Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Siyaset

CHP’deki kongre gerginliği devam ediyor

Cumhuriyet Hak Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı kongresinde CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal ile CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı arasında yaşanan gerginlik devam ediyor. Konu ile ilgili konuşan Baltacı, yaşanan olayla ilgili hem parti içerisindeki hukuk mücadelelerini hem de parti dışındaki hukuk mücadelesini sürdüreceklerini kaydetti.

Vedat Yunus İkizoğlu
KASTAMONU-
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Merkez İlçe Kongresinde CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, kongrenin başlayacağı sırada, kendisine “Seni Afyonkarahisar’dan da genel merkezden de” dediğini iddia ettiği CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in oturduğu masaya yürüdü. Baltacı ile Erbilgin’in üzerine yürüyen Köksal, tartışmada fenalık geçirerek bayıldı. Divan Başkanlığına CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in teklif edilmesi üzerine bazı partililer, “hırsız dışarı” sloganları attı.

Yaşanan olayın ardından CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konu ile ilgili konuştu. Hem parti içerisinde hem de parti dışında gerekli hukuk mücadelesini vereceklerini kaydeden Baltacı, “Partimizin ve toplumun bizden istediği önderlikle ilgili mücadelemizi bugün başlatmak için start vereceğiz” dedi.

“Bir taraftan hukuk mücadelemizi, bir taraftan da siyasi mücadelemizi vermeye devam edeceğiz”

CHP Afyonkarahisar İlçe Kongresine davetli olarak katıldıklarını söyleyen Baltacı, “Ne yazık ki basına ve kamuoyuna yansıyan, hiç istemediğimiz görüntülere sahne oldu kongremiz. Hem parti içinde, hem parti dışında, makamı, mevkii ne olursa olsun, bu ister bir siyasetçi olsun, bu ister bir gazeteci kılığında birisi olmuş olsun, hiç fark etmez. Biz provokasyona, biz komploya karşı, biz hakarete ve iftiraya karşı hem parti içerisindeki hukuk mücadelemizi hem de parti dışındaki hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bir taraftan hukuk mücadelemizi, bir taraftan da siyasi mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Çünkü biz şuna inanıyoruz, bizim için bu dünyada onur ve haysiyet makamının üstünde herhangi bir makam yoktur. O yüzden talip olduğumuz yer, onur ve haysiyet makamıdır. Biz, Afyon Merkez İlçe Kongresinde bize yakışanı, bir Cumhuriyet Halk Partisi milletvekiline, bir Cumhuriyet Halk Partisi il başkanına, bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesine yakışanı yaptık. Biz Kastamonu’ya Kastamonululara yakışanı yaptık. Orada provokasyonun bir parçası olmamak için elimizden gelen mücadeleyi verdik” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Siyaset

Adalet Bakanı Tunç terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünü ziyaret eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ahmet Furkan Gülap – Gazi Taş
ANKARA-
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara’daki bombalı saldırı girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bombalı eylemi gerçekleştiren iki teröristten birisinin kimliğinin tespit edildiğini, diğer teröristin kimlik tespit çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Bakan Tunç, “Adli soruşturma devam ediyor. Açıklamalar, soruşturmanın sonucunda yapılacaktır” dedi.

Okumaya devam et

Siyaset

“Beni CHP hasta etti”

Kırşehir’in CHP’li Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu İstanbul’da katıldığı bir toplantıda, kendisini CHP’nin, eski dönem belediye başkanı dayısının oğlunu da MHP’nin hasta ettiğini söyledi.

Enderhan Öz
KIRŞEHİR-
İstanbul’da Minyatür Türkiye Park açılışı ziyareti sonrasında hemşehri sohbetinde konuşan ve rahatsızlık sürecini anlatan Belediye Başkanı Ekicioğlu kullandığı ifadelerle sosyal medyanın gündemi oldu. İstanbul’da yaşayan Kırşehirli hemşehrilerine yaşadığı rahatsızlık durumunu anlatan Ekicioğlu, “Belediye Başkanı olduktan sonra pandemi başladı. Ondan sonra da benim rahatsızlık süreci başladı. Son ana geldik” dedi. Eski belediye başkanı dayısının oğlu Arif Ekici’nin rahatsızlık sürecini sorması sonrası açıklamada bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu, “Bizde rahatsızlığın ırsi olduğu söyleniyor. Benim dayımın oğlu da aynı durumda. Seni MHP beni de CHP hasta etti dedim” diye konuştu.

Hafta sonu Kırşehir’de gerçekleşen CHP il kongresine Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu’nun katılmaması da tepki ile karşılanmıştı.

Okumaya devam et

Asayiş

AB’den Ankara’daki terör saldırısına kınama

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, sabah saatlerinde Ankara’da bulunan İçişleri Bakanlığı önündeki terör saldırısı girişimini kınadı.

BRÜKSEL-
Sabah saatlerinde Ankara’da düzenlenen terör saldırısı Avrupa Birliği (AB) tarafından kınandı. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell yaptığı açıklamada, “AB, Ankara’da Türkiye İçişleri Bakanlığı’na düzenlenen terör saldırısını kınıyor. Türkiye ile dayanışmamızı ifade ediyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ise yaptığı açıklamada, “Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na yönelik gerçekleştirilen vahşi terör saldırısını şiddetle kınıyorum. AB, bu kasvetli günde yaralıların aileleriyle ve bir bütün olarak Türk halkıyla dayanışma içindedir” ifadelerini kullandı.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel yaptığı açıklamada, “Ankara’da bu sabah meydana gelen terör saldırısıyla şoke oldum. Türk halkında yara açmaya yönelik bu korkakça girişimi şiddetle kınıyoruz. Düşüncelerim mağdurlar, aileleri ve Türkiye ile” dedi.

Saat 09.30 sıralarında İçişleri Bakanlığı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist bombalı saldırı girişiminde bulunmuştu. Teröristlerden biri üzerindeki bombayı patlatmış, diğer terörist ise vurularak etkisiz hale getirilmişti. Saldırı girişiminde 2 polis yaralanmıştı.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.