Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Siyaset

Kılıç kesti attı: Tek alternatif Yeniden Refah

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı, eski bakan Suat Kılıç, AK Parti’nin de CHP’nin de tek alternatifinin Yeniden Refah Partisi olduğunu söyledi.

AYHAN GONCA
SAMSUN – Bir zamanlar AK Parti’nin gözbebeği olan ve mecliste CHP’ye karşı milleti ve devleti savunan, Samsun’a çok sayıda sağlık ve spor yatırımlarının onun milletvekilliği ve bakanlığı döneminde geldiği bilinen, gençlerle kurduğu köprü sayesinde AK Parti’nin genç oylarını arttıran ve sonunda Yeniden Refah Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı olarak görev alan eski bakan Suat Kılıç kesti attı: AK Parti’nin de CHP’nin de tek alternatifi Yeniden Refah Partisi’dir. Millet partimizin iktidarını özlemle bekliyor. Yerel seçimlerde büyük başarı elde edip iktidara yürüyeceğiz.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Yaşar ve haber sitemizin imtiyaz sahibi Mustafa Yunus Gonca’nın da katıldığı basın toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AK Parti’den ayrılmasına değinirken, “AK Parti’de söylenecek sözümüz bitti. Buna karşın milletimize olan hizmet aşkımızdan hiçbirşey eksilmedi.” dedi. AK Parti çatısı altında 20 yıl süren hizmet yolculuğunu 10 Haziran 2023’te bitiren ve Yeniden Refah Partisi çatısı altında Türkiye’ye ve aziz millete hizmetlerini sürdüreceğini vurgulayan Kılıç, bu yeni yolda, adalet, merhamet için, sorunlarına çözüm bekleyen insanlar için çalışmaya gayret edeceğini ifade etti.

“AK PARTİ İLE ALACAK-VERECEK MESELEM YOKTUR”
Suat Kılıç, AK Parti’de artık kendisine yer bulamadığı için ayrıldığı yönündeki eleştirilere ise şu cevabı verdi:
“Sığ, bilimden, mantıktan yoksun bir bakış açısıdır. 21, 22 ve 23’üncü dönemlerde AK Parti’den milletvekilliği yaptım. 22’nci dönem Türkiye’nin en genç milletvekiliydim. 23’üncü dönemde Türkiye’nin en genç grup başkanvekiliydim. 24’üncü dönemde 61’inci hükümette Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı kuran kabinenin en genç Bakanıydım. Anayasa, adalet, milli savunma, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi gibi komisyonlarda görev yapmışım. Sayın Cumhurbaşkanı bana daha ne görev versin?” diye sordu.

Kılıç, AK Parti’de alabileceği tüm görevleri aldığını, hepsinin hakkını verdiğini ki bu sayede her defasında daha üst bir göreve getirildiğini dile getirerek, şunları söyledi: “AK Parti ile alacak verecek meselemiz yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı insan olarak seviyorum. İyi ki bu geçmişi birlikte inşa ettik, iyi ki bu hizmetleri birlikte yaptık diyorum.”

‘CHP DE KAZANSA FARK ETMEYECEKTİ’
Türkiye’nin bugün geldiği noktada alternatif bir siyasi partiye ihtiyacı olduğunu gördüğünü belirten Suat Kılıç, Tek gerçek alternatifin de Yeniden Refah Partisi olduğuna tüm kalbiyle inandığını vurguladı. Kılıç, “Partimiz hem iktidarın gerçek alternatifi, hem de CHP dahil olmak üzere muhalefetin tek gerçek alternatifidir. AK Parti ile CHP’nin temel ekonomik ve sosyal politikalarında farklılık olmadığını Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası başlayan zam ve vergi politikaları ile gördük. Kazanan CHP de olsaydı bu zamlar yine yapılacaktı. Farklı olan Yeniden Refah Partisi ve milli kaynak paketleri, söylemleri ve geçmişteki uygulamalarıdır. Merhum Erbakan hocanın politikalarına baktığımızda 2 değerin var olduğunu görürüz. Biri ekonomide denk bütçe, diğeri kamuda tek hesaptır. Milli kaynak paketlerine yöneldiğiniz zaman, milli enerji politikanızı milli kaynaklarla destekleğinizde Türkiye’nin borçlanmaya ihtiyacı kalmayacaktır. Vakit Yeniden Refah vaktidir.” diye konuştu.

SU AKAR MECRASINI BULUR”
AK Parti ile rekabet için ve AK Parti’nin oyunu bölmek için kurulan bir parti olmadıklarını, AK Parti dahil tüm partilerin tabanına ve seçmenine hitap ettiklerini, bu bakımdan tüm Türkiye’nin partisi olacaklarını ve ayrılıkçılık yapmadan hizmet edeceklerini vurgulayan Suat Kılıç, “Türkiye’nin yerel ve genel yönetiminde ihtiyacı olan Milli Görüş anlayışı ve Yeniden Refan Partisi’nin söylem ve politikalarıdır. Bizler kapı kapı, cadde cadde, sokak sokak dolaşır halkımıza mesajımızı veririz. Sonra seçmen AK Parti’den de gelir, her yerden gelir. Su akar mecrasını bulur” ifadelerini kullandı.

“MÜKELLEF UN ÇUVALI DEĞİLDİR”
Seçimlerde Cumhur İttifakı’na dahil olduklarında ‘doğruya doğru, yanlışa yanlış’ politikası izlediklerini ve halen izlemeye devam ettiklerini de hatırlatan Kılıç, “İttifaka dahil olduğumuz gün, ‘hayra motor, şerre fren olacağız’ dedik. O gün bugündür iktidarın doğrusuna doğru, yanlışına yanlış demeyi sürdürüyoruz. ‘Zamlar yanlıştır’ diyoruz, ‘zamlar ile bütçe açığı kapatılamaz’ diyoruz. ‘Vergiler 2 kere alınamaz’ diyoruz. ‘Ek vergiler koyarak bütçe açığını kapatamazsınız’ diyoruz. ‘Mükellef, vurdukça tozan bir un çuvalı değildir’ diyoruz. ‘Vergi, zam, faiz, enflasyon sarmalından bu ekonomiyi çıkarmak gerekir’ diyoruz. Bu, Türkiye’nin susadığı bir muhalefet anlıyışıdır” vurgusunu yaptı.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI ADAYLIĞI
Suat Kılıç, son olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığı konusunda bir soruya ise şu yanıtı verdi:

“Bugün bunların konuşalacağı zaman değildir. Şahsımla ilgili değerlendirme yapmak istemiyorum. Yalnız şunu çok net olarak söyleyebiliriz. Belediye başkan adaylarımız, meclis üyesi, il genel meclisi üyesi adaylarımız Türkiye’nin en iyi, en genç, halkın tandığı, sevdiği sempatik isimlerden oluşacaktır.”

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Siyaset

AK Parti’li Çelik: Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir” dedi.

ANKARA-AK Parti’li Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in Cumhur İttifakı’nın birliğinde ve bütünlüğünde bir sorun olduğunu düşünmesi beyhude bir yaklaşımdır. Sayın Özel’in Cumhur İttifakı bileşenlerine ‘suç ortağı’ demesi ise siyasi nezaket atmosferine yakışmayan saygısız bir siyasi saldırganlıktır. Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir. Sayın Özel’in Cumhurbaşkanımızın iade-i ziyareti sonrasında bu şekilde yakışıksız bir açıklama yapmasını, yürüttüğü siyasete dönük olarak CHP içinde meydana gelen rahatsızlıkları giderme çabası olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.(DHA)

Okumaya devam et

Gündem

TBMM Genel Kurulu’nda ‘hububat alım fiyatı’ tartışması

TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta’nın, ‘Hububat alım fiyatları’ ve ‘depremzedelere verilen kira yardımlarına’ ilişkin sözlerine, muhalefet grup başkanvekillerinin karşılık vermesiyle tartışma çıktı. Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, birleşime ara verdi.

Aliekber METE
ANKARA-TBMM Genel Kurulu, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni görüşmek üzere Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Siyasi parti grup başkanvekillerinin söz haklarını kullandığı bölümde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, çiftçilere verilen desteklerin konuşulmadığını belirterek, “Temennimiz, tabii ki çiftçilerimizin maliyetlerini daha da düşürerek gelirlerini daha da iyi seviyelere çıkarmak. Ama günümüzün şartlarında ve verdiğimiz desteklerle taban fiyatın açıklandığı gibi değil, 11 bin 500- 12 bin 500- 13 bin liraya kadar kaliteli buğdayla birlikte yükseldiğini söylemek istiyorum. Bir de dünyadaki buğday fiyatlarıyla olan kıyaslamadan bahsetmek istiyorum. Şu anda dünyadaki buğday fiyatları ton başına baktığımızda, diğer rakamlarla yanlış bir şey söylememek için, doğrusunu söylemek için tekrar bakıyorum. Evet, navlunla beraber dünyada 270 dolar olarak belirlenmiş. Türkiye’deki verdiğimiz desteklerle birlikte ton başına 359 dolara denk gelmektedir. Yine, ihracat yasağı kaldırılmış üreticimiz için ithalat yasağı da getirilmiştir. Depremzedelerle ilgili özellikle bir konu var, çok gündeme getirildiği için, kira yardımları kesilmiş değil. 12 ay boyunca 7 bin 500 lira olarak, 5 bin liradan başladı, şu anda 7 bin 500 liraya çıkarıldı. ’12’ ay denilmişti ancak 12 ay dolmasına rağmen evini teslim alamayanlar için 13’üncü aydan itibaren aynı şekilde kira yardımları devam edecektir” ifadelerini kullandı.

‘TÜRK ÇİFTÇİSİNİ YOK ETME PROJESİDİR’

Usta’nın konuşması üzerine söz alan CHP Grup Başkanvekili Murat Emir, “Türkiye’de ton başına 250 dolar veriyorlar, dünyaya bakıyorlar, 400 dolar. Tersi ve diyorlar ki, ‘Zaten biz yüksek vermişiz’ oysa bakın, Türk çiftçisi desteklenmiyor. Tarlada desteklenmiyor, mazotta desteklenmiyor, tohumla desteklenmiyor, gübreyle desteklenmiyor ve bu nedenle de Türk çiftçisi çok pahalıya mal ediyor. Yapmanız gereken Türk çiftçisini ayağa kaldırmaktır ama siz hiçbir koşulda dünyayla yarıştırmıyorsunuz. Ama fiyata bakarken, ‘Ya, zaten biz dışarıdan daha ucuza alırız’ dediğiniz zaman işte bu, ithalatçı anlayıştır. İşte bu, Türk çiftçisini yok etme projesidir. Türkiye’nin 22 yıldır tanık olduğu da bu acı gerçektir, bu da buradan itiraf edilmiştir. Diğer bir nokta; bakınız, elimde mesaj var, depremzedelere gelen mesaj, buradan gösteriyorum, depremzedelere artık kira yardımı yapılmayacağına dönük olarak bu gönderilmiş. Şimdi, bu konuda açık bir bilgilendirme yapsınlar çünkü depremzedelerin gözü burada. Bu kira yardımları devam edecek mi?” diye konuştu.

‘KULİSTE BU İNSANLARIN ADRESİNİ VERİRİM’

Ardından İYİ Parti Grup Başkanvekili Turhan Çömez söz alarak, “Sayın Şahin Hatay’daki deprem bölgesindeki rezerv alan uygulamasıyla ilgili bir değerlendirme yaptı. Bölgede bir sahra hastanesi kurmuş, uzun süre kalmış, yoğun çalışmalar yapmış biri olarak, bölgedeki birçok insanla halen çok sıkı temasım var. Az önce gösterdiğim o belge onlardan gelen bir belge, insanlar feryat ediyor. ‘Aradan bir buçuk yıl geçti, evlerimiz verilmedi, herhangi bir kira yardımı yok, kapımıza bu belgeler asılıyor ve bizlere konteyner gösterildi’ diyor. Dolayısıyla, ben, Sayın Şahin arzu ederse arada kuliste kendisine bu insanların adreslerini veririm, belki de bizatihi arayıp çare bulur. Öte yandan, buğday fiyatlarıyla ilgili çok önemli değerlendirmeler yaptı. Şimdi buradaki yanlışları tek tek vurgulamak istiyorum. Bakın, geçen yıl buğday tonu 8 bin 250 liraydı, bugün 9 bin 250 lira. Artış ne kadar, yüzde 12. Arpada artış ne kadar? Arpadaki fiyat artışı yüzde 3,5. Peki, gelelim enflasyona. Yüzde 75 TÜİK’in enflasyonu ama gayri resmi yüzde 125’leri bulmuş bir enflasyon var” dedi.

‘BU DURUMU YAŞAYAN VATANDAŞIMIZ VARSA GÖRÜŞÜRÜZ’

Genel Kurul’da milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar sürerken söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, “TMO’nun depolarının doluluğuyla ilgili bir iddia var ama TMO, ‘Şu anda gelen her çiftçimizi geri çevirmeden depolarımız hazır ve alım için hazırız’ diye açıklamasını da yapmış durumda. Umarım, hiçbir çiftçimiz zorluk yaşamaz. Yaşanırsa biz de bunu takip ederek, TMO’yla beraber ek depoların açılması sağlanarak ki bunlar yapıldı, yapılmadı değil, yine yapılabilir. Ben de tarımı ve arpa, buğday alımlarını önceki dönem Konya Milletvekili ve bu dönem Ankara Milletvekili olarak yakinen takip eden birisi olarak bu bilgileri ezberden söylemiyorum. Hem resmi açıklama kaynaklarından hem de bilgim olarak söylüyorum. Hatay’da bu durumu yaşayan bir vatandaşımız varsa, elbette ki özel olarak onun konusunu görüşürüz ama genel olarak böyle bir algı varmış diye buna girmeye gerek yok. Genel uygulamayı tekrar söylüyorum, 12 ay boyunca devam eden kira yardımlarına 13’ncü aydan itibaren kesintisiz devam edilecek” ifadelerini kullandı.(DHA)

Okumaya devam et

Siyaset

MHP’li Yalçın: Cumhurbaşkanı’nın temaslarından anlam çıkarmak, öküz altında buzağı aramaktır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yle zaman zaman görüşüp istişare ettiği gibi istediği siyasetçi ve kişiyle görüşebilir. Bu görüşme ve temaslardan olmadık anlamlar çıkarmak; öküz altında buzağı aramak, kırılmayacak dala karga tünemesini beklemektir” dedi.

ANKARA-
MHP’li Semih Yalçın, Sinan Ateş cinayeti davası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi parti liderleri ile görüşmelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yalçın, bazı gazetecilerin MHP’yi kasıtlı olarak hedef aldığını belirterek, “Bütün solcu gazeteciler, önce bir menfur cinayeti bahane ederek, sonra da Sayın Cumhurbaşkanı’nın temasları üzerinden MHP’yi vurma çabasına girmişlerdir. MHP ile alakası bulunmayan bir cinayet davasına TV ve gazete yorumlarında ısrarla yer verilmesine sözde gerekçe olarak toplumsal vicdanın kanaması gösterilmiştir. Hatta söz konusu cinayet davasının iddianamesinde MHP’lilerin ismi bulunduğu için bizim telaşa kapıldığımız vehmedilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın, muhalefet partileriyle temas kurması ise Cumhur İttifakı’nın bozulacağı ve partimizin saf dışı kalacağının işareti olarak gösterilmeye çalışılmıştır. Hatta bazı aklıevvel gazeteciler artık MHP’nin siyaset ikliminde yalnız başına kaldığını öne sürmüştür. Tekraren altını çizmek gerekir ki Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yle zaman zaman görüşüp istişare ettiği gibi istediği siyasetçi ve kişiyle görüşebilir. Bu görüşme ve temaslardan olmadık anlamlar çıkarmak; öküz altında buzağı aramak, kırılmayacak dala karga tünemesini beklemektir” dedi.

Sinan Ateş cinayeti davasının iddianamesinde hiçbir MHP görevlisinin adının geçmediğini aktaran Yalçın, “Hal böyleyken dava solcu basın tarafından MHP’yi töhmet altında bırakmak, partimize zarar vermek, aleyhimizde algı oluşturmak için kullanılmaktadır. Cinayetin aydınlanması için seferber olanlar, konu PKK’nın cinayetlerine gelince sessiz kalmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.(DHA)

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.