Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Siyaset

Bakan Yanık: Türkiye’nin şahlanışını durduramayacaklar

Tekirdağ Ak Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantı’nda konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “2023 seçimlerinde milletimizin sandıkta yeniden bize bu görevi tevdi etmesiyle beraber inşallah Türkiye’nin şahlanışını bir yüzyıl daha durduramayacaklar” ifadelerini kullandı.

Şaban Kardeş
TEKİRDAĞ-
Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Tekirdağ gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çerkezköy ilçesinde düzenlenen AK Parti Tekirdağ Genişletilmiş İl Danışma Toplantısına katıldı. Bakan Yanık, toplantının ardından Şehit Dinçer Ersoy’un ailesine ve Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ni ziyaret etti.

Bakan Yanık’ın ilk durağı Tekirdağ Valiliği oldu.

Tekirdağ programı çerçevesinde ilk olarak Tekirdağ Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Yanık, Vali Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından Valilik binası önünde karşılandı. Karşılamanın ardından makama geçerek Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Yanık, Vali Yıldırım ile bir süre görüştü. Vali Yıldırım, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı Tekirdağ’da ve Valilikte ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Divan heyeti oluşturuldu

Toplantı, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra ‘Kuruluşundan Günümüze AK Parti Tekirdağ Teşkilatı’ temalı, Tekirdağ teşkilatının kuruluş serüveninin anlatıldığı sinevizyon gösterimi izlendi. AK Parti’nin son 6 aylık yatırımlarının anlatıldığı video gösteriminin de katılımcılara aktarılmasının ardından Divan Heyeti seçildi. Divan Heyetine; AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, AK Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere, İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Fatih Arslan ve Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Tuğçe Bozdoğan seçildi.

“Hedef ve ideallerimize kararlı bir şekilde yürüyoruz”

Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’na ev sahipliği yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, “Millete hizmet yolunda büyük bir özveri ile çalışmaya devam ediyor, hedef ve ideallerimize kararlı bir şekilde yürüyoruz. Hizmet misyonuyla hareket eden, şuurunu ve motivasyonunu değer üretmekte bulan bir gelenek olarak Türkiye’de dünyada benzerine az rastlanan bir değişimi gerçekleştirdik ve geçtiğimiz 20 yılda, milletimizin her meselesini nasıl çözdüysek, bundan sonra da çözmeye devam edeceğiz. Hizmette amasız ve fakatsız kararlı bir duruşun adresi AK Parti’dir” derken, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan da, “AK Parti, sıradan bir siyasi teşekkül değildir. Bizler bir büyük davanın sevdalısı insanlar olarak burada bir aradayız. Türkiye nasıl binlerce yıllık devlet tarihimiz içindeki son halka ise, AK Parti de bu büyük davanın günümüzdeki en önemli temsilcisidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği gibi, AK Parti maziden atiye yolculuğumuzun altın halkalarından biridir; tabii bu durum sorumluluğumuzu daha da artırıyor. AK Parti’de siyaset yapmak demek, öncelikle bu sorumluluğu üstlenmeye talip olmak demektir” ifadelerini kullandı.

“Boynumuzun borcu”

İl Başkanı Özcan’ın ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de, “Cumhurbaşkanımızın 2012 yılında bize bir müjdesi oldu ve bana göre Tekirdağ’ın en büyük yatırımı olan büyükşehir statüsünü kazandık. 2014 yılı itibariyle 2 yeni ilçe oldu; bunlardan biri Kapaklı, diğeri de Ergene. Yeni bir büyükşehir statüsüyle 12 belediye oluştu. 2014’te bir talihsizlik yaşadık ancak 2014 yılında bütün teşkilatlarımızla beraber yoğun bir tempoyla çalışarak, 4 belediyemizi gönül belediyeciliği ile tanıştırmış olduk. 2024’te büyükşehri almak boynumuzun borcu” ifadelerini kullandı.

“İçerideki başarıyı gölgelemek istiyorlar”

Bakan Derya Yanık, Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ülkemizin 2013’te gezi olayları, ardından 15 Temmuz sürecinde maddi, manevi zarara uğratıldığını belirterek, muhalefeti de eleştirdi. Bakan Yanık, “ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, birkaç gün önce; ‘Birtakım yerlerde darbe planladık’ dedi. Fiilin sahibi itiraf ediyor. Muhalefet diyor ki ‘Yok yok yapmamışsınızdır’ Niye? Çünkü içerideki başarıyı gölgelemek için birtakım vesayet sistemlerine hala ihtiyaçları var” ifadelerini kullandı.

“Mali politikaların değiştiği bir süreç”

Ardından konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül ise “İçinden geçmiş olduğumuz zaman dünyanın yeniden şekillendiği, sorunların su yüzüne çıktığı ve özellikle mali politikaların değiştiği bir süreçtir. Değişen bu düzen içerisinde kendi kendine yetebilen ve ağırlaşan sorunlar karşısında çözüm üretebilen bir ülke konumunda olmak çok önemli. İstikrara imza attık Elhamdülillah. Uluslararası kuruluşların küresel ekonomik krizden dolayı yapmış oldukları ölçümlerde de Türkiye’nin başarısı göz ardı edilemeyecek düzeydedir” dedi. AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler de partililerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplantının hayırlı olmasını temenni etti.

“Aynı mücadeleyi vereceğiz”

Toplantıda konuşan Milletvekili Mustafa Yel de “Tüm gönül coğrafyamızdaki mazlum milletlere karşı olan sorumluluğumuzu da unutmadan gecemizi gündüzümüze katarak çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için adeta bir mecburiyetle çalışmak zorundayız. Bizler çalışacağız ki asil Türk Milleti, 85 milyon bugüne kadar nasıl ki İslam’ın sancaktarlığını yaptıysak, batı medeniyetine karşı güçlünün yanında değil haklının yanında olma mücadelesini verdiysek 2023’te, kıyamete kadar da aynı mücadeleyi vereceğiz” dedi.

“Buna izin vermemeliyiz”

Bakan Yanık, toplantıda yaptığı konuşmada, 2023 seçimlerinin önemini de vurguladı. “Halkın iradesine ipotek koymak isteyenlere kesinlikle izin verilmemeli” diyen Bakan Yanık, “2023, sözün özü; bu vesayet sisteminin, bu vesayet düzeninin Allah’ın izniyle sonsuza kadar yok edilmesi sürecidir. 2023 bizim için de onlar için de bunun için önemli çünkü vesayet düzenini yeniden getirmeye çalışıyorlar çünkü halkın her seferinde kendi iradesine ipotek koymaya çalışanlara karşı sandıkta verdiği cevabı durdurmaya çalışıyorlar. Buna izin vermememiz lazım” şeklinde konuştu.

“2023 seçimleri bu kavganın şah noktasıdır”

Ülkemizin bölgesinde çok önemli bir ülke olduğunu da vurgulayan Bakan Derya Yanık, “Türkiye, savunma denklemini değiştirmiş bir ülke. Bugün sadece Türkiye içerisindeki terörle mücadele değil bölgesel anlamda da denklemin değiştiği bir Türkiye’den bahsediyoruz. İHA’larıyla, SİHA’larıyla, savunma sanayisiyle bölgesel anlamda da savunma denklemini değiştirmiş bir Türkiye’den bahsediyoruz. Bize bu Türkiye’yi layık görmeyenlerle kavgamız devam edecek. 2023 seçimleri bu kavganın şah noktasıdır arkadaşlar. Sandıkta milletimizin yeniden bize bu görevi tevdi etmesiyle beraber inşallah Türkiye’nin şahlanışını bir yüzyıl daha durduramayacaklar” ifadelerini kullandı. Bakan Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak Tekirdağ’a yaptıkları yatırımları da tek tek sıraladı.

Şehit ailesini ziyaret etti

Bakan Yanık, AK Parti Tekirdağ Genişletilmiş İl Danışma Toplantı’nın ardından, Siirt’in Pervari İlçesinde düşen helikopterde 17 arkadaşıyla birlikte şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy’un ailesini ziyaret ederek annesi Nilüfer Hatun Ersoy ve babası Mustafa Ersoy ile görüştü. Bakan Yanık, şehit Dinçer Ersoy’un ailesini ziyareti esnasında aileye Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağını öperek takdim etti. Anne Nilüfer Hatun Ersoy ve şehit babası Mustafa Ersoy, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken, anlamlı hediyeleri için de Bakan Yanık’a teşekkür ettiler. Ziyarette şehit Dinçer Ersoy’un annesi tarafından özel olarak dizayn edilen odayı da ziyaret eden Bakan Derya Yanık, duygularını gizleyemezken şehit ailesi tarafından da Bakan Yanık’a ziyaretin anısına ay yıldızlı figür hediye edildi. Bakan Yanık, daha sonra Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ni ziyaret etti.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

MYP Lideri Yılmaz: 3 yıl gibi bir süre sonra Suriye Türk vilayeti olacak

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yaklaşık 3 yıl gibi bir süre sonra Suriye’nin bir Türk vilayeti olacağını belirterek. “Türkiye bütün bunlara hazır olmalı” dedi. Yılmaz ayrıca Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı bir askeri girişimde bulunacağını da ifade etti.

İSTANBUL-
MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Suriye’de önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler olacağını söyleyen Yılmaz, “Türkiye önce kaybedecek fakat kısa bir süre, birkaç yıl, yaklaşık 3 yıl gibi bir süre sonra bütün Suriye bir Türk vilayeti olacak. Türkiye bütün bunlara hazır olmalı” dedi.

Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı askeri girişimde bulunacağını da ifade eden Yılmaz, “Suriye’de yaşanacak bu gelişmeler tek başına ilerlemeyecek. Bu esnada Yunanistan o da kısa bir süre içinde ülkemize karşı askeri girişimde bulunacak. Türkiye bütün bunlarla uğraşırken Ermeni ile de aynı anda mücadele edecek. Kısaca ülkemizi kısa vadede sıcak günler beklese de ileride çok parlak ve güçlü günler memleketimizin ve milletimizin zaferine mahzar olacaktır. Halkımız bu zor günleri aştığında çok daha parlak günlere hem kendisi hem Türk dünyasını taşıyacaktır. Son derece önemli bir dönemeçte ilerliyoruz. Ağır hatalar yapmadan savunma alanında mutlaka uçak filosuna takviye yaparak askeri sanayimizi çok güçlü hale getirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Muhalefet ve hükümetin ülke menfaati konusunda bir araya gelmesi gerektiğini de belirten Yılmaz, “Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu zaman diliminde iç siyasette kavga dilinden mutlaka uzak durulmalıdır. Muhalefet ve hükümet ülke menfaatleri konusunda ortak noktada bir araya gelmeyi mutlaka becermelidir” dedi.

Okumaya devam et

Siyaset

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım: Hedefimiz, bu enflasyona fakiri fukarayı emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, “Dünya küçülürken siz büyüyorsunuz. Ama enflasyonla ilgili sıkıntı var mı, var. Burada bütün mesele, bu enflasyona fakiri fukarayı emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek, hedefimiz de budur” dedi.

Recep Arslan
ÇANKIRI-
MHP Çankırı İl Başkanlığınca düzenlenen Geleneksel Yapraklı Yayla Şenlikleri, MHP Genel Başkan Yardımcıları Yaşar Yıldırım ve Pelin Yılık’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Yapraklı ilçesi Hazım Dağlı Tabiat Parkı’nda düzenlenen şenlikte, partililer ve vatandalar piknik yapıp gerçekleştirilen yarışmalarda eğlendi. Şenlik, Çankırı Yaran Ekibi’nin ve mehter takımının gösterileri ile devam etti.

“Üç felaket üst üste geldi, dünyanın çivisi çıktı”

Şenlikte konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, korona virüs ve afetlerin üst üste geldiğini ve bütün dünyayı etkilendiğini belirterek, “3 yıl evvel bir imtihan başladı. Allah bu imtihanı maske ile başlattı. Kimsenin göremediği, tutamadığı, bilinmeyen bir virüs çıktı, geldi, bütün dünyayı zapt etti. Milyonlarca insan öldü, ölmeye devam ediyor. Hala da geçmiş değil. Virüsün çıktığı ilk gün, salgının başladığı ilk günü unutmayın. İlk günden itibaren bizim bilim adamlarımız, sağlık teşkilatımız, Sağlık Bakanlığımız ve dünyadaki bütün kuruluşların hepsinin ilk tedbiri insanları eve kilitlemekti. Afetler var, sel afeti oluyor, yangın afeti oluyor ama bunlar insanlık için bir felaket. Üç felaket üst üste geldi, dünyanın çivisi çıktı. Dünya ters düz oldu. Ne getirdi bu, önce gıdaya erişim zorlaştı. Emtiaya, hububata erişim zorlaştı. Üretmedin üretmeyince pahalandı. Arkasından savaşla birlikte enerji fiyatları zirve yaptı. Doğalgaz fiyatı bir yılda 7-8’e katlandı. Şu anda bizim için, bazıları için de yok. Almanya, Fransa, İngiltere için doğalgaz yok. Para ile de yok, ‘vermiyorum’ dedi. ‘Sen pahalı alıyorsun, ama Almanya’ya vermiyorum diyor’ Rusya. Öyle bir devirde yaşıyoruz ki paranın para etmediğini herkese Allah gösterdi. Avrupalılara da parasının para etmediğini gösterdi.” diye konuştu.

“Hedefimiz, bu enflasyona fakiri fukarayı emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek”

Enflasyon ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, “Bu dünyada enflasyon patladı. Dünyanın dengesi bozuldu. Bütün dünyada son 40 yılın enflasyonu var. bizde de var. Biz dünyadan ayrı değiliz. Biz de bu dünyanın bir parçasıyız. Eğer dünyada gıdaya erişim zorsa bizde de zor. Dünyada enerji fiyatları yukarı çıktıysa, bizde de çıktı. Sonuç itibariyle bugün bir ciddi şekilde yüksek enflasyonla karşı karşıyayız. Ekonomimiz kötü mü, değil. Ekonominin makro değerleri çok yüksek. Borsanız zirve yapmış, ihracatınız dünyada dünya ihracatının yüzde 1’ini yakalamış. Her ay 25 milyar dolarlık ihracat yapıyorsunuz, üretiyorsunuz. Merkez Bankasında rezerviniz var. Dünya küçülürken siz büyüyorsunuz. Ama enflasyonla ilgili sıkıntı var mı, var. Burada bütün mesele, bu enflasyona fakiri fukarayı emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek, hedefimiz de budur” diye konuştu.

“Seçimlerde Cumhur İttifakı’na destek vermeniz, dua etmeniz ve çalışmanızı istiyoruz”

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili de konuşan Yıldırım, “Önümüz seçim. Her şey açık, net ve her şeyi siz iyi görüyorsunuz, biliyorsunuz. Biz Türk milletinin ferasetini biliriz. Bizim sizden istediğimiz, cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı birinci turda açık ara seçtirmenizdir, destek vermeniz, dua etmeniz ve çalışmanızdır. Parlamento seçimlerinde Cumhur İttifakı’na destek vermeniz, dua etmeniz ve çalışmanızı istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Aziz Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü hiçbir unsur zarar veremeyecek”

Daha sonra konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık da pandemide hasret kaldıkları şenliklere yeniden kavuştuklarını belirterek, “Türkiye uluslararası siyasi gelişmeler ışığında bölgesel liderlik vasfını ortaya koydukça, devletler arası ilişkilerde üstlendiği yükselen ivmeyle yıldızlaştıkça, bu durumu hazmedemeyen çevreler karşı atağa geçmekte, farklı alanlarda krizler üretip devlet-millet dayanışmasına zarar vermenin yollarını aramaktadırlar. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin aynı zamanda huzur barış ve istikrara zarar vermek için fırsat kollayanların, iç ve dış mihraklarla birlikte yoğun çaba içine girdikleri açıktır. Uluslararası ilişkiler anlamında kaydedilen mesafe, terörle mücadelede sergilenen kararlı duruş, dar gelirli vatandaşlarımızın konut inşasındaki önemli projelerin hayata geçirilmesi, enflasyonla mücadele, yatırımın, üretimin ve ihracattaki önemli gelişmelerin malum çevreler tarafından rahatsızlıkla karşılandığı açıktır. Aziz Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü hiçbir unsur zarar veremeyecek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti küresel manada sürekli yükselen ivmesine devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Siyaset

TBMM Başkanı Şentop: Kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Tekrar sizlerin nezdinde ülkemizdeki bütün Alevi-Bektaşi derneklerimizin, cem evlerimizin mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye düşmanları bilsinler ki bu ülke insanı sağ duyuludur. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-Müslüman, en son FETÖ’cüleri gördük, kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek Allah’ın izniyle. Bu ülke büyük bir ülkedir; mezhep savaşı, iç savaş gibi söylemler bizim gibi engin hoşgörüye sahip büyük bir ülke için söz konusu değildir. Daha önce yaşanan oyunların planlayıcılarına karşı her daim teyakkuzdayız” dedi.

Halil Dağ
TEKİRDAĞ-
Tekirdağ Valiliği ve TBMM katkılarıyla Muharrem ayı münasebetiyle bir otelde Alevi Bektaşi derneklerine yönelik düzenlenen iftar yemeğine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, geçtiğimiz günlerde yaşanan cem evleri saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı Şentop, “Öncelikle söze ve muhabbete başlamadan geçen hafta Hicri yılbaşının yani Muharrem ayının ilk günü, Ankara’da üç ayrı cem evine saldırı düzenlendi. İki gün önce de Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cem Evi Başkanı Sayın Selami Sarıtaş evinin önünde saldırıya uğradı. Bu menfur saldırıları kınıyorum ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şükürler olsun sağlık durumları iyi. Devletimizin, Alevi-Sünni çatışması çıkarabileceğini, kardeşliğimizi ve dirliğimizi bozabileceğini zanneden zavallıların yakasına yapışacağından hiçbirinizin şüphesi olmasın. Ankara’daki saldıralar sonrası Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş, ‘Şahı Merdan Kültür Evleri Yaşatma ve Yaptırma Derneğine’ ziyarette bulundu. Devlet ve millet olarak bizler her daim ayrılmaz bir parçayız. Buradan ayrılık gayrılık tohumları ekmeyi murat edenler, bu ülkeden mezhep kaynaklı bir nefretin çıkmayacağını bilsinler. Tekrar sizlerin nezdinde ülkemizdeki bütün Alevi-Bektaşi derneklerimizin, cem evlerimizin mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye düşmanları bilsinler ki bu ülke insanı sağ duyuludur. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-Müslüman, en son FETÖ’cüleri gördük, kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek Allah’ın izniyle. Bu ülke büyük bir ülkedir; mezhep savaşı, iç savaş gibi söylemler bizim gibi engin hoşgörüye sahip büyük bir ülke için söz konusu değildir. Daha önce yaşanan oyunların planlayıcılarına karşı her daim teyakkuzdayız. Artık bu ülkenin farklılıklarından kardeşlik ve dayanışmadan başka bir şey çıkmayacağını bu çatışmalara karnımızın tok olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Kardeşliğimizi, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozdurmayız. Bizler büyük ve farklılıklarıyla zengin hem de çok zengin bir ülkeyiz” dedi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.