımız bu tesiste bize yeni bir ivme katacak. Şimdiden Samsun’umuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.