Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Ekonomi

Milletvekili Ceylan: Çorum bölgenin finans merkezi haline geliyor

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da Ziraat ve Halk Bankası’nın ardından Vakıflar Bankası Bölge Müdürlüğü’nün açıldığını bildirdi.

Bülent Özkaleli
ÇORUM-
Çorumluların müteşebbis ruhuyla, devletin sağladığı imkanların birleşmesiyle birlikte sanayileşme açısından Çorum’un bölgesinin yıldızı olduğunu ifade eden Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, özellikle de son yıllarda sağlanan desteklerle de birlikte ihracata yönelik üretim oranında ciddi bir artış sağlandığını belirtti.

Çorum’un ihracat rakamlarıyla çok sayıda Büyükşehir’i geride bıraktığına vurgu yapan Milletvekili Ceylan, iş dünyasının talepleri doğrultusunda kendilerinin de bir takım çalışmalar yaparak iş insanlarına destek sağlamanın gayreti içerisinde olduklarını vurguladı.

“Çorum finans bölgesi oluyor”

“Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti hükümetleri döneminde Çorum’a önemli finansal destekler sağlandığını” söyleyen Milletvekili Ceylan, Çorum’un her alanda olduğu gibi finansal alanda da hak ettiği hizmetleri almak ve bölgenin yıldızı haline getirmek için önemli kurumların kazandırıldığını hatırlattı.

Bir süre önce esnaf ve sanatkarlara hizmetlerin ve imkanların daha çabuk verilmesi amacıyla Halk Bankası Bölge Müdürlüğü’nün Çorum’a açıldığını belirten Milletvekili Ceylan, aynı şekilde ağırlıklı olarak çiftçiler olmak üzere toplumun tüm kesimlerine hizmet veren Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğü’nün de Çorum’a bu dönemde kazandırıldığını vurguladı.

“Vakıfbank Çorum şubesi bölge müdürlüğü oldu”

Yine iş dünyasından gelen istekleri dikkate alarak bir başka devlet bankası olan Vakıflar Bankası’nın da Çorum’a bölge müdürlüğü açması talebini ilgili bakanlara ilettiğini ifade eden Milletvekili Ceylan, yaptığı görüşmelerin olumlu neticelendiği kaydederek, “Vakıflar Bankası Bölge Müdürlüğümüz Çorum’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle Vakıflar Bankası Bölge Müdürlüğü’nün Çorum’a açılacağını bildiren Milletvekili Ceylan, Vakıfbank’ın finans ve ekonomi sistemine yaptığı katkıların yanı sıra, ilerleyen dönemlerde kamu ve özel sektör ile yapacakları işbirliklerinin Çorum’un kalkınmasına büyük faydalar sağlayacağını söyledi.

“Bölge Müdürlüğü’ne Canan Demir atandı”

Çorum Bölge Müdürlüğü görevine atamanın yapıldığını kaydeden Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Samsun Bölge Müdürü Canan Demir’in Çorum’a atandığı belirtti. Ceylan, bölge müdürlüğünde Çorum ile birlikte çevre il ve ilçelerdeki şubelerin ve müşterilerin ihtiyaçlarını daha kısa sürede çözüleceğini de sözlerine ekledi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekonomi

Tepecik’i satan adam!

Oluşturduğu güvenle gayrimenkul alım satımında aranan marka olan Sezer Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Sahibi Salih Sezer Samsun’un İlkadım ilçesinde, özellikle de Tepecik mevkiinde imzaladığı satış özleşmelerişylke rekor kırıyor.

AYHAN GONCA
SAMSUN-Hergün Samsun Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde bir daire, arsa veya tarlanın tapu işlemlerini yaptıran Gayrimenkul Danışmanı Salih Sezer, “Bizim işimiz tamamen güvene dayalı bir iş. Yıllardır bölgemizde tanınıyor ve biliniyoruz. Kimseye bir yanlışımız olmadı. Haliyle hem gayrimenkulünü satmak isteyenler hem de almak isteyenler gelip bizi buluyor. Bu güveni sürdürmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.” dedi.

Yıllardır gatrimenkul danışmanlığı yapan Salih Sezer, bina yapan müteahhitlerin de dairelerini satışa sunduklarını ve alıcı ile satıcı arasında köprü olduklarını kaydederek, günümüzde en iyi yatırımın gayrimenkule yapılan yatırım olduğunu dile getirdi. Salih Sezer, özellikle enflasyonist uygulamaların revaçta olduğu ülkelerde gerek daire gerek arsa gerekse tarla fiyatlarının her geçen gün katlandığına, bu bakımdan şartları zorlayarak insanların bu alanda yatırım yapmasının kazançlı olduğuna vurgu yaptı.

Sezer, tanıdıklarının son yıllarda, “Aha Tepecik’i satan adam!” diye espri yaptığını da hatırlatarak, bu takılmanın hoşuna gittiğini ifade ederken, “Arkadaşlarımızın yaptığı bu yakıştırma bizim gayretlerimizin neticesidir. Bugüne kadar kimseyi üzmedik, kırmadık. Herkesin isteklerine göre çözüm üretmeye çalışıyoruz. Allah-ü teala da neticeyi yaratıyor. Allah’ın izniyle bölgemizde birinci sınıf ürünleri insaflı rakamlarla alıcılara ulaştırmaya devam edeceğiz. Allah kimseyi yaptığı işte utandırmasın.” diye konuştu.

Okumaya devam et

Ekonomi

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 17,9470 liradan, euro ise 18,2830 liradan haftaya başladı.

İSTANBUL-İstanbul Kapalıçarşı’da 17,9450 liradan alınan dolar 17,9470 liradan, 18,2810 liradan alınan euro ise 18,2830 liradan satılıyor. Son kapanışta dolar 17,95 liradan, euro ise 18,25 liradan satılmıştı.

Okumaya devam et

Ekonomi

İller kredi ve mevduat sıralaması açıklandı

Erzurum 2022 Ocak-Haziran ayları bağlamında kişi başına düşen nakdi kredide 2’inci, kişi başına düşen takipteki nakdi kredide 2’inci, kişi başına düşen tasarruf mevduatı değeri kaydında 10’uncu ve kişi başına düşen toplam mevduatta 10’uncu sırayı aldı.

Kişi Başına Düşen Kredi


Doğu Anadolu Bölgesi illeri içinde kişi başına düşen kredi değerinin en yüksek olduğu il 37.8 bin TL ile Elazığ olurken, Erzurum 29.7 bin TL ile ikinci, Tunceli 26.5 bin TL ile 3’üncü, Ardahan 23.1 bin TL ile dördüncü, Malatya 22.9 bin TL ile beşinci sırayı aldı.

İller ve Değerler

FİNTÜRK-6 verilerine göre Ocak – Haziran döneminde kişi başına düşen nakdi kredi değeri Erzincan’da 22.7 bin, Kars’ta 19.7 bin, Iğdır’da 18.1 bin, Bayburt’ta 17.1 bin, Bitlis’te 14.9 bin, Hakkari’de 12.6 bin, Van’da 12.3 bin, Ağrı’da 11.8 bin, Bingöl’de 11.7 bin, Muş’ta 11.2 bin TL olarak kaydedildi.

Erzurum 2’inci

Erzurum Bölge illeri içinde kişi başına düşen takipteki nakdi kredide Ardahan’ın ardından 2’inci sırayı aldı. 2022 yılının 6 aylık bölümünde en yüksek kişi başına düşen takipteki nakdi kredi değeri 1.1 bin TL ile Ardahan’da kaydedilirken, Erzurum 830.3 TL ile ikinci, Elazığ 781.1 TL ile üçüncü, Malatya 629.9 TL ile 4’üncü, Iğdır 620.3 TL ile 5’inci sırayı aldı.

İller Kişi Başına Düşen Tasarruf Mevduatı Değeri

Erzurum kişi başına düşen tasarruf mevduatı değeri kaydında 10’uncu sırayı aldı. kişi başına düşen tasarruf mevduatı değerinin en yüksek olduğu il 42 bin 390 TL ile Tunceli ili olurken, Erzincan 27.0 bin TL ile 2, Elazığ 22.8 bin TL ile üçüncü, Malatya 22.3 bin TL ile dördüncü, Iğdır ili 16.5 bin TL ile 5’inci sırayı paylaştı.

Hakkari Son Sırada

Dönemde kişi başına düşen tasarruf mevduatı değeri Bayburt’ta 14.7 bin, Bingöl’de 13.8 bin, Ardahan’da 12.7 bin, Kars’ta 12.0 bin, Erzurum’da 11.1 bin, Van’da 7.0 bin, Bitlis’te 6.8 bin, Muş’ta 6.2 bin, Ağrı’da 6.2 bin ve Hakkari’de 5.3 bin TL olarak tespit edildi.

Fintürk Verileri

FİNTÜRK verilerine göre Erzurum bölge illeri içinde kişi başına düşen toplam mevduat değerinde 10’uncu oldu. Bölgede kişi başına düşen toplam mevduat değerinin en yüksek olduğu il 46.7 bin TL ile Tunceli olurken bu ili 30.8 bin TL ile Erzincan, 30.4 bin TL ile Elazığ, 27.0 bin TL ile Malatya, 20 2 bin TL ile Iğdır izledi.

Kişi Başına Düşen Toplam Mevduat Değeri

Bu yılın Ocak – Haziran ayları düzeyinde kişi başına düşen toplam mevduat değeri Bayburt’ta 17.3 bin, Bingöl’de 16.6 bin, Ardahan’da 15.0 bin, Kars’ta 14.6 bin, Erzurum’da 14.5 bin, Bitlis’te 9.3 bin, Van’da 8.7 bin, Muş’ta 8.3 bin, Hakkari’de 8.1 bin ve Ağrı’da 8.0 bin TL olarak kaydedildi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.