Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Siyaset

Mehmet Özhaseki: Kayseri’deki projelerin hepsinin arkasında Cumhurbaşkanımız var

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Temmuz Cumartesi günü Kayseri’ye gelmesi ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Özhaseki konuşmasında, yaklaşık 54 milyar TL’lik bir açılış yapılacağını söyleyerek, “Kayseri’deki projelerin hepsinin arkasında Cumhurbaşkanımız var” dedi.

Eren Kan
KAYSERİ-
AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve gazeteciler katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri için hayal olan hızlı trenin temel atma törenini de yapacağını söyleyen Özhaseki, “Cumartesi günü bizim için tarihi bir gün olacak. Çünkü bir taraftan yaklaşık 30 milyarlık bir açılış yapılmış olacak bir taraftan da yıllardır konuştuğumuz, Kayseri’nin en büyük projesi olarak bahsettiğimiz Kayseri – Ankara arasındaki hızlı trenin temel atma töreni yapılmış olacak. Bunun da mali değeri 23 milyar TL civarında. Allah nasip ederse o gün meydanda kamu kurumlarına ait yapılmış olan 5.2 milyarlık bir açılış var. Yani Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı gibi bakanlıklarımızın Kayseri’de son 1.5 yıl gibi bir süre içerisinde yapmış oldukları toplam hizmetlerin miktarı 5.2 milyar TL. Belediyelerimizin açılışları var, onların toplamı da 4.4 milyar TL. Bir de özel sektörün gerek 1. Organize Sanayi’de, gerek serbest bölgede, gerek İncesu ve Mimarsinan Organize Sanayi’lerinde yapmış oldukları 19.7 milyar TL’lik tesis var. Orada çok büyük tesisler var. Toplamda bunlar 30 milyar TL’yi buluyor. Yaklaşık söylüyorum çünkü hala bazı bakanlıklarımızdan bizim yaptığımız hizmetler var gibi bir takım rakamlar geliyor. İçinde fazla olanları ya da 2 kere yazılanları temizlemeye çalışıyoruz ki 2 kere yazılmasın diye. Bundan dolayı yaklaşık diye söylüyorum. 30 milyar TL’lik açılış var” dedi.

“Bütün projelerin ardında Cumhurbaşkanımız var”

Kayseri’de yapılan bütün projelerin arkasında Cumhurbaşkanı’nın olduğunu söyleyen Özhaseki, “Hızlı tren meselesine gelince 17 milyar TL’lik ihale zaten yapılmıştı. Bunu birkaç ay önce yaptığımız bir basın toplantısında ilan etmiştik. 23 milyar TL gibi de hızlı trenin temel atması var. Sayın Ulaştırma Bakanımız da gelecekler. Hızlı tren de Kayseri için bismillah diyerek yola çıkıyor. Yatırımların çok fazla olmadığı, biraz daha durağan bir dönemde olduğumuz şu ortamda Kayseri için neredeyse 53-54 milyar TL’lik hem açılış hem de yatırımlar bir arada yapılmış oluyor. Kayseri tarihinde bu kadar yüksek rakamlı bir açılış ve yatırım, temel atma ilk olarak biliyoruz biz. Bütün bu eserlerin yapımında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ama her birinin arkasında da sayın Cumhurbaşkanımızın olduğunu bilmemiz gerekiyor. Daha önce de izah etmiştim, Kayseri’de biz belediyeler olarak birçok işle uğraşıyorduk ama Kayseri için önem arz eden, belki de Kayseri’nin çehresini değiştirecek en büyük projeler hususunda da izin alamıyorduk. Muhalefette olduğumuz dönemlerde de izin almayı bırakın önümüzün kesilmesi için bariyerler oluşturuyorlardı. Cumhurbaşkanımızın iş başına gelmesi ile birlikte Kayseri için belki rüya gibi gözüken konuştuğumuz ne kadar proje varsa hepsinin önü açıldı. Raylı sistemde ben daha önceki başkanlarımızın yurt dışına gittiklerini, etüt çalışmalarını yaptırmaya çalıştıklarını biliyorum. Konuşuluyordu ama izin alamıyorlardı, sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanlığı döneminde sağ olsun izin verdi. Başlattık ve bitirdik” ifadelerini kullandı.

“Temel atmalardan sonra işlere başlayacağız”

Mehmet Özhaseki Açılışların yanı sıra yeni işlere de başlamış olacaklarını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Erciyes’ten ara ara bahsedilirdi ama bir türlü orada adım atılamazdı. Erciyes projesini sayın Cumhurbaşkanımız açtığı gibi 50 milyar TL gibi de o günlerde bir destek parası da gönderdi. Geriye kalan büyük bir bölümünü belediye olarak biz karşıladık. Onlardan da önemlisi 23 milyon metrekarelik alanın tapusunu Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne devretti. Yamula Barajı’nda çok sıkıntılarımız vardı sayın Cumhurbaşkanımızla aştık. Stat meselesi çok konuşulurdu, sayın Cumhurbaşkanımızla beraber gerçekleştirdik onları. Allah razı olsun, Kayseri’de ne kadar büyük proje varsa hepsinin arkasında elbette bizlerin gayreti var ama sayın Cumhurbaşkanımızın da desteği var. Hızlı tren meselesinde de elbette biz bunu çok istedik, söyledik. Birçok konuda yeni ihaleler yapılmayıp, eski ihaleleri bitirip devreye sokmak gibi bir fikrin olduğu dönemde sayın Cumhurbaşkanımız sağ olsun talimat verdiler. Onun da ihalesi yapıldı. Daha sonra sözleşmeler bitti, yer teslimi yapıldı. Şimdi hazırlıklarını yaptılar. Sivas – Erzincan hattını yapan firma yaptığı için şantiyeleri hazır. Ekipmanları da hazır. o taraftan bir tecrübeleri de var. Aynen şimdi Kayseri istikametine de devam edecekler. O gün orada bu konuyu da izah edecekler. Bir taraftan 30 milyarlık bir açılış, bir taraftan da 24 milyar TL’lik temel atma var. Hızlı trenin yanı sıra Boğazköprü Lojistik Köy temelini de atıyoruz orada. O da başlıyor. Neredeyse 54 milyar TL’lik Kayseri’de temel atma ve açılışlarla inşallah bismillah diyerek işe başlamış olacağız.”

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

MYP Lideri Yılmaz: 3 yıl gibi bir süre sonra Suriye Türk vilayeti olacak

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yaklaşık 3 yıl gibi bir süre sonra Suriye’nin bir Türk vilayeti olacağını belirterek. “Türkiye bütün bunlara hazır olmalı” dedi. Yılmaz ayrıca Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı bir askeri girişimde bulunacağını da ifade etti.

İSTANBUL-
MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Suriye’de önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler olacağını söyleyen Yılmaz, “Türkiye önce kaybedecek fakat kısa bir süre, birkaç yıl, yaklaşık 3 yıl gibi bir süre sonra bütün Suriye bir Türk vilayeti olacak. Türkiye bütün bunlara hazır olmalı” dedi.

Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı askeri girişimde bulunacağını da ifade eden Yılmaz, “Suriye’de yaşanacak bu gelişmeler tek başına ilerlemeyecek. Bu esnada Yunanistan o da kısa bir süre içinde ülkemize karşı askeri girişimde bulunacak. Türkiye bütün bunlarla uğraşırken Ermeni ile de aynı anda mücadele edecek. Kısaca ülkemizi kısa vadede sıcak günler beklese de ileride çok parlak ve güçlü günler memleketimizin ve milletimizin zaferine mahzar olacaktır. Halkımız bu zor günleri aştığında çok daha parlak günlere hem kendisi hem Türk dünyasını taşıyacaktır. Son derece önemli bir dönemeçte ilerliyoruz. Ağır hatalar yapmadan savunma alanında mutlaka uçak filosuna takviye yaparak askeri sanayimizi çok güçlü hale getirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Muhalefet ve hükümetin ülke menfaati konusunda bir araya gelmesi gerektiğini de belirten Yılmaz, “Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu zaman diliminde iç siyasette kavga dilinden mutlaka uzak durulmalıdır. Muhalefet ve hükümet ülke menfaatleri konusunda ortak noktada bir araya gelmeyi mutlaka becermelidir” dedi.

Okumaya devam et

Siyaset

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım: Hedefimiz, bu enflasyona fakiri fukarayı emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, “Dünya küçülürken siz büyüyorsunuz. Ama enflasyonla ilgili sıkıntı var mı, var. Burada bütün mesele, bu enflasyona fakiri fukarayı emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek, hedefimiz de budur” dedi.

Recep Arslan
ÇANKIRI-
MHP Çankırı İl Başkanlığınca düzenlenen Geleneksel Yapraklı Yayla Şenlikleri, MHP Genel Başkan Yardımcıları Yaşar Yıldırım ve Pelin Yılık’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Yapraklı ilçesi Hazım Dağlı Tabiat Parkı’nda düzenlenen şenlikte, partililer ve vatandalar piknik yapıp gerçekleştirilen yarışmalarda eğlendi. Şenlik, Çankırı Yaran Ekibi’nin ve mehter takımının gösterileri ile devam etti.

“Üç felaket üst üste geldi, dünyanın çivisi çıktı”

Şenlikte konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, korona virüs ve afetlerin üst üste geldiğini ve bütün dünyayı etkilendiğini belirterek, “3 yıl evvel bir imtihan başladı. Allah bu imtihanı maske ile başlattı. Kimsenin göremediği, tutamadığı, bilinmeyen bir virüs çıktı, geldi, bütün dünyayı zapt etti. Milyonlarca insan öldü, ölmeye devam ediyor. Hala da geçmiş değil. Virüsün çıktığı ilk gün, salgının başladığı ilk günü unutmayın. İlk günden itibaren bizim bilim adamlarımız, sağlık teşkilatımız, Sağlık Bakanlığımız ve dünyadaki bütün kuruluşların hepsinin ilk tedbiri insanları eve kilitlemekti. Afetler var, sel afeti oluyor, yangın afeti oluyor ama bunlar insanlık için bir felaket. Üç felaket üst üste geldi, dünyanın çivisi çıktı. Dünya ters düz oldu. Ne getirdi bu, önce gıdaya erişim zorlaştı. Emtiaya, hububata erişim zorlaştı. Üretmedin üretmeyince pahalandı. Arkasından savaşla birlikte enerji fiyatları zirve yaptı. Doğalgaz fiyatı bir yılda 7-8’e katlandı. Şu anda bizim için, bazıları için de yok. Almanya, Fransa, İngiltere için doğalgaz yok. Para ile de yok, ‘vermiyorum’ dedi. ‘Sen pahalı alıyorsun, ama Almanya’ya vermiyorum diyor’ Rusya. Öyle bir devirde yaşıyoruz ki paranın para etmediğini herkese Allah gösterdi. Avrupalılara da parasının para etmediğini gösterdi.” diye konuştu.

“Hedefimiz, bu enflasyona fakiri fukarayı emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek”

Enflasyon ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, “Bu dünyada enflasyon patladı. Dünyanın dengesi bozuldu. Bütün dünyada son 40 yılın enflasyonu var. bizde de var. Biz dünyadan ayrı değiliz. Biz de bu dünyanın bir parçasıyız. Eğer dünyada gıdaya erişim zorsa bizde de zor. Dünyada enerji fiyatları yukarı çıktıysa, bizde de çıktı. Sonuç itibariyle bugün bir ciddi şekilde yüksek enflasyonla karşı karşıyayız. Ekonomimiz kötü mü, değil. Ekonominin makro değerleri çok yüksek. Borsanız zirve yapmış, ihracatınız dünyada dünya ihracatının yüzde 1’ini yakalamış. Her ay 25 milyar dolarlık ihracat yapıyorsunuz, üretiyorsunuz. Merkez Bankasında rezerviniz var. Dünya küçülürken siz büyüyorsunuz. Ama enflasyonla ilgili sıkıntı var mı, var. Burada bütün mesele, bu enflasyona fakiri fukarayı emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek, hedefimiz de budur” diye konuştu.

“Seçimlerde Cumhur İttifakı’na destek vermeniz, dua etmeniz ve çalışmanızı istiyoruz”

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili de konuşan Yıldırım, “Önümüz seçim. Her şey açık, net ve her şeyi siz iyi görüyorsunuz, biliyorsunuz. Biz Türk milletinin ferasetini biliriz. Bizim sizden istediğimiz, cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı birinci turda açık ara seçtirmenizdir, destek vermeniz, dua etmeniz ve çalışmanızdır. Parlamento seçimlerinde Cumhur İttifakı’na destek vermeniz, dua etmeniz ve çalışmanızı istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Aziz Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü hiçbir unsur zarar veremeyecek”

Daha sonra konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık da pandemide hasret kaldıkları şenliklere yeniden kavuştuklarını belirterek, “Türkiye uluslararası siyasi gelişmeler ışığında bölgesel liderlik vasfını ortaya koydukça, devletler arası ilişkilerde üstlendiği yükselen ivmeyle yıldızlaştıkça, bu durumu hazmedemeyen çevreler karşı atağa geçmekte, farklı alanlarda krizler üretip devlet-millet dayanışmasına zarar vermenin yollarını aramaktadırlar. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin aynı zamanda huzur barış ve istikrara zarar vermek için fırsat kollayanların, iç ve dış mihraklarla birlikte yoğun çaba içine girdikleri açıktır. Uluslararası ilişkiler anlamında kaydedilen mesafe, terörle mücadelede sergilenen kararlı duruş, dar gelirli vatandaşlarımızın konut inşasındaki önemli projelerin hayata geçirilmesi, enflasyonla mücadele, yatırımın, üretimin ve ihracattaki önemli gelişmelerin malum çevreler tarafından rahatsızlıkla karşılandığı açıktır. Aziz Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü hiçbir unsur zarar veremeyecek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti küresel manada sürekli yükselen ivmesine devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Siyaset

TBMM Başkanı Şentop: Kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Tekrar sizlerin nezdinde ülkemizdeki bütün Alevi-Bektaşi derneklerimizin, cem evlerimizin mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye düşmanları bilsinler ki bu ülke insanı sağ duyuludur. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-Müslüman, en son FETÖ’cüleri gördük, kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek Allah’ın izniyle. Bu ülke büyük bir ülkedir; mezhep savaşı, iç savaş gibi söylemler bizim gibi engin hoşgörüye sahip büyük bir ülke için söz konusu değildir. Daha önce yaşanan oyunların planlayıcılarına karşı her daim teyakkuzdayız” dedi.

Halil Dağ
TEKİRDAĞ-
Tekirdağ Valiliği ve TBMM katkılarıyla Muharrem ayı münasebetiyle bir otelde Alevi Bektaşi derneklerine yönelik düzenlenen iftar yemeğine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, geçtiğimiz günlerde yaşanan cem evleri saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı Şentop, “Öncelikle söze ve muhabbete başlamadan geçen hafta Hicri yılbaşının yani Muharrem ayının ilk günü, Ankara’da üç ayrı cem evine saldırı düzenlendi. İki gün önce de Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cem Evi Başkanı Sayın Selami Sarıtaş evinin önünde saldırıya uğradı. Bu menfur saldırıları kınıyorum ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şükürler olsun sağlık durumları iyi. Devletimizin, Alevi-Sünni çatışması çıkarabileceğini, kardeşliğimizi ve dirliğimizi bozabileceğini zanneden zavallıların yakasına yapışacağından hiçbirinizin şüphesi olmasın. Ankara’daki saldıralar sonrası Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş, ‘Şahı Merdan Kültür Evleri Yaşatma ve Yaptırma Derneğine’ ziyarette bulundu. Devlet ve millet olarak bizler her daim ayrılmaz bir parçayız. Buradan ayrılık gayrılık tohumları ekmeyi murat edenler, bu ülkeden mezhep kaynaklı bir nefretin çıkmayacağını bilsinler. Tekrar sizlerin nezdinde ülkemizdeki bütün Alevi-Bektaşi derneklerimizin, cem evlerimizin mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye düşmanları bilsinler ki bu ülke insanı sağ duyuludur. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-Müslüman, en son FETÖ’cüleri gördük, kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek Allah’ın izniyle. Bu ülke büyük bir ülkedir; mezhep savaşı, iç savaş gibi söylemler bizim gibi engin hoşgörüye sahip büyük bir ülke için söz konusu değildir. Daha önce yaşanan oyunların planlayıcılarına karşı her daim teyakkuzdayız. Artık bu ülkenin farklılıklarından kardeşlik ve dayanışmadan başka bir şey çıkmayacağını bu çatışmalara karnımızın tok olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Kardeşliğimizi, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozdurmayız. Bizler büyük ve farklılıklarıyla zengin hem de çok zengin bir ülkeyiz” dedi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.