Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Politics

Erbakan: “CHP’li belediyeler yüzünden ‘büyükşehir’ denilince akla üç şey gelmeye başladı: çöp, çamur, çukur”

Erbakan: “CHP’li belediyeler yüzünden ‘büyükşehir’ denilince akla üç şey gelmeye başladı: çöp, çamur, çukur”
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan:
“Belediyeleri CHP olarak sen aldın. Ne yaptın? Eline, yüzüne bulaştırdın”

Kayseri’de partisinin İl Kongresi’ne katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan; artık büyükşehir denilince çöp, çamur, çukur akla geldiğini söyleyerek CHP’ye yüklendi. Erbakan; “Milli Görüş 54. Hükümette işçi, memur, emekli maaşlarına yüzde 100, 200, 320 zam yaptı, biz de gelir gelmez yüzde 150 maaş zammıyla başlayacağız” dedi.

Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen il kongresinde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan; ana muhalefet partisi CHP’ye yüklendi. “İktidarda değilsin ama 1989’da Ankara, İstanbul başta olmak üzere bütün belediyeleri CHP olarak sen aldın. Ne yaptın? Eline, yüzüne bulaştırdın” diyen Erbakan konuşmasında; “28 Şubat’ın ateşli savunucusu, İstanbul Sözleşmesi’nin hayranı, Ayasofya’nın cami olmasına üzülen, parti içinde LGBT Komisyonu kuran, İstanbul Büyükşehir Belediyesini borca ve faize batıran CHP. Ulaşıma zam yapıyorsun, suya zam yapıyorsun. Borçları alıyorsun, bu borcun faizini de İstanbul halkının aldığı hizmetlere zam yaparak halkın sırtından çıkartıyorsun. ‘Efendim biz CHP olarak 50 seneden beri iktidarda değiliz, bu faturalardan biz sorumlu değiliz’. Evet 50 seneden beri merkezi iktidarda değilsin ama 1989’da Ankara, İstanbul başta olmak üzere bütün belediyeleri CHP olarak sen aldın. Ne yaptın? Eline, yüzüne bulaştırdın. CHP’li belediyeler yüzünden ‘büyükşehir’ denilince akla üç şey gelmeye başladı; çöp, çamur, çukur. İşte sizin yönetiminiz bu kadar, bunların hiçbirinden millete hayır gelmez” dedi.

İşçi, memur, emekli maaşlarına yüzde 150 zam
İktidara geldiklerinde yüzde 150 maaş zammıyla başlayacaklarını aktaran Erbakan projeleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Fatih Erbakan; “Kamuda israfı ortadan kaldıracağız, denk bütçe zorunluluğu ile borç faizine giden milyarları kurtaracağız, imtiyazlı holdinglere kaynak aktarımını durduracağız. Milli Görüş 54. Hükümet’te yıllık 70 milyar dolar kaynak bulmuştu. Biz de yılda 150 milyar dolar kaynak bulacağız. Milli Kaynak Paketleri kitabımız hazır. Milli Görüş 54. Hükümet’te işçi-memur-emekli maaşlarına yüzde 100, 200, 320 zam yaptı, biz de gelir gelmez yüzde 150 maaş zammıyla başlayacağız. 76-77’de Ağır Sanayi Hamlesi’ni gerçekleştirdiğimiz gibi, bu sefer de 81 ilimize 681 Refah projesi Hamlesini gerçekleştireceğiz. Kamuya personel alımlarında mülakat uygulamasına ‘dur’ diyeceğiz. Mülakat ile kamuya personel alma dönemini sona erdireceğiz. Gençlerimize kaliteli eğitim vaat ediyoruz. Ahlaki-manevi kalite ve bilimsel kalite. Meslek sahibi yapan eğitim. Mesleğini icra edebileceği iş imkanı sunulacak. O işten elde edeceği gelir gelişmiş ülkeler seviyesinde olacak. Mazot fiyatını düşürecek, girdi maliyetlerini azaltacağız. Çiftçimizin borç faizlerini sileceğiz” diye konuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Politics

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Herkesten attıkları imzalara sahip çıkmalarını bekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Herkesten attıkları imzalara sahip çıkmalarını bekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:
“Bu tarihi başarıya verdiğimiz katkı, Türkiye’nin küresel meselelerde oynamaya muktedir olduğu önemli rolü bir kez daha ortaya koymuştur. Planın operasyonel boyutu inşallah İstanbul’dan idare edilecek”
“PKK/PYD/YPG ile FETÖ’ye destek verilmeyeceği ve bunun bizim kırmızı çizgimiz olduğunu kendilerine orada ısrarla hatırlattık. ‘Buradan taviz vermeyi bizden kimse beklemesin’ dedik. Zirvenin en önemli neticesi bana göre budur”

“İsveç somut adım atmaktan, temel bir yaklaşıma gitmekten şu anda çok uzakta gözüküyor”
– “Sadece olay İsveç, Finlandiya değil. Maalesef Almanya da böyle, Fransa böyle, İngiltere böyle, İtalya böyle. İskandinav ülkelerinin hemen hemen tamamı böyle”

“İran ile ikili ticaret hacmimizi 30 milyar dolara çıkarma hedefimiz var. Aramızdaki görüşme gerçekten samimi geçti. 8 anlaşmayı da imzalamak suretiyle buradaki konseyi başarılı şekilde tamamlamış olduk”
“Suriye, terör örgütlerinin yuvası haline gelmiş durumda. Dolayısıyla Suriye’ye karşı gerek Rusya, gerekse İran’ın bir tavır belirlemesi gerekir”
“Yunanistan bizim güvenlik ihtiyaçlarımız için uçak almamızı engellemeye çalışıyor. Ne gerekiyorsa vakti saati geldiğinde Türkiye olarak yaparız”
“Bizim kırmızı çizgimiz Azerbaycan’dı. Biz Ermenistan ile normalleşme sürecinde kararlıyız. İyi komşuluk ilişkilerini hedefliyoruz. Azerbaycan ile eş güdüm içinde Ermenistan ile olan bu yaklaşımı geliştiriyoruz”
“Millet zillet, ne derseniz deyin adına, bu ittifak ne yapar, kimi çıkarır bizi ilgilendirmiyor. Biz kendimizden sorumluyuz. Masanın altında ayrı, masanın üstünde ayrı hesaplar dönüyor. Böyle bir masadan memleket hayrına bir şey beklemek mümkün değil”
“Hayat pahalılığının yükünü azaltmak, Türk lirası cinsinden enstrümanlara güveni artırmak için gerekli adımları attık”
“AFAD’ın koordinesinde şu ana kadar 100 bine yakın konutu bitirdik. Şimdi yeni çalışmaya gireceğiz. Bizdeki mültecilerin kendi istekleriyle dönüşlerini artıralım diyoruz”
“Yıllık enflasyondaki düşüşü önümüzdeki şubat-mart ayı itibarıyla belirgin olarak görmeye başlarız. Kayseri’de resmi rakam o gün 70 bin civarındaydı. Vatandaşların o meydana gelmiş olması bir şeyi gösteriyor”

Okumaya devam et

Politics

Binali Yıldırım: “2023’te er meydanına çıkacağız”


Geleneksel Yaşar Doğu Karakucak Güreş Festivali ve Yaz Şenliği Samsun’un Kavak ilçesinde coşkuyla yapıldı. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye’deki muhalefeti yenilen pehlivanlara benzetti.

AYHAN GONCA
KAVAK/SAMSUN
– AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Hani yenilen pehlivan güreşe doymaz, derler ya, aynen bizim muhalefet gibi. Ama tekrar biraz sonra er meydanına çıkacak güreşçilerimiz gibi 2023’te de bizler er meydanına çıkacağız” dedi.

Kavak Belediyesi tarafından 9. Geleneksel Yaşar Doğu Karakucak Güreş Festivali ve Yaz Şenliği düzenlendi. Kavak Belediyesi Güvenpark Piknik Alanı’nda 22-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen şenliklerde ilk iki günde yöresel ve tanınmış sanatçıların konserleri yanında, halat çekme, çuvalda koşma, kaşıkta yumurta taşıma, yoğurt içinde para bulma ve sandalye kapma gibi çeşitli yarışmalar ile davul zurna ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Şenliğin son günü etkinlikleri ise bugün saat 11.00’de Karakucak güreşlerinin yapılması ile başladı. Küçük yaş ve ağırlıktaki gruplarla başlayan güreşlerde tempo giderek arttı. Çeşitli yaş ve kategorilerde sporcular gruplar halinde çayıra gelerek rakiplerinin sırtını yere getirmeye çalıştı. Başpehlivanların güreşlerinde ise heyecan doruğa yükseldi.

Samsun’da ziyaretlerde bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da Karakucak Güreş Festivali’ne geldi. Burada vatandaşları selamlayan Binali Yıldırım, Başpehlivan Şaban Yılmaz’ın müsabakasını da izledi. Protokol konuşmaları yapıldı. Binali Yıldırım yaptığı konuşmada, “Yaşar Doğu kısa ömrüne 48 yıla, 47 güreş sığdırmış. Ve bunun 46 tanesini kazanmış. Bunun 33 tanesini de tuşla kazanmış. Hani ‘yenilen pehlivan güreşe doymaz’ derler ya, aynen bizim muhalefet gibi. Ama tekrar biraz sonra er meydanına çıkacak güreşçilerimiz gibi 2023’te de bizler er meydanına çıkacağız. Ve orada milletimizin önünde mücadelemizi vereceğiz. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun diyorum. Cumhuriyetimizin 100 yılı. Samsun deyince sıradan bir şehir akla gelmiyor. Samsun esasında Cumhuriyet’in kuruluşunun başladığı, kurtuluşun başladığı şehirdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarının istiklal mücadelesini başlattığı şehirdir. Onun için Samsun’a son 20 yılda hakikaten güzel hizmetler yaptık. Şu Kavak’ın hemen ilerisinde Çakallı rampalarını bizim yaşlarımızda olanlar bilir. Orada nice acılar yaşandığını bilirler. Elhamdülillah dağları deldik, ovaları viyadüklerle geçtik yolları böldük, hayatları birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik. Ama bir şeye çok dikkat ettik. Sevgili Kavaklılar yolları böleriz Türkiye’yi böldürtmeyiz. 15 Temmuz’da bunun en güzel örneğini sizler de gösterdiniz. FETÖ terör örgütüne karşı ay-yıldızlı bayrağımızı indirtmediniz, ezanlarımızı dindirtmediniz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Rahmetli Yaşar Doğu burada doğdu. Burada yaşadı. Hemen yakınımızda Emirli Mahallemizde doğdu. Oranın çocuğu oranın genci. Bu bağlamda dünya şampiyonluklarını ülkemize kazandırmış çok önemli bir değerimiz. Onun anısına onu daha da iyi anmak için ve yeni güreşçilerimizin önünü açmak için bu güreşler tertip ediliyor. İnşallah hepsi birer Yaşar Doğu olurlar” ifadelerini kullandı.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “3 yıldan beri maalesef bu etkinlikleri yapamıyorduk. Ama hamdolsun ki pandeminin artık yavaş yavaş sona ermesiyle festivalimizi cuma günü başlattık. 3 gündür dolu dolu geçiriyoruz, vatandaşlarımızla hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra güreş ağalığı yarışması yapıldı. Karakucak Güreş Festivali güreş ağalığını 355 bin TL ile Ali Hikmet Karaosmanoğlu kazandı. Ardından yarı final ve final müsabakaları yapılarak festivalde dereceye giren güreşçilere ödülleri verildi. Halk oyunları gösterileriyle ve sanatçıların konserleriyle festival sona erdi.

Etkinliğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Orhan Kırcalı, Ahmet Demircan ve Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir de katıldı.

Okumaya devam et

Politics

Polonya’dan Ukrayna’ya tank desteği

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofis Başkanı Andriy Yermak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Polonya tarafından gönderilen PT-91 tanklarının Ukrayna’ya ulaştığını duyurdu.
Polonya, Rusya’nın saldırılarını sürdürdüğü Ukrayna’ya PT-91 tankları gönderdi. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofis Başkanı Andriy Yermak tarafından yapılan açıklamada, “PT-91 tankları Ukrayna’da. Dost kara günde belli olur. Polonyalı dostlarımıza minnettarız” ifadeleri kullanıldı.

Polonya 2002’den beri PT-91 üretmiyor
Polonya’nın Ukrayna’ya gönderdiği PT-91 tankları, Sovyet T-72 tanklarının altyapısı üzerine geliştirildi. Sovyet yapımı uçaksavara da sahip olan tankın, dolu bir depo ve ilave tanklarla katedebileceği menzilin 560 kilometre olduğu açıklandı. Ukrayna’ya gönderilen tanklarının 2002’den beri üretilmediği bilinirken, Ukrayna’ya kaç adet PT-91 gönderildiği konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.