Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Genel

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret

‘BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ’

Samsun Valisi Orhan Tavlı, “Samsun’da güçlü bir basın yapısı var. Birlikte güzel işler yapacağız” diye konuştu.

ZAFER BULUT – RÜMEYSA BULUT
SAMSUN-Vali Orhan Tavlı, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla birz araya geldi. Samsun basının gücünden ve birlik içerisinde oluşundan memnuniyet duyduğunu söyleyen Vali Orhan Tavlı, “Hep birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

SAMSUN’UN TANITIMI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır’dan cemiyet çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Orhan Tavlı, “Basın alanında güçlü bir şehir olan Samsun’da, gazetecilerin sağladığı birlik ve beraberlik bizleri son derece memnun ediyor. Şehrimizin tanıtımı noktasında birlikte güzel çalışmalar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu anlamda geride bıraktığımız günlerde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladık. Bir kez daha Samsun’da gazetecilerin bu özel ve anlamlı günlerini kutluyorum” dedi.

SAMSUN’A BASIN MÜZESİ

Vali Orhan Tavlı’nın ziyareti karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ise, “Valimize, Samsun basınına yönelik güzel sözlerinden dolayı teşekkür ederiz. Samsun’un gelişimi için bugüne kadar üzerine düşen hiç bir görevden kaçmayan gazeteciler olarak, bundan sonra da aynı heyecan içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimize kazandıracağımız ‘Basın Müzesi’ başta olmak üzere bir çok çalışmayla ilgili hazırlık aşamasındayız” diye konuştu.

HAYATINI KAYBEDEN GAZETECİLER RAHMET

Vali Tavlı ve gazeteciler, ziyaretin sonunda günün anısına birlikte bir fotoğraf çekindi. Hayatını kaybeden Samsunlu gazetecilerin fotoğraflarının yer aldığı köşeyi inceleyen ve Başkan Çakır’dan Samsun yakın basın tarini hakkında bilgi alan Vali Tavlı, “Hayatlarını kaybeden değerli basın mensuplarını Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.


Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

Bakan Tunç: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

Adalet Bakanı Tunç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Burak Can Ekizoğlu
ANKARA-
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşımda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Tunç paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli iradenin tecelligahıdır.

Geleceğimizin teminatı evlatlarımız istiklalimize daima sahip çıkacak, Gazi Meclisimiz ilelebet millet egemenliğinin ve demokrasinin merkezi olmaya devam edecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Okumaya devam et

Çevre

Tokat’ta 191 konut zarar gördü, 2 bin yıllık köprüde çatlak bile yok

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen depremde üç ilçede toplam 191 konutta hasar oluşurken, 2 bin yıllık tarihi köprüde çatlak dahi oluşmadı.

Yasin Kıras – Yunus Çiftci
TOKAT-
Tokat, aynı gün içinde üst üste gelen depremlerle sarsıldı. Önceki gün meydana gelen 4.7, 4.1 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinde ve 30 köyde 191 konutta hasar tespit edildi. Deprem sonucunda ahır duvarları yıkıldı, cami minareleri hasar gördü ve birçok evde çatlaklar oluştu. Ancak ilçe merkezinde bulunan ve halen çevre köylere ulaşımı sağlayan Roma döneminden kalma tarihi Sulusaray Köprüsü depremde zarar görmedi. 2 bin yıllık tarihi yapı, köylere olan karayolu ulaşımını güvence altına almaya devam ediyor.
Öte yandan, depremin etkileri gün ağarırken dronla havadan görüntülendi.

Okumaya devam et

Genel

Bahçesini çapalayan çiftçinin pulluğuna takılan küpten Bizans dönemi sikkeleri çıktı

Hatay’da bir çiftçi, bahçesini çapalarken traktörünün pulluğuna takılan küpten çıkan Bizans dönemine ait 22 altın sikkeyi yetkililere teslim etti.

Ramazan İlın – Veysel Korkmaz
HATAY-
Antakya ilçesi Saçaklı Mahallesi’nde traktörle zeytin bahçesini çapalamak isteyen çiftçi İsmet Kaya’nın pulluğuna içi altın sikke dolu küp takıldı. Pulluğun temasıyla parçalanan küpü kontrol eden Kaya, altınların çevreye yayıldığını fark etti. Kaya, durumu jandarma ekiplerine bildirdi ve bölgeye kolluk kuvvetleri ile müze müdürlüğü görevlileri intikal etti. Kontrollerde; altınların 22 adet olduğu ve Bizans dönemine ait sikkeler oldukları ortaya çıktı. Sikkeler, müze müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınarak koruma altına alındı.

“Bütün akrabalarımız bizleri aradı, bütün akşam telefonlarımız susmadı”

İçinden altın çıkan küp karşısında şaşırdığını ifade eden çiftçi İsmet Kaya, 22 adet altın sikkeyi ekiplere teslim etmenin memnuniyeti yaşadığını belirterek, “Zeytinlerimiz daha iyi olsun diye traktörümüzle bahçeyi sürüyordum. O esnada çapaya bir tane kırık testi denk geldi, inip baktığımda içinde altın vardı. İçinde altın sikke vardı, onları aldım ve devletimize teslim ettim. İçerisinden 22 tane Bizans dönemine altın sikke çıktı. Biz zeytin hasadının iyi olmasını beklerken topraktan altın sikke hasat ettik bu yıl. Memnunuz, devletimiz memnun. Bizler çok şaşırdık, mahallede yaşayanlar olarak. Bütün akrabalarımız bizleri aradı, bütün akşam telefonlarımız susmadı. Devlete teslim etmekle en iyisini yaptın diyenler de oldu, farklı şeyler söyleyenler de oldu. Niye teslim ettin, niye kuyumcuya satmadın, daha iyi para ederdi diyenler oldu. Biz tarihimizin ortaya çıkması için bunları devletimize teslim ettik. Antakya ilçesindeki Saçaklı Mahallemiz tarihi açıdan zengin” dedi.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.