Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Belediyeler

İlkadım’da doğdu, aday oldu

Osmanlıca, İngilizce ve İşaret Dili bilen AK Parti İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Emre Güneş, projeleriyle yola çıktı, Güneş’e bir nine, “İlkadım’a güneş gibi doğ oğul” dedi.

ZAFER BULUT – RIDVAN YENER
İLKADIM –
“Türkiye Yüzyılı Şehirleri için hazırız, kararlıyız” sloganıyla Samsun İlkadım’dan belediye başkanlığı için aday adayı olan Emre Güneş, bugüne kadar “Belediye Hizmet Binası” dışında doğru dürüst yatırım yapılmayan ilçeyi Karadeniz’in yıldızı yapacağını belirtti.

Mahalle mahalle, ev ev dolaşarak hal-hatır soran, halkın desteğini isterken, “İlçemizde, heyecanlı genç başkan istiyoruz” cümleleriyle karşılaşan Emre Güneş, taze kana ihtiyaç olduğunu söyledi.

İLKADIM’IN EVLADI
1992 yılında Samsun’un İlkadım ilçesinde doğan, İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimini Samsun’da, lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlayan. Yüksek Lisans Eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dini Danışmanlık ve Rehberlik lisansüstü programında bitiren İlkadım Belediyesi Başkan aday adayı Emre Güneş, “Eğitim hayatıma Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Lisansüstü programında devam etmekteyim.” dedi.

ÇOK AKTİF
Ziyaretleri sırasında bir ninenin, “İlkadım’a güneş gibi doğ oğul” sözü karşısında duygulanan Emre Guneş,
2010-2018 yıllarında AK Parti İlkadım Gençlik Kolları’nda farklı görevlerde bulunduğunu, AK Parti Gençlik Kolları Zeytinlik Mahallesi Başkanlığı, AK Parti İlkadım Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversiteler Başkanlığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Siyasi Hukuk İşleri Başkanlığı görevlerini ifa ettiğini dile getirdi.

İlkadım Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde görev yapan, Eğitim alanında ve Bağımlılıklarla Mücadele alanında çalışmalarına devam ettiğini de açıklayan Güneş, “Yeşilay TBM formatörlüğü ve Afet Farkındalık Eğitimi Formatörlüğüm bulunmaktadır. Çocuklara, gençlere ve ebeveynlere ‘Bağımlılıklarla Mücadelede Farkındalık Eğitimi ve Afet Farkındalık Eğitimleri’ vermekteyim. Afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında Hafif Arama Kurtarmacı ve 2 Yıldız Profesyonel Dalgıç ve 1 Yıldız Dalgıç Eğitmeni eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamış oldum.” diye konuştu.

SİVİL TOPLUM ÖNDERİ
Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif görevlerde bulunan, Akademik Nesli Kalkındırma Derneği kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği’nde Gençlik Birim Başkanlığı, Dernek Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gençlik Vakfı İlkadım Teşkilat Başkanlığı ve Üniversiteler Başkanlığı, Samsun Genç Yeşilay Başkanlığı, Samsun Genç İHH Başkanlığı, Samsun Yeşilay Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini gerçekleştirdiğine işaret beden Emre Güneş, şunları söyledi:

“Yapmış olduğum çalışmalarda gönüllülük bilincini ön plana çıkararak eğitsel, sosyal, kültürel ve sanatsal alanda birçok çalışmayı gerçekleştirdim. Günümüz sorunları arasında gösterilen sosyal medya bağımlılığı, internet ve oyun bağımlılığı alanında akademik çalışma gerçekleştirdim. Evliyim, orta derecede İngilizce, birinci basamak işaret dili ve Osmanlıca bilmekteyim.”

PROJELERİ
AK Parti yöneticileri ile aday yapılması konusunda sürekli istişarelerde bulunurken, gece gündüz İlkadımlılarla görüşmeleri sürdüren Emre Güneş’in seçilirse gerçekleştireceği projeleri ise şöyle: Akvaryum Park, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yeni Evli Çift Lojmanları, Belediye Oyun Okulu, Sorumluluk ve Destek, Çorba Çeşmesi, Engelsiz, İlkadım Halk Ekmek, Huzur Sokağı, İlkadım Güzelleşiyor, Sahil Belediye Tesisi, Dikili Ağacın olsun, Rehabilitasyon Merkezi, İmar Çalışması, Kafe ve Restoranlar, Kooperatifleşme, Oğlan Bizim Kız Bizim, Orman Köy, Temiz Bir Çevre, Sosyal Destek, Sanat Sokağı, Sosyal Kampüs, Ücretsiz Wifi,
Hızlı Çözüm Projeleri.

Belediyeler

Havaalanına ulaşımı SAMAIR ile Büyükşehir sağlayacak

SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, 1 Haziran’dan itibaren Samsun-Çarşamba Havalimanına yolcu sirkülasyonunu Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak SAMAIR ile kendilerinin sağlayacaklarını duyurdu.

SAMSUN-Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun-Çarşamba Havalimanı ile şehir merkezi ve ilçeler arasındaki ulaşım hizmetini 1 Haziran’dan itibaren SAMAIR ile belediye olarak kendilerinin vereceklerini açıkladı. Samsun-Çarşamba Havalimanı’na ulaşımı sağlamak içim H1-H2-H3 ve H4 numaralı SAMAIR otobüsleri 1 Haziran’dan itibaren hizmet vermeye başlayacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Doğan, “Hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda şehrimize hizmet ediyoruz. SAMAIR, Samsun’umuza hayırlı olsun” dedi.

‘SAMAIR 1 HAZİRAN’DAN İTİBAREN HİZMETE BAŞLIYOR’

SAMAIR hizmeti ile havalimanına güvenli ve konforlu ulaşımı Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak kendilerinin sağlayacaklarını belirten Doğan, “Bizler Samsun’umuza hizmet etmek için yola çıktık. Önce hemşehrilerimizi dinledik, anladık; projelerimizi de bu kapsamda oluşturduk. Göreve geldiğimiz günden bugüne de hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda Samsun’umuz için neler yapabiliriz üzerinde durduk. Şimdi, hizmet zamanı diyerek hemşehrilerimizin gönüllerine dokunan, hayatlarını kolaylaştıran hizmetleri hayata geçiriyoruz. Her zaman belirtiyorum bizim merkezimizde insanımız var, insanımızın mutluluğu var. Havalimanına ulaşım konusunda da hemşehrilerimizin yoğun bir talebi vardı. Bizde bu talep doğrultusunda gerekli adımları atmış olduk. Böylelikle, 1 Haziran’dan itibaren SAMAIR ile Samsun-Çarşamba Havalimanımıza güvenli ve konforlu ulaşımı Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak biz sağlayacağız. Hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda şehrimize hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda H1-H2-H3 ve H4 numaralı SAMAIR otobüslerimizi devreye alıyoruz. Hemşehrilerimiz yolculuk rezervasyonları için Alo 153 hattımıza ulaşabilirler. Samsun’umuza ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

‘SAMAIR DURAK GÜZERGAHLARI AÇIKLANDI’

Samsun- Çarşamba Havalimanına gidecek SAMAIR otobüslerinin durak güzergahları da açıklandı.

H1 Numaralı Otobüs

OMÜ Batı Garajı, Cağaloğlu Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı-Ankara Bulvarı, İlkadım Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Samsun- Çarşamba Havalimanı

H2 Numaralı Otobüs

TTTM, 100. Yıl Bulvarı, Karadeniz Caddesi, Akdeniz Caddesi, Akçaabat Sokak, 11. Sokak, İlkadım Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Samsun- Çarşamba Havalimanı

H3 Numaralı Otobüs

Bafra, 19 Mayıs, Atatürk Bulvarı, Samsun- Çarşamba Havalimanı

H4 Numaralı Otobüs

Çarşamba Vefa AVM, Yeni Samsun Caddesi, Atatürk Bulvarı, Samsun- Çarşamba Havalimanı (DHA)

Okumaya devam et

Belediyeler

Başkan Sandıkçı: Öğrencilerimizin deneyim kazanmalarını sağlıyoruz

SAMSUN Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, öğrencilere deney ve gözlem çalışmaları eşliğinde bilim ve teknoloji alanında eğitim verdiklerini söyledi.

SAMSUN-
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Türkiye’nin bilim ve teknolojide olan liderliğini gençlerin sürdüreceğini ifade etti. Öğrencilerin Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde gerçekleştirdikleri eğitimlerle bilim ve teknoloji alanlarında deneyim kazandıklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Gençlerimiz imzalarını taşıyan milli ve özgün eserlerle ülkemizi bilim ve teknolojide ileriye taşıyacaklar” dedi.

‘ZİHİNLERİNDE KALICI HALE GETİRİYORUZ’

Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerini ve öğrencilerini Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde ağırlayan Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde özel olarak oluşturulan atölyeler, keşif alanları ve laboratuvarlar hakkında onlara bilgiler verdi. Öğrencilerle birlikte atölye çalışmaları gerçekleştiren Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzde uyguladığımız özel eğitim müfredatımız çerçevesinde teorik ve uygulamalı eğitimlerimize eş zamanlı olarak devam ediyoruz. Öğrencilerimizin deney ve gözlem çalışmalarıyla, bilim ve teknoloji alanlarında deneyim kazanmalarını sağlıyoruz. Onların burada öğrendikleri bilgileri zihinlerinde kalıcı hale getiriyoruz. Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda öğrencilerimizin yeni kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

AKINCI POZU

Gerçekleşen ziyaret programında öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan İbrahim Sandıkçı, öğrencilerle birlikte Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde yer alan AKINCI TİHA önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrencilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik eden Başkan İbrahim Sandıkçı, onlarla uzun süre sohbet etti. Ziyaret programına Emine Ahmet Yeni Kız İmam Hatip Lisesi Dernek Başkanı İhsan Kaptanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. (DHA)

https://www.instagram.com/tasfirin55/

Okumaya devam et

Belediyeler

Canik’ten çölyak hastalarına destek

Canik Belediyesi, çölyak hastalarına glütensiz gıda paketi desteği sağlıyor.

SAMSUN-
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede sosyal belediyecilik çalışmalarını yeni projelerle taçlandırıyor. Çölyak hastalığına yönelik ilçede birçok farkındalık çalışması gerçekleştiren Canik Belediyesi, glütensiz gıda paketlerini çölyak hastası vatandaşlarla buluşturacak. Glütensiz gıda desteğini sürdürdüklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçedeki çölyak hastası vatandaşların yanında olduklarını belirtti. Canik Belediyesi, 26 Nisan 2024 Cuma günü saat 17.00’a kadar glütensiz gıda desteği başvurularını almaya devam edecek.

Son başvuru 26 Nisan

Çölyak hastaları için glütensiz gıda desteklerini sürdürdüklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canikimizdeki çölyak hastası vatandaşlarımıza yönelik glütensiz gıda desteğimize devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi glütensiz gıda paketlerimizi hazır hale getirip vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Çölyak hastalığı ile mücadele eden vatandaşlarımızın glütensiz gıdaya erişimde yaşadığı zorlukları yakinen biliyoruz. Çölyakın farkındayız. Glütensiz gıda desteklerimizle birlikte çölyak farkındalık çalışmalarımızı da hassasiyetle sürdüreceğiz” dedi.
Başvurular, Canik Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden şahsen başvuru yoluyla alınıyor.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.