Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Sarıgül: “Gelin, bir af çıkaralım, adı da ‘toplumsal barış’ affı olsun”

Türkiye Değişim Hareketi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, af çağrısını yineleyerek, “Gelin, bir af çıkaralım. Adı da ‘toplumsal barış’ affı olsun” dedi.

Hüseyin Tayyar – Serdar Şahin
TEKİRDAĞ-
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine gelen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çorlu Kapalı Cezaevi önünde daha önce yaptığı af çağrısını yineledi. Sarıgül, “Yaptığım af çağrısının üç gerekçesi var. Birincisi toplum gergin, huzursuz, mutsuz, yüzler gülmüyor. Toplumsal bir kucaklaşmaya ihtiyaç var. Siyasi partiler olarak bu ortamın sağlanmasına öncülük yapmalıyız. İkincisi cezaevlerinin 270 bin kapasitesi var. 320 binden fazla tutuklu ve hükümlü bulunuyor. 7 kişilik koğuşlarda 30-40 kişi kalıyor. Cezaevleri bırakın ıslah etmeyi en temel ihtiyaçları dahi karşılayamıyor. Ayrıca adli bir hata nedeniyle haksız yere cezaevine düşen, işlediği suçla aldığı ceza arasında orantısızlık olan mahkumlar var. Bu durum adalet duygusunu zedeliyor” dedi.
Bütün siyasi partilere bir kez daha çağrıda bulunduğunu aktaran Sarıgül, “Gelin, bir af çıkaralım. Adı da ‘toplumsal barış’ affı olsun. Devletimizin güçlü ve adil olduğunu, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olduğunu gösterelim. Cezaevlerinden çıkacak insanlara da maddi, manevi, psikolojik destek verelim. Onlara sahip çıkalım. Çorlu Cezaevi önünden Türkiye’min vicdanına sesleniyorum. Affet Türkiye. Anaların hasretini dindirmek için affet. Çocukları sevindirmek için affet. Haksızlığa uğramışlar için affet. Geçmişi geride bırakmak için affet. Dünün yaralarını kapatmak için affet” diye konuştu.

Emeklilikte yaşa takınlar konusuna da değinen Sarıgül, “Buradan AK Parti Meclis Grubu yönetimine çağrıda bulunuyorum. TBMM’yi EYT konusunu görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırın. Ekim ayını, yılsonunu, seçim takvimini beklemeden bu sorunu çözün. Türkiye Değişim Partisi olarak hak arama mücadelesi veren EYT’lilerin yanındayız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çerçevesinde Şırnak’ın Uludere ilçesine gitmesi ile ilgili olarak da değerlendirmede bulunan Sarıgül, “Bu durumu olumlu buluyor ve önemsiyorum. Türkiye Değişim Partisi olarak dünya barışına ve ülke barışına hizmet eden yarayan her hareketi destekleriz. Kucaklaşmak, helalleşmek iyidir. TDP mağrurların değil mağdurların yanındadır. O olayda 34 kişi yaşamını yitirdi. Ölenlerden 19’u çocuktu. Çok üzücü bir olaydı. Hepsine tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerin acısını hissediyor ve paylaşıyorum. Bu olayın ve Zaho’nun arkasında ABD vardır. Hatırlarsanız, olayın ardından ‘yanlış istihbarat’ tartışmaları yaşanmıştı. Arkasında ABD parmağı olduğu konuşulmuştu. Amerikan ve Fransız gazetelerinde buna dair haberler çıkmıştı. Ben hem bu olayın hem de geçen ay Zaho’da yaşanan olayın arkasında ABD olduğunu düşünüyorum. ABD, buna benzer olayları dünyanın her yerinde yapan bir ülkedir. Sicili bu tip olaylarla doludur. Yıllar sonra da bunu da itiraf ederler. Dünyada insanlığa yakışmayan ne kadar olay varsa içinde veya arkasında ABD vardır. Hep söyledim. Bugün bir kez daha söylüyorum; Türk- Kürt kardeştir, ABD kalleştir” şeklinde konuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekonomi

Bakımlı erkekler daha başarılı

Samsun Canik’te Bektaş Saç Tasarım’ın Sahibi Mustafa Bektaş, bakımlı erkeklerin iş hayatında daha başarılı olduğunu söyledi.

ZAFER BULUT
SAMSUN-Samsunlu Güzellik Uzmanı Mustafa Bektaş, erkeklerin kişisel bakımını ihmal etmemesi gerektiğini, kişisel bakımın insanı daha aktif, dinamik ve diri tuttuğunu dile getirdi. Mustafa Bektaş, “Mesela sakal traşı ölü derinin ayılmasını sağlar. Cilt genç kalır” dedi.

Kadınların kişisel bakım konusunda daha profesyonel olduğunu, erkeklerin de bakımına önem vermesi gerektiğini ifade eden Bektaş, “Herkes düzenli olarak saçlarını kestirmeli. Küçük bir değişiklik büyük bir mutluluktur. Mutluluk iletişimi arttırır. Hayatı kolaylaştırır.” diye konuştu.

Cildin sadece kadınlarda bulunmadığını erkeklerin de cilt bakımına dikkat etmesi mgerektiğini vurgulayan Mustafa Bektaş, şöyle konuştu:

“Cilt hergün temizlenmeli. Kirden ve pastan arındırılmalı. Düzenli traş şart. Traş ölü derinin atılmasını sağlar. Tonik kullanılmalı. Cilt doğal yağlarla temizlenmeli. Uyku öncesi bakım da atlanmamalı. Her mevsim güneşten korunmak şart. Şeker tüketimi de azaltılmalı. Bunları yapan erkeklerin hem ev hem de iş hayatı daha güzel olur.”

Okumaya devam et

Ekonomi

Çorumlular Özdiyarbakır Sofrası’nı sevdi

Genç işadamı Jiyan Altın’ın Samsun’daki 6 işyerinden sonra 7. şubesini iş ortağı Burhan Balcı ile birlikte açtığı Çorum’da Özdiyarbakır Sofrası’na halk büyük ilgi gösterdi.

AYHAN GONCA
SAMSUN/ÇORUM-Samsunluların lezzetine “Hayır” diyemediği, kebapları, lahmacunları ve pidelerindeki lezzetiyle nam salmış olan Özdiyarbakır Sofrası’nı Çorumlular da çok sevdi. Çorum’da düzenledikleri ikram günleri ve sıra geceleri bir yana, gerek kebap gerekse pidelerinin lezzeti ile kısa sürede bölge halkının beğenisini kazanan Özdiyarbakır Sofrası’nın ortakları Burhan Balcı ve Jiyan Altın, “Amacımız halkımıza hizmet, en güzel lezzetleri tattırmaktır. Biz işimizi güzel yapalım, samimi olalım da gerisi zaten gelir.” dedi.

Çorum’da düzenledikleri sıra gecesine katılımın da çok yüksel olduğunu ifade eden Jiyan Altın, “Çorumlular bu organizasyonu sık yapmamızı istedi. Amasya’dan ve çevre illerden de misafirlerimiz geldi. Urfalı Kazım Çiriş ve ekibi sıra gecesinde unutulmaz anlar yaşattı. Çocuklar için palyaço gösterisi müthişti. Herkes mutlu oldu. ” diye konuştu.

Jiyan Altın, Özdiyarbakır Sofrasını marka haline getirdiklerini ve hiç durmadan gece-gündüz çalışmaya devam edeceklerini sözlerine eklerken, “Bizim çiğköfteleri mutlaka tatmalısınız” hatırlatmasında da bulundu.

Okumaya devam et

Genel

“Elimizi taşın altına koymazsak başaramayız”

AK Parti İl Başkanlığı’nın koordinesinde ilçe gezilerine devam eden AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü, Asarcık ve Kavak ilçelerinde programlar gerçekleştirdi. Parti teşkilatları, belediye, mahalle ziyaretleri yapan Yılmaz, esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

AYHAN GONCA
SAMSUN-İlçelerde gönül buluşmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Yılmaz, tüm milletvekillerinin, belediye başkanlarının, teşkilat üyelerinin, AK Parti’nin tüm kademelerinin sahada olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin 2023 vizyonunu sağlam adımlarla sürdürdüğünü vurgulayan Yılmaz, hem siyasi hem de ekonomik adımlarla dünyanın en büyükleri arasında yer almak için büyük mücadeleler verildiğinin atını çizdi.

“FIRSAT VERİLMEYECEK”

İç ve dış konjektürde yaşanan tüm sorunların giderilmesi, ekonomi başta olmak üzere Türkiye’nin ali menfaati için tüm adımların atıldığı belirten Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 21 yılda ülkemiz çağ atladı, büyük kazanımlar elde etti. Şuan 2023 sürecine girilirken, karalama, engel olma, kirli siyasetle oy kapmaya çalışanlar çabalıyor. Ama nafile, halkımız AK Parti’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın gayretlerini hizmetlerini görüyor. Yaşanan sıkıntıları gidecek merciinde AK Parti olduğunu biliyor. Büyük Türkiye yolundan geri bırakmaya çalışanlara asla fırsat verilmeyecek. ” diye konuştu.

“RABBİM HAK İLE HİZMET EDENLEDİR”

“Cumhurbaşkanımızın gece gündüz demeden ortaya koyduğu hizmet seferberliğine, hepimiz katkı vermeli” diyen Yılmaz, ” Elimizi taşın altına koymazsak, el ele vermezsek, çok çalışmazsak başaramayız. Türkiye bir anda tüm kazanımlarını kaybedebilir. Onun için Türkiye için, halkımız için hepimiz öncü olacağız, ülkemizi daha ilerlere taşıyacağız. Rabbim hak ile hizmet edenledir.” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.