Connect with us

Genel

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ile ilgili konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bağlı taşeron olarak çalışan 545 şoförü İETT kadrosuna alındığı törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ile ilgili olarak, “Ben şu an makam tarifi veya o tür süreçle alakalı hiçbir duyguya sahip değilim” dedi. İmamoğlu birçok ili etkileyen kuraklık ile ilgili olarak ise, “Tabii ki bir susuzluk alarmıyla ilgili bir sorun henüz İstanbul’un katılımında yok. Belli tedbirlerimiz var. Tasarruftan birçok hususa kadar bunlarla ilgili açıklamalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

Medeni Topaloğlu
İSTANBUL-
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bağlı taşeron olarak çalışan 545 şoförü İETT kadrosuna aldı. Kadro verilen 545 şoförle birlikte İBB son 6 ayda bin 841 şoförü İETT kadrosuna dahil etti. Küçükçekmece İkitelli İETT Garajında şoförlerin kadroya alınması ile ilgili düzenlenen törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, İETT müdürleri, şoförler ve davetliler katıldı.

Törende gazetecilere açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Önümüze bakıyoruz. Çok güzel günler bizi bekliyor. Çok zor bir zamandan geçiyoruz. Başta deprem bölgesinde yaşananlardan ötürü, az önce konuşmamda da söyledim. Bir yandan güzel İstanbul’umuzun her konusuna hakim işlerimizi yönetirken bir yandan da deprem bölgesiyle ilişkimizi ve diyaloğumuzu en güçlü şekilde devam ettireceğiz ki artık meseleye bütün olarak Türkiye politikaları üzerinden de eğilmemiz gereken zaman dilimi içindeyiz. Cumartesi günü İYİ Parti Başkan Meral Akşener’i Hatay ziyaretinde, oradaki koordinasyon merkezimizde ağırlayacağız. Yine 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu da Salı günü yine Hatay’da ağırlamanın ve deprem bölgesine yönelik ve Türkiye’nin deprem meselesine dönük süreçleriyle ilgili, çözümlerimizi, çalışmalarımızı paylaşıyor olacağız. Bütün konuları konuşacağız” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi durumunda Cumhurbaşkanı Yardımcılığı makamında adının geçtiğinin hatırlatılması üzerine, “İstanbul büyük bir merkez. Burada ürettiklerimiz ve üreteceklerimizi de bu sahada paylaşacağız. Bu yolculukta hem ben hem Mansur Yavaş arkadaşım olmak üzere altılı masa, altı lidere katkı sunan, cumhurbaşkanı adayımızın da 14 Mayıs’ta cumhurbaşkanı olması için elinde geleni yapan bir süreç tarifiyle güçlü bir yolculuğa başladık. Hayırlı uğurlu olsun. Ben şuan makam tarifi veya o tür süreçle alakalı hiçbir duyguya sahip değilim. Tek duygum var. 14 Mayıs’ta seçim kazandıracak aklı, stratejiyi, çalışma yürekliliğini ortaya koyan insanlar olmak, hep söyledim bu en çalışkan neferi olacağım” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı olması durumunda 2024’teki yerel seçimlerde nasıl bir tavır sergileneceği ilgili soruya ise İmamoğlu, “Yani memlekette o kadar uzun vadeli şeyleri konuşmak keşke mümkün olsa. İki günde, üç günde bile neler yaşıyoruz? Onun için sadece bugünden her şey çok güzel olacak diyoruz. Meseleyi şöyle okuduk biz. Her ne olursa olsun en doğru şekilde ayrışmadan bütünleşerek yola devam etme meselesi, çünkü bu işin kurucusu olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in en güçlü lokomotifi olması gerektiği inancıyla ‘biz onlara nasıl katkı sunarız’ bakışıyla bir arada olduk. Doğru bir şekillenme oldu” diye anlattı.

Genel

AK Parti Samsun’da temayül heyecanı

AK Parti Samsun İl Teşkilatında milletvekili aday adayları için e-temayül oylaması yapıldı.

Erdi Demir
SAMSUN-
AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve partililerin katılımıyla “AK Parti Milletvekili Aday Adayı Temayül Yoklaması” gerçekleştirildi. E-temayülde oylar klasik zarf ve pusula yerine bilgisayar ortamında elektronik olarak kullanıldı. Teşkilat mensupları, 89 aday adayı arasından milletvekili olmasını istediği 9 kişinin ismini seçti.

Temayül hakkında bilgi veren AK Parti Samsun İl Başkanvekili Mehmet Köse, “Milletvekilliği aday adaylığı için partimize yoğun bir teveccüh oldu. 89 adayımızın temayülünü gün içerisinde tamamlayacağız. Buradan çıkan sonuçlar, elektronik ortamda kullanıldığı için direkt genel merkezimiz tarafından değerlendirebileceklerdir. E-temayül yaptığımız için klasik temayüllere nazaran zarf, pusula gibi ürünler kullanmıyoruz. Kabinlerin içerisinde bilgisayarlarımız vasıtasıyla partililerimiz oy kullanıyorlar. Her partili vekil olmasını istediği 9 adayı seçip, oyunu kullanıyor” dedi.
Samsun’da yapılan temayül, genel merkez tarafından değerlendirilecek.

Okumaya devam et

Ekonomi

Togg’da teslim edilecek araç sayısı 12 binden 20 bine çıkartıldı

Türkiye’nin yeni akıllı cihazı Togg için çekilişe katılma maksadıyla sipariş oluşturan kişi sayısı 100 bini aşarken, fabrika bu yıl teslim edilecek sayıyı 12 binden 20 bine çıkardı.

BURSA-
Bu yıl içinde 12 bin adet teslim edilmesi planlanan Togg’un T10X modeli için sayı 20 bine çıkartıldı. Togg’dan yapılan açıklamada, “Yoğun ilginiz için teşekkür ediyor çekilişle teslim edilecek T10X adedini 12 binden 20 bine çıkarıyoruz. Togg.com.tr ve Trumore uygulamasında heyecan devam ediyor. Ön sipariş için son gün 27 Mart. Çekiliş tarihi de bir gün ileri alınarak 29 Mart oldu” denildi.
Togg’a 7 gün içinde 100 bin başvuru yapılmıştı.

Okumaya devam et

Genel

Baş döndüren ‘ters ev’

Samsun’da baş döndüren ‘Canik Ters Ev’ açıldı.

SAMSUN-
Canik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan, vatandaşların eğlenceli ve unutulmaz anılarına ev sahipliği yapacak olan ve açılışı heyecanla beklenen ‘Canik Ters Ev’ ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Hasköy Mahallesi’nde bulunan Canik Meşe Orman Park içerisinde yapımı tamamlanan Canik Ters Ev, özenle yapılan iç ve dış ters mimari yapısı, ilgi çeken yapısı ve özel fotoğraf ve video çekme alanlarıyla vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Ters Ev’in şehir içinden ve şehir dışından birçok ziyaretçiyi ağırlayacağını belirterek, ilçe turizmin gelişmesinde önemli katkısı olacağını söyledi. Canik Ters Ev Ramazan ayı boyunca saat 10.00 ile 18.00 arasında hizmet verecek.

Özel fotoğraf alanları oluşturuldu

Canik Ters Ev’de çocuklar ve gençlerin için özel eğlence alanları bulunduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik Ters Evimizin içerisinde bulunan tüm alanları ters konsept şeklinde özel olarak tasarladık. Evimizin iç kısımlarında ve duvar alanlarında özel fotoğraf alanları oluşturduk. Çocuklarımız ve gençlerimizin doyasıya eğleneceği, ailelerimizin keyifli zamanlar geçirileceği, fotoğraflar ve videolarla birçok anı biriktireceği bir projemizi daha ilçemize kazandırdık” dedi.

Eşsiz Samsun manzarası Canik Ters Ev’de

Canik Ters Ev’de teras alanı oluşturulduğunu belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Ters Evimizin hemen üst katına ziyaretçilerimiz için teras alanı oluşturduk. Bu alanda ziyaretçilerimiz eşsiz Samsun manzarasıyla bir araya gelecek. Ziyaretçilerimiz teras alanı içerisine konumlandırdığımız gözetleme alanlarında bulunan dürbünlerle ilçemiz ufuk çizgisinden başlayarak şehrimiz gözlemleyebilecek. Canik Ters Evimiz şehrimize, ilçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Canik Meşe Orman Park içerisinde yer alan ‘Canik Ters Ev’ Ramazan ayı boyunca Pazartesi günleri hariç 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.