Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,” Malezya ile Salgına rağmen ticaret hacmimiz geçen yaklaşık yüzde 50 artışla 3 buçuk milyar dolar seviyesini aşmıştır. Bu yılın altı ayındaki rakamlar da istikrarlı artışın devam ettiğini gösteriyor. Mevcut ivme belirlediğimiz 5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimizi kısa sürede yakalayacağımıza işaret ediyor” dedi.

Hülya Keklik
ANKARA-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakub ile ortak basın toplantısı düzenledi. Malezya Başbakanı Yakub ve heyetini Ankara’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Erdoğan,”Ziyaretlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bugün yaptığımız görüşmelerde ekonomi, yatırımlar ve ticaret başta olmak olmak üzere savunma sanayi, teknoloji, sağlık, eğitim ve iletişim gibi çeşitli alanlardaki ilişkilerimizi kapsamlı şekilde ele aldık. İşbirliğimizi ileriye taşıma kararlığımızı bir kez daha teyit ettik” dedi.

İki ülke arasındaki ilişkileri stratejik ortaklıktan kapsamlı stratejik ortaklık seviyesine yükseltme kararı aldıklarını söyleyen Erdoğan şunları kaydetti:

“Malezya aynı zamanda Asean bölgesindeki en büyük ticari paydaşımız konumundadır. Salgına rağmen ticaret hacmimiz geçen yaklaşık yüzde 50 artışla 3 buçuk milyar dolar seviyesini aşmıştır. Bu yılın altı ayındaki rakamlar da istikrarlı artışın devam ettiğini gösteriyor. Mevcut ivme 20 belirlediğimiz 5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimizi kısa sürede yakalayacağımıza işaret ediyor. Serbest ticaret anlaşmamızın hizmetler, yatırımlar ve elektronik ticareti kapsayacak şekilde genişletilmesinin, ekonomik ve ticari bağlarımızı daha da güçlendireceğine inanıyorum. Bu güncellemeyle hedeflerimize daha hızlı adımlarla ilerleme, mal ve hizmet ticaretini daha dengeli hale getirme imkanına kavuşacağız.”

Malezya Başbakanı Yakub ile yeni işbirliği ve yatırımlara ilişkin fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden Erdoğan, “Gıda güvenliği, enerji, çevre ve iklim değişikliği gibi günümüzün meydan okumaları karşısında dayanışmamızı arttırma hususunda mutabık kaldık.. Yerli ev milli aşımız TURKOVAC’ın Malezya’da kullanıma sunulması, dahil birlikte aşı geliştirilmesine yönelik birlikte çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Sağlık, sağlık turizmi, savunma sanayi, eğitim ve iletişim alanlarında yeni anlaşmalar imzalamak suretiyle ilişkilerimizin ahdi zeminin tahkim ettik” açıklamasında bulundu.

Görüşmelerde güncel ve küresel konular üzerinde de durduklarını ifade eden Erdoğan, bu kapsamda İslam dünyasını yakından ilgilendiren İslam düşmanlığı meselesinin de ele alındığını bildirdi. Erdoğan, “Dayanışmalarımızı farklı platformlarda artırarak özellikle sürdürme kararlığımızı vurguladık. Türkiye olarak Yeniden Asya Girişimimizle, kazan-kazan anlayışıyla Asya’daki tüm kardeşlerimizle iş birliğimizi güçlendirmek için çalışıyoruz. İlişkilerimizi diyalog ortaklığı seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz. Asya pasifik bölgesine yönelik girişimlerimizde Malezya desteğini hissettiğimizi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekonomi

Bakımlı erkekler daha başarılı

Samsun Canik’te Bektaş Saç Tasarım’ın Sahibi Mustafa Bektaş, bakımlı erkeklerin iş hayatında daha başarılı olduğunu söyledi.

ZAFER BULUT
SAMSUN-Samsunlu Güzellik Uzmanı Mustafa Bektaş, erkeklerin kişisel bakımını ihmal etmemesi gerektiğini, kişisel bakımın insanı daha aktif, dinamik ve diri tuttuğunu dile getirdi. Mustafa Bektaş, “Mesela sakal traşı ölü derinin ayılmasını sağlar. Cilt genç kalır” dedi.

Kadınların kişisel bakım konusunda daha profesyonel olduğunu, erkeklerin de bakımına önem vermesi gerektiğini ifade eden Bektaş, “Herkes düzenli olarak saçlarını kestirmeli. Küçük bir değişiklik büyük bir mutluluktur. Mutluluk iletişimi arttırır. Hayatı kolaylaştırır.” diye konuştu.

Cildin sadece kadınlarda bulunmadığını erkeklerin de cilt bakımına dikkat etmesi mgerektiğini vurgulayan Mustafa Bektaş, şöyle konuştu:

“Cilt hergün temizlenmeli. Kirden ve pastan arındırılmalı. Düzenli traş şart. Traş ölü derinin atılmasını sağlar. Tonik kullanılmalı. Cilt doğal yağlarla temizlenmeli. Uyku öncesi bakım da atlanmamalı. Her mevsim güneşten korunmak şart. Şeker tüketimi de azaltılmalı. Bunları yapan erkeklerin hem ev hem de iş hayatı daha güzel olur.”

Okumaya devam et

Ekonomi

Çorumlular Özdiyarbakır Sofrası’nı sevdi

Genç işadamı Jiyan Altın’ın Samsun’daki 6 işyerinden sonra 7. şubesini iş ortağı Burhan Balcı ile birlikte açtığı Çorum’da Özdiyarbakır Sofrası’na halk büyük ilgi gösterdi.

AYHAN GONCA
SAMSUN/ÇORUM-Samsunluların lezzetine “Hayır” diyemediği, kebapları, lahmacunları ve pidelerindeki lezzetiyle nam salmış olan Özdiyarbakır Sofrası’nı Çorumlular da çok sevdi. Çorum’da düzenledikleri ikram günleri ve sıra geceleri bir yana, gerek kebap gerekse pidelerinin lezzeti ile kısa sürede bölge halkının beğenisini kazanan Özdiyarbakır Sofrası’nın ortakları Burhan Balcı ve Jiyan Altın, “Amacımız halkımıza hizmet, en güzel lezzetleri tattırmaktır. Biz işimizi güzel yapalım, samimi olalım da gerisi zaten gelir.” dedi.

Çorum’da düzenledikleri sıra gecesine katılımın da çok yüksel olduğunu ifade eden Jiyan Altın, “Çorumlular bu organizasyonu sık yapmamızı istedi. Amasya’dan ve çevre illerden de misafirlerimiz geldi. Urfalı Kazım Çiriş ve ekibi sıra gecesinde unutulmaz anlar yaşattı. Çocuklar için palyaço gösterisi müthişti. Herkes mutlu oldu. ” diye konuştu.

Jiyan Altın, Özdiyarbakır Sofrasını marka haline getirdiklerini ve hiç durmadan gece-gündüz çalışmaya devam edeceklerini sözlerine eklerken, “Bizim çiğköfteleri mutlaka tatmalısınız” hatırlatmasında da bulundu.

Okumaya devam et

Genel

“Elimizi taşın altına koymazsak başaramayız”

AK Parti İl Başkanlığı’nın koordinesinde ilçe gezilerine devam eden AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü, Asarcık ve Kavak ilçelerinde programlar gerçekleştirdi. Parti teşkilatları, belediye, mahalle ziyaretleri yapan Yılmaz, esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

AYHAN GONCA
SAMSUN-İlçelerde gönül buluşmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Yılmaz, tüm milletvekillerinin, belediye başkanlarının, teşkilat üyelerinin, AK Parti’nin tüm kademelerinin sahada olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin 2023 vizyonunu sağlam adımlarla sürdürdüğünü vurgulayan Yılmaz, hem siyasi hem de ekonomik adımlarla dünyanın en büyükleri arasında yer almak için büyük mücadeleler verildiğinin atını çizdi.

“FIRSAT VERİLMEYECEK”

İç ve dış konjektürde yaşanan tüm sorunların giderilmesi, ekonomi başta olmak üzere Türkiye’nin ali menfaati için tüm adımların atıldığı belirten Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 21 yılda ülkemiz çağ atladı, büyük kazanımlar elde etti. Şuan 2023 sürecine girilirken, karalama, engel olma, kirli siyasetle oy kapmaya çalışanlar çabalıyor. Ama nafile, halkımız AK Parti’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın gayretlerini hizmetlerini görüyor. Yaşanan sıkıntıları gidecek merciinde AK Parti olduğunu biliyor. Büyük Türkiye yolundan geri bırakmaya çalışanlara asla fırsat verilmeyecek. ” diye konuştu.

“RABBİM HAK İLE HİZMET EDENLEDİR”

“Cumhurbaşkanımızın gece gündüz demeden ortaya koyduğu hizmet seferberliğine, hepimiz katkı vermeli” diyen Yılmaz, ” Elimizi taşın altına koymazsak, el ele vermezsek, çok çalışmazsak başaramayız. Türkiye bir anda tüm kazanımlarını kaybedebilir. Onun için Türkiye için, halkımız için hepimiz öncü olacağız, ülkemizi daha ilerlere taşıyacağız. Rabbim hak ile hizmet edenledir.” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.