Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Spor

Erkan Sözeri: “Samsun’dan alınan puan kıymetli”

Deplasmanda Samsunspor ile 0-0 berabere kalan B. B. Erzurumspor’da teknik direktör Erkan Sözeri, Samsun deplasmanından alınan 1 puanın kıymetli olduğunu söyledi.

Golsüz sona eren Samsunspor maçının ardından basın toplantısında mücadeleyi değerlendiren Erkan Sözeri, aldıkları 1 puanın önemine değindi. Takımın mücadelesinden memnun olduğunu ifade eden Sözeri, şunları söyledi:

“Hafta içi çalışmalarımızı rakibimize göre yaptık, fakat teknik adam değişikliği sonrası nasıl bir sistemle sahada olacaklarını tam olarak bilmiyorduk. Fuat Çapa fazla bir değişiklik yapmadı. Bu nedenle beklediğimiz gibi bir maç oldu. Belki oyunumuzu çok üst düzey oynamadık ama rakibin de oynamasına imkan tanımadık. Çok fazla pozisyon vermedik. Novikovas’ın girdiği pozisyon kırılma anıydı. İki takımın da Süper Lig hedefi var. Buradan alınan puanın kıymetli olduğunu düşünüyorum. Oyuncularımı kutluyorum. Sahada her şeyi yaptılar, mücadele ettiler. Geri kalan haftalarda Samsunspor’a da başarılar diliyorum. Önümüzdeki maçlara bakacağız.”

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Spor

MHK yeni başkanı Ferhat Gündoğdu oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Ferhat Gündoğdu‘nun getirildiğini açıkladı.

İSTANBUL-TFF‘den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu 23 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu Toplantısı ile; 1. Merkez Hakem Kurulu’na TFF Statüsü’nün 43. Maddesi ve Merkez Hakem Kurulu Talimatı’nın 3. Maddesi uyarınca aşağıdaki başkan ve üyelerin atanmasına karar verilmiştir:

Başkan: Dr. Ferhat Gündoğdu

Üyeler: Ahmet Şahin, Yunus Yıldırım, Sebahattin Şahin, Hikmet Öksüzoğlu, Mustafa Kamil Abitoğlu, İbrahim Çınar, Ziya Çetin, Ali Zağlı.”(DHA)

Okumaya devam et

Spor

Bayram Saral, TFF’deki görevinden istifa ettiğini açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu’nda geçtiğimiz hafta yapılan seçimde başkan seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu’nun listesinde yer alan Bayram Saral, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İSTANBUL-Seçimlerde kendilerine destek veren başkan ve yöneticilere teşekkür eden Saral, istifa kararıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Şeffaf yönetim anlayışının gerçekleşmeyeceğine dair kendisinde oluşan kanaat dolayısıyla görevi bıraktığını ifade eden Bayram Saral, “Sayın futbol kamuoyunun malumu olduğu üzere 2 Nisan 2024 tarihinden başlayıp 18 Temmuz 2024 tarihine kadar devam eden TFF seçimleri sürecinde, Türk futbolunu içine düştüğü kaostan kurtarmayı amaçlayan yüzlerce kulüp yöneticisi ve Türk futbolunun önde gelen paydaşları ile büyük bir hak arayışı mücadelesi sonucunda 18 Temmuz tarihli TFF seçimini şahsımın da yönetim kurulunda bulunduğu Sayın İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu kazanmıştır. Bu mücadele sürecinde şiarımız “adil, liyakate dayalı, herkese eşit mesafede davranış ve tüm yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile birlikte şeffaf yönetim” vaadi olmuştur. İstişareye dayalı, birlikte şeffaf yönetim anlayışının gerçekleşmeyeceğine dair şahsımda oluşan kanaat dolayısıyla, bu derin fikir ayrılığının TFF kurumuna ve mevcut yönetimine zarar vermemesi adına bugün itibariyle TFF yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyuna duyurur, mevcut başkan ve yönetim kuruluna üstün başarılar dilerim. Yaklaşık 4 ay boyunca devam eden demokratik hak arayışı mücadelemizde bizlere destek veren tüm kulüp başkanları ve yöneticilerine, TFF delegelerine, bütün çalışma arkadaşlarımıza en içten şükranlarımı arz eder, haklarını helal etmelerini dilerim” ifadelerini kullandı.(DHA)

Okumaya devam et

Spor

Bakan Bak’tan olimpiyata sporcu kazandıran kulüplere teşekkür

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na 102 sporcu kazandıran 31 spor kulübüne teşekkür ederek, “Göstermiş oldukları özverili çalışmalar neticesinde olimpiyatlara 102 sporcu kazandıran kulüplerimize şükranlarımı sunuyorum. Kulüplerimizin genç yetenekleri keşfetme, yetiştirme ve onları müsabakalara hazırlama yolundaki çabalarını takdirle karşılıyoruz” dedi.

 Mikail KARAMAN
ANKARA-Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 26 Temmuz – 11 Ağustos tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek olan Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na sporcu kazandıran spor kulüplerine teşekkürlerini iletti.

Bakan Bak, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na en çok sporcu gönderen Fenerbahçe Spor Kulübü’nü tebrik ederek, “Olimpiyat kotası alan 102 sporcumuzun 27’si Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sporcusu. En fazla sporcu sayısıyla Türk sporuna büyük katkı sunan Fenerbahçe Spor Kulübünü tebrik ediyorum. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ve Enka Spor Kulübü de olimpiyatlara en çok sporcu kazandıran ilk üç kulübümüz arasında. Tüm kulüplerimizi, sporcularımızı, antrenörlerimizi, yöneticilerimizi ve emek veren tüm spor insanlarını kutluyor, kulüplerimizin başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“OLİMPİYATLARA 31 SPOR KULÜBÜMÜZ TOPLAMDA 102 SPORCU KAZANDIRDI”

Spor kulüplerinin halkın spor yapmasına vesile olduğunu, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunduğunu, aynı zamanda uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek sporcuları yetiştirdiğini ifade eden Bak, şunları söyledi;

“Kulüplerimiz, toplumda spor bilincinin oluşması, çocuk ve gençlerin spora kazandırılması, başarılı sporcuların müsabaka tecrübesi kazanması ve ülkemizi yurtdışında temsil etmeleri konusunda önemli bir misyona sahip. Spor kulüplerimizin genç yetenekleri keşfetme, onları eğitme ve uluslararası düzeyde rekabet edebilmeleri için gerekli ortamları sağlama konusundaki çabalarını takdirle karşılıyoruz. Spor kulüplerimizin varlığı, halkımızın spora teşvik edilmesi ve desteklenmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu önemli görevi üstlenerek Olimpiyatlara sporcu kazandıran kulüplerimizi canı gönülden kutluyorum. Milli gururlarımızın ülkemizi uluslararası arenada temsil etmesine vesile olan, onlara yol gösteren spor kulüplerimizin ve antrenörlerimizin emeği büyük. Disiplinli çalışmanın meyvesi olarak 102 sporcumuz olimpiyatlarda mücadele edecek. Milli sporcularımızın, ülkemizi layıkıyla temsil edeceklerinden şüphem yok.”

“BÜYÜK BİR GURUR VE UMUTLU BİR BEKLEYİŞ İÇİNDEYİZ”

Bak, ayrıca Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına az bir süre kala heyecan seviyesinin yükseldiğini belirterek, “Her sporcunun hayali olan olimpiyat, uluslararası en büyük spor organizasyonu. Paris 2024 için büyük bir gurur ve umutlu bir bekleyiş içindeyiz. Hepsi birer cevher olan milli sporcularımız toplamda 18 branşta ter dökecek. Bayrağımızı layıkıyla temsil edecek olan 102 sporcumuza başarılar diliyor, daima destekçileri olduğumuzu hatırlatmak istiyorum” dedi.(DHA)

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.