Connect with us

Genel

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’den İsveç Başbakanı’na İncil hediyesi

Son 2 yılda 1 milyon 850 bin kilometre yol kat eden TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasıyla ilgili de konuşan Sarıgül, “Biz İsveç Başbakanına İncil hediye gönderdik, her inanca saygı duyuyoruz” dedi.

Ahmet Faruk Sarıkoç – Deniz Zeybek – İsmail Coşkun
İSTANBUL-
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İhlas Haber Ajansı’nı (İHA) ziyaret etti. Sarıgül, ziyaret sonrasında İHA mikrofonlarına önemli açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sarıgül, 2 yılda 1 milyon 850 bin kilometre yol gittiğini ve Türkiye’nin her yerini tekrar tekrar gezip çalışmalarına devam edeceğini belirtti. İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması olayıyla ilgili de düşüncelerini belirten Sarıgül, İsveç Başbakanı’na İncil armağan ettiğini vurgulayarak, “İslam dünyası olarak hoşgörüden yanayız” dedi.

“Türkiye’yi karış karış geziyoruz”

Seçim çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Son 2 yılda 1 milyon 850 bin kilometre yol yaptım. Gerçekler, halkın arasında. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden Türkiye’yi karış karış geziyoruz. TDP’nin görüşlerini ve düşüncelerini yurttaşlarımızla buluşturuyoruz. Çünkü biz kötüleyen ve karalayan bir parti değiliz. Dertlere derman olmak için dolaşan bir siyasi partiyiz. Sorumluluğumuzun bilinci içerisinde hareket ediyoruz. Bayrağımıza, toprağımıza, ulusal birliğimize bağlı olan; inançlarımıza saygı gösteren Türkiye’yi ayrıştıran değil, bütünleştiren bir hava içerisinde dolaşıyoruz. Özellikle gençler arasında çok etkili olduğumuzu görüyorum. İşçi, esnaf ve özellikle sanayide çalışan gençlerde, köydeki gençlerde, gecekondudaki gençlerde ve üniversite gençlerinin bir bölümünde çok da iyi bir noktadayız. Çünkü biz gençlerin ne istediğini biliyoruz. 2 yılda 1 milyon 850 bin kilometre yol yapmak kolay değil. Doğu’dan, Batı’da, Kuzey’de, İç Anadolu’da, Ege’de, Akdeniz’de basmadığımız yer; çalmadığımız kapı; sıkmadığımız el kalmadı. Dolaşmaya devam edeceğiz. Dolaştıkça keyif alıyoruz. Mutlu olduğum an şu ki: Bugüne kadar Türkiye’nin her noktasına gittim, her siyasi görüşe dokundum ve en ufak bir şekilde tepki almadım. Yurttaşlarımızın oy verip vermemeleri kendi tercihleri ama bizi saygı ve sevgiyle karşıladılar. Ben bütün yurttaşlarıma ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yarın Çorlu’da olacağım. Cumartesi Trabzon’da, pazar günü de Eskişehir’de olacağım” açıklamasında bulundu.

“Her inanca saygı duyuyoruz”

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’a İncil armağanında bulunduğunu belirten Sarıgül, “İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e yapılan bu menfur olayı gerçekten bütün dünya İslam alemine karlı yapılmış bir olay olarak görüyorum ve barış, özgürlük, demokrasi, insan hakları, bireyin mutluluğu, inançlara saygı diyen AB ve NATO üyesi ülkelerin bu konuda açıklama yapmaması gerçekten son derece düşündürücüdür. Biz İsveç Başbakanı’na İncil hediye gönderdik. Her inanca saygı duyuyoruz. İslam dünyası olarak hoşgörüden yanayız. İslam dünyası sevgidir. İslamiyet’te asla zorlama olmaz. Biz başkalarının inançlarına nasıl saygı duyuyorsak başkalarının da bizim inançlarımıza saygı bekleriz” dedi.

Genel

AK Parti Samsun’da temayül heyecanı

AK Parti Samsun İl Teşkilatında milletvekili aday adayları için e-temayül oylaması yapıldı.

Erdi Demir
SAMSUN-
AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve partililerin katılımıyla “AK Parti Milletvekili Aday Adayı Temayül Yoklaması” gerçekleştirildi. E-temayülde oylar klasik zarf ve pusula yerine bilgisayar ortamında elektronik olarak kullanıldı. Teşkilat mensupları, 89 aday adayı arasından milletvekili olmasını istediği 9 kişinin ismini seçti.

Temayül hakkında bilgi veren AK Parti Samsun İl Başkanvekili Mehmet Köse, “Milletvekilliği aday adaylığı için partimize yoğun bir teveccüh oldu. 89 adayımızın temayülünü gün içerisinde tamamlayacağız. Buradan çıkan sonuçlar, elektronik ortamda kullanıldığı için direkt genel merkezimiz tarafından değerlendirebileceklerdir. E-temayül yaptığımız için klasik temayüllere nazaran zarf, pusula gibi ürünler kullanmıyoruz. Kabinlerin içerisinde bilgisayarlarımız vasıtasıyla partililerimiz oy kullanıyorlar. Her partili vekil olmasını istediği 9 adayı seçip, oyunu kullanıyor” dedi.
Samsun’da yapılan temayül, genel merkez tarafından değerlendirilecek.

Okumaya devam et

Ekonomi

Togg’da teslim edilecek araç sayısı 12 binden 20 bine çıkartıldı

Türkiye’nin yeni akıllı cihazı Togg için çekilişe katılma maksadıyla sipariş oluşturan kişi sayısı 100 bini aşarken, fabrika bu yıl teslim edilecek sayıyı 12 binden 20 bine çıkardı.

BURSA-
Bu yıl içinde 12 bin adet teslim edilmesi planlanan Togg’un T10X modeli için sayı 20 bine çıkartıldı. Togg’dan yapılan açıklamada, “Yoğun ilginiz için teşekkür ediyor çekilişle teslim edilecek T10X adedini 12 binden 20 bine çıkarıyoruz. Togg.com.tr ve Trumore uygulamasında heyecan devam ediyor. Ön sipariş için son gün 27 Mart. Çekiliş tarihi de bir gün ileri alınarak 29 Mart oldu” denildi.
Togg’a 7 gün içinde 100 bin başvuru yapılmıştı.

Okumaya devam et

Genel

Baş döndüren ‘ters ev’

Samsun’da baş döndüren ‘Canik Ters Ev’ açıldı.

SAMSUN-
Canik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan, vatandaşların eğlenceli ve unutulmaz anılarına ev sahipliği yapacak olan ve açılışı heyecanla beklenen ‘Canik Ters Ev’ ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Hasköy Mahallesi’nde bulunan Canik Meşe Orman Park içerisinde yapımı tamamlanan Canik Ters Ev, özenle yapılan iç ve dış ters mimari yapısı, ilgi çeken yapısı ve özel fotoğraf ve video çekme alanlarıyla vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Ters Ev’in şehir içinden ve şehir dışından birçok ziyaretçiyi ağırlayacağını belirterek, ilçe turizmin gelişmesinde önemli katkısı olacağını söyledi. Canik Ters Ev Ramazan ayı boyunca saat 10.00 ile 18.00 arasında hizmet verecek.

Özel fotoğraf alanları oluşturuldu

Canik Ters Ev’de çocuklar ve gençlerin için özel eğlence alanları bulunduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik Ters Evimizin içerisinde bulunan tüm alanları ters konsept şeklinde özel olarak tasarladık. Evimizin iç kısımlarında ve duvar alanlarında özel fotoğraf alanları oluşturduk. Çocuklarımız ve gençlerimizin doyasıya eğleneceği, ailelerimizin keyifli zamanlar geçirileceği, fotoğraflar ve videolarla birçok anı biriktireceği bir projemizi daha ilçemize kazandırdık” dedi.

Eşsiz Samsun manzarası Canik Ters Ev’de

Canik Ters Ev’de teras alanı oluşturulduğunu belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Ters Evimizin hemen üst katına ziyaretçilerimiz için teras alanı oluşturduk. Bu alanda ziyaretçilerimiz eşsiz Samsun manzarasıyla bir araya gelecek. Ziyaretçilerimiz teras alanı içerisine konumlandırdığımız gözetleme alanlarında bulunan dürbünlerle ilçemiz ufuk çizgisinden başlayarak şehrimiz gözlemleyebilecek. Canik Ters Evimiz şehrimize, ilçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Canik Meşe Orman Park içerisinde yer alan ‘Canik Ters Ev’ Ramazan ayı boyunca Pazartesi günleri hariç 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.