Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Siyaset

Kılıç kesti attı: Tek alternatif Yeniden Refah

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı, eski bakan Suat Kılıç, AK Parti’nin de CHP’nin de tek alternatifinin Yeniden Refah Partisi olduğunu söyledi.

AYHAN GONCA
SAMSUN – Bir zamanlar AK Parti’nin gözbebeği olan ve mecliste CHP’ye karşı milleti ve devleti savunan, Samsun’a çok sayıda sağlık ve spor yatırımlarının onun milletvekilliği ve bakanlığı döneminde geldiği bilinen, gençlerle kurduğu köprü sayesinde AK Parti’nin genç oylarını arttıran ve sonunda Yeniden Refah Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı olarak görev alan eski bakan Suat Kılıç kesti attı: AK Parti’nin de CHP’nin de tek alternatifi Yeniden Refah Partisi’dir. Millet partimizin iktidarını özlemle bekliyor. Yerel seçimlerde büyük başarı elde edip iktidara yürüyeceğiz.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Yaşar ve haber sitemizin imtiyaz sahibi Mustafa Yunus Gonca’nın da katıldığı basın toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AK Parti’den ayrılmasına değinirken, “AK Parti’de söylenecek sözümüz bitti. Buna karşın milletimize olan hizmet aşkımızdan hiçbirşey eksilmedi.” dedi. AK Parti çatısı altında 20 yıl süren hizmet yolculuğunu 10 Haziran 2023’te bitiren ve Yeniden Refah Partisi çatısı altında Türkiye’ye ve aziz millete hizmetlerini sürdüreceğini vurgulayan Kılıç, bu yeni yolda, adalet, merhamet için, sorunlarına çözüm bekleyen insanlar için çalışmaya gayret edeceğini ifade etti.

“AK PARTİ İLE ALACAK-VERECEK MESELEM YOKTUR”
Suat Kılıç, AK Parti’de artık kendisine yer bulamadığı için ayrıldığı yönündeki eleştirilere ise şu cevabı verdi:
“Sığ, bilimden, mantıktan yoksun bir bakış açısıdır. 21, 22 ve 23’üncü dönemlerde AK Parti’den milletvekilliği yaptım. 22’nci dönem Türkiye’nin en genç milletvekiliydim. 23’üncü dönemde Türkiye’nin en genç grup başkanvekiliydim. 24’üncü dönemde 61’inci hükümette Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı kuran kabinenin en genç Bakanıydım. Anayasa, adalet, milli savunma, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi gibi komisyonlarda görev yapmışım. Sayın Cumhurbaşkanı bana daha ne görev versin?” diye sordu.

Kılıç, AK Parti’de alabileceği tüm görevleri aldığını, hepsinin hakkını verdiğini ki bu sayede her defasında daha üst bir göreve getirildiğini dile getirerek, şunları söyledi: “AK Parti ile alacak verecek meselemiz yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı insan olarak seviyorum. İyi ki bu geçmişi birlikte inşa ettik, iyi ki bu hizmetleri birlikte yaptık diyorum.”

‘CHP DE KAZANSA FARK ETMEYECEKTİ’
Türkiye’nin bugün geldiği noktada alternatif bir siyasi partiye ihtiyacı olduğunu gördüğünü belirten Suat Kılıç, Tek gerçek alternatifin de Yeniden Refah Partisi olduğuna tüm kalbiyle inandığını vurguladı. Kılıç, “Partimiz hem iktidarın gerçek alternatifi, hem de CHP dahil olmak üzere muhalefetin tek gerçek alternatifidir. AK Parti ile CHP’nin temel ekonomik ve sosyal politikalarında farklılık olmadığını Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası başlayan zam ve vergi politikaları ile gördük. Kazanan CHP de olsaydı bu zamlar yine yapılacaktı. Farklı olan Yeniden Refah Partisi ve milli kaynak paketleri, söylemleri ve geçmişteki uygulamalarıdır. Merhum Erbakan hocanın politikalarına baktığımızda 2 değerin var olduğunu görürüz. Biri ekonomide denk bütçe, diğeri kamuda tek hesaptır. Milli kaynak paketlerine yöneldiğiniz zaman, milli enerji politikanızı milli kaynaklarla destekleğinizde Türkiye’nin borçlanmaya ihtiyacı kalmayacaktır. Vakit Yeniden Refah vaktidir.” diye konuştu.

SU AKAR MECRASINI BULUR”
AK Parti ile rekabet için ve AK Parti’nin oyunu bölmek için kurulan bir parti olmadıklarını, AK Parti dahil tüm partilerin tabanına ve seçmenine hitap ettiklerini, bu bakımdan tüm Türkiye’nin partisi olacaklarını ve ayrılıkçılık yapmadan hizmet edeceklerini vurgulayan Suat Kılıç, “Türkiye’nin yerel ve genel yönetiminde ihtiyacı olan Milli Görüş anlayışı ve Yeniden Refan Partisi’nin söylem ve politikalarıdır. Bizler kapı kapı, cadde cadde, sokak sokak dolaşır halkımıza mesajımızı veririz. Sonra seçmen AK Parti’den de gelir, her yerden gelir. Su akar mecrasını bulur” ifadelerini kullandı.

“MÜKELLEF UN ÇUVALI DEĞİLDİR”
Seçimlerde Cumhur İttifakı’na dahil olduklarında ‘doğruya doğru, yanlışa yanlış’ politikası izlediklerini ve halen izlemeye devam ettiklerini de hatırlatan Kılıç, “İttifaka dahil olduğumuz gün, ‘hayra motor, şerre fren olacağız’ dedik. O gün bugündür iktidarın doğrusuna doğru, yanlışına yanlış demeyi sürdürüyoruz. ‘Zamlar yanlıştır’ diyoruz, ‘zamlar ile bütçe açığı kapatılamaz’ diyoruz. ‘Vergiler 2 kere alınamaz’ diyoruz. ‘Ek vergiler koyarak bütçe açığını kapatamazsınız’ diyoruz. ‘Mükellef, vurdukça tozan bir un çuvalı değildir’ diyoruz. ‘Vergi, zam, faiz, enflasyon sarmalından bu ekonomiyi çıkarmak gerekir’ diyoruz. Bu, Türkiye’nin susadığı bir muhalefet anlıyışıdır” vurgusunu yaptı.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI ADAYLIĞI
Suat Kılıç, son olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığı konusunda bir soruya ise şu yanıtı verdi:

“Bugün bunların konuşalacağı zaman değildir. Şahsımla ilgili değerlendirme yapmak istemiyorum. Yalnız şunu çok net olarak söyleyebiliriz. Belediye başkan adaylarımız, meclis üyesi, il genel meclisi üyesi adaylarımız Türkiye’nin en iyi, en genç, halkın tandığı, sevdiği sempatik isimlerden oluşacaktır.”

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünya

Erdoğan: Netanyahu yönetimi, siyasi ömrünü uzatmak uğruna tüm bölgemizin güvenliğini, geleceğini tehlikeye atıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Netanyahu yönetimi, siyasi ömrünü uzatmak uğruna tüm bölgemizin güvenliğini, geleceğini tehlikeye atıyor. Çoğunluğu çocuk ve kadın 17 bin Filistinli masumun hayatını kaybetmesi insanlık suçudur, savaş suçudur. İsrail’in işlediği bu suçlar yanına kar kalmamalıdır” dedi.

DOHA-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunduğu Katar’ın başkenti Doha’da 44. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi’ne katıldı. Konuşmasına teşekkür ederek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Körfez ülkeleriyle ilişkilerimiz her geçen gün gelişiyor. Bugün burada sizlerle olmam da münasebetlerimizi daha da ileri taşıma irademizin bir tezahürüdür. İnşallah el birliği, gönül birliği içerisinde hareket ederek münasebetlerimizi güçlendireceğimize inanıyorum. Körfez ülkeleriyle ticaret hacmimiz son 20 yılda 13 kat artarak geçen sene itibarıyla 23 milyar dolara ulaştı. Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi Serbest Ticaret Anlaşması müzakerelerine yeniden başlanması ve anlaşmanın kısa sürede yürürlüğe girmesi, ticaretimizi daha da artıracaktır. Körfez ülkelerindeki kardeşlerimizin turistik seyahatlerinde en çok tercih ettiği ülkelerin başında Türkiye’nin gelmesi bizler için ayrı bir mutluluk kaynağıdır. Konseyle ilişkilerimizin temel unsuru olan Stratejik Diyalog Bakanlar mekanizması bugüne kadar 5 toplantı yaptı. Dışişleri Bakanlarımızın iştikakıyla düzenlenen toplantıların 6’ncısına inşallah 2024 yılının ilk çeyreğinde ev sahipliği yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Savunma sanayii alanında Türkiye, Körfez’deki kardeşlerimizle çok farklı bir ivme yakaladık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Körfez bölgesini, ülkemiz üzerinden kara yoluyla Avrupa’ya bağlayan ulaştırma projelerine büyük önem atfediyoruz. Bu projelerin enerji iş birlikleriyle taçlandırılması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye, uluslararası yatırımcılar için güvenli liman olma vasfını koruyor. Türk ekonomisine güvenene kardeşlerimize gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Savunma sanayii alanında Körfez’deki kardeşlerimizle hamdolsun çok farklı bir ivme yakaladık. Son hadiseler, bu alandaki iş birliğimizin ne kadar önemli ve stratejik olduğunu ortaya koydu. Ortak üretim ve finansman dahil, savunma sanayiindeki iş birliğimizi çeşitlendirmemizde fayda görüyorum”.

“Bu fasılanın kalıcı bir ateşkese dönüşmesini temenni ediyorduk ancak bu gerçekleşmedi”

Riyad’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı-Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi’yle Filistin halkıyla dayanışmanın açık ve net gösterildiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gazze krizindeki bu ortak tavrımız, bölge ülkeleri olarak sorunlarımızı sahiplenme noktasında da bir örnek oldu. Zirvede alınan kararların takibini yapmamız önemlidir. Dışişleri Bakanları Temas Grubu, çeşitli ülkelerde görüşmeler yürüttü, bu temaslara devam edecekler. Gazze’de kısa süreli geçici insani aranın sağlanması ve esir takası konusunda Katar’ın çabalarını takdirle karşılıyoruz. Tabii bu fasılanın kalıcı bir ateşkese dönüşmesini temenni ediyorduk ancak bu gerçekleşmedi. Netanyahu yönetimi, siyasi ömrünü uzatmak uğruna tüm bölgemizin güvenliğini, geleceğini tehlikeye atıyor. Çoğunluğu çocuk ve kadın 17 bin Filistinli masumun hayatını kaybetmesi insanlık suçudur, savaş suçudur. İsrail’in işlediği bu suçlar yanına kar kalmamalıdır. Türkiye olarak bölgeye yönelik insani yardımlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Bugüne kadar 12 uçak ve 2 sivil gemi dolusu yardım malzemesini El Ariş’e sevk ettik. Kanser hastaları ve çocuklar başta olmak üzere yaralıların Türkiye’ye intikalini sağladık. Önceliğimiz derhal kalıcı ateşkesin ilan edilmesi ve kesintisiz bir şekilde insani yardım akışının teminidir. Son gelişmelerle birlikte 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen bir Filistin devletinin kurulmasının ehemmiyeti bir kez daha görüldü. Bu maksatla garantörlük dahil, bölge ülkeleriyle birlikte sorumluluk almaya hazır olduğumuzu açıkladık” dedi.

Okumaya devam et

Siyaset

Adalet Bakanı Tunç: Yetersiz olan 392 cezaevini kapattık

Adalet Halk Kütüphanesi açılışına katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ceza infaz sisteminde 21 yılda yapılan reformlara ilişkin konuşarak, “Uluslararası standartlara ve insan onuruna uygun bir yapıya kavuşturduk. Bu anlayışımızın bir parçası olarak fiziki şartları yetersiz olan 392 cezaevini kapattık” dedi.

Ahmet Furkan Gülap – Berkay Hasan Karayakas
ANKARA-
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde Adalet Halk Kütüphanesi açılış törenine katıldı. Bakan Tunç, sözlerine başlarken bugün 8 ilde toplam 8 kütüphanenin açılışını gerçekleştireceklerini vurguladı.

“Ceza en temel caydırıcı unsurdur”

Hukuk devletinin, adil, özgür ve demokratik bir toplumun temeli olduğunu söyleyen Bakan Tunç, “Devletimizin bu vasfı sayesinde milletimiz kendisini her daim güvende hisseder. Yargı haklıya hakkını verirken, haksıza da hak ettiği cezayı vererek hukuk düzenini korur. Böylece yargı sistemi, en ideal şekilde işler. Bu sistemde ceza en temel caydırıcı unsurdur. Cezanın amacı en kısa ifadesiyle adaletin yerini bulmasıdır. Ceza temelde suçun tekrarını önlemek adına verilir. Ceza kamu düzenini koruma düşüncesine, toplum huzur ve güveni adına ıslah edilmesine dayanır” ifadelerini kullandı.

İnfaz sisteminin ve bu sistemin aksamadan işlemesi çok önemli olduğunu söyleyen Bakan Tunç, ceza infaz sisteminin amacının, yalnızca suçluların özgürlüğünü kısıtlamak değil; aynı zamanda suçluları yeniden topluma kazandırmak olduğunu aktardı.

Tunç ayrıca, cezaevlerinin temel işlevinin bu amaca yönelik tedbirlerin alındığı yer olduğunu aktararak, “Bu tedbirler hem hükümlünün yeniden suç işlemesini engeller hem de hükümlünün yeniden sosyalleşmesini sağlar” diye konuştu.

Cezaevlerinde yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren Bakan Tunç, ceza infaz sistemini, 21 yılda yapılan reformlarla uluslararası standartlara ve insan onuruna uygun bir yapıya kavuşturduklarını söyledi.

“392 cezaevini kapattık”

Fiziki şartları yetersiz olan 392 cezaevini kapattıklarını ifade eden Tunç, “Yerlerine insani ihtiyaçlara uygun, eğitim faaliyetlerinin yapılmasına da imkan sağlayan ceza infaz kurumları oluşturduk. Fiziki koşulların yanında insan kaynaklarında da önemli bir mesafe kat ettik. 2002 yılında 25 bin 407 olan İnfaz kurumlarında çalışan personel sayımızı, bugün yüzde 204‘lük artışla 77 bin 419’a çıkardık” dedi.

Ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutukluların eğitimleri için önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini aktaran Bakan Tunç, “Bu kapsamda ceza infaz kurumlarının teşvik ve desteği ile 60 bin hükümlü ve tutuklu öğrenimlerine yeniden başlamış, 2 bin 505 kişi okuma-yazma öğrenmiştir” ifadelerine yer verdi.

Okumaya devam et

Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batı’da yaşayan Müslümanlara yönelik saldırılar artıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı’da yaşayan Müslümanlara yönelik saldırı ve tehditlerde artış yaşandığı belirterek, “İslam düşmanlığı Batı toplumlarında veba gibi yayılırken, hükümetler tarafından maalesef bir tedbir alınmıyor. Burada asıl amaç Müslümanları kışkırtarak tıpkı 85 sene önce olduğu gibi bir Müslüman sorunu oluşturmaktır. Allah’ın izni ile biz buna fırsat vermeyeceğiz. Bizi ve kardeşlerimizi çekmek istedikleri tuzağa düşmeyeceğiz” dedi.

İSTANBUL-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’nin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı’nda katılımcılara hitap etti. Batı ülkelerinde yaşayan Müslümanlara yönelik saldırılarda artış yaşandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müslümanlar olarak tehdit boyutu artan sorunlarımızdan birisi de İslam düşmanlığıdır. Avrupa’nın birçok ülkesinde göçmen nüfusun kahir ekseriyetini oluşturan Müslümanlar, her gün bir başka yabancı düşmanı, ırkçı, ayrımcı ve İslam karşıtı muameleye maruz kalmaktadır. Son yıllarda Batı Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımıza, mülklerine ve camilerine yönelik saldırı ve tehditlerde artış yaşanıyor. Ocak 2023’ten bu yana Kur’an-ı Kerim’in yakıldığı 500’e yakın İslam karşıtı saldırı gerçekleştirildi. Geçen hafta Filistin kefiyesi takan 3 genç, ABD’de sokak ortasında silahlı saldırıya uğradı. İslam düşmanlığı Batı toplumlarında veba gibi yayılırken, hükümetler tarafından maalesef bir tedbir alınmıyor. Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçakla eylemler ifade özgürlüğü kisvesi altında meşru gösteriliyor. Bu saldırılara göz yumanların mesele Filistin ve Gazze’deki masumların haklarını savunmak olduğunda birden nasıl yasakçı davrandıklarını hep birlikte görüyoruz. Fikir ve toplanma hürriyeti diyenlerin aslında böyle bir hassasiyetlerinin bulunmadığını çok iyi biliyoruz. Burada asıl amaç Müslümanları kışkırtarak tıpkı 85 sene önce olduğu gibi bir Müslüman sorunu oluşturmaktır. Allah’ın izni ile biz buna fırsat vermeyeceğiz. Bizi ve kardeşlerimizi çekmek istedikleri tuzağa düşmeyeceğiz. İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkeler olarak bu nefret suçlarına karşı ortak hareket etmemizin ehemmiyetini tekrar vurgulamakta fayda görüyorum. Gerek ikili düzeyde, gerek uluslararası platformları kullanarak nefret suçları ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Erdoğan’dan İslam ülkelerine çağrı

İslam ülkeleri arasında tercihli ticaret sisteminin geçen yıl yürürlüğe girmiş olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Erdoğan, “Sisteme dahil olan ülkelerin gerekli tedbirleri alarak anlaşmayı bihakkın uygulamalarına büyük önem veriyoruz. Sisteme henüz taraf olmamış ülkeleri de bir an evvel katılmaya davet ediyoruz. Birlikte geliştireceğimiz ekonomik fırsatlar, refahı, bereketi ve ekonomik istikrarı beraberinde getirecektir. Ülkelerimiz arasındaki ticareti ve yatırımları teşvik edecek bir diğer husus ise uyuşmazlıkların çözümü meselesidir. Özellikle faaliyetlerini İstanbul’da sürdüren İslam İşbirliği Teşkilatı Tahkim merkezinin, yatırım ve ticari uyuşmazlıkların çözümü noktasında önemli bir adres olması için sizlerin de desteğini kıymetli buluyoruz. İSEDAK Kobi programının teşkilat üyesi ülkelerde faaliyet gösteren Kobilerin güçlendirilmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.