Vizyon Kuyumcu
Connect with us

Eğitim

SEY Vakfı’nın 200 bursiyeri okula başlıyor

Pandemi nedeni ile yüz yüze eğitime verilen ara bitiyor. Öğrenciler çok özledikleri okullarına, öğretmenler de çok sevdikleri öğrencilerine kavuşuyor. Semra & Enver Yücel Vakfı bünyesinde anasınıfından 8. Sınıfa kadar olan 200 bursiyer de bu heyecanı yaşıyor.

SEY Vakfı tarafından 19 Nisan-9 Mayıs tarihleri arasında açılan “Gelecek bursu” başvurularına Türkiye’nin 81 ilinden 10 bine yakın başvuru gelmiş, aralarından kriterlere uyan 125 çocuk seçici kurul tarafından belirlenmişti. Geçtiğimiz yıl vakıf bünyesinde 75 öğrenci okutuluyordu. Böylelikle bu yıl yüzde 100 burslu okutulan öğrenci sayısı 200’e çıkmış oldu.

125 bursiyer 48 il ve ilçede bulunan özel okullara yerleştirildi

Bu yıl SEY Vakfı ailesine katılan 125 öğrenci aralarında Adana, Sakarya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Rize, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Van ve Yozgat’ın da bulunduğu 48 il ve ilçede bulunan özel okullara yerleştirildiler.
Vakıf bünyesinde, anaokulundan 8. Sınıfın sonuna kadar olan tüm öğrencilerin, servis, üniforma, bilgisayar, kitap gibi eğitime dair tüm ihtiyaçları yüzde 100 karşılanacak.
Eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak amacı ile kurulan SEY Vakfı, kurulduğu ilk yılda 75 öğrenciye yaklaşık 4 milyon liralık burs sağlamıştı. Vakıf bu yıl da 125 çocuğa daha toplamda 6 milyon liralık burs veriyor. Hedef Cumhuriyetin 100.yılı olan 2023’te bin çocuğa 200 milyon liralık burs sağlamak.

Begüm Yücel: “81 ilden 10 bine yakın başvuru aldık”

SEY Vakfı Başkan Vekili Begüm Yücel eğitimin toplumun temel taşlarından birisi olduğunu vurguladı. Yücel, “Çocukların gelişiminde en önemli faktörlerin başında eğitim geliyor. Eğer çocuk iyi bir eğitim almışsa, geleceği güzel şekilleniyor. Ama maalesef öyle bir dönemden geçiyoruz ki, pandemi bunun en iyi örneği, binlerce çocuk eğitim almayı bırakın, bilgisayara, kitaba, öğretmene bile ulaşamıyor. SEY Vakfı gelecek bursuna bu yıl Türkiye’nin 81 ilinden 10 bine yakın başvuru geldi. SEY Vakfını kurarken ana hedefimiz her çocuğun eğitime kesintisiz ve eşit şartlarda ulaşmasını sağlamaktı. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Ailemiz her geçen yıl daha da büyüyor, çocuklarımızın başarıları artıyor ve bu bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim

LGS’ye giriş bilgileri yayımlandı

ANKARA-MEB: Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran Pazar günü yapılacak merkezi sınavın giriş bilgileri “e-okul.meb.gov.tr” adresinden yayımlandı.Okumaya devam et

Eğitim

Canik Belediyesi’nden mesleki istihdama katkı

Samsun Canik Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirdiği ücretsiz Mesleki Türkçe Eğitimleri vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Vatandaşların mesleki istihdamına katkılar sunan eğitim programında, sözlü iletişim, okuma, yazma ve dil bilgisi konularında eğitimler gerçekleştiriliyor.

SAMSUN-Canik Belediyesi ve RET International Derneği Samsun Temsilciliği iş birliğiyle ilçe sakinlerinin hizmetine sunulan Benim Hayatım Toplum Merkezi’nde, vatandaşlar ücretsiz Mesleki Türkçe Eğitimleri ile bir araya geliyor. Mesleki istihdama katkılar sunan Mesleki Türkçe Eğitimleri çerçevesinde, kursiyerlere zihinlerinde düşünüp tasarladıklarını, gördüklerini, izlediklerini, sözlü ve yazılı bir biçimde anlatabilme becerisi kazandırılıyor. Uzman eğitmelerin eşliğinde sürdürülen Mesleki Türkçe Eğitimleri’nde konuşma pratiği çalışmaları da gerçekleştiriliyor. (DHA

Okumaya devam et

Eğitim

Uğur Okulları öğrencisine ödül

Uğur Okulları Samsun Canik Kampüsü öğrenci ve öğretmenleri ‘Küresel Kaynama Yeni bir Çağdır temalı Birleşmiş Milletler Simülasyonu’na katılmak üzere Antalya’ya gitti. 11. sınıf öğrencisi Sevde Öztürk ise ‘Kenya Delegesi’ olarak ‘Outstanding Delegate Ödülü’ aldı.

RÜMEYSA BULUT
HABER MERKEZİ-Dünyada ilk kez 1953 yılında Harvard Üniversitesi tarafından uygulanan, her öğrencinin ‘Birleşmiş Milletler Delegesi’ gibi hareket ettiği ve diğer ülkelerin öğrencileriyle birlikte küresel sorunlara çözüm bulabilmek için çalıştığı Model United Nations (MUN) konferanslarının bu yıl 4’ncüsü gerçekleşti.

IV. MUN Konferansı, ‘Global Boiling is the New Era (Küresel Kaynama yeni bir Çağdır)’ temasıyla 5-7 Nisan tarihleri arasında Antalya’da Asteria Kremlin Palace’da gerçekleşti. Samsun Uğur Okulları Canik Kampüsü’nün davet edildiği bu önemli konferansta; 17 öğrencinin yanı sıra öğretmenler yer aldı.

Dünya gençliğinin bir araya geldiği MUN Konferansı’nda; Samsun Uğur Okulları Canik Kampüsü 11. sınıf öğrencisi Uras Ada Sular’ın ‘Chair’ olarak yürüttüğü konferansta her bir öğrenci ülkelerini başarıyla temsil etti ve ödüllerle döndü. 11. sınıf öğrencisi Sevde Öztürk ise ‘Kenya Delegesi’ olarak ‘Outstanding Delegate Ödülü’ aldı.

Okumaya devam et

Trendler

KÜNYE
Copyright © 2021 O Haber Neydi - Tüm Hakları Mahfuzdur.