Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Gündem

Bakan Göktaş: 887 milyon lira SED ödemesini hesaplara yatırıyoruz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Haziran ayına ilişkin 887 milyon TL tutarındaki Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırıyoruz” dedi.

Ruken KADIOĞLU
ANKARA-Bakan Göktaş, yazılı açıklama ile çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini ve çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini belirtti. SED ile çocukları ailelerinin yanında ve sosyal çevresi içerisinde desteklediklerini ifade eden Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı birer fert olarak yetişmeleri için tüm gayretleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı ile yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini aktaran Bakan Göktaş, “Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için haziran ayına ilişkin 887 milyon TL tutarındaki SED ödemesini hesaplara yatırıyoruz” ifadelerini kullandı.(DHA)


Gündem

Suudi Arabistan’da gözaltına alınan Türk gazeteci, yurda dönüyor

Suudi Arabistan‘da 2 hafta önce gözaltına alınan ve 11 Temmuz’da serbest bırakılan gazeteci Kurtuluş Demirbaş, bugün Türkiye’ye dönüyor.

Gizem ÇORLU
ANKARA-Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, U19 futbol maçlarını takip etmek için görevli olarak gittiği Suudi Arabistan‘ın Taif şehrinde, 5 Temmuz’da gözaltına alınan ve bir hafta sonra serbest bırakılan gazeteci Kurtuluş Demirbaş, bugün Türkiye’ye dönecek. Demirbaş, Suudi Arabistan’ın Cidde şehrindeki havalimanında yaptığı açıklamada, “Benim bu süreçte arkamda olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan ve tüm Türk personeline, benim arkamda olan, bana her gün moral veren, tüm ihtiyacımla ilgilenen tüm Türk personeline sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Demirbaş’ın bugün önce İstanbul’a, ardından Ankara’ya gelmesi bekleniyor.(DHA)

Okumaya devam et

Gündem

Ticaret Bakanlığı: 75,4 milyon lira değerinde 87 kaçak araç ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı, Mersin ve Edirne’de usulsüz işlemlerle yurt içinde kullanılmak istenilen, yaklaşık 72 milyon 425 bin Türk lirası değerinde 87 kaçak aracın ele geçirildiğini açıkladı.

ANKARA-Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat birimlerinin kaçakçılıkla mücadele kapsamında yürüttüğü risk analizi ve hedefleme çalışmaları neticesinde, farklı eşya olarak beyan edilen 72 elektrikli araç operasyon ile yakalandı. Edirne’deki Hamzabeyli Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda, turistik kolaylıklardan faydalanılarak Türkiye’ye getirilen ve yurt içinde parçalanarak, şase ve plakası değiştirilip kullanıma sokulmak istenilen 15 araç tespit edildi.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından yapılan tespitler ışığında, usulsüz işlemlerle yurt içinde kullanılmak istenilen piyasa değeri yaklaşık 72 milyon 425 bin Türk lirası olan 87 araç ele geçirilmiş oldu. Olayla ilgili soruşturmalar Edirne ve Mersin Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde devam ediyor.(DHA)

Okumaya devam et

Gündem

MSB: Yunanistan Savunma Bakanı’nın açıklamalarını şiddetle kınıyoruz

MSBYunanistan Savunma Bakanı Dendias’ın, Kıbrıs Türklerini ve kahraman Türk ordusunu hedef alan düzeysiz, yalan ve iftira dolu açıklamasını şiddetle kınıyoruz.(DHA)
Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.