Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Ekonomi

Kurye olmak isteyenlere ücretsiz motosiklet ehliyeti imkanı

Hızlı teslimat alanında önde gelen firmalarından Vigo, motosiklet ehliyeti olmayan ama bu alanda meslek sahibi olmak isteyenler için önemli bir çalışmaya imza attığını duyurdu. Şirket ‘Vigo Akademi’ bünyesinde kurye olmak isteyenlere ücretsiz motosiklet ehliyeti alma imkanı sundu.

İSTANBUL-Kargo şirketi Vigo, yeni projesi ile kurye olmak isteyenlerin ücretsiz motosiklet ehliyeti alması için çalışma başlattığını açıkladı. Şirket bünyesinde kurulan akademide ilk etapta 8 kişiye sürüş eğitimi verilip ehliyet masrafları karşılandı.

Vigo kurucu ortaklarından Ali Cicioğlu, şirket bünyesinde kurulan ‘Vigo Akademi’ hakkında, “Son yıllarda artan taleple birlikte hızlı teslimat yapan şirketlerin personel ihtiyacı her geçen gün artış gösteriyor. Vigo olarak biz bu alanda ortaya çıkan talebin yanı sıra aynı zamanda sektörün de nitelikli personel ihtiyacını karşılamak adına ‘Vigo Akademi’yi hayata geçirmek için çalışmalarımıza başladık. Bugün pilot uygulamamız kapsamında ilk mezunlarını verdiğimiz akademi ile sektöre nitelikli personeller kazandırırken aynı zamanda kurye olmak isteyen ama maddi konulardan dolayı da bir türlü harekete geçemeyen arkadaşlarımıza destek olmak istiyoruz” diye bilgi verdi.

“Motosiklet ehliyetleri için hiçbir bedel ödemiyorlar”

Şirketin resmi internet sayfası üzerinden yapılan kurye başvuruları arasından yapılan görüşmelerin sonucunda pilot uygulama için 8 kişinin belirlendiğini anlatan Ali Cicioğlu; başvuru yapan adaylar arasında özellikle B sınıfı ehliyeti ve trafik deneyimi olan adayları belirlediklerini söyledi.

Ali Cicioğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Kuryelerimizin güvenliği bizim için çok önemli. Bu yüzden onlar için güvenli kıyafet ve kask kullanımını zorunlu tutuyoruz. Akademiye katılan arkadaşlarımızın güvenliğine büyük önem verdiğimiz için, normal bir motosiklet eğitiminde var olan 12 saatlik uygulama derslerini iki katına çıkararak 24 saat motosiklet eğitimi almalarını sağladık. Tabi ki akademiye katılan herkes tüm bu eğitim sürecinde bir ücret ödemedi ve harç ya da sınav ücretlerini de onlar adına biz üstlendik. Böylece 8 arkadaşımızın hiçbir bedel ödemeden ehliyetlerini almalarını sağladık. Motosiklet almaları konusunda da onlara destek olmayı planlıyoruz. Bu ay içerisinde de iş başı yapabilmeleri için sözleşmelerimizi imzaladık ve süreci başlattık. İlerleyen dönemlerde de pilot uygulama olarak ilk kez düzenlediğimiz bu eğitimleri devam ettirmek, nitelikli personellerin yetişmesini sağlayarak istihdamımızı da artırmayı sürdürmek istiyoruz. Bu sektörde görev yapmak isteyen herkesi web sitemizden başvuru yapmaya davet ediyoruz.”

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekonomi

Tepecik’i satan adam!

Oluşturduğu güvenle gayrimenkul alım satımında aranan marka olan Sezer Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Sahibi Salih Sezer Samsun’un İlkadım ilçesinde, özellikle de Tepecik mevkiinde imzaladığı satış özleşmelerişylke rekor kırıyor.

AYHAN GONCA
SAMSUN-Hergün Samsun Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde bir daire, arsa veya tarlanın tapu işlemlerini yaptıran Gayrimenkul Danışmanı Salih Sezer, “Bizim işimiz tamamen güvene dayalı bir iş. Yıllardır bölgemizde tanınıyor ve biliniyoruz. Kimseye bir yanlışımız olmadı. Haliyle hem gayrimenkulünü satmak isteyenler hem de almak isteyenler gelip bizi buluyor. Bu güveni sürdürmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.” dedi.

Yıllardır gatrimenkul danışmanlığı yapan Salih Sezer, bina yapan müteahhitlerin de dairelerini satışa sunduklarını ve alıcı ile satıcı arasında köprü olduklarını kaydederek, günümüzde en iyi yatırımın gayrimenkule yapılan yatırım olduğunu dile getirdi. Salih Sezer, özellikle enflasyonist uygulamaların revaçta olduğu ülkelerde gerek daire gerek arsa gerekse tarla fiyatlarının her geçen gün katlandığına, bu bakımdan şartları zorlayarak insanların bu alanda yatırım yapmasının kazançlı olduğuna vurgu yaptı.

Sezer, tanıdıklarının son yıllarda, “Aha Tepecik’i satan adam!” diye espri yaptığını da hatırlatarak, bu takılmanın hoşuna gittiğini ifade ederken, “Arkadaşlarımızın yaptığı bu yakıştırma bizim gayretlerimizin neticesidir. Bugüne kadar kimseyi üzmedik, kırmadık. Herkesin isteklerine göre çözüm üretmeye çalışıyoruz. Allah-ü teala da neticeyi yaratıyor. Allah’ın izniyle bölgemizde birinci sınıf ürünleri insaflı rakamlarla alıcılara ulaştırmaya devam edeceğiz. Allah kimseyi yaptığı işte utandırmasın.” diye konuştu.

Okumaya devam et

Ekonomi

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 17,9470 liradan, euro ise 18,2830 liradan haftaya başladı.

İSTANBUL-İstanbul Kapalıçarşı’da 17,9450 liradan alınan dolar 17,9470 liradan, 18,2810 liradan alınan euro ise 18,2830 liradan satılıyor. Son kapanışta dolar 17,95 liradan, euro ise 18,25 liradan satılmıştı.

Okumaya devam et

Ekonomi

İller kredi ve mevduat sıralaması açıklandı

Erzurum 2022 Ocak-Haziran ayları bağlamında kişi başına düşen nakdi kredide 2’inci, kişi başına düşen takipteki nakdi kredide 2’inci, kişi başına düşen tasarruf mevduatı değeri kaydında 10’uncu ve kişi başına düşen toplam mevduatta 10’uncu sırayı aldı.

Kişi Başına Düşen Kredi


Doğu Anadolu Bölgesi illeri içinde kişi başına düşen kredi değerinin en yüksek olduğu il 37.8 bin TL ile Elazığ olurken, Erzurum 29.7 bin TL ile ikinci, Tunceli 26.5 bin TL ile 3’üncü, Ardahan 23.1 bin TL ile dördüncü, Malatya 22.9 bin TL ile beşinci sırayı aldı.

İller ve Değerler

FİNTÜRK-6 verilerine göre Ocak – Haziran döneminde kişi başına düşen nakdi kredi değeri Erzincan’da 22.7 bin, Kars’ta 19.7 bin, Iğdır’da 18.1 bin, Bayburt’ta 17.1 bin, Bitlis’te 14.9 bin, Hakkari’de 12.6 bin, Van’da 12.3 bin, Ağrı’da 11.8 bin, Bingöl’de 11.7 bin, Muş’ta 11.2 bin TL olarak kaydedildi.

Erzurum 2’inci

Erzurum Bölge illeri içinde kişi başına düşen takipteki nakdi kredide Ardahan’ın ardından 2’inci sırayı aldı. 2022 yılının 6 aylık bölümünde en yüksek kişi başına düşen takipteki nakdi kredi değeri 1.1 bin TL ile Ardahan’da kaydedilirken, Erzurum 830.3 TL ile ikinci, Elazığ 781.1 TL ile üçüncü, Malatya 629.9 TL ile 4’üncü, Iğdır 620.3 TL ile 5’inci sırayı aldı.

İller Kişi Başına Düşen Tasarruf Mevduatı Değeri

Erzurum kişi başına düşen tasarruf mevduatı değeri kaydında 10’uncu sırayı aldı. kişi başına düşen tasarruf mevduatı değerinin en yüksek olduğu il 42 bin 390 TL ile Tunceli ili olurken, Erzincan 27.0 bin TL ile 2, Elazığ 22.8 bin TL ile üçüncü, Malatya 22.3 bin TL ile dördüncü, Iğdır ili 16.5 bin TL ile 5’inci sırayı paylaştı.

Hakkari Son Sırada

Dönemde kişi başına düşen tasarruf mevduatı değeri Bayburt’ta 14.7 bin, Bingöl’de 13.8 bin, Ardahan’da 12.7 bin, Kars’ta 12.0 bin, Erzurum’da 11.1 bin, Van’da 7.0 bin, Bitlis’te 6.8 bin, Muş’ta 6.2 bin, Ağrı’da 6.2 bin ve Hakkari’de 5.3 bin TL olarak tespit edildi.

Fintürk Verileri

FİNTÜRK verilerine göre Erzurum bölge illeri içinde kişi başına düşen toplam mevduat değerinde 10’uncu oldu. Bölgede kişi başına düşen toplam mevduat değerinin en yüksek olduğu il 46.7 bin TL ile Tunceli olurken bu ili 30.8 bin TL ile Erzincan, 30.4 bin TL ile Elazığ, 27.0 bin TL ile Malatya, 20 2 bin TL ile Iğdır izledi.

Kişi Başına Düşen Toplam Mevduat Değeri

Bu yılın Ocak – Haziran ayları düzeyinde kişi başına düşen toplam mevduat değeri Bayburt’ta 17.3 bin, Bingöl’de 16.6 bin, Ardahan’da 15.0 bin, Kars’ta 14.6 bin, Erzurum’da 14.5 bin, Bitlis’te 9.3 bin, Van’da 8.7 bin, Muş’ta 8.3 bin, Hakkari’de 8.1 bin ve Ağrı’da 8.0 bin TL olarak kaydedildi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.