Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Firma Tanıtım

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar: “Silah arkadaşlarımıza ve gençlerimize hayırlı olsun”

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Resmî Gazete’de yayımlanan 7415 sayılı Askerî Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’a ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Akar şunları belirtti:
“Bakanlığımızda yapılan koordineli çalışmalar sonucunda 7415 sayılı Askerî Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun TBMM’de kabul edilmiş, Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından da onaylanarak Resmî Gazete’de yayınlanmıştır.


Kanun ile Astsubay arkadaşlarımızın yıllardır süren talebi karşılanmış, yüksekokul mezunu Astsubaylarımızın mesleğe dokuzuncu derece birinci kademe yerine, dokuzuncu derece ikinci kademeden başlamaları, Harekât veya yurt dışı operasyon görevleri nedeniyle Uzman Erbaşlıktan Astsubaylığa geçiş sınavlarına katılamayan Uzman Erbaşlarımıza bu statüye geçiş için ilave sınav, yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olup bedelli askerlik hizmetinden yararlanamayanların da bu hizmetten faydalanmaları, Ödemeleri gereken yabancı ülke parasını ödeyemedikleri veya 184 gün ve daha fazla yurt içinde bulundukları için dövizli askerlikten faydalanamayanlara da imkân sağlanmıştır.
Yeni düzenleme kahramanca ve fedakârca görev yapan silah arkadaşlarımıza ve mükellef gençlerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Destekleri dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyor, emeği geçen değerli milletvekillerine teşekkür ediyoruz.”

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekonomi

Öz Diyarbakır Sofrası 7. Şubesini Çorum’da açtı

Özdiyarbakır Sofrası’nın 7. şubesini Çorum’da açan genç girişimci Jiyan Altın, amacının iyi ustalarla unutulmayacak lezzetleri Samsun’dan sonra Çorum halkına da tattırmak olduğunu söyledi.

ZAFER BULUT
SAMSUN/ÇORUM-
Samsun’da Özdiyarbakır Sofrası’nın tüm şubelerinde toplam 90 kişi çalıştığını dile getiren Jiyan Altın, Körfez’deki 6. Şubede 15 kalifiye elemana istihdam oluşturduklarını, 7. şubelerini de Çorum’da açarak 15-20 kişiye daha iş imkanı vermenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Baba mesleği kebapçılığı severek yaptığını kaydeden Jiyan Altın, Samsun Körfez’de sistemi oturtur oturtmaz soluğu Çorum’da aldığını ve hızlı bir şekilde restore çalışmalarının ardından Diuarbakır Sofrası’nın Çorum Şubesi’ni faaliyete geçirdiğini ifade etti. Çorum halkının ilk günden itibaren büyük teveccüh gösterdiğini söyleyen Jiyan Altın şöyle devam etti:
“Amacım sürekli istihdam oluşturmak ve iyi ustalarla Samsun’dan sonra Çorum halkına en iyi pide ve kebapları servis ederek unutamayacakları lezzetleri tattırmak. Çorum şubemize yeni açmamıza rağmen çok büyük ilgi var. Hatta bazı müşterilerimiz bizim kebapları yemek için Samsun’a geldiklerini, Çorum’a da açılmamızdan dolayı çok mutlu olduklarını söylüyorlar ki, çok mutlu oluyoruz.”

Samsun’da gençlere girişimcilik konusunda örnek olan 25 yaşındaki Jiyan Altın, Z kuşağının internet ortamında zaman öldürmeyi bırakıp işin ucunu biryerlerden tutmasının önemine dikkat çekti. Altın, “Ayakta durmak ve halka hizmet.etmek çok önemli. Bunun kıymetini bilenler bilir. Allah kimseyi yaptığı işte mahçup etmesin. Mahçup olmamak için de çok çalışmamız ve yaptığımız işi sevmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Asayiş

Ajan Steele: Pandemi yalan, Bill Gates’in telefonlarını izleyin…

Eski CIA ajanı Robert David Steele korono virüsün sahte bir pandemi olduğunu söyleyerek “Bence DSÖ bu yalanın en başından beri bir parçası oldu.” dedi. A Haber CIA ajanının açıklamalarını gündeme taşıdı.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen A Haber, eski CIA ajanı Robert David Steele’in “Pandemi yalanı”‘yla ilgili şok açıklamalarını yayınladı. Dünyada ve Türkiye’de bir buçuk yıldır sürdürülen sözde salgınla ilgili milletlere baskı uygulanırken, CIA ajanı Robert David Steele, “Bu salgın sahte bir pandemidir.” dedi.

“Bill Gates’in telefonlarını izleyin”

Eski ajan Robert David Steele, günün sonunda koronavirüsün herhangi bir nezle virüsünden daha az bulaşıcı olduğunun istatistiklerle ortada olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Ulusal Güvenlik Ajansı’nın Bill Gates’in yapmış olduğu her bir telefon görüşmesini izlemesi halinde bu sahte pandeminin nasıl kurgulandığını bizlere anlatmak için yeterli olacaktır. Buradaki amaç insanları korkutmak ve Bill Gates’in öne attığı uluslararası bir aşıyı yaymaktı. Dijital kimlik ile dünyayı etkisi altına almak istiyor. CIA’ya bunu bildirdim. Bence bu bir savaş sebebi.”

İşte o video:

Okumaya devam et

Ekonomi

Çeyrek altın 783 lira

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 483,20 lira oldu.
İstanbul Kapalıçarşı’da 483 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 483,20 liradan, 3 bin 183 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira 3 bin 204 liradan, 440,50 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 444,50 liradan, 3 bin 110 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet 3 bin 130 liradan, bin 555 liradan alınan Yarım Ziynet bin 565 liradan ve 778 liradan alınan Çeyrek Ziynet 783 liradan satılıyor.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.