Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

Erkan, MİLAD temsilciliğine atandı

Erkan Çorap Örme Sanayi Sahibi Berkay Erkan, İstanbul merkezli MİLAD İş Dünyası Derneği’nin Samsun Temsilciği’ne atandı

AYHAN GONCA
SAMSUN
– Merkezi İstanbul’da bulunan Millî, İlkeli, Liyakatli, Adil ve Dürüst İş Adamları Derneği’nin (MİLAD) Genel Başkanı İş adamı Hüseyin Terzi, MİLAD’ın Samsun İl Temsilciği’ne genç işadamı Berkay Erkan’ı atadı.

Erkan Çorap Örme Sanayi Sahibi Berkay Erkan’a görevi tevdi eden Genel Başkan Hüseyin Terzi, derneklerinin her şeyden önce ve öncelikli olarak özelde işveren ve işçilerin, genelde aziz Türk Milleti’nin ve tüm insanlığın taleplerinin adilce bölüşülmesini esas aldığını belirtti.

Üretim ve üretilen değerlerin paylaşımında adaletin sağlanması için; hak ve hukukun değişmez değerlerini referans aldıklarını Kaydeden Terzi, “Paylaşımda adaletin sağlanması ile eşitlik, barış, refah ve mutluluğun tüm insanlığa ulaşacağına inanıyoruz. Bu nedenlerle ekonomik ve siyasi otoritelerle daha etkin, daha kurumsal ve daha yapıcı ilişkilerin kurulması gerekliliğinin altını çiziyoruz. Eğitimin iş dünyası için öneminin farkındalığı içerisinde toplumun ve insanlığın tüm kesimleri için önemine ithafen eğitim, danışmanlık, rehberlik hizmetleri sağlamak suretiyle uygulama ve uygulama içerisinde yaşanabilecek olası aksaklıkları gidermek üzere çözüm önerileri ve planları hazırlamış bir kurum olmayı hedefliyoruz” dedi.

MİLAD’ın misyonunu açıklarken, “Ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir iş adamları derneği olarak, önceden belirlenen hedeflerimizi paylaşan üye sayımızı yükselterek, üyelerimiz arasındaki dayanışmayı geliştireceğiz. Sağladığımız birlik, beraberlik ruhuyla ülkemizin ve milletimizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunacağız” konuşmasını yapan Terzi, şöyle devam etti:

“Üyelerimizin sorun ve beklentilerini belirleyerek, çözüm önerilerimizi yetkililere ulaştırmak ve böylece Türkiye sanayisi ve iş adamlarının sesi olmak. Yerel, ulusal ve uluslararası kurumlar ile iş birliği içerisinde ülkemizin ekonomik, kültürel ve sosyal yapısına katkıda bulunacağız. Bu hedeflerle millî, ilkeli, liyakatli, adil, dürüst, öncü, yenilikçi üyelerin iş birliği ve dayanışması temelinde bir araya getirilmesini sağlamak ve onları yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda temsil eden bir kurum olarak, üyelerine küresel rekabete yönelik eğitim, enformasyon, organizasyon ve strateji desteği sunacağız.

Berkay Erkan ise, Türkiye’nin rekabet gücünü arttırmak, haksızlıkların giderilmesi için mücadele vermek ve ticari hayatın “adalet, liyakat ve karşılıklı haklı kazanç” temelinde şekillenmesine katkıda bulunmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

Bakan Yumaklı: 3 kesimhanenin onayı iptal edilerek faaliyeti sonlandırıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kurban Bayramı öncesinde ülke genelinde kesimhanelere yönelik ilave denetimler yapıldığını, denetlenen 532 kesimhaneden 3’ünün onayının iptal edildiğini duyurdu.

 Taha AYHAN
ANKARA-Bakan İbrahim Yumaklı, yazılı açıklama ile 81 ilde onaylı kesimhanelerin rutin resmi kontrollerinin yanında tüm kesimhanelere yönelik 20 Mayıs 2024 itibarıyla ilave denetim yapıldığını belirtti. Ülke genelindeki onaylı 532 kesimhanenin denetlendiğinin altını çizen Bakan Yumaklı, kontroller sonrası 3 kesimhanenin onayının iptal edilip, faaliyetinin sonlandırıldığı bilgisini verdi. Böylece kesimhane sayısının 529’a indiğini aktaran Bakan Yumaklı, “Denetimler neticesinde 529 kesimhanenin 6 tanesinin faaliyeti de hijyen gereklilikleri sağlanıncaya kadar geçici olarak askıya alınmış, 49 kesimhaneye ise bazı eksikliklerini gidermesi için süre verilmiştir. Ayrıca 6 kesimhaneye de idari para cezası uygulanmıştır” ifadelerini kullandı.

Bakan Yumaklı, tüketicilerin güvenilir gıdaya gönül rahatlığıyla ulaşması için gereken her türlü tedbiri aldıklarını vurgulayarak, vatandaşlardan olumsuz bir durumla karşılaştıklarında Alo 174 Gıda Hattı’nı aramaları çağrısında bulundu. Bakan Yumaklı, “İbadetimizi yerine getirirken hayvanlara eziyet etmeyelim. Kurbanlarımızı ilgili kurumların ve komisyonların belirlediği yerlerde keselim. Hayvanlarımızı kesecek kişilerin ehliyetli kişiler olduğuna dikkat edelim. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, aileleriyle ve sevdikleriyle nice sağlıklı bayramlara kavuşmalarını diliyorum” dedi. (DHA)

Okumaya devam et

Genel

Şırnak’ta Kuran kursunda 2 öğrenciye tokat atan imam açığa alındı

Şırnak‘ın Silopi ilçesinde Hazreti Ömer Yatılı Kuran Kursu‘nda geçen yıl 2 öğrenciye tokat atan imam İ.İ., görüntülerin ortaya çıkmasının ardından açığa alındı. Olayla ilgili idari soruşturma sürerken, imam İ.İ. “Uyarı amaçlı, bir daha kavga etmemeleri için ikisine de tokat attım” dedi.

Sekvan KÜDEN
ŞIRNAK-
Olay, 10 Ekim 2023’te Silopi ilçesi Başverimli beldesindeki Hazreti Ömer Yatılı Kuran Kursu‘nda meydana geldi. Kursta görevli imam İ.İ., biri 21, biri 17 yaşında olan 2 öğrenciye tokat attı. O anlar, kursun güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından imam İ.İ., müftülük tarafından açığa alınarak hakkında idari soruşturma başlatıldı.

‘7-8 AY ÖNCESİNE AİT BİR OLAY’

DHA’nın telefonla ulaştığı İmam İ.İ., çocukların o dönem 1 hafta boyunca kavga ettiklerini, yine kavga ettiklerini duyunca bir daha kavga etmemeleri için kendilerini uyarıp, tokat attığını belirterek, “Çocukların kavga ettiğini duydum. Uyarı amaçlı, bir daha kavga etmemeleri için ikisine de tokat attım.

Onları barıştırdım. Şimdi ağabey-kardeş olmuşlar. Biri 21 yaşında, biri de 17 yaşında. Hala bizim öğrencilerimizler. Şikayet konusu da olmamış.

Ne aileleri ne de kendilerinden herhangi bir şikayet yok. 7-8 ay öncesine ait bir olay. Görüntüler ortaya çıktıktan sonra açığa alındım, idari soruşturma devam ediyor” dedi.(DHA)Okumaya devam et

Asayiş

Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 2’si doktor 4 ölü, 2 yaralı

Sinop‘ta hafif ticari araç ile otomobilin çarpıştığı kazada 2’si doktor 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

 Esra AKSU
SİNOP-Kaza, saat 08.00 sıralarında Boyabat ilçesi Tıngıroğlu mevkisinde meydana geldi. Ender Çoraklı’nın kullandığı 26 GR 435 plakalı hafif ticari araç ile karşı yönden gelen Selahattin Bulut idaresindeki 34 FA 3602 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada hafif ticari araçta bulunan Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Mehmet Turan Yazlak ile Dr. Sena Sakin ve Ender Çoraklı ile diğer otomobildeki Beyhan Bulut, hayatını kaybetti. Dr. Beyza Nur Çetin ile otomobil sürücüsü Bulut yaralandı. Yaralılar, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sinop”un Boyabat ilçesinde hekimlerimizi taşıyan hastane hizmet aracıyla başka bir aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada iki hekim arkadaşımız ve hizmet aracı şoförümüz, karşıdan gelen araçta bulunan bir vatandaşımız hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı. Yaralılardan biri hizmet aracında bulunan bir hekim arkadaşımız, biri ise diğer araçtan vatandaşımızdır. Yaralı hekim arkadaşımız Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ameliyata alındı, diğer araçtaki vatandaşımızsa yoğun bakımda takip ediliyor. İki hekim arkadaşımıza ve diğer araçta bulunan vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve acil şifalar diliyorum. Camiamızın başı sağ olsun” dedi.(DHA)


Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.