Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Dünya

Fransa milletvekili adayı ve ekibi, seçim afişi asarken saldırıya uğradı

Fransa’da 7 Temmuz’da düzenlenecek genel seçimlerin ikinci turunda yarışacak adaylardan Prisca Thevenot ve ekibi, başkent Paris’te seçim afişi asarken saldırıya uğradı. Fransa Başbakanı Gabriel Attal, “Şiddet ve sindirmenin demokrasimizde yeri yoktur. Cumhuriyetimizde de yeri yoktur” dedi.

Vahdet AYAZ
Fransa milletvekili adayı Thevenot, yaptığı açıklamada, “Dün Virginie ve kampanya ekibimize yapılan saldırı sonrası polis ve itfaiyeye teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca destekleri için herkese teşekkür ederi. Şiddet asla çözüm değildir. Kampanyamı sahada tamamlayacağım” ifadelerini kullandı.

Paris’in güneyindeki Meudon bölgesinde saldırıya uğrayan Thevenot ve kampanya ekibine destek mesajı paylaşan Fransa Başbakanı Attal, “Adaylardan Prisca Thevenot ve kampanya ekibinin üyeleri Meudon’da seçim afişlerini astıkları sırada dört kişinin saldırısına uğramıştır. Şiddet ve sindirmenin demokrasimizde yeri yoktur. Cumhuriyetimizde de yeri yoktur. Aday ve ekibiyle tam dayanışma içinde olduğumu ifade ediyorum. Oluşmakta olan şiddet ve nefret ortamını reddedelim. Sizi şimdi harekete geçmeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.(DHA)


Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünya

Trump’a suikast girişimini araştırmak için ekip oluşturuldu

ABD Temsilciler Meclisi Mike Johnson, ABD Başkan adayı Donald Trump’a suikast girişimini derinlemesine araştırmak üzere 13 kişiden oluşan ekip kurulduğunu duyurdu.

 Vahdet AYAZ
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Johnson, yaptığı açıklamada, “Donald Trump‘ın hayatına yönelik bir suikast girişimine izin veren güvenlik hataları şok edicidir. Buna cevaben, Kongre Üyesi Hakeem Jeffries ve ben, konuyu derinlemesine araştırmak üzere 7 Cumhuriyetçi ve 6 Demokrattan oluşan bir Meclis Görev Gücü oluşturduğumuzu ilan ediyoruz. Görev gücü mahkeme celbi yetkisine sahip olacak ve gerçekleri bulmak, hesap verebilirliği sağlamak ve bu tür başarısızlıkların bir daha asla yaşanmamasını sağlamak için hızla hareket edecektir” dedi.

ABD Başkan adayı Trump’a 13 Temmuz’da Pensilvanya eyaletindeki Butler ilçesinde konuşma yaptığı sırada suikast girişiminde bulunulmuştu. Saldırgan, güvenlik güçlerince vurularak öldürülmüş, Trump ise sağ kulağının üst bölgesinden yaralanmıştı.(DHA)

Okumaya devam et

Dünya

Ukrayna’da 64 kişi savaş bölgesinden tahliye edildi

Ukrayna’nın Donetsk bölgesindeki Toretsk kentinden 64 kişi, kurtarma ekiplerince tahliye edildi. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, engelli bir kişinin tahliye anlarını da paylaştı.

 Vahdet AYAZ
Ukrayna Acil Durumlar Servisi’nden yapılan açıklamada, “Toretsk topluluğunun 64 sakini geçen hafta kurtarma ekipleri tarafından tahliye edildi. Bunların arasında 2 çocuk ve hareket kabiliyeti kısıtlı 9 kişi bulunmaktadır. Bu kişiler Donetsk bölgesindeki daha güvenli yerleşim yerlerine götürülmüşlerdir. Rus işgalcilerin sürekli bombardımanı nedeniyle Toretsk toplumundaki durum giderek zorlaşıyor. Bu durum çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine ve sivil altyapının tahrip olmasına yol açmaktadır. Tahliye, hayat kurtarmak için gerçek bir şanstır. Şu anda tehlike altında olan cephe hattı bölgelerinin tüm sakinlerini derhal tahliye olmaya çağırıyoruz” denildi.(DHA)

Okumaya devam et

Dünya

Trump: Yeni bir gün ve Biden yarıştan çekildiğini unuttu

ABD eski Başkanı ve başkan adayı Donald Trump, adaylıktan çekilen ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘çekildiğini unuttuğunu’ söyledi.

 Vahdet AYAZ
ABD Başkan adayı Trump, yaptığı açıklamada, “Yeni bir gün ve Joe Biden dün yarışı bıraktığını hatırlamıyor. Kampanya programını talep ediyor ve Çin Devlet Başkanı Şi ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile 3. Dünya Savaşı’nın olası başlangıcına ilişkin görüşmeler ayarlıyor. Biden ‘keskin, kararlı, enerjik, öfkeli ve gitmeye hazır” dedi.(DHA)

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.