Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Siyaset

AK Parti’de ‘Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Sosyal Politikalar Çalıştayı’ başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, parti genel merkezinde düzenlenen “Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Sosyal Politikalar Çalıştayı”nda yaptığı konuşmada, “AK Parti olarak yaz döneminde çok yoğun bir çalışma içerisinde olduk. 81 ilimizi tekrar taradık, şehir buluşmalarımızı gerçekleştirdik. Şehirlerimizin nabzını vatandaşlarımızın bizlerden beklentilerini yeniden tespit etmek için yollara düştük” dedi.

Huzeyfe Tarık Yaman – Gürkan Sayın
ANKARA-
AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı, AR-GE ve Eğitim Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı ile Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) ortaklığında düzenlenen “Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Sosyal Politikalar Çalıştayı”, parti genel merkezinde başladı.

Vatandaşların beklenti, ihtiyaç ve önerilerinin tespit edilmesi, seçim sonrasında AK Parti Belediyeciliğinin sosyal politika, proje, çalışma ve uygulamalarına temel oluşturulması için gerçekleştirilen “Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Sosyal Politikalar Çalıştayı”nın açılış konuşmasını Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu gerçekleştirdi.
AK Parti’nin başarısının sırrının ‘istişare ve birlikte çalışma’ya bağlı olduğuna dikkati çeken Sarıeroğlu, istişare kültürüyle pek çok başarılı çalışmalar yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

“AK Parti açısından mahalli idarelerdeki başarı çok önemlidir”

Sarıeroğlu, 31 Mart 2024’te gerçekleştirecek yerel seçimlere ilişkin, “Milletimizin desteğiyle genel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini büyük bir başarıyla hem AK Parti hem Cumhur İttifakı olarak geride bıraktık. Çalışmalarımıza hiç ara vermedik. AK Parti açısından mahalli idarelerdeki başarı çok önemlidir. Hikayemizin başlangıcı budur. Bugünlere kadar bizi getiren serüvenin ilk adımı yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarılardır” değerlendirmesini yaptı.

“Vatandaşlarımızın bizlerden beklentilerini yeniden tespit etmek için yollara düştük”

14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerin hemen ardından yeni çalışmaları sürdürmeye başladıklarını aktaran Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“AK Parti ailemiz içerisinde yaz döneminde, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, tüm kadrolarımızla sahalarda çok yoğun bir çalışma içerisinde olduk. 81 ilimizi tekrar taradık, şehir buluşmalarımızı gerçekleştirdik. Bakanlarımız ve Genel Başkan Yardımcıları olarak sahalarda vatandaşlarımızla buluştuk. Şehirlerimizin nabzını ölçtük. Vatandaşlarımızın bizlerden beklentilerini yeniden tespit etmek için yollara düştük. Bunlarla birlikte 7 Ekim tarihinde gerçekleştireceğimiz 4. Olağanüstü Kongremizin de bir yandan çalışmalarını gerçekleştirdik. Tüm kadrolarımızla birlikte koşturmaya, milletimiz için, ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam ettik” ifadelerini kullandı.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Siyaset

Adalet Bakanı Tunç terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünü ziyaret eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ahmet Furkan Gülap – Gazi Taş
ANKARA-
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara’daki bombalı saldırı girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bombalı eylemi gerçekleştiren iki teröristten birisinin kimliğinin tespit edildiğini, diğer teröristin kimlik tespit çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Bakan Tunç, “Adli soruşturma devam ediyor. Açıklamalar, soruşturmanın sonucunda yapılacaktır” dedi.

Okumaya devam et

Siyaset

“Beni CHP hasta etti”

Kırşehir’in CHP’li Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu İstanbul’da katıldığı bir toplantıda, kendisini CHP’nin, eski dönem belediye başkanı dayısının oğlunu da MHP’nin hasta ettiğini söyledi.

Enderhan Öz
KIRŞEHİR-
İstanbul’da Minyatür Türkiye Park açılışı ziyareti sonrasında hemşehri sohbetinde konuşan ve rahatsızlık sürecini anlatan Belediye Başkanı Ekicioğlu kullandığı ifadelerle sosyal medyanın gündemi oldu. İstanbul’da yaşayan Kırşehirli hemşehrilerine yaşadığı rahatsızlık durumunu anlatan Ekicioğlu, “Belediye Başkanı olduktan sonra pandemi başladı. Ondan sonra da benim rahatsızlık süreci başladı. Son ana geldik” dedi. Eski belediye başkanı dayısının oğlu Arif Ekici’nin rahatsızlık sürecini sorması sonrası açıklamada bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu, “Bizde rahatsızlığın ırsi olduğu söyleniyor. Benim dayımın oğlu da aynı durumda. Seni MHP beni de CHP hasta etti dedim” diye konuştu.

Hafta sonu Kırşehir’de gerçekleşen CHP il kongresine Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu’nun katılmaması da tepki ile karşılanmıştı.

Okumaya devam et

Asayiş

AB’den Ankara’daki terör saldırısına kınama

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, sabah saatlerinde Ankara’da bulunan İçişleri Bakanlığı önündeki terör saldırısı girişimini kınadı.

BRÜKSEL-
Sabah saatlerinde Ankara’da düzenlenen terör saldırısı Avrupa Birliği (AB) tarafından kınandı. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell yaptığı açıklamada, “AB, Ankara’da Türkiye İçişleri Bakanlığı’na düzenlenen terör saldırısını kınıyor. Türkiye ile dayanışmamızı ifade ediyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ise yaptığı açıklamada, “Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na yönelik gerçekleştirilen vahşi terör saldırısını şiddetle kınıyorum. AB, bu kasvetli günde yaralıların aileleriyle ve bir bütün olarak Türk halkıyla dayanışma içindedir” ifadelerini kullandı.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel yaptığı açıklamada, “Ankara’da bu sabah meydana gelen terör saldırısıyla şoke oldum. Türk halkında yara açmaya yönelik bu korkakça girişimi şiddetle kınıyoruz. Düşüncelerim mağdurlar, aileleri ve Türkiye ile” dedi.

Saat 09.30 sıralarında İçişleri Bakanlığı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist bombalı saldırı girişiminde bulunmuştu. Teröristlerden biri üzerindeki bombayı patlatmış, diğer terörist ise vurularak etkisiz hale getirilmişti. Saldırı girişiminde 2 polis yaralanmıştı.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.