Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Belediyeler

Samsun Büyükşehir’den öğrencilere kırtasiye yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin eğitim hayatına destek olmak amacıyla 17 ilçede 1092 öğrenciye kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.

SAMSUN-
Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara destek olmaya devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılında da ailelere ve çocuklara olan desteğini sürdürdü. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığı ile yapılan desteklerden 17 ilçedeki ihtiyaç sahibi 729 aile yararlandı. İlköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki bin 92 öğrenciye toplamda 327 bin 600 lira tutarında eğitim ve öğretim desteği verildi.

Kırsal ilçelerde eğitim gören öğrencilere defter, kalem, cetvel, silgi, boyama setleri gibi okul malzemeleri bulunduran bir çanta hediye eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri Başkan Mustafa Demir’in başarı dileğinde bulunduğu kartları da çocuklara iletti. Aynı zamanda ailelerin ‘temel ihtiyaç destek kartlarına’ da nakdi yardımlar yapıldı. Aileler de kendilerine destek olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ve ekibine teşekkür etti.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Demir, “Bu güzel şehir ve kıymetli gençlerimiz, başımızın tacı öğrencilerimiz, sevdamızdır. Gençler ve öğrenciler başta olmak üzere tüm Samsun’umuza hizmet yolunda tükenmeyen bir azimle çalışıyoruz. Bizler hizmet etmek için varız ve bu kadim kentin hizmetkârıyız. Bu doğrultuda öğrencilerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz. Kırtasiye desteğinden Temel İhtiyaç Destek Kartına yapılan nakdi yardımlara varıncaya kadar gönül belediyeciliğimiz kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere desteğimiz sürecektir” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Belediyeler

Büyükşehir zabıtasına 20 yeni araç

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na 20 yeni araç alındı.

SAMSUN-
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı her geçen gün kurumsal yapısını güçlendiriyor. Bu amaçla 205 personel ile hizmet veren Zabıta Daire Başkanlığı bünyesine 20 yeni aracı daha kattı. Araçların hizmete girmesi nedeniyle Bandırma Vapuru’nda Zabıta Daire Başkanı Abdülkadir Dizman, zabıta birim amirleri ve çok sayıda zabıtanın katılımıyla tören düzenlendi.

Zabıta Daire Başkanı Abdülkadir Dizman, görev, yetki sorumluluk alanları içerisinde huzur, güven, düzeni sağlamak, vatandaşa sevgi, hoşgörü ve güler yüzle hizmet anlayışı ile çalıştıklarını söyledi. Dizman, “Sahadaki çalışmalarımızda ekipmanlarımızın nitelikli ve hızlı olması, bizim daha iyi hizmet vermemizi sağlıyor. Burada tabii Başkanımız Mustafa Demir’in bize verdiği destek de çok önemli. Başkanımızın ekip ve ekipman desteğiyle ve çizdiği doğrultuda, Samsun’a daha iyi hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Zabıta bizim halka açılan penceremizdir”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de vatandaşların belediye zabıtasının vermesi gereken hizmeti en iyi şekilde alması için hizmetlerin ve yatırımların devam edeceğini ifade etti. “Zabıta bizim halka açılan penceremizdir” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, “Yenilenen ve güçlenen hizmet araçlarımızla ekiplerimizin daha hızlı ve kaliteli hizmet üreteceklerine inanıyorum. Uzun yıllar hizmet verecek olan araçlarımız çalışmalarımızda bize büyük kolaylık sağlayacak. Zabıta birimimiz güler yüzle hizmet anlayışı, ciddiyet içerisinde, adil, hukukun ve mevzuatların verdiği yetkiler çerçevesinde hiçbir ayrım yapmadan disiplin içerisinde kamu düzenini sağlamak ve vatandaşa en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Bu hizmet anlayışı, deneyimli personelimiz ve teknik donanımızla vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Yeni araçların da hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Belediyeler

Başkan Kılıç: Bafra’da ortak akıl hakim

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra’da ortak akıl hâkim. Hemşehrilerimizle hasbihal ediyoruz, yapılması gereken işlerimiz hakkında görüş alışverişinde bulunuyoruz” dedi.

SAMSUN-
Doğanca, Sarıköy, Köseli ve Fener Mahallelerinde hemşehrileriyle buluşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu. Kılıç, Doğanca Mahallesi’nde tamamlanan beton yol, Köseli Mahallesi’nde bitirilen yaklaşık 2 bin 500 m sathi kaplama, Sarıköy Mahallesi’nde devam eden beton yol ve Fener Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan beton yolu yerinde inceleyerek mahalle sakinleriyle istişare etti.

“Hepimizin gayreti hemşehrilerimizi mutlu etmek için”

Mahalle ziyaretleri kapsamında muhtarlar ve hemşehrileriyle bir araya geldiklerini ziyaretlerin oldukça verimli geçtiğini belirten Başkan Kılıç, “İlçemizde 139 mahallemiz var. Sık sık köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerimizi ziyaret ediyoruz. Muhtarlarımızla, çocuklarımızla, gençlerimizle ve büyüklerimizi ziyaret ediyoruz. Bafra’da ortak akıl hâkim. Hemşehrilerimizle hasbihal ediyoruz, yapılması gereken işlerimiz hakkında görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bu buluşmalarımız neticesinde de Bafra Belediyesi olarak çalışmalarımızı planlı ve programlı bir şekilde yürütüyoruz. Büyükşehir Belediyemizle el ele vererek Bafra’mıza güzel hizmetler gerçekleştirildi, bundan sonra da yine halkımızın rahatı için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Gayret ve samimiyetimizin farkında olarak her ziyaretimizde bizleri sıcak ve samimi bir şekilde misafir eden tüm hemşehrilerime de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Bütün mahallelerde ekiplerin oluşturulan program dahilinde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Hamit Kılıç ayrıca, “Bafra’mızın uzun yıllar kangren hale gelmiş alt yapı sorunları ortadan kaldırmak amacıyla Büyükşehir Belediyemiz çalışmalarına devam ediyor. İlçemiz her sağanak yağmur sonrası çeşitli noktalarda yaşanan su baskını korkusu 110 milyon liralık dev yatırımla tarihe karışıyor. Aynı zamanda 135 ila 150 km uzunluğunda olması planlanan içme suyu şebekeleri şehir merkezi boru yenileme çalışmalarının da program dâhilinde olduğu böylesi bir bütçe ile Bafra’mız ilk kez hizmet almış olacak. Tüm mahallerimizin özellikle yol konusundaki taleplerini hassas bir şekilde değerlendirip yerine getiriyoruz. Bizlerin tüm gayreti buralardaki hemşehrilerimizin mutluluğu. Bunu sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bafra hizmetlerin en güzeline ve en kalıcı olanına layık. Bizler güzel ve kalıcı olan hizmeti vermek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Belediyeler

KAVAK MÜTEAHHİTLERİ BEKLİYOR

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin konut ihtiyacının
karşılanması için müteahhitleri yatırıma davet etti.


AYHAN GONCA
SAMSUN-Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin gelişimine paralel olarak
konutlaşmada arzu edilen düzeyde olmadığını belirterek yapı sektörü
temsilcilerini yatırıma davet etti. Sarıcaoğlu, “ Özel sektör ve kamu da
çalışan sayımız artıyor. Ancak ilçemizde bulamadıkları için Samsun’da
ev tutmak zorunda kalıyorlar. O nedenle sizleri Kavak’ta konut yapmaya
davet ediyoruz.” dedi.

Karadeniz Bölgesinin yapı sektöründe en büyük sivil toplum
kuruluşlarından olan Samsun İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği
SİMDER Başkanı Yunus Güney ve dernek üyesi müteahhitlerle Kavak’ta
Liva Otel’de bir araya gelen Başkan Sarıcaoğlu, Samsun ve Kavaklı
müteahhitlerden artan talebe yanıt verecek şekilde yatırıma girmelerini
istedi. İlçenin artan talebe yanıt verebilmek amacıyla çok acil
konutlaşmaya ihtiyacı olduğunu kaydeden Sarıcaoğlu, şöyle konuştu:
“ Kavak son yıllarda gösterdiği performansı ile Samsun’un hızla büyüyen
ilçelerinden birisi oldu.10 yıl sonra gerek nüfus yapımız ve gerekse
kentleşmemizle çok daha farklı bir yerde olacağız. Çünkü artık Kavak
kabuğunu kırdı. Büyük bir gelişim içindeyiz. Tabi buna paralel olarak
konut ihtiyacı da sürekli artıyor. Şuanda acil olarak bin yeni konuta
ihtiyacımız var. Bunun 200 tanesi TOKİ vasıtasıyla yapılacak. Siz
müteahhitlerimizi de ilçemizin ihtiyacının karşılanması için yatırıma davet
ediyoruz. Bizler, ilçemize hizmet verecek olan tüm yatırımcılarımızın her
zaman yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Şunu açıklıkla söylemek
gerek ki Kavak’ta yatırım yapan asla kaybetmez” dedi.

Kavak Kaymakamı Faruk Atar’da Kavak’ta çalışan birçok kamu
personelinin ilçede ev bulamadıklarından dolayı Samsun’da ikamet
etmek zorunda kaldıklarını dile getirerek ilçenin yapı sektörüne yönelik
yatırım yapacak girişimcileri beklediğini söyledi. SİMDER Başkanı Yunus
Güney’de ilçenin gelişimini yakından takip ettiklerini belirterek Kavak’ın
konut ihtiyacının karşılanması yolunda ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını dile getirdi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.